EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

naty
10. led 2010

ejasmeja: nemám, našla sem ho kdesi na netu,možná to byl i nějaký odkaz tady z dikuzí, ale zkusila sem to párkrát a nešlo mi to...jednak přes břicho a druhak manža taky moc nevěděl jak do toho, tak sme toho po pár pokusech nechali... 😀

petapi: no, pro mě to rozhodně úspěch je...nemohla sem se skoro 2 týdny dostat přes 7.. 😅 ...no,sem zvědavá, kolik mi dá malej ještě času... 😵...ale upřímně, už bych to měla ráda za sebou...to bude vysvobození, nesnáším, když sem nemohoucí.... 😝

konsa
10. led 2010

ejasmeja: návod je třeba tady: http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=136 ale já taky nemasíruju, takže neporadim jak na to. Já spoléhám na to, že zabere epino 😉

meix
10. led 2010

pridavam se, taky mi ta masaz samotne nesla vubec a kdyz to delal manza tak to bylo neprijemny a clovek nevidel hlavne ten pokrok. Epi-no je daleko lepsi a hlavne si i clovek trosku zvykne na ten tlak na konecnik.
Jinak ja se rovnou zeptala svoji doktorky at mi to ukaze, byl tam se mnou zrovna i manza na utz, co delala po prohlidce, takze se hned podival, jak to ma masirovat. Ale tim jak to bylo neprijemny a neviditelnej vysledek tak jsme toho nechali a poridili epi-no a jsem nadevse spokojena.

bengy
11. led 2010

ejasmeja - koupit se to da i primo pres www.epino.cz, bezi k tomu na konikovi i banner
mayla - vsechno ohledne epina je podrobne popsano na strankach www.epino.cz. Jsou tam jak rozdili, tak jak se ma cvicit, k cemu a kdy pouzivat atd. Tak se kdyztak koukni.

bengy
11. led 2010

jinak co se tyce masaze hraze, tak tu my jsme ani nezacali praktikovat. Rovnou jsme skocili po EPI-NU a teda vubec nelituju.

bengy
11. led 2010

jo a holky davejte si pozor s tim pouzivanim kondomu, protoze pokud to neni na vodni bazy (coz vetsinou nejsou ☹ ), tak muze dojit k poruseni balonku. Je potreba pouzivat vsechno na vodny bazi, proto je doporucovany lubrikant - maji pomerne levny od Durexu (jestli se nepletu) - maji ho v drogerkach, ale chapu, ze pak uz neni EPI-NO prodejne 😔

jakelina
11. led 2010

Bengy, epino mám doma od vánoc a čekám do února na používání. Zeptám se asi úplně jako blbec, mám chtít lubrikant na vodní bázi??? Nebo jak zjistím jaký ten lubrikant je??? Doma nějaké máme, ale jsou fakt klasicky mastné, alespoň já mám ten pocit, že trochu mastí.

konsa
11. led 2010

bengy, aha to je pravda, že kondomy nejsou na vodní bázi. Jenže já měla po používání toho durexu svědění (teda spon myslím, že t bylo tím) a ted mám 3 dny kondomy a je to OK.
Naty, ty cvičíš s kondom od začátku a balonek vpořádku, ne? Snad se mi nepoškodí......

jakelina: koupila jsem durex play v drogerce a přímo je na něm napsáno na vodní bázi. Jinak nevím, jak to poznat, když to tam není napsané....

konsa
11. led 2010

bengy, tobě se balonek těmy kondomy poškodil?

jakelina
11. led 2010

Konsa díky, ještě se chci zeptat kolik je asi normální první nafouknutí, jaký průměr???Určitě to má každá jinak, ale jen pro orientaci, abych nepropadla hned beznaději, že mám nějak málo.

konsa
11. led 2010

jakelino, to je fakt asi individuální. Já nafoukla napoprvé myslím na 6 a to ještě s rezervou, protože to bylo někdy už ve 34tt (nevydržela jsem to chtěla to zkusit). Pak od začátku min. týdne jsem postupně ze 6,5 na dnešních 8mi (24cm obvod). Jde to docela rychle, ale je mi jasný, že se to pak na dýl zasekne (aspon co tu psaly holky, tak vždycky se to pak najednou zasekne a rádoby to nejde dál).
Ale neboj, i kdybys nafoukla naporvý třeba 5 nebo míň. Ono je na trénování času dost, takže pak se aspon budeš radovat z větších pokroků 🙂
Jinak se spíš ted orientuju podle toho obvodu, protože průměr se mi špatně měří (podle toho z jakého úhlu na to koukáš, tak pokaždé naměříš jinak).

konsa
11. led 2010

tak já našla ten můj příspěvek ze 34tt a nafoukla jsem napoprvé jen na 5 (ne na 6, jak jsem psala v min. příspěvku) 😉

mayla
11. led 2010

Nebudete někdo koncem ledna prodávat EPI-NO?

naty
11. led 2010

no, balonek mi přijde pořád stejnej...bez poškození...a i holky na dřívějších stranách diskuze, co kondomy používaly, si nikdy nestěžovaly, tak nevím... 😒 ...ale ted už to měnit nebudu... 🙂

meix
11. led 2010

kondomy byvaji vlhcene silikonovym olejem, ale preci jen zvenku, teda aspon ty, co mam ja, nejsou rozhodne vlhcene zevnitr a balonek je po sundani kondomu uplne suchy, zadna stopa po nicem mastnem, takze bych se vubec nebala. A sam ten balonek je vyroben ze silikonu. zadne z holek, co kondomy pouzivaji nebo co si koupily pouzite epi-no nehlasila, ze by balonek byl timto nejak poskozeny.

meix
11. led 2010

naty: preju ti, at porod bezi bez problemu a podle tvych predstav a hlavne bez nastrihu a natrzeni, drzim palce a tesim se, ze nam pak zahlasis, jak to slo. Hlavne at jste s malym oba zdravi. 😉

xxx.klarka
11. led 2010

Zdravím,

kdyby jste prodávala některá epi-no v holem z Čech, tak budu ráda když se mi ozvete. Měla bych zájem.

konsa
11. led 2010

naty,meix: to je fakt, že vlhčený jsou jen zvenku. Jsem si původně neuvědomila, že balonek zůstává úplně suchej, tak snad vpoho. Mě to taky s těma kondomama vyhovuje, tak bych nechtěla měnit. Jen musím jít dokoupit zásobu (docela se to tak prodraží) ☹
no jo, naty má už zítra termín. Tak hlavně at je vše vpořádku a pohodě. A dej pak vědět, jsme zvědavky 😉

naty
11. led 2010

dám určitě vědět!! 😉 zatím to na zítřek nijak nevypadá, ale noc je ještě mladá... 😀 ...jen sem si říkala, jestli si vzít epi-no s sebou...protože na začátku mi vždycky chvíli trvá než se zas dostanu na tu požadovanou hodnotu bez bolestí..otázka druhá je, jestli na to budu mít vůbec myšlenky... 😀 ...ale ony si to hormony asi zařídí samy... 🙂

konsa
11. led 2010

naty: no, to je otázky, jestli si vzít epino sebou. Na rozcvičení by to bylo super, ale je asi pravda, že kdoví, jestli na to bude čas a síla. A oni hormony pomůžou. Uvidíme, jestli na to odpoví nějaká epinařka, co už rodila, jestli ho měla sebou, nebo ne 😉

zuzule
11. led 2010

Ahoj holky. Kdybyste náhodou někdo v nejbližší době (nejpozději koncem února) prodávaly epi no, budu ráda, když mi písnete do IP 😉 Díky!

bengy
11. led 2010

holčiny celý den jsem tu nebyla, takže odpovídám až nyni
jakelina - jak píše konsa. na tom lubrikantu je to napsany. Je to sediva lahvicka (snad se nepletu)
konsa - nene me ne, ale jedne holcine ano. Tak jsem se o to víc zajímala. Ale jestli vás uklidní, když je epino nové, tak pravděpodobnost poškození je nízká. Jde o to, když se používá asi časteji.
naty - před porodem to roztažení zařídí hormony, takže epino do porodky važně není třeba.

davlu
11. led 2010

Holky, epino nechte doma. Je zbytečný se před porodem stresovat, že se musím roztáhnout...a hormony opravdu zařídí své. Hormony mě roztáhly ještě o dalších 6 cm než bylo natrénováno...A každá kapka síly na finální tlačení je dobrá... 🙂 Už někdo porodil?

davlu
11. led 2010

Jo a na cvičení s kondomem je nejlepší kondom omýt od té mastnoty, navléct a použít lubrikant...ale za tak krátkou dobu co se trénuje se balonek nepoškodí ani od oleje...tak vám držím palce 🙂

ejasmeja
11. led 2010

ahojte! dakujem za tie odpovede ohladom masaze. aj za stranky na epi-no! 🙂 uz setrim peniazky 😀

tiki
11. led 2010

Holky, zacinam o epinu uvazovat, masaz hraze mi moc pri minulem tehotenstvi nesla a stejne to bylo na nic, protoze jsem skoncila na cisari. Byl to ale akutak, protoze mela mala snuru kolem krku. Takze uprimne doufam, ze druhy porod bude normane, i kdyz samozrejme pri jakekoli komplikaci jdu na kudlu znova. Tak nevim, jestli to ma smysl investovat cas a penize do epina... Ale asi jo, i kdyz ta cena je dost vysoka, pri te nejistote...

petapi
11. led 2010

holky, sice jsem u prvního porodu epi-no nepoužívala, ale rozhodně bych na něj neměla teda myšlenky, ono už si to pak tělo zařídí samo 😉
a i kdyby jste náhodou ty myšlenky měly, tak ale si myslím, jedině, kdybyste začínaly kontrakcema, kdyby rupla voda, tak si tam můžete zanést infekci...

jeanice
12. led 2010

Ahoj holky, jdu si zase pro radu,
už několik dní dávám přes 9, ale zatím to netlačím víc, chci, aby si tělo zvyklo na těch 9 a něco. Už to dávám docela v pohodě. Vždy to zkouším dvakrát. Poprvé vždy o něco míň, podruhé to dotáhnu přes těch 9. Včera jsem dala i na poprvé přes 9. Podruhé se to blížilo k 9,5 ale nic mě nebolelo a bylo to fakt v pohodě i to vytlačování, ale když jsem vytáhla balónek, tak na něm nahoře byla taková hmota - jako tvaroh - byla růžová a bylo ji tak na půl čajové lžičky. Nikde jsem se nenatrhla, protože ta krev byla v té hmotě. Od té doby trochu špiním, ale jen na papíru, když jdu na záchod, kalhotky mám čisté.
Co to může být? Stalo se mi to už asi před týdnem, ale to ta hmota byla jen béžovo bílá.
Můžu epino použít i dnes?

konsa
12. led 2010

jeanice, to by možná mohla být hlenová zátka. Jsem prvorodička, takže nevím jak vypadá, ale na kurzu nám jí PA popisovala jako hlen (prý to poznáme) a může být narůžovělý. Může odejít i 14 dní před porodem, ale pak už mimčo není chráněno proti infekcím (takže třeba nemůžeš do bazénu atd.). Ale těžko říct, jestli je to ono. Snad ti poradí někdo zkušenější. Nebo se zeptej Dr. - kdy máš kontrolu?

crawler
12. led 2010

jeanice: přesně jak píše konsa - mě taky jako první napadla hlenová zátka, ale bohužel taky nepatřím k těm, co by měly osobní zkušenost, ale co jiného by to mohlo být? ;-D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru