EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janista83
11. led 2014

@egiginka to bude jen mykoza..zeptej se v lékárně co na to,jestli tě to trápí jen zvenčí..netrápila bych se tím 😉

po dnešní ko se nic nezměnilo,otevřená na prst,čípek polotuhý a malý vůbec nespolupracoval, ho musely zase budit na tom monitoringu..v pondělí jdu zase,tak uvidíme a pa doporučila hodně sexu 😉

egiginka
11. led 2014

@janista83 ,, ako nesvrbi ma to smerom do vnutra, len po stranach, ale uz je to ok, si to olejujem , myslim si ze to mozem mat aj zo sexu, sa mi to stalo v druhom trimestri- asi som moc citliva🙂))...... No tak aspon, ze si otvorena🙂 Kozorozci byvaju flegmatici a nase deti budu urcite, mne tiez skoro vsetky monitory bol problem, tie prve si to skopavala a ostatne spala . Ale moznoi Kristy rodi, ked tu este dneska nebola🙂))) Inak ked idem so psom von si masirujem tu ruku, teda tu blanu medzi prstami a vzdy v tedz citim ako to tam dole pracuje, no ja sa nemozem dockat toho pondelku, co mi doktor povie a som zvedava aj ako ty pokorcis🙂 Ale asi by som dneska nemala cvicit s epinom ci??? ty by si cvicila, sa bojim ze ak by tma niaka sarapata bola, aby som si to nerozsirila,,,, aj ked epi no poriadne dezinfikujem.

merteuil3
11. led 2014

Ahojte budúce maminky, píšem vám aj ja na povzbudenie pri cvičení s EPI-NO... tiež ma počas cvičenia s EPI-NO vždy povzbudili príspevky báb, ktoré už mali pôrod úspešne za sebou a vďaka cvičeniu s EPI-NO bez nástrihu... tak prispievam aj ja 🙂 30.12.2013 sa nám narodila naša Adrianka Magdalénka a vďaka 30 dňom cvičenia s EPI-NO sme všetko absolvovali bez nástrihu a bez šitia... 28. deň cvičenia sa nám podarilo dosiahnúť vytúžených 31 cm... a malinká mala hlavičku s obvodom 34 cm... pár hodín po pôrode som si v sprche rukou umývala rodidlá bez toho, aby ma niečo bolelo... bola som úplne v pohode... je to skvelá vec... hlavne treba cvičiť a nevzdávať sa! určite sa to oplatí 🙂

janista83
11. led 2014

@egiginka asi bych taky necvičila, raději si to vyléč a pak můžeš pokračovat, já dnes taky cvičit nebudu,odchází mi hlenová zátka...tak budu cvičit až zítra...

jj třeba rodí 🙂

mirka1985
11. led 2014

@egiginka a rosalgin nemáš? ten je dobrý. urobiť si nim vyplách, pýtala som sa doktorky, ze čo je dobr ked sa tam teraz toľko vrtam,aby sa mi tam nedajbože nedostala nejaká infekcia, tak mi odporučila rosalgin, slúži aj na bežnú ženskú hygienu, po pôrode, pri zápaloch.......

kpn
11. led 2014

Holky moze sa cvicit s epinom aj ked je krcok uz zostupeny ... bez toho aby vyvolallo cvicenie porod?

janista83
11. led 2014

@kpn jasně,neboj,navíc ty už si ve 40.týdnu, to už bych vážně vůbec neřešila 😉

kpn
11. led 2014

@janista83 janka to hej len musim vydrzat do pondelka vtedz idem uz na prijem k svojej porodnicke. Sice nemam 10male dala som 9 uz par raz a asi 5 dni vobec necvicila, takze som chcela este 1-2 cvicenia dat, aby som sa este trosku pripravila a malinky ma vraj 9,1..ltakze by to mohlo stadit. Kazdopadne po porode pisem sve skusenosti

janista83
11. led 2014

@kpn ty už jdeš na příjem, jako indukovaný porod?jj to chápu,tak to já bych určo cvičila

nevee
11. led 2014

Holky, taky jdu v pondělí na vyvolání porodu, to budu teprv 41+0, ale kvůli tlaku. Tak jsem zvědavá, jak mi epino pomůže, ale na to, aby to bylo bez nástřihu, si nevěřim, i když mám nacvičeno i přes 10.

egiginka
11. led 2014

@mirka1985 , dakujem, presne to som spravila, vylovila rozalgin,mi ho gynekolog uz davnejsie odporucil,presne na to co si pisala, ze tym nic nepokazim. Akurat tak ma mrzi ze dneska je to uz tusim 4 den co osm necvicila, tak snad sa nic nezmenilo....

Nahodou nemate info, alebo skusenost, jak rychlo sa stahuje???? Ze kolko je mozne necvicit????

kpn
11. led 2014

@janista83 ano mam dohodnuty indukovany termin, i ked posledne dva dni mam taky zvlastny pocit....tak prehovaram drobciatko aby este ten vecer a den preckalo. Ale pozeram, ze aj ty uz kazdu chvilu das, este sa nechystas do nemocky? Ci kolko u vas cakaju pri prenasani?

janista83
11. led 2014

@egiginka to já nevím,mně totiž připadá, že pokaždé když cvičím, cvičím od začátku,zas pomalu nafukuji atak...pak je to zas dobré,ale začátek je opruz

janista83
11. led 2014

@kpn ptala jsem se tak do 14 dní bych měla podle nich porodit,což znamená, že mně po 10 dnech hospitalizují a pak indukce,ale u tebe mi to příjde celkem brzy...ale co už, aspon to budeš mít za sebou 😉

kristy46
11. led 2014

@egiginka @janista83 holky, nerodím... Dnes bylo krásně, tak jsme byli na výletě a pak na návštěvě.
@egiginka
jejda, tak to je nepříjemná situace.. A svědí tě to už dlouho? Mě se to někdy taky stane třeba po sexu, že je to tam takové přecitlivělé, ale netrvá to dlouho.. Třeba půl dne.. Ale omýváním Rosalginem nic nezkazíš. Radši, než mít mykózu, to by při porodu asi nebylo uplně žádoucí jak pro tebe tak pro mimčo.
@janista83 jinak s tím cvičením mám taky pocit, že skoro pokaždé začínám "od začátku".. Začínám teda ne na 5-6, ale na 8, ale musím postupně na několikrát, než se zase dostanu na těch 10. A na kolika jsi? Ještě přidáváš nebo už jen udržuješ?
@merteuil3 moc děkujeme za povzbuzení! A gratuluji k miminku!

janista83
11. led 2014

@kristy46 no už jen udržuji, jako napadlo mně jít výš...ted jsem na 30 nafouknutí a je to těch 30,5cm..záleží jak fouknu

egiginka
11. led 2014

@janista83 @ kristy46.... no aj ja tiez mam prvu zastavku na 8 pockam par sekund potom 13, pockam potom 16 a taki ficim,,,,,, ved to sa neda strcit a pumpovat bez zastavenia.... ale ked mi bude doktor masirovat hradzu, tak tiez snad sa roztiahne. Aj mne vychadza tych 30 nafuknuti +-..

. uz som sa tesila, ze rodis Kristy🙂 No mne to svrbenie uz preslo, sa o to cely den pekne staram aj vecer si dam teply sedaci kupel a vymenim manzela za rozalgin a zajtra pekne budem cvicit 🙂

Inak janista, ked ti odchadza zatka, tak to aby si este v noci neficala cvicit s realnym epinom do porodnice🙂))) co osm citala tak to moze byt aj par hodin , ale vraj to nebyva viac nez 3 dni.

janista83
11. led 2014

@egiginka no ona mi odchazi tak postupne,ted momentalne lezim ve vane,to ma kazda prej jinak no,tobe jeste neodesla?

kristy46
11. led 2014

@janista83 ja si uvedomila, ze to bude kolem tech 30 nafouknuti. Ja totiz nez zacnu pocitat, tak nemam balonek uplne vyfoukly... Taky asi nepujdu vice...

@egiginka no nejde pumpovat bez zastaveni.. Ja si to aj cvicne vzdycky vytlacim-nekde kousek nekdy uplne... To jsi hodna, ze ses tesila 🙂 dneska jsem mela docela dlouhou prochazku, tak jsem zvedava, jestli to s malou pohlo.. Zatim teda nic extra... Jsem rada, ze uz je to s tebou lepsi!
Jinak s tou zatkou nevim.. Me odchazi postupne uz docela dlouho.. Pres tyden urcite!

janista83
11. led 2014

@kristy46 a mela si v te zatce i trochu krve?

kristy46
11. led 2014

@janista83 kolem toho Nového roku tam byly takové žilky krvavé a teď odstř. to byla taková starší krev... Takové hlenovité špinění.. A včera večer dost jen bílého hlenu.. Jak je to u tebe?

janista83
11. led 2014

@kristy46 uplne stejne,ze zacatku starsi krev,pak krvave zilky a ted jen ciry,odchazi ti to kazdy den od toho novehe roku?

kristy46
12. led 2014

@janista83 nene, právě, že každý den ne.. Většinou jsem to pozorovala, když mě třeba pobolívalo břicho.. A pak nic..

egiginka
12. led 2014

@janista83 @kristy46... tak to mate super, lebo ja neviem ci mi uz odisla, lebo mala som ako som pisla nieco take hlienovite s bodkou krvy, ale len raz a potom ciro hlienovity vytok,,,, a tiez raz hlien na toaletaku, tak neviem, lebo to mohol byt len vytok. A toho je asi malo potom u mna , ked vam to odchazalo cely den, tyzden? Sa zajtra spytam, ci uz odisla🙂

kristy46
12. led 2014

@egiginka ty ale ona nemusí nutně odejít, aby nastal porod.. Někomu třeba odejde až na sále, takže v poho ;)
Jinak když jsem se bavila o zátce s dr., tak mi k tomu nic kloudného neřekl.. Prý to není nic, podle čeho by se v medicíně řídili.. Říkal, že může třeba kousek odejít, ale jestli ještě nerodím, tak se tam znovu zase vytvoří... takže tak 😀 to je radosti! 😀

janista83
12. led 2014

@kristy46
@egiginka ani já bych zátce nepřikládala takový význam.....dneska mně kupříkladu už nic neodchází... 😉

egiginka
12. led 2014

@janista83 @kristy46,,,,🙂 top ano zatka neni najdolezitejsia🙂 no ja som strasne zvedava na zajtra co mi doktor povie🙂 a som presvedcena ze nemam mykozu, len sa mi z mocu zapalilo. A tym ze som si davala cely den oleje a aj ten rosalgin,este k otmu som si v noci pomylila olej tak mi to poriade vystipalo. Tak si dneska len roslagin davam a sudokrem a ten sudokrem je super🙂 Este ze som ho malej kupila na rytku. Sa citim tak ze rozmyslam aj ze si jemne zacvicim🙂)) Som si doniesla fitloptu, ze vraj masiruje hradzu a pomaha rodit🙂 Tak idem junafuknut a poskakat si, hlavne kvoly tej hradzi🙂

janista83
12. led 2014

@egiginka fitloptu?

egiginka
12. led 2014

@janista83 .... https://www.google.sk/search?q=fitlopta&source=...

fitlopta🙂, aj v porodnici ich maju, je dobre na nich skakat pocas porodu🙂))

janista83
12. led 2014

@egiginka a jooooo, to jsem si půjčila od mamky, že na tom budu trávit první dobu porodní než půjdu do porodky, ale to opravdu nemá cenu plánovat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru