EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

beruska141
31. kvě 2014

@kessinka ja tajne dufam, ze to nebude tych 25 dni, ale omnoho omnoho skor 😀 dnes som cvicila uz 16 den, uz len udrziavam tych 31cm. ty ako dlho cvicis?

kessinka
31. kvě 2014

@beruska141 Popravde nepamätám 😀 tušim v 36 tt som začala, ale teda necvičím každý deň, niekedy už večer nezvládam a zaspávam 🙂

Inak ešte otázka do pléna, napadlo vás cvičiť ešte keď začnú kontrakcie? Myslíte si že je to dobrý nápad, alebo úplne nevhodné? Lebo ja každý deň dám na prvý pokus len nejakých 24 cm, viac proste nezvládam, a tú maximálnu hodnotu zvládnem tak na 3-4 pokus až...

beruska141
31. kvě 2014

@kessinka no to bude asi v tom, ja cvicim kazdy den. vzdy vecer po horucej sprche zospodu. a cvicim podla toho, kolkokrat dam na prvykrat, ak malo, tak fukam este raz, ale ak som spokojna, tak len raz.
ked zacnu kontrakcie, tak epi-no bude to posledne, co ti pride na rozum 🙂 si myslim 🙂

kessinka
31. kvě 2014

@beruska141 Tak pri Mackovi som popri kontrakciách (a to som ich mala dosť silné) stihla ešte urobiť nákup v tescu a detskom obchode a dočítať si knihu 😀 Tentokrát sa síce už nemienim zaťažovať ničím mimo pôrodu, ale tak epino s ním súvisí, a tých 10-15 minút pomedzi kontrakcie by nerobilo problém...aj tak mávam posledných pár dní pri cvičení takmer vždy aspoň jednu kontrakciu 🙂
A vážne to dávaš na prvýkrát? Ja naozaj tak na 3-4 pokus, raz dokonca až na piaty lebo sa nepodarilo ani na štvrtý krát dať aspoň "udržiavaciu" hodnotu 🙂

beruska141
31. kvě 2014

@kessinka jaaaaaaaj, tak to ano, ked mas kontrakcie 10-15 minut. mne prvy porod vyvolavali, to som hned od zaciatku mala kontrakcie 2-3-4 minuty. takze ja som nestihala nic vtedy. aj na kozu som liezla na 3-4 kontrakcie 🙂
v utorok som bola na poradni a ako sa mi tam doktorka pohrabala, tak odvtedy mam kontrakcie skoro stale, aj ma bolia krize, brucho, zospodu, no vsetko. po tej sprche sa to vacsinou trochu ukludni, ale kym zbehnem schodami dolu, nachystam si to, lahnem, tak uz su zasa naspat a je to trochu viac neprijemne, ked ho nafukujem este aj cez kontrakciu 🙂
a vazne to dam na prvykrat vacsinou. ja som nejaka pruzna asi 😀 , lebo pri prvom som si "len" masirovala hradzu a aj to nie pravidelne kazdy den, a roztrhla som sa malinko (vonku tri stehy, vnutri neviem) a dieta malo hlavu 35,5cm.
davas si dost gelu? ja na zaciatku som si davala menej a vtedy to bolo velmi neprijemne, aj pomaly som postupovala. teraz to mam nesmierne šmykne a cvici sa mi lahko...

teri24
1. čer 2014

@beruska141 Ahoj, chcem sa ešte na niečo opýtať. Ja som zatiaľ na 26 cm po necelých 2 týždňoch a môj manžel to veľmi pociťuje. Keď sme sa o niečo pokúšali... chápeš? Nie aby nám v tomto období nejako záležalo na sexe, len dúfam, že sa to potom naspäť dá do pôvodného stavu? ☹ Ako si na tom ty?

beruska141
1. čer 2014

@teri24 moj manzel sa v sucasnosti tvari, ze sex neexistuje 😀 zo sexu "v trojke" ako to on vola ma hrôzu 😀 za sekundu sa cely spoti a zacne koktat, len ked sa ho opytam, ci nedame jedno cislo 😀
a co sa po porode tyka, to sa vzdy vrati do normalu, ci cvicis a nepotrhas sa, alebo necvicis a potrhas sa. samozrejme pokial ta nejak zle nezasiju...

little_frog
1. čer 2014

Já už bych taky začala nesmírně ráda cvičit od příštího týdne, nicméně mě trápí problémy. Že jsem dole trochu oteklá, někdy víc a někdy míň, to neřeším, ale občas mě strašně svědí okolí těch rodidel a nevím, jestli je dobré to dráždit. Můj gynekolog měl bohužel dovolenou a slečna doktorka mi napsala Clotrimazol na kvasinky, ačkoliv se domnívám, že infekci nemám, protože jsem zcela bez výtoku. Když jsem se jí zeptala jak od oka mohla poznat, že mám kvasinky, tak se zatvářila jak kdyby spolkla pravítko... takže jsem rozpolcená, jestli do sebe narvat ten hnus, ačkoliv se kosmetice úspěšně několik měsíců vyhýbám anebo cvičit i s tím...

diankak
1. čer 2014

Ahojte baby, som v polke 37tt a začala som dnes cvičiť s epi-no. Ako si meriate, koľko ste nacvičili? podľa toho grafu v návode, kde primeriate nafúknuté epi-no, ktoré ste vytlačili a tam vidíte ten prepočet na cm? neviem či tomu mám veriť, lebo na prvý krát som vytlačila niečo cez 8cm, čo sa mi zdá veľa, trochu to štípalo, ale nič, čo by sa nedalo vydržať....

teri24
1. čer 2014

@little_frog Obávam sa, že ani ja sa liečbe nevyhnem, pretože cítim také nepohodlie, pichanie. Asi som prechladla. Našťastie idem už v stredu na kultiváciu a dúfam, že to stihnem do pôrodu preliečiť aj docvičiť na tých 30cm.

teri24
1. čer 2014

@diankak Ahoj, ja mám aniball a balenie obsahuje aj taký papierový meter. Po vytlačení zmeriam obvod (samozrejme už bez kondómu).

maco
1. čer 2014

Ahojte, ak by mal niekto zaujem, predam epino delphine plus + durex lubrikant na vodnej baze + kondomy nelubrikovane cca 30 ks a par cistiacich obruskov, co boli pri nom. 60 eur.

zurwanda
2. čer 2014

@aknedz no, terminológia je mi cudzia 🙂 áno, skrátený . . . ďakujem 🙂 dúfam, že drobec v brušku poctivo vydrží, aby sme sa k tomu cvičeniu aj dostali 🙂

originaltea
2. čer 2014

ahojte baby, ja som. cvicila s aniballom, raz som sa dostala na 30cm,potom som sa poranila tak uz som len udrziavala 28cm co som dala bez problemov. moja malinka mala 3780g, 52cm a obvod hlavicky 36cm a porodila som bez akehokolvek zranenia ;) takze akykolvek nacviceny obvod nie je zbytocny 🙂

aknedz
2. čer 2014

@zurwanda tak pekne hlavne oddychuj v polosede co najviac a malo chodenia! Beries aj magnezium - napisal ti lekar? Ak hej tak potom az zacnes cvicit s Epinom v 35+1tt tak ho postupne po par dnoch znizuj davku az uplne vysad, nech sa maternica stihne na porod pripravit 😉

bzzzz
2. čer 2014

Ahojte. Chcela by som sa Vás spýtať otázku.
Od polovice tehotenstva mám problémy s opakujúcimi sa mykózami, vždy si dám lieky, na pár dní to prejde a do týždňa to mám zas. Teraz končím 33 týždeň.
Od začiatku tehotenstva som plánovala kúpiť EPI-NO alebo Aniball a cvičiť s ním pred pôrodom, pretože moja mama má veľmi zlé skúsenosti s natrhnutím a s epiziotómiou.
Viete mi poradiť, či sa s tým dá cvičiť aj keď mám tie mykózy, neviem či to vydržím. A zasa keď nebudem cvičiť a budem rodiť s takou podráždenou sliznicou nechcem si ani predstaviť, ako dlho ma budú zašívať ☹
Mali ste niekto podobný problém?

janiju
2. čer 2014

@bzzzz
mykóza přišla až po 14 dnech cvičení....měla jsem nacvičeno 31 cm... týden jsem musela přestat cvičit a léčit mykózu...ćvičit s tím vážně není možné, teda aspoň u mě nebylo....
po mykoze jsem začala cvičit na nějakých 25 cm a do porodu se dostala na 28 cm...
Pořad dokola jsem měla sliznici hodně podrážděnou a vždy takový začátek další mykózy....
Měla jsem stejné obavy jako ty....že se hodně potrhám při porodu atd....
porod proběhl bez sebemenšího poranění o mykoze jsem ani nevěděla - žádný vliv to nemělo....
Takže radím přeléčit a opatrně cvičit aspoň v mezičase než přijde další mykóza.... zabránit se tomu asi nedá.... můj doktor mi řekl, že v tomto případě je příčina hormonálního původu.
času máš ještě dost....to zvládneš neboj....určitě nacvičíš dostatečně a porod bude úplně v pohodě 🙂

bzzzz
2. čer 2014

@janiju ďakujem za radu, nevedela som sa rozhodnúť, či vôbec balónik v takejto situácii objednávať, keďže to nie je malá investícia.

zurwanda
2. čer 2014

@aknedz lekárka mi ho nepredpísala, len odporučila na kŕče v lýtkach, čo ma teraz začali trápiť, tak si dávam tabletku denne. No a ešte tento týždeň musím trošku to chodenie vydržať, zaúčam si náhradníčku v práci a potom už budem len doma. Len som zvedavá či obsedím, mňa to stále ťahá do kuchyne, upratať, uvariť, upiecť, odšťaviť si džús alebo dačo oprať a povysávať - náš havino dosť plzne a ja neznášam jeho chlpy na plávačke.

aknedz
2. čer 2014

@zurwanda :D tak si zvykaj bez týchto ženských povinností ;) ber to ako prípravu na prvé mesiace s bábätkom, vtedy je lepšie využiť voľný čas na spanie a relax ako na domácnosť! 😀

hanka.
2. čer 2014

Holky chtěla bych podpořit všechny, které nenacvičí max.doporučení 30 cm. Moje kamarádka na radu používala aniball. Nacvičila prý 26 cm. Minulý týden porodila holčičku bez nástřihu a bez poranění. Z porodního sálu odešla po svých 🙂 . Sama je hubená, před porodem měla 50 kg, rodit šla se 61 kg. Holčička měla 2850 g.Nikdo ji nechtěl věřit, že to zvládne bez nástřihu a ona je teď max. mobilní 🙂. A to bych ještě měla říct, že měla vůbec problém balonek zavést. Začínala na 3 nafouknutích 😀 . 4 týdny před porodem. Rodila ale dřív, ve výsledku cvičila kolem 3 týdnů. Takže cvičte, cvičte, cvičte a pořád cvičte 😉

monkka
2. čer 2014

babenky cvicim tyzden a som na 24 cm uz 2. den. Mam taky pocit, ze tych 30 cm nikdy nedam. Uz teraz mi je strasne blbo a musim zacat zhlboka dychat, aby som to nejako zvladla. Aj Vy ste to tak mali?

martinjasen
3. čer 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.cz.
Ak si výhradne prajete, aby zostala na Modrykonik.sk prosim dohodnite sa a napište mi v priebehu dneška, zajstrajška.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

aicha15
3. čer 2014

rodil niekto v Poprade a používal epi - no alebo aniball? ozaj vas nenastrihli?

simona30
3. čer 2014

@monkka To je v pohode 🙂 ja som bola aj viac ako tyzden na 24. Nie je to az tak o velkosti ako o tom, ze si natahujes hradzu a zlepsujes elasticitu, co pomaha aj hojeniu po porode. A pri porode to v tych kontrakciach ani nepocitis, ze si bola na 24. Ja som ostala na 25 ked som isla rodit, lebo sa mala narodila skor o dva tyzdne a nebolo to take zle 🙂 takze hlavne v pohode a bez stresu, cvicenie ta ma povzbudit a nie stresovat.

monkka
3. čer 2014

@simona30 dakujem za povzbudive slova, dnes som dala 25 🙂

bliss111
4. čer 2014

Ahoj holky, prosím o vaši zkušenost. Stalo se vám, že jste při cvičení lehce krvácely (prasklá žilka např.). Jak dlouho jste kvůli tomu daly pauzu? Díky moc 🙂 Cvičení zdar!! 🙂

teri24
5. čer 2014

@bliss111 Ahoj, áno, stáva sa mi to ale na druhý deň som pokračovala. Keď som si dala 1 deň pauzu, potom som už krvácala aj pri obvode, ktorý som predtým zvládla. Ale sama som cítila, že nie som taká uvoľnená ako inokedy. Možno to bolo tým. 😖

teri24
5. čer 2014

@simona30 Ahoj, robili ti nástrih keď si bola nacvičená na 25cm alebo si to zvládla aj bez toho. Lebo podľa mňa aj 25 je celkom dosť keď si predstavím, že niekto necvičí vôbec... A upozorňovala si ich na to? Vďaka.

martinjasen
5. čer 2014

Od tohto momentu je diskusia iba na modrykonik.CZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru