EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hanka.
3. bře 2014

@zabkakwa po sexu jsem taky špinila, právě tím jak je vše překrvené. toho bych se zas tak nebála. ale pravda, mykoza se musí přeléčit. ale to bude během pár dní a pak máš ještě čas na cvičení. třeba budeš i přenášet, tak každý cm dobrý 😉. Ale pokud máš strach, tak určitě se najde zájemkyně, která koupí? 🙂

laura1984
4. bře 2014

@hanka.
@coolik Ahoj dievcata. Vcera to bolo 28,5 cm 30tka stale daleko. Tak u mna poloha na boku rovnaky tlak na konecnik ako v lahu respektive polosede a v klaku sa mi to nedarilo pridrziavat druhou rukou vnutri, balonik vypadaval a este rovnovahu sa mi nedarilo udrzat. Klobuk dolu pred tebou Hani ze to dokazes v klaku, mne to prislo az akrobaticke pri mojom tarbavom pohybe a velkom brusku 😀 . A inak u vas v porodnici ti dovolia rodit aj v klaku? u nas je to nerealne 😖 .

hanka.
4. bře 2014

@laura1984 mám ho zavedený celý, proto nevyklouzává. když ho pak začnu vytlačovat, tak ho musím hodně držet, aby nevyletěl 🙂.
když někde čtu, "u nás v porodnici mi nedovolí to a to", tak mně stojí vlasy na hlavě a porodnici bych zavřela ☹.
v Brněnské porodnici je možný i porod do vany, mají tu stoličky na porod, židličky, žíněnky nebo závěs ve stoje. A porodnické postele, ke kterým majé velké plakáty, kde jsou nafocené polohy, ve kterých se dá rodit. Tak doufám, že když toto vše prezentují, tak to i umožní 😀. Při prvním porodu jsem samozřejmě taky ležela, ale ted mě do té polohy opravdu nedostanou, pokud nebudu ohrožená já nebo mimi na životě.
do 30- ky už jen 1,5 cm 😉 😉

sluncesviti
4. bře 2014

Ahojky, neměl by někdo zájem o Epino balonek? Je v perfektním stavu, pečlivě udržovaný, používaný výhradně s kondomy. Nacvičila jsem 29 cm, ale nakonec vyvolávaný porod skončil císařem ☹ Kdyby měl někdo zájem, napište. Slušná cena.

coolik
4. bře 2014

@laura1984 ahoj děkuji za info 🙂 28,5 je hezké 😉 všechno je lepší než nic ... a to jsem na mnohem menším čísle ..

allesandra
5. bře 2014

Epino na predaj,nepouzity,nestihla som. Za veľmi výhodnú cenu. Info do spravy

laura1984
5. bře 2014

@hanka. takze ty ides rodit v klaku ze? ja som ostala teda verna svojej polohe v lahu pripradne polosede, skoda ze tu nemame take moznosti ake su v Brne. Tu na Slovensku je to v tomto smere ako za opicami. Neverim ze sa to tak skoro zmeni ☹ . Dnes som sa dostala na 29,5 cm, konecne po viac ako 3 tyzdnoch cvicenia.
@coolik neboj ty mas este kopec casu do terminu. Uvidis ze to pojde, ja som toho dokazom myslela som si ze sa nikdy k 30 nedostanem. Postupovala som velmi pomaly 0,5 cm kazdy den ja som celkovo dolu uzka, zacinala som na 15 cm a dnes som sa konecne dostala na 29,5 a citim sa ako tak pripravena na porod. Drzim palce 😉

hanka.
5. bře 2014

@laura1984 ano, chtěla bych. už ani ten bok mi tak nevyhovuje. zavazí mi to břicho a špatně se mi dýcha 🙂. v porodnici mají tyto postele, sice ne na všech boxech, ale tak snad budu mít štěstí http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave/ a právě se mi líbí poloha ve 4:08. ani asistentka by nemusela mít problém, že se bude plazit někde po zemi 😀
a je super, že ses pohla k vyššímu číslu 🙂. určitě tě to víc uklidnilo a nemáš strach z porodu 🙂

mirka1985
5. bře 2014

baby, dnes budu davat v reflexe reportaz o preventivnych nastrihoch v porodniciach, tak kukajte 🙂

jajka99
5. bře 2014

Zenicky tiez mam na predaj epi-no 🙂 Pouzivany cca 2 tyzdne s nelubr.kondomami.

laura1984
6. bře 2014

@hanka. bolo by super keby taketo porodnicke kresla boli aj v nasich porodniciach. Drzim palce nech ti to vyjde podla predstav. Daj potom vediet ako si dopadla a v akej polohe si nakoniec rodila. Ja som dnes po poradni a som uz otvorena na 2,5 cm takze by to mohlo prist kazdu chvilu. Dnes som aj nacvicila 30 cm a moj lekar na poradni sa ma pocas vysetrenia pytal ci puzivam Epi-no. Nikdy som mu o tom nehovorila a on, ze to krasne vidiet ze cvicim ako je to tam dole pripravene a ze Epi-no je super vec 🙂 . Takze uz nemam ani strach z porodu 🙂

coolik
6. bře 2014

@laura1984 ahoj tak to je super! a taky je super, že máme lékaře, který ví o co jde 😉
holky, vy když jste cvičili s epinem, tak jste nikdy nekrváceli při nebo po cvičení?

hallie
6. bře 2014

@laura1984 moj je tiez epi-no pozitivny 🙂 Hovoril, ze na hradzi je vidiet, ze sa s nou nieco robi, hoci tych 30 cm zostane navzdy nesplnenym cielom... :-/

@coolik nie, nikdy. Ale ja uz fakt pochybujem o tom, ze to robim dobre, za skoro styri tyzdne som sa dostala na 28cm a neviem sa pohnut. Posledne dni praveze nafukam aj menej... A ked mi muz masiruje hradzu, uplne inak to citi on i ja... Neviem, co sa zmenilo, ale nieco hej.

coolik
6. bře 2014

@hallie aha, tak to je zajímavé .. spíš by jsme čekali, že s blížícím se porodem by to mohlo všechno povolovat než obráceně .. 😒 ale nevěš hlavu ... někde holky psaly, že i přes noc se může stav úplně změnit a posunout se o 1-2 cm ... 😉

hallie
6. bře 2014

@coolik mne tam ten balonik nechce zostat. Preto uz neprifuknem viac ☹

laura1984
6. bře 2014

@coolik ahoj ja som nikdy nekrvacala, ale co som citala prispevky inych dievcat tak sa tu casto spominalo krvacanie a myslim ze par dni si dali pauzu a znovu cvicili u niektorych to krvacanie prestalo.
@hallie mas este par dni na cvicenie tak len skusaj, poriadne sa uvolni. Mozno to este stihnes do terminu na tych 30 a ked aj nie, myslim ze 28 je tiez pekne cislo. Lepsie ako nerobit s tou hradzou nic. Drzim palce nech sa este pohnes do predu. Inak ja balonik tiez musim pridrziavat...

marika020
7. bře 2014

@laura1984 to je aké super, že si sa vôbec stretla s lekárom, ktorý je EPINO pozitívny....ja som to spomínala asi trom a kukali na mňa ako puk, tak sa už ani nesnažím...už to len zdôrazním tomu pravému pri pôrode 🙂 Pozerám stále, že nám to cvičenie ide veľmi podobne .. ja som sa tiež dopracovala na magickú hranicu 30 cm dva dni po sebe...na viac sa mi zatiaľ nepodarilo, ale ešte sa budem snažiť, lebo bábo bude pravdepodobne väčšie, tak musím popracovať...ja sa vždy obávam toho, že vždy keď začínam cvičiť, tak je to o dosť nižšie ako je to čo som dosiahla deň predtým a len tým cvičením to posuniem...tak mám obavu, že keď pôjde k pôrodu, či sa to stihne tej hlavičke tak prispôsobiť 🙂
@coolik ja som na tom bola tiež ako ty, že som sa nevedela chvíľu pohnúť z 28 a potom som skúsila niečo trošku iba iné....ja vždy cvičím tak, že zavádzam celé EPINO, tam nafúknem na to čo to dá, to je tých cca 28cm a potom začnem vytláčať a keď je už na hrádzy napnuté, tak až tam začnem prifukovať a ono to potom ešte pustí na tých 30 cm...ja si myslím, že teda mne to už vo vnútri viac pustiť nechce ale na hrádzy to teda pustí viac

laura1984
8. bře 2014

@marika020 ja som tiez bola v soku ked sa ma spytal ci puzivam Epi-no, Radsej som mu o tom ani nehovorila pred tym, lebo som sa bala reakcie, ze o com tocim. Uz len dufat, ze to bude poznat aj porodnik, ktory bude pri mne ked budem rodit 🙂. Ja som sa dnes dostala na 31 cm a tesim sa z toho ako blcha. Nikdy by som nepovedala, ze to bude pre mna dosiahnutelne. Ja ked zacinam cvicit tak zacinam na 26 a po asi 3 nafuknutiach sa dostanem na cislo z predosleho dna a potom sa posuniem o ten 0,5cm vyssie. Inak mi to ani nejde, ja si myslim ze ked raz prejde 30-31 tak pri porode to tiez pojde. Idealne by bolo nacvicit este svoje maximum tesne pred porodom , ale to asi budem rada ked sa budem moct sustredit na to ze sa dostavim do porodnice :D

kazunomiya
8. bře 2014

Ahojte, ja len v skratke ako som bola úspešná pri mojom pôrode. Bez nástrihu to nešlo, hoci teda, ja som o tom nehovorila s lekárom (povedala som mu iné veci, čo boli pre mňa prioritnejšie). Ale spokojne skonštatoval, že som nemala veľké poranenia, ani ten nástrih nie je asi veľký (ale neviem, čo je pri prvorodičkách zvyčajné). Myslím, že keby som nemala dlhý, vyčerpávajúci vyvolávaný pôrod, ktorý sa na konci snažili rýchlo ukončiť, mohlo to ísť aj bez nástrihu. Ale som viacmenej spokojná a Epi-no skúsim po šestonedelí na posilňovanie svalov panvového dna a potom určite pred ďalším pôrodom - ktorý dúfam pôjde lepšie než tento môj prvý.

marika020
8. bře 2014

@laura1984 si ma asi motivovala zas raz 🙂 po dvoch dňoch neúspechu pohnúť sa z čísla 30 (s ktorým som samozrejme veeeľmi spokojná) sa mi dnes podarilo opäť dať o niečo viac...ani neviem ako ale dnes som dvakrát namerala 31,5. Normálne sa mi tomu nechcelo veriť, ale vyššie som to už ani nechcela siliť, lebo je to už neskutočný tlak podľa mňa a objavilo sa mi aj trošilinku krvy resp. skôr len taký ako vlásoček krvy v rámci lubrikantu ale tak som si povedala, že netreba ísť cez určité hranice nasilu... a presne čo si písala ty, to si aj ja vravím, keby som ešte dokázala tesne pred pôrodom trošku tú hrádzu pripraviť, ale asi to už vtedy nebude možné, myslím, že budem rada, ak zistím, že už je čas a nebudem veľmi panikáriť 🙂

ohlala
9. bře 2014

Ahojte. Len chcem pridat moju skusenost s epinom - po 31 dnoch cvicenia som sa horko-tazko dostala cez 27 cm. Mala mala v prepustacej sprave obvod hlavicky 36 cm a ja som obisla bez nastrihu, poraneni a sitia.
Urcite ma na tom zasluhu aj lekarka, ktora povod viedla (spytala sa ma, ci skusime bez nastrihu) a aj asistentky ale predpokladam, ze cvicenie sa na tom tiez podielalo.

paajavh
10. bře 2014

Ahoj holky, můj skvělý zážitek z porodu: nacvičeno jsem měla max. 29,5, ale raději jsem cvičila jen na 28 cm a udržovala jsem to (měla jsem tam občas trochu krve zevnitř). První doba porodní fofr (maliník???), druhá doba porodní: asi na 4 zatlačení byla holčička venku, bez nástřihu a sebemenšího poranění. Na můj dotaz: "Stříhala jste?" asistentka jen zakroutila hlavou a usmála se🙂 Byla jsem moc pochválena, nevěřili, že rodím poprvé.

Mimčo mělo obvod hlavičky 34 cm a hrudníku 33 cm. Hned po porodu bych klidně šla na záchod a odešla po svých, ale nenechali mě🙂 Prakticky hned jsem seděla, nikde nic neštípalo. Bylo k nezaplacení nemuset se starat o sebe, ale rovnou o mimčo. Doktor při vizitě vyzvídal🙂 Když jsem viděla chuděry ostatní maminky jak se ploužily a sotva seděly, bylo mi jich líto. Já ráno (porod byl v 00:56) opravdu nevěděla, že jsem rodila.

Cvičte a hlavně si věřte!!! Já se tlačení vůbec nebála, prostě jsem věděla, že to zvládnu!

zuzi.111
10. bře 2014

@paajavh Uzasneeeeeeeee! Ja si dnes objednala Aniball, tak jsem zvedava 🙂

lindafabianova
10. bře 2014

@ohlala
@paajavh Super motivace! Já po týdny z 19cm, kdy jsem myslela že mi praskne, jsem na 25cm a dává mí to úžasnou psychickou podporu, jsem strašně ráda, že jsem se pro epino rozhodla, i kdybych měla nástřih, budu v poho hlavně psychicky... 😉

laura1984
10. bře 2014

marika020 to je super, ze si sa dostala na na 31,5 cm, uz si krasne pripravena na porod. Ja 3.den udrziavam tych 31 cm, ale nikdy to nedam na prvykrat. Musim to vzdy trochu rozcvicit a az potom. Zajtra mam termin a rada by som isla rodit, uvidim ci sa malickej bude chciet 🙂.
ohlala paajavh Blahozelam k tak peknym porodom bez nastrihu. Kiezby aj moj tak dopadol...

krejci1510
10. bře 2014

@paajavh Tvůj příspěvek mi strašně moc pomohl 🙂 Já cvičím od 35tt, první dva týdny nepravidelně, pak už jsem se snažila pravidelně. Zatím jsem se dostala max na něco přes 28cm, ale musím říct, že nikdy nejdu do bolesti. Takže snad i to udržování na 28-29cm mi ve výsledku bude k něčemu. Jinak se ještě snažím masírovat hráz a 2x denně piju maliník. Ale stejně už aby byl prcek venku a já bych sem mohla napsat taky takový pozitivní vzkaz 🙂

hanka.
10. bře 2014

Ahoj holky 🙂. Tak hlásím, že se nám narodila 6.3. ve 21:40 po překotném porodu doma, holčička Sofinka. Měla jsem nacvičeno 34 cm, malá měla hlavičku 34 cm. I když to byl překotný porod, který se vyznačuje potrhaností porodních cest, jsem naprosto bez sebemenšího náznaku pordodu. S epinem jsem cvičila ve 20 hodin večer a ve 21:40 byla malá na světě. Jsem za něj vděčná a lituji, že jsem ho nepoznala před prvním porodem.
držím všem pěstičky, aby porody dopadly bez prblému 🙂

cassis1
10. bře 2014

@hanka. moc gratuluji, šikovné jste holky! moc se opatrujte. Děkujem za motivaci.

laura1984
10. bře 2014

@hanka. Gratulujem k Sofinke. U teba to bolo jasne, ze porod bude bez poranenia hradze. Nacvicit 34 cm wau klobuk dolu. Este raz blahozelam.. 🙂

aksniteb
10. bře 2014

@hanka. GRATULUJEM a prajem veľa zdravíčka tebe aj Sofinke 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru