EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nevee
27. pro 2013

@figurka1985 Já už jsem na 10, dostala jsem se tam za 3 týdny a 3 dny asi, ale teď už cvičim jen obden, protože někdy ty svaly cítim druhý den jako namožené, tak to nepřehánim. Vždy jsem to ale nafoukla, co nejvíc jsem snesla, docela jsem se na začátku trápila a bolelo mě to i přes den jen tak (cvičila jsem v noci před spanim a přes den jsem si přišla jak po porodu 🙂), ale už mě to skoro nebolí. Taky jsem začínala na 5ce.

kristy46
27. pro 2013

@figurka1985 z prvniho cviceni jsem byla taky dost spatna! Ale neboj, ono to pujde! S kazdym cvicenim to bude lepsi a lepsi.. Mozna ne na metru, ale hraz se bude roztahovat ;)

mirka1985
27. pro 2013

baby jedna otazocka, mozem cvicit s epi-nom aj ked mi odide hlienova zatka?

janista83
27. pro 2013

@mirka1985 no proč ne..

mirka1985
27. pro 2013

@janista83 potrebujem si to uistit, ze ano. Lebo v podstate po odideni hlienovej zatky je vyssie riziko nejakej infekcie, ale ja si myslim, ze ked dodrziavam hygienu pri cviceni, nemal by byt ziaden problem, ze?

egiginka
27. pro 2013

@figurka1985 , uplne normalne, asi kazda to tak mala, si pamatam (par stran v cete do predu), ze 8 nafuknuti koniec sveta,,,,, by som povedala, ze prve tri dni, len sa zoznamujes, skusas a hladas co ti vyhovuje a potom z nicoho nic zrazu uz mas 24 cm a to uz potom ide velmi dobre. Hlavne ta motivacia ved to uz je lne kusok🙂 Mne inak pomohlo pit caj z malinovnika pred cvicenim a aj lanove semiacka denne trosku si dam.

janista83
27. pro 2013

@mirka1985 ano infekce hrozí, ale představ si, že by ses vlastně nemohla ani koupat,sexovat atak..ona se ta hlenová zátka může zase obnovit...ale ještě si projet diskuze třeba natrefíš na někoho,kdo měl ten samý problém, přece jen se bavíme o zdraví miminka 🙂

egiginka
27. pro 2013

@figurka1985 a co este mne pomaha je ze si zapnem hudbu, alebo film , alebo nieco som uvolnena mam polohu ktora mi vyhovuje. Mne osobne vyhovue poloha v polosede, si vankusmi podlozim. A napriklad ked citim uz napatie, a bolest tak uvolnim panvu tak, ze dam nohy do motylika, tym sa panva uvolni a rozsiri a viem si dofouknut a si aj tym balonikom hradzu masirujem tak vzdy este viem dofuknut. . A hlavne netreba to silit , nevadi nabuduci krat daz viac, alebo iny den a hlavne aj netreba velmi dlho to tam mat tak aj ked prifuknes a budes mat minutu , nevadi ides dalej,,,, mne to velmi pomahalo proste sa nestresovat, radsej som viac krat balonik vzberala a fukala ako vztrvalostne nechvala,,, ( sa mi podarilo vyse 30 cm dat za tie dva tyzdne. )

figurka1985
27. pro 2013

@egiginka
@nevee
@kristy46 Daklujem velmi pekne baby za povzbudenie! 🙂 Tak ja to teda skusim, a prvy tyzden sa nebudem stazovat 🙂 Ono to raz musi povolit 🙂 😉 Potom sa pridem pochvalit 🙂

kristy46
28. pro 2013

@figurka1985 jak pise
@egiginka taky si tim balonkem trochu "masiruju" hraz. Nebo zkusim vytlacit a kdyz citim, ze to pne, tak si ji masiruju aby trochu povolila. A po cviceni este chvilinku masiruju olejikem na masaz hraze. Tak pak dej vedet, jak pokracujes ;)

figurka1985
28. pro 2013

@kristy46 Dakujem 🙂 Skusim si este kupit ten olejcek na masaz hradze... Fras by v tom bol, aby nepovolila! 🙂 Drz palceky 🙂 Urcite dam vediet. cmuk

kristy46
28. pro 2013

@figurka1985 ja zkusila masirovat parkrat jeste nez jsem zacala cvicit s epinem a zdalo se mi, ze od prvniho masirovani znatelne povolila.
Jinak ja dnes dala 9! Jupii. Sice opet s troskou krve, ale neda se svitit.. Beztak budu jeste prenaset tak snad se to pak jeste trochu zhoji.. Doufam, ze to nebude po porodu horsi ta trhlinka. Holky zkousite uz prckovi nejak pomoct ven?Vy co mate termos taky v lednu?

janista83
28. pro 2013

@kristy46 no ja ho asi necham dopect a kolem terminu zacnu sexovat,poradne uklizet atak.ale ja si myslim,ze mimi ma svuj cas a prijde az bude chtit,hlavne at mi porod nevyyvolavaji

siska2307
28. pro 2013

Ahojte zienky! Mám na predaj epino, pouzivane cca 2 tyzdne. Pribalim aj sterilne stvorceky na dezinfekciu. Viac info v IP.

figurka1985
28. pro 2013

@kristy46 dakujem 🙂 skusim pred cvicenim trosku pomasirovat aj ja 🙂 taly kokosovy olej by bol zly?
Inak-kolko cm je ta 9-ka? Ja si to meram klas. Metrom krajcirskym.tak neviem....
Dnnes ledva ledva 17 cm.... :-O

katkaromi
29. pro 2013

Ahojte, ja som vcera cvicila 4-ty krat a po premerani metrom som dala 23,5 cm. Uz vidiet posun oproti prvemu cviceniu i ked tych 30 zatial v nedohladne🙂 ale este je cas, nechcem to prehnat aby nevznikli trhliny. asi tiez skusim pred cvicenim masaz s olejcekom na masaz hradze.

kristy46
29. pro 2013

@figurka1985 pred cvicenim by se asi nemelo mastnym.. Takze olej bych volila az po cviceni... S balonkem se doporucuji lubrik. Gely na vodni bazi, kvuli poskozeni balonku. Taky bych nejradsi promazala pred, ale dokonce jsem tu nekde cetla, ze se nekomu udelala trhlinka v balonku kdo cvicil s olejem. Jinak pekne pomalicku postupuj, do unora mas jeste furu casu ;) tech 9prumer jsem namerila krejcovskym 28cm obvod.

kristy46
29. pro 2013

@janista83 taky si myslim, ze si urci samo.. Ja bych nerada prenasela nebo mela 4kg macka 🙂

egiginka
29. pro 2013

@kristy46 Ja si to uy strasne prajem, podla mna uz mam aj poslickov, A hlavne stale krvacam, tak som zufala, ze do terminu budem tma kde som zacinala. SOm si dala dva dni pokoj ale ked som uz bola na vacsom cisle, tka som yacala krvacat, ako nebolelo ma to, len krvavy balonik , som sa umylaa potom nekrvacalo, ale aj tak. Ty to tiez takto robis ked ti to krvaca<<< ci uz nekrvaca<<<

janista83
29. pro 2013

@egiginka
@kristy46 ani já nemívám poslíčky,ale moje máma mně přenášela i bratra...skoro 14 dní,tak se obávám,abych nedopadla stejně

kristy46
29. pro 2013

@egiginka mi se zda, ze uz mi taky zacinaji lehce poslicci, ale nejsem si jista...
Ja jsem nekrvacela do vcerejska, ale skoro nikam se to nehybalo.. A vcera jak jsem dala tech 28, tak jsem zas z te trhlinky krvacela. Jak rikas, umyla to a ja namazala jeste mesickovym gelem, ktery mam koupeny do porodky na lepsi hojeni pripadnych trhlin ci siti.

@janista83 taky bys uz ale brala prod ne?
Ja dice este nenacvicila uplne, ale tak myslim, ze uz dost. Zitra mam ko tak jsem zvedava. Obavam se ale ze se nic mebude dit.

janista83
29. pro 2013

@kristy46 jj brala, se s přítelem na toho malého satánka těšíme,ale to víš,mám strach 😖

egiginka
29. pro 2013

@kristy46
@janista83

ja si neviem predstavit, zeby som prenasala dva tyzdne, to by ma asi slahlo. Uz aj kvoly tomu epi nu. Ja ked neporodim do terminu, tak pojdem do nemocnice asi okna umyvat🙂

figurka1985
29. pro 2013

@kristy46 urcite pouzivam lubrig. gel na vodnej baze.. inak by som absolutne nemala sancu balonik do seba uuuplne vyfuknuty dostat.... 🙂 ale skusim po cviceni a umyti pomasirovat tym olejcekom 🙂 hadam nijak neposkodi 🙂 Bozinku, baby- pre mna je teraz nepredstavitelne, a neuveritelne, ze dosahujete take cisla! 😲 🙂
Drzim palceky, aby si sa v pohode vysplhala nad tych 30 cm 🙂

paulinkaa
29. pro 2013

Nemáte niektorá skúsenosť s krvácaním ? ☹ Už začínam byť z toho zúfalá. žiadnu trhlinku na hrádzi nemám, cítim, že by som vytlačila oveľa viac, ale pri 9 mi vždy začne "tiecť" krv (teraz naozaj tiekla, už som sa bála, že pobežím do nemocnice). Mám pocit, že je to niekde spredu, nie od hrádze...už sa bojím aj cvičiť

dasenka25
29. pro 2013

@paulinkaa Na jiném portálu to řešila mamina, která měla stejný problém. Byla i u doktora, prohlédl ji a řekl, že žádné vnitřní zranění nemá, ale před porod je tkáň hodně prokrvená a stačí malé podráždění ke krvácení. Kdyby prý teklo i něco jiného než krev, tak se má okamžitě cvičení ukončit, protože dochází k narušování poševní sliznice a její "odlupování", což se nesmí stávat.

dasenka25
29. pro 2013

Joo, dneska jsem nacvičila 31cm obvod/26zmáčknutí balonku/10cm průměr 🙂 Do TP 5 dní, tak teď jen udržovat ...

kristy46
29. pro 2013

@janista83 no to se ti nedivím, že máš strach! Já celkem taky. Nejvíc z těch bolestí, že to nebudu zvládat.

@egiginka 😀 třeba by se jim tam hodily pomýt okna 😀

@figurka1985 jojo, pak určo namaž! Ty pro mě to bylo taky nepředstavitelné, ale neboj, pujde to 😉

@paulinkaa tak to vůbec nevím ☹ ja když trošku krvácím, tak vím z čeho-mám trhlinku-ne na hrázi, ale nahoře =( snad to bude OK'

@dasenka25 ty jo, jsi dobrá!!! 🙂

dasenka25
29. pro 2013

@kristy46 Děkuji 🙂 Ale chtěla bych brzo porodit, ať nemusim už dlouho cvičit, už mě to nebaví ☹

kristy46
29. pro 2013

@dasenka25 věřím, já ještě nedosáhla tolik co ty a už bych taky nejradši rodila, ať to mám za sebou! Zas si říkkám, že bych nejradši ještě nacvičila maximum a pak porodila a pak konec =) ať nemusím dlouho udržovat. Není to žádná zábavná činnost to cvičení =)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru