EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

drahomira123
7. říj 2012

caute...už 3 dni som dala len 8 - max 8,5 cm...a dnes večer som išla a dala som 9 cm ale ako som ho vytiahla von tak som zbadala na baloniku trochu krvi.. tak neviem teraz že čo ...či ma to dalej nepustí alebo čo,, no vyskúsam zajtra že čo ale nechcela by som prestáť ked si zoberiem že už len kúsok 1 cm aby som dosiahla strop...dúfam že to nič neznamenalo... 😖

mahulenka87
8. říj 2012

@drahomira123 čítala som, že sa to stalo viacerým mamičkám. Daj si 1-2 dni pauzu a skús opäť 😉

vivianaba
8. říj 2012

@drahomira123 to sa stava, presne ako pise manulenka87 daj si pauzu a skusaj zase ale opatrne, nafukuj postupne a vzdy pockaj par minut kym dofukas zase a zase pockaj a zase dofukaj atd. Mne sa to stavalo pravidelne, teraz uz nastastie nie a dam v pohode aj 11cm (podla prilozeneho meratka, nemam krajcirsky meter na meranie 😀 )

klon
8. říj 2012

Mám epino delphine zakoupené 12.6.2012, je tedy stále v záruce. Mám termín 20.11.2012, pak bude epino volné. Možná že porod bude dříve. Používané pouze s kondomy, orig. krabice, návod, faktura, desinfikované. Původní cena 2442,-Kč. Nyní cena 1600Kč. Můžete si to rezervovat.

gaka
8. říj 2012

Tak dnes dorazilo epi-no, tak jsem ho hned musela vyzkoušet 😎 Dala jsem 6,5, tak napoprvé to je snad o.k.
Holky, to časem dáme, tu desítku, ne?! 😉

@drahomira123 Tak si radši dej aspoň den oddych a pak zkoušej dál. Držím palce!

andulqa
8. říj 2012

ja som dnes dala 22cm a bolo to uplne v pohodicke, az na tie tlaky vo vnutri 😀 ale sa tesim, lebo ked som dnes zacala cvicit tak som mala pocit ze nedam ani 20 😠 😅

karra
8. říj 2012

Ahojte, tak som dnes cvicila siesty krat. Celkom to ide, na kazde cvicenie sa posuniem asi o centimeter, takze dnes 25 cm. Akurat dnes sa ozval malicky, a dost vytrvalo daval najavo, ze sa mu ten balonik nepaci. Celu dobu sa mrskal a kopal. Nejak som docvicila, ale dufam, ze zajtra vymaknem, ked bude spat. Kazdopadne si clovek kladie otazku, ze ci mu to fakt nejak moc nevadi, alebo neublizuje, ked sa tak brani. Skusim ten balonik zaviest o cosi menej, lebo na poradni mi porodna asistentka povedala, ze uz je babatko dost nizko zostupene, tak asi na ten balon fakt reaguje.

andulqa
9. říj 2012

@karra mne sa tiez stalo ze ked som si dala ten balonik, ze sa maly ozval, tak som si ho dala trosku menej a potom uz to bolo ok, tak treba skusit 🙂

adel22
9. říj 2012

No babule, už aj mne dorazilo EPINO🙂 Kedy mám začať? už som zajtra v 34.tt. A čo s dezinfekciou? Kúpila som si v lekárni Betadine koncentrát, máte s tým niektorá skúsenosti? A samozrejme konečne využijem výhru k z radia expres z min. roka- 100Ks kondomov🙂

vivianaba
9. říj 2012

@adel22 myslim ze v navode sa pise ze cvicit sa ma najskor 3 tyzdne pred terminom, ja by som kludne zacala trosku skor, v nejakom 35-36tt, ale pred tym asi nie. Neboj nacvicit stihnes ak budes poctivo cvicit.
V original baleni su aj take dezinfekcne stvorceky, myslim ze vacsina bab toto pouziva na dezinfekciu, betadine som uz pocula ze existuje ale nemam vyskusane, ja tiez pouzivam tie stvorceky.
Super vyhra v radiu 😀 a su to nelubrikovane kondomy? Lebo na epino by mali ist len nelubrikovane a lubrikant sa moze pouzivat len ak je na vodnej baze.

adel22
9. říj 2012

@vivianaba No pozerám, že sú lubrikované :/ No čo teraz? 🙂 No to by mi mohlo asi nejak uškodiť...hmmmmm

sven
9. říj 2012

@adel22 - dezinfikovala bych zásadně doporučenými čtverečky (např. Con-Zellin http://www.lekarna.cz/tampon-con-zellin-ster-im...) a používala nelubrikované kondomy, jinak by mohl balonek prasknout.

adel22
9. říj 2012

@sven Vdaka za radu! 🙂

vivianaba
9. říj 2012

@adel22 skus pozriet ci sa daju kupit nelubrikovane, alebo tie navleky na vaginalnu sondu su tiez nelubrikovane.
Stvorceky con-zellin alebo b.braun, je to to iste len iny vyrobca.

gaka
9. říj 2012

@adel22 Zkus trošku toho Betadine vylít na vatový tamponek...jestli je to ten, co používám synovi na bolístky (nepálí), tak je tmavěhnědý, dost barví - to by sis epi-no zničila. Fakt to chce ty tampony napuštěné 70 % alkoholem 😉 Co se týká kondomů, tak já používám z drogerky Rossman - ty jsou jen vlhčené, ale nelubrikované.

gaka
9. říj 2012

Jinak, dnes jsem cvičila podruhé a posunula jsem se z 6,5 na 7. Néé velký posun, ale aspoň něco. Ale táhlo to při vypuzovaní, fuuuj.
Holky, pijete třeba i maliník, jak se doporučuje? Prý taky připravuje porodní cesty ...

adel22
9. říj 2012

@gaka ako sa volaju? snad ich tu v DE kúpim🙂 Vdaka

gaka
9. říj 2012

@adel22 Preventivo senstive - taková bleděmodrá krabička.Mají balení buď po 12 nebo 24 ks 😉

myky
9. říj 2012

Ahoj holky, omlouvám se že sem lezu, ale chtěla jsem tady nabídnout EPINO. Kdyby jste někdo měl zájem jukněte https://www.modrykonik.cz/bazar/jine-pro-mamink.... Díky a držím palce na cvičení všem. Určitě se to vyplatí 😀 .

drahomira123
10. říj 2012

@gaka pijem ten caj z malinovich listov ale iba salku za den.. dufam ze to pomoze...

gaka
10. říj 2012

@drahomira123 Já ho mám právě koupený, ale ještě jsem se neodhodlala si ho uvařit. Tak to dnes večer prubnu 😉

Jinak hlásím na 3. cvičení 24 cm.

drahomira123
10. říj 2012

@gaka to cvicenie je super.. len tak dalej.. ja som dala vcera 9cm.. 28hlavicka..ale cvicim 12dni..ide mi to pomalsie.

drahomira123
10. říj 2012

do paroma ...dnes vecer som cvicila a isla som pomali a nic som nesilila a ked som dala 8,5cm tak som zacala krvacat ale krv mi tiekla..☹ som sa aj zlakla ze co sa deje.. hned som isla do sprchy ...potom mi uz prestala tiect... dufam ze malemu som nemohla neak ublizit..a ze je vsetko ok..mam to povedat dr. ? som taka nekludna.. ja to asi nikdy nedam na tych 10 cm alebo co..:(

gaka
11. říj 2012

@drahomira123 tak jak je po ránu? doufám, že vše v pořádku! 😵 přece jenom máme spodek teď víc překrvený, tak není problém si rozdráždit nějakou vlásečnici, žilku a ta pak prdne. Vždyť jsi na super čísle a máš ještě tři týdny před sebou 😉 Holky tu psaly, že se dostaly třeba "jen" na 8 a porod v pohodě, že se pak ještě přidají hormony a jde to líp než takhle "nanečisto" 😉

vivianaba
11. říj 2012

@gaka ahoj ja pijem malinikovy caj ale ani presne neviem ako pomaha pred porodom. Vcera ma nastvali v lekarni lebo ho nemali a ze mi objednaju, tak som sa potesila. Nesla som ale prenho ja ale kamoska mi ho doniesla a je to nejaka ovocna prichucovana zbrnda ktora obsahuje nejake male percento maliniku. Fuj, toto som nechcela, tak musim zohnat inde lebo sa mi uz minul.

Baby mam taky problemik a neviem ci suvisi s epinom. Posledne tyzdne tehu a hlavne teraz ked som nachladnuta a dost kaslem mi vzdy unikne trosku mocu. Teda mam tie svaly asi oslabene, predtym som to nemala. Ked si spomeniem skusam svaly stahovat a robim to aj pri cviceni s epinom. Mate niektora podobny problem? Moze to byt z epina? Cvicim len kazdy 2.den aj to len tak na udrziavanie tych 10cm, dam to v pohode ani ma to neboli az mam pocit zeby som dala aj 15 😀 no ale za cenu oslabenych svalov to sa mi moc nepaci. Predpokladam ze porod to oslabenie este zhorsi, no budem musiet makat po porode dat tie svaly zase dokopy.

Prijemne cvicenie vsetkym prajem!

vejula
12. říj 2012

@vivianaba ahoj mne sa toto stalavalo, ale praveže odkedy cvičim panvove dno, je to lepšie. A aj ja s epinom cvičim tak, že sťahujem proti odporu balonika svaly panvoveho dna.
Inak ja som včera dala 8,5. A sranda že to najhoršie nieje to vytlačanie, ale prave ten čas, ked to držim v sebe, prišerne to tlači na konečnik, čreva aj na mechur, je to fest neprijemne, uplne to predychavam. A ked už vytlačam, tak pohodička.

vejula
12. říj 2012

inak ja pijem alchemilku a z malinika si robim sedave kupele

karra
12. říj 2012

@vivianaba ahoj, ja som mala tiez podobny problem, asi pred dvomi-tromi mesiacmi mi to zacalo. Ked sa mi nahle kychlo, a nebola som pripravena, tak mi trosku mocu uniklo. Tak vzdy, ked ma zacalo steklit v nose na kychnutie, som sa musela zacat sustredit a stiahnut tie svaly dolu, aby vydrzali ten tlak pri kychnuti. Ale dakedy, ked sa mi kychlo tak nahle, tak sa nedalo nic robit 🙂 Slipove vlozky su mojimi vernymi spolocnickami 🙂 Trosku som sa vtedy snazila posilovat tie svaly panvoveho dna, ale vobec nie nejak intenzivne a ten problem tak nejak sam od seba vymizol. A nezacalo to ani teraz, ked cvicim s epinom, zatial som len na 26,5 cm, ale pomaly to ide.
Na druhej strane, chodim na predporodny kurz, na ktorom nam fyzioterapeutka hovorila, ze je lepsie tie svaly posilnovat az po porode, ze pred porodom by to velmi nedoporucovala, cvicenia zameriava tak, aby si clovek hlavne uvedomil o ktore svaly ide, a aby ich vedel maximalne uvolnit a nie ich trenovat na stiahnutie. Takze myslim, ze po porode to urcite vymizne, bud same, alebo miernym posilnovanim, a ze ked uz babatko nebude tlacit na mechur a tie svaly okolo tym nebudu oslabene, tak sa dame rychlo dokopy.
@vejula ten tlak vnutri je fakt hrozny, ja som pred tym cvicila, ze balonik bol skoro cely dnu, ale malemu sa to nejak prestalo pacit, tak teraz cvicim tak, ze mi asi 2 cm z baloniku v ykukaju, ten tlak je trochu mensi, ale stale velmi neprijemny. Vytlacanie mi tiez nerobi problem, som si pred cvicenim myslela, ze vytlacit to cez hradzu bude masaker a ono to je v porovnani s tym tlakom vnutri celkom prijemne 🙂

drahomira123
12. říj 2012

@gaka no vcera vecer som zase cvicila a ako som dala 8,5 cm tak zase ta krv.. je to strasne lebo nieje mi to az take neprijemne dokonca by som dala aj viac ale ked to zacne krvacat tak prestavam.. ked sa na to kukol vcera manzel tak skoro odpadol..🙂 bola som vcera u dr. a povedala som mu to a on mi skontroloval krcok a povedal ze je zuzeny a ze to do terminu asi neudrzim ze pojdem predcasne .. co ma sice potesilo ale preto ze to nemozem nacvicit tych 10cm tak ma to netesi..

wilsonka
12. říj 2012

kde sa da epino objednat? len v lekarni ci aj cez internet? dik

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru