EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
15. říj 2009

já měla obyč,jen to ukazovalo,na kolik nafukuji,ale to sem řešila hodně orientačně,spíš sem dala na instinkt a na výslednou velikost balonku

crawler
15. říj 2009

ahoj holky🙂 Tak ještě nic - ? říkala jsem si, že už to třeba dnes bude mít za sebou některá z vás😀

Jé holky, tak se to nesmí použít dřív? Mě to nenapadlo, že bych tím mohla něco pokazit? V čem by to mělo vadit? Když mě může roztáhnout gyndařka na prohlídce, tak to nebolí, tak mi neříkejte, že bych nedala ani 3cm?😀 Nebo já fakt nevím - v lékařskejch věcech se moc nevyznám - ale myslela jsem si, že třeba kdybych od 5.měsíce těhu třeba 1x týdně cvičila - třeba na 4cm a postupně to takhle zvyšovala, tak bych musela být k porodu připravená úplně suprově-přišlo by mě to lepší než intenzivně cvičit posledních týdny a klepat se, jestli porod nepřijde dřív a zda to vůbec na těch 10cm stihnu dát 😀 V čem by to mělo být riskantní?Mě nic nenapadá - kvůli nějaké infekci nebo tak? Možná jsem fakt hloupá trubka 😖

zuzu1980
15. říj 2009

hmmm, to som si myslela, takze tam je jediny rozdiel 25 Eur 😠 😠 😠

zuzu1980
15. říj 2009

crawler, no fakt ked mas infekciu tak ju mozes rozsirit, uz v tom 34 tt sa moze babo aj narodit ak sa nieco pokasle, ale v druhom trimestri by som neriskovala. Tiez sa mozes potrhat, ako kocky spominali, ze na zaciatku nic necitili, dali 9cm a zacali krvacat...

podla mna to nema zmysel zacinat uz teraz. Ked chces, zacni od 34 tt, ak porodis skorej, babo bude aj tak malicke a vyjde lahko aj bez cvicenia, nemusis mat nacvicenych 10 cm. Neboj a cakaj !!!

crawler
15. říj 2009

zuzu: tak ok - přesvědčily jste mě 😀 Snad to vydržím - já prostě jen měla pocit, že čím dýl budu cvičit, tak to bude lepší a říkala jsem si, proč to tady všechny necháváte na poslední chvíli ;-DDD

zuzu: budu na tebe moc myslet, aby ti to dopadlo, co nejlépe - tak myslíš, že už zítra na vyvolání nebo až o víkendu? 😀

zuzu1980
15. říj 2009

hm, zajtra si este nie, myslim ze az cez vikend... a u nas je o 6 hodin menej ako u vas, takze zajtra to nebude.

davlu
15. říj 2009

Ahoj epiňačky + nedočkavá Crawler 😉

Craw, kdybych ti taky k tomu měla něco říct, tak bych asi zkopírovala odpověď Zuzu (nic ve zlým, ale opravdu to povoluje rychle a těch cca 5-6 týdnů před porodem se toho stihne až až. Já taky byla zvědavá, ale pak jsem ozkoušela a ,,krve jak z vola,,. Sem se lekla, co to je, odkud, co to znamená a šla jsem se poradit s Dr. Nemělo by cenu se nějak pocuchat a vylekat. Pokud to chceš jen cvičně zkusit, dřív jak v 30.tt bych to nedělala. 😉
I výrobce nedoporučuje epinovat dřív. A navíc 14.tt je ještě málo, aby si nějak to malinký uvnitř nepodráždila. Hezky ho tam nech v klidu pořádně zabydlet. 🙂

Zuzu, zítra se sem asi nedostanu, tak kdyby už jsem tě tady nechytla, tak ti přeju rychlý, nekomplikovaný porod, nejlépe bez nástřihu. A brzy se nám sem rozepiš jak jsi to zvládla...budeme ti držet palce 😵

Jo jinak se dnes neozvala Korina, tak že by už....????Mám tušení, že už by to mohla mít za sebou. Jo a taky Kvakulka je fuč a navíc měla dost poslíky, tak tam je to už taky možný.... 🙂 🙂 🙂

korina
15. říj 2009

Davlu: Jo jo mohla by to mít za sebou ta Korina, ale co? Nemá... Alespoň ne teď v půl dvanácté v noci....
Dneska jsem zase vytáhla epino(nějak se mi teď nechce každý den) a dala 32, takže dobrý...

Jinak dneska byla kolegyně, která má stejný datum porodu, na monitoru v Hořovicích a rovnou si ji tam nechali. Praskla ji voda a nějak se jim nelíbil monitor, tak pokud se jí to nerozjede do rána do šesti,t ak budou vyvolávat.
Epino jsme si kupovaly spolu, ale ona stihla nacvičit jen 24, pak měla nějaké problémy, tak nepokračovala. Tak jsem zvědavá....

davlu
15. říj 2009

No Kori, co tady ještě děláš??? 😲 Už jsem tě zařadila mezi pyšné maminy a ty nic? Vždyť říkám, že se tam malá parádí, aby oslnila celou porodnici. A ta kolegyně určitě čeká chlapečka viď? Ty jdou ven dřív, nebo v termínu. Ale neboj, myslím že do konce týdne budete rodina 🙂 A potom nám napiš, jak ta kolegyně dopadla, jestli jí nakonec střihli, když to chudinka nedocvičila... ☹

Jinak epino leží zaprášené už týden ve skříni a já jsem líná jako... Ale zítra už musím. A od příštího týdne každý den. Udržovat cílovou metu, ať to za ty prachy alespoň využiju 😉 😉 😉

Jo a Mondu...??? Ta je kde???? 😲 😲 😲 ..... 😀 😀 😀

korina
16. říj 2009

Takže kolegyně má porozeno. Je to holčička a narodila se v jednu v noci, takže to bylo dost rychlé.
Není nastřižená, ale šitá je, protože prý holčička šla s rukou napřed. Měla 47 cm a 2900 g, takže žádný obřík.
S péčí zatím moc spokojená není, ale to jsem popsala u porodnice Hořovice.

alikaa
16. říj 2009

Zuzu ano, je tam rozdiel 25 EUR len koli tomu meracu. Co som citala na nete, tak vraj to Delphine plus sa da vyuzivat aj po porode na rekonvalescenciu. Tak som preto uvazovala nad tymto. Ale ked hovoris, ze to meria uplne odveci, tak si asi fakt kupim ten lacnejsi.

Baby vy ostatne, ktory EPI-NO pouzivate? Ten jednoduchsi alebo s meracom? Tie cisla co sem hadzete si meriate obvod krajcirskym metrom? A ten priemer 9-10 cm tym padom ako odmeriate?

davlu
16. říj 2009

Ali, opravdu to asi nemá cenu kupovat tu dražší variantu. Ty údaje o tlaku ti k ničemu nebudou. Já mám variantu levnější a naprostá spokojenost. Je lepší po vytlačení změřit krejčovským metrem, protože vydíš skutečný obvod balonku. U toho epina je taková kartička (kus tvrdého papíru), na tom je stupnice od 0-10 cm a ty to k tomu přiložíš a od okraje balonku k druhému vidíš jak jsi na tom. Ale je to trochu zrádné, protože je to nepřesné a ty většinou naměříš o trochu víc. Takže je lepší řídit se tím metrem... 🙂 🙂 🙂

jarabica
16. říj 2009

ahojte kocky, ja som tiez este stale tu 🙂 cakame chlapceka, ale ten bude presny asi ako hodiny, zatial sa nikam nezbera 🙂 ja som sa zatial zasekla na 28cm obvod a viac nedam ani tuk, ale snazim sa... 😀

alikaa, tiez som si myslela, ze ten s tym meracom musi byt vymakany, ze by som rovno videla ako to pribuda... ale ako citam, tak udaje o tlaku su mi k nicomu... takze urcite vol tu lacnejsiu variantu... ja sa tesim, ze som si ho zaobstarala, mienim sa s nim davat po porode do poriadku, ak by museli nahodou sit...

keby som bola tusila, ze nieco take existuje skor, bola by som si usetrila kopec bolesti po prvom porode...

alikaa
16. říj 2009

dikes za info, tak asi kupim tu lacnejsiu verziu. Jarabica a ako sa ma vyuzivat ten drahsi po porode? K tomu som sa nedocitala. To sa mas roztahovat aj po porode, alebo sa s tym da aj nieco ine robit?

jarabica
16. říj 2009

alikaa, tiez neviem ako to myslia v tom popise... podla obrazku sa lisia len tym tlakomerom... ja mam doma ten lacnejsi a mienim ho vyuzit jednak na spevnenie panv. dna, t.j. udrzat ten balonik vnutri... napr. mne to teraz velmi pomohlo aj na :uvolnenie, roztiahnutie: jaziev este z prveho porodu...

zuzu1980
16. říj 2009

alikaa, tiez neviem ako to myslia, ze cvicenie po porode... ved je to uplne to iste, okrem toho tlakomeru ktory ti je k nicomu. Kup tu lacnejsiu verziu, radsej za 25 E kupis nieco babatku 😉

Kocky, este som tu, cakam na telefon z nemocnice. Vcera vecer som epinovala, bez bolesti a bez akychkolvek problemov hned na 1x dala 9,5 (to zvycajne zacinam na mensej hodnote), vytiahnem balon, krv ziadna, ale potom som uz citila ze sa zo mna leje... tak a sme doepinovali. Asi som vo vnutri dotrhana uz teraz, tak co bude pri porode?
Idem este raz skusit dnes, vsak uz je to jedno ci krvacam, ved coskoro rodime !

Kori, tak este nic? Aj ja by som chcela take 2900 g babo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mondul, a ty?

korina
16. říj 2009

Zuzu: Nic, nic....
Taky by se mi líbilo 2900 g, ale to jsme podle ultrazvuku měli před 4 týdny...

crawler
16. říj 2009

Davlu a ostatní epinátorky-terminátorky🙂,

jojo, nebudu to pokoušet a nechám epino ležet ve skříni než uzraje správný čas - o nějaké komplikace nestojím...

zuzu:já by jsem teda být tebou neepinovala znovu, když krvácíš - sice už budeš brzy rodit, ale nač to víc dráždit a navíc krev budeš potřebovat, tak s ní nemrhej ať ti ještě nakonec nemusej dávat nějakou konzervu, sím tě 😉 nacvičeno máš, tak co...🙂

petja
autor
17. říj 2009

jejda crawler,to ti fakt nedošlo,proč všechny cvičíme až na konci těhu?! No promiň,ale Mudra tě snad neroztahuje,jak to nazýváš, denně 15 min! Nevim,jak holkám,ale mě to nějak hlava nebere!Vždyť ,je to logické,že si předčasným cvičením říkáš minimálně o krvácení.

davlu
17. říj 2009

Tady se snad opravdu rodí... 🙂 ...že tu nikdo není. Teda kromě Kori, ale s tou se písemně potkávám v další diskusi...No, vždyť už máme čas... 😀

Jinak dnes jsem po týdnu vytáhlá epino a dala jsem svých 31-32 cm, tak jsem klidná. Ale teď už budu trénovat raději alespoň 3x týdně... 🙂

mondulinka
17. říj 2009

holky, ja taky porad nic 🙄 epino lezi na nocnim stolku uz 3. den bez povsimnuti... takze zitra uz fakt MUSIM!!! 😀

crawler
18. říj 2009

petja: mudra mě sice neroztahuje 15minut, ale já jsem taky nevěděla, že se má cvičit tak dlouho - myslela jsem, že si nafouknu balonek uvnitř třeba na 3cm a vytlačím a myslela jsem si, že je to otázka tak max.2minut. Tak se na mě petjo nezlob - hloupá rozhodně nejsem a pokud vím, tak třeba fisting se dá provozovat nezávisle na těhotenství a žádná ženská z toho krev neroní (pokud je samozřejmě partner šetrný a vše je pomaličku polehoučku) a tak jsem si představovala i epinování.

jarabica
18. říj 2009

kocky, to ozaj este ziadna nerodi? 😎

crawler, podla mna ked to jeden krat skusis, samoz. nie do maxima, len tak ozaj pre skusku, aky je to pocit, nic sa nestane... ked teda nevydrzis do konca tehu... ale mas cas, este sa naroztahujes dost... a ono sa to ozaj poddava velmi pekne a rychlo...

najlepsie sa mi cvici obden, vtedy mam nejake tie pribytky... vcera som skoncila na 29,5... takze zacinam byt pripravena... 😝

petja
autor
18. říj 2009

nevim co je fisting

crawler
18. říj 2009

jarabica: já si taktéž myslím, že taková zkouška by mě nezabila 😉

jsem zvědavá, která z vás to rozbalí jako první - teda předpokládám, že zuzi už to má za sebou, tak snad je v pořádku a vám držím pěsti!🙂

petja: no, jde ehm o takovou sexuální praktiku (fist= anglicky pěst), kdyžtak si to vygoogli, ale abys věděla orientačně, tak jde o to, že partner svou ženu uspokojuje celou pěstí a musí samozřejmě začínat pomalu- 2prsty - 3 prsty -atd., takže je to v podstatě epinování a proto mě nenapadlo, že by epinování mohl být nějaký problém na začátku těhu...😉

petja
autor
18. říj 2009

cože?! to jde opravdu mimo mě...no každý řeší jiné věci...epino opravdu o uspokojování opravdu není

petja
autor
18. říj 2009

nevim,proč bych to teda dávala do diskuze o těhulkování 😖

crawler
18. říj 2009

petja: já tohle taky nepraktikuju, ale je dost takových a ženské to tělo to prostě zvládne a dokonce se mu to líbí a píšu o tom, protože ses ptala - já to srovnávám s epinem, protože snad sama vidíš tu podobnost 😉

davlu
18. říj 2009

Holky nedohadujte se... 😉 Petja to myslí dobře, ale zvědavost je někdy silnější. Taky si myslím že když to 1x zkusíš (na vlastní nebezpečí), tak se ,,uspokojí,, jedině tvoje zvědavost. Ale trénovat od teď bych rozhodně nezkoušela. Prostě zkus a ukliď až na ten správný čas. A 3cm ten balonek snad ani nemá... 😉

korina
18. říj 2009

Jarabica: Nerodí a nerodí🙂

Já myslím, že u toho epina může být problém v tom, že když to máš celé uvnitř, tak ti to může podráždit i čípek, na kterém se v počátečních stádiích těhotenství rády tvoří hematomy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru