EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

verunka_91
7. kvě 2014

Tak holky... V pondělí mi přišel mailik a v pátek by mi mělo přijít epino. Objednávala jsem přímo z epino.cz tak doufám, že vše ok. Píšou začít cvičit 3 týdny před porodem tak to časově bude jen tak tak, ale aspoň něco. Četla jsem o tom asi ve 20tt to bylo brzy a teď jsem si vzpomněla na poslední chvíli. Tak škoda, že zítra je svátek. Už se těším až budu moct cvičit. A vědět, že jsem se prostě připravovala a porod bude na pohodu stejně jako hojení a ne žádný hrůzy jako mají zkušenosti kamarádky... Jak s nastřižením tak roztrhané apod.

kessinka
8. kvě 2014

Ahojte, mám blbú otázku.... ako vám išlo prvé zavedenie? Ja som zrovna chcela začať cvičiť (mám ale aniball), veď prvý termín mám už o 3 týždne, a vzdala som to...proste tam ten balónik neviem ani len dať ☹ Mali ste niektorá podobný problém? Ako ste to vyriešili? Teraz som z toho akurát tak pekne zdeptaná ☹

miscok
8. kvě 2014

Ahojte,dnes som 1x cvicila.Zavadzanie bez problemov.Nafuknuti bolo iste viac ako 10.Bolest ziadna.Ale nech som sa snazila akokolvek,neslo mi balonik vypudit von.Je to normalne? Ete otazka,zavadzat ho treba cely (tak som to robila ja) alebo len polovicu po ten predel?
Dakujem

dankariska
8. kvě 2014

@kessinka Tiez mam aniball. Ale ked si dam lubrigant tak to tam nejak bez bolesti vtlacim a potom uz nie je problem.

dankariska
8. kvě 2014

@miscok Mne to zas ide samo von a tak ho musim cely cas pridrziavat takze si tu najvacsiu cast drzim na hradzi. Treba skusat ako to najviac vyhovuje, ale tak aby sa cvicila hradza, lebo vnutro je ovela viac pruznejsie a neboli. Na hradzi uz citit stipanie pri vacsom nafuknuti.

whitelilith
8. kvě 2014

Děvčata dotaz. Mám Aniball. Zatím jsme ho včera jen "zkoušeli"-trénuji s partnerem. A problém není jej vytlačit, problém je ten, že mi je strašně nepříjemný ten tlak uvnitř, když se balonek nafukuje. Máte to taky tak?

pima21
8. kvě 2014

Ahojte, viete mi prosím poradiť, koľko lubrikantu asi budem potrebovať,ak by som cvičila cca 3- 4 týždne? Chcem to objednať cez net a netuším, či stačí 50 ml alebo skôr 250 ml. Vďaka 😀

daniela1983
9. kvě 2014

@pima21 skorten vacsi, mne jeden klasicky nestacil, ale neviem ci som kupovala dva alebo tri klasicke. no co ked nevyuzijes s epinom vyuzijes po porode 😀 to sa v domacnosti stratit nemusi

kvietorka
9. kvě 2014

@whitelilith aj mne je to nafukovanie neprijemne, ale zvykla som si 😖 uvidis, ze casom ten tlak bude neprijemny az pri tych vacsich nafuknutiach.

kvietorka
9. kvě 2014

@pima21 urcite ten vacsi lubrikant

miscok
9. kvě 2014

Zienky,tak dnes oficialne prve cvicenie (kedze som vcera balonik zle zavadzala) a dala som 18cm.Je to velmi malo na prvykrat?

prapodivna
9. kvě 2014

Kdyžtak o epinu tu máme i skupinu 😉 https://www.modrykonik.cz/group/6279/

ba1la
9. kvě 2014

@miscok jeej ty mas rovnaky termin ako ja. Ja som zacala v pondelok, tiez som dala 18cm na dalsi den ma to stipalo a dala som len 18,5 potom som den vynechala vcera 20 a dnes 21. Ja ho nevytlacam lebo ma to dost stipe, bojim sa aby som to neprehnala, radsej pojdem pomaly, pomaly ho vysuvam, lebo ked tlacim, tak rychlo vyleti a to boli. Neviem, ci to je dobre, ze uz pri takych malych cislach to stipe. No dufam, ze sa to casom natiahne....hlavne mam obavy aby som dala aspon 28cm. No pevne verim, ze dam..

miscok
9. kvě 2014

@ba1la 🙂 Tak pomaly sa snad dostaneme na pekne cisla ako baby tu 😉 Ja si od toho dost slubujem a som tak pozitivne nastavena. Dnes sme boli pozriet aj porodnicu a su nakloneni porodom bez nastrihu,tak ma to este viac motivuje. I ked masaz hradze ma az tak nefascinuje 😕

culianka
10. kvě 2014

Maminky, nabízím k prodeji EPINO - kupované nové, používané 6týdnů před porodem denně, vždy s kondomem a každý den vydezinfikované. Pořizovala jsem si jej za 2.390,-Kč, nyní ho nabízím za 1800,-Kč včetně poštovného. Absolutně doporučuji, před porodem jsem měla nacvičeno opakovaně na 33cm. Naše malá byla pořádný cvalík, vážila 4.180g a porod byl bez nástřihu a bez poranění. Po povinných dvou hodinách na sále jsem běhala po oddělení jak čamrda a "kolegyně" z pokoje, která o Epinu nikdy neslyšela, se týden nemohla ani posadit, ani pořádně chodit, bezbolestně se vyprázdnit, prostě trpěla hodně...Opravdu doporučuji, ta investice se skutečně vyplatí!!!

evaluk
11. kvě 2014

Cely minuly tyden jsem cvicila sporadicky a zlehka se ucila s balonkem zachazet.Dnes jsem si rekla,ze je cas najet na cviceni dvakrat denne rak aby to bylo efektivnina hned po par cvicenich,kdy jsem se dostala na 23cm jsem mela cely baloneknod krve.Asi jsem si pri vytlacovani neco natrhla nebo nevim.Nastesti jdu zitra do Podoli,tak se zeptam co a jak,snad mi to doktor nezakaze... nechce se mi verit,ze bych se jdy dostala na tech 30 cm ...

azeretka
11. kvě 2014

Prodám epino ještě v záruce, kupovaný v zimě, používaný výhradně s kondomem a vždy dezinfikovaný, dezinfekční ubrousky přidám zdarma, pro zájemce dodám samozřejmě i foto, cena 1400,- včetně pošty

gellerka
11. kvě 2014

@kessinka Taky jsem poprvé bojovala, dostávala jsem ho dovnitř snad 5 nebo 10 minut. Taky jsem používala lubrikant, bez něj bych to asi nedala. Poprvé jsem balónek různě vyfukovala a vtlačovala tam a bojovala a nakonec ho tam nějak dostala, ale dalo to zabrat a nebylo to příjemný. Postupně to bylo den ode dne lepší a pak už tam vklouzl tak, že jsem to ani nezkoušela. Prostě zkoušej, ono to půjde. Měla jsem taky aniball.

gellerka
11. kvě 2014

Ahoj holky, přidám svůj "zážitek" z porodu, snad vás to trochu povzbudí. Nacvičeno jsem měla 31 cm a kousek, ke konci už jsem cvičila jen obden. Porod byl trochu komplikovaný, malá měla omotanou pupeční šňůru kolem krku a ještě šla s ručičkou u hlavy. Porod se musel urychlovat, doktor mi manuálně pomáhal se úplně otevřít, abych mohla co nejdřív tlačit. Takže ideální situace to nebyla. Navíc mám hodně vysokou hráz, hrozilo natrhnutí, takže jsem se s doktorem dohodla na nástřihu. Nástřih byl ale malý, což vzhledem k urychlovanému porodu a ručičce u hlavy je super. Věřím, že to je zásluhou cvičení. Vevnitř jsem navíc žádné poranění neměla. Hned po porodu jsem si mohla sednout, i když to samozřejmě nebylo úplně příjemný. Všichni to komentovali tak, že vypadám, jako bych vůbec nerodila. Navíc jsem mohla začít posilovat pánevní svaly, už vím z cvičení, jak je stáhnout a hezky to cítím, to jsem před cvičením neuměla.
Takže rozhodně doporučuju. I když jsem se nástřihu nevyhla, věřím, že bez cvičení by to bylo mnohem horší. Příště určitě budu cvičit zase 🙂

prapodivna
11. kvě 2014

@evaluk 2x denně je bych řekla spíš na škodu, zkusila jsem to jeden den a šlo cítit, že ty svaly jsou unavené a potřebují oddych. Ta krev-mohla ti tam jen rupnout nějaká cévka, je to běžné. Takže klid 😉

prapodivna
11. kvě 2014

@gellerka Ahoj! gratuluju k úspěšnému porodu!
Jsem překvapená, jak často se děti rodí s ručičkou u hlavy, dokud jsem nečetla o epinu, tak jsem o něčem podobném dosud neslyšela... Můžu se zeptat, nevím, jestli to půjde nějak popsat, ale jak se pozná vysoká hráz, říkal ti to doktor?

gellerka
11. kvě 2014

@prapodivna Taky nevím, jak se pozná, ale před porodem jsem řekla, že si nepřeju nástřih, když to nebude opravdu nutné. A než se nástřih dělal, tak mi doktor říkal, že hrozí ta trhlina a že mám navíc vysokou hráz. Jinak bych to nevěděla.

kvietorka
12. kvě 2014

Holky tak dnes 30cm!!! dala by som aj viac, ale uz to budem len udrzovat a nezvysovat. Zacala som pred 3 tyzdnami na 16cm. A ked som si pokusne prvy den nafukla balonik na 30cm tak som sa uplne zhrozila, ze to nemam sancu dat, ale fakt to ide....a mam pocit, ze cim blizsie je termin porodu, tim lip to jde...asi fakt pracuji hormony a ta kuze je vic elasticka.

kathrin17
12. kvě 2014

@kessinka ja som ho tam zasunula konecne az po tretom cviceni...tiez mam aniball....nevzdavaj sa a das ho tam, len treba strasne vela lubrikantu a trpezlivoooooost....vliezol tam az na tretie cvicenie aj to asi po 15 minutach pokusov 😀 takze hlavku hore a ide sa na to 🙂

denisava
12. kvě 2014

@kessinka chce to len trpezlivosť a trocha zručnosti, pred zavedením sa tam dole uvoľni, balónik si namaž lubrigantom a úplne pomaly začni balónik zavádzať. Mne to tiež nešlo na prvýkrát, hneď som sa zhrozila, že toľko vyhodených peňazí a ja si to neviem ani zaviesť nie to ešte napumpovať na veľkosť detskej hlavičky :D Keď som sa však zamyslela prečo mi to neide, tak som zistila, že som bola napätá a myslela som si, že ten balónik tam hneď vhupne, ale keďže je tá guma pred zavedením chladná tak sa po priložení svalstvo automaticky stiahne, chvíľu musíš počkať kým sa tá guma zahreje a takto sa ti pomaly podarí balónik zaviesť a potom už len cvičíš 🙂 Z toho sa tiež nezhroz lebo zo začiatku teda veľa toho nenapumpuješ, ale pomaly to svalstvo bude povoľovať, hlavne treba cvičiť každý deň... ja som tiež nedosiahla ešte tú konečnú métu, ale už to vidím nádejne 🙂 cvičím 1x denne, 2x mi už príde moc.... Dúfam, že som pomohla 🙂

ditava
12. kvě 2014

Tahle diskuse mně před porodem moc pomohla, tak snad nějakou z vás taky povzbudím-holky cvičte, fakt to pomůže! Začala jsem tři týdny před porodem jen na 15cm a každé přifouknutí dost bolelo. Balonek mi pořád vylítàval, takze jsem ho hodně musela držet a jen jsem roztahovala hràz, vytlačení jsem párkrát zkusila, ale dàl ho necvičila. Propadla jsem panice a raději cvičila i dvakrát denně, i takhle jsem večer horko těžko nafoukla to co ráno. Šlo to pomalu, , naštěstí mi termín o týden posunuli, i tak jsem zvládla nacvičit "jen" 30 cm a dva dny před porodem jsem necvicila.Doktoce u porodu jsem o cvičení řekla, kupodivu epino znala, ptala se, jak často a kolik jsem nacvicila a že se s nastrihem uvidí. Syn měl 3940 g a obvod hlavičky 34.5cm. Nakonec nástřih byl, ale nic strašného, prý chybělo pár milimetrů a prý bylo cvičení znát, rozhodně bych se skoro čtyřkilovym ditetem dopadla daleko hůř. Takže cvičte, cvičte, ať se v porodnici nemusíte horko těžko plouzit po chodbě jako ostatní🙂

miscok
12. kvě 2014

Baby,moze epi no zhorsovat hemoroidy? Objavili sa mi vonkajsie asi tak pred mesiacom (predtym
som ich nikdy nemala) a mam podozrenie,ze sa mi to po nafukovani zhorsuje.Dnes je to des,brutal bolest,ledva chodim. A to som pri cviceni 3 den este len na 24cm. Poradte ☹

ba1la
14. kvě 2014

@miscok ano, podla mna hej, lebo aj ja citim strasnz tlak na konecnik a mam ho nejak strasne akoby napuchnuty. To cvicis len 3 den a uz 24cm? No to si dobra. Ja uz vyse tyzdna a az teraz som sa dostala na 24cm, ale niekedy vynechavam a idem fakt pomaly.

miscok
14. kvě 2014

@ba1la Ja tlak na konecniku ani necitim,len tie otrasne hemoroidy ☹ Vcera som radsej ani necvicila a ded napriek tomu,ze sa mi nepolepsilo,asi skusim.Otazka je co je mensie zlo.
A ano,dala som 24,to je dobre?Ja ze malo.

v.luccy
14. kvě 2014

Maminky, chcete sa este niektore pridat k hromadnemu nakupu predporodnej pomocky Aniball? je to balonik, ktory sa vklada do vaginy 3 tyzdne pred terminom porodu, a postupne nafukuje kazdy den trochu, a zvacsuje sa vagina, aby bola lepsie pripravena na porod a dieta lahsie vyslo von emoticon - tak v skratke.
Normalna cena je 46 Eur plus 8 Eur postovne (www.aniball.cz)
Ak nas bude 20 mamiciek cena bude nasledovna:
39,72 Eur s DPH
Doprava do BA zdarma.
s tym ze si balik vyzdvihnete v BA. Alebo ho posleme postou v ramci SR.
je nas istych nakupujucich 16, tak este nejakych 5 mamiciek nam chyba....
Piste mi do IP ak mate zaujem prosim.
Nakup by sa zrealizoval cca koncom maja.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru