EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

gejba
22. lis 2012

@adel22 na zádech, v polosedě. Myslíš, že v kleče to bude lepší?

adel22
22. lis 2012

@gejba No ja trenujem na kolenach a ked uz chcem tlacit/resp. predychat balon von tak polozim ten tlakovac a som na vsetkych styroch....tak neviem to porovnat, lebo tradicnu polohu neplanujem, tak to ani neskusam.....ale urcite je to tazsie!

gejba
22. lis 2012

@adel22 Tak to dnes zkusím, to jsem zvědavá. Horší je, že mám termín v sobotu, tak nevím, kolik toho takhle ještě natrénuju. Ale možná budu přenášet, tak ještě čas bude. A jak plánuješ rodit? Já si to asi jinak než klasicky nedovedu představit.

adel22
22. lis 2012

@gejba Tak ja mam termin v stredu, ale zase, na druhej strane....teraz si to tam neprirodzene pchame a cakame zazraky, ja verim, ze real bude iny, hormony, tlaky a pod, to vsetko nam pomoze a bude to ok, no nie? 🙂 Treba byt optimista...no chcela by som rodit v polohe ako zaba, zozadu manzel aby ma drzal, ako v drepe...rozumies?
http://ekolog007.blog.cz/1203/hypnoporod-xiv

gejba
22. lis 2012

@adel22 Tak tu žábu bych nedala, mám teď tak slabý stehna, že bych nevydržela v dřepu. Zvlášť s těmi 15 kg navíc. Strach z toho porodu ani tolik nemám, ale asi to bude tím, že jsem ještě nerodila a žádnou velkou bolest nezažila. Ale tak přežily to všechny ženský, tak proč ne my. 🙂 Vlastně se docela i těším, teda spíš jsem hodně zvědavá.

adel22
22. lis 2012

@gejba Podobne, zvedavost, ocakavanie- to je to prave...strach nechavam doma, nepribalim do tasky🙂

sunflower87
22. lis 2012

@adel22 no ja si stále hovorím, že to ešte dám 😀 ...ale tak predstav si tú radosť, keď nebudeme dotrhané 🙂 , alebo možno len minimum nastrihnuté...ja verím, že to aspoň trochu pomôže 😉
Začala som aj piť Alchemilkový čaj, mal by roztiahnuť pôrodné cesty. To mi kamoška poradila čo má 2 detičky, že jej to kázala pôrodná asistentka piť...a dokonca pri pôrode ju pochválili, že je vidno, že ho pila.
Tak uvidíme....no nech sa ti darí 😉

adel22
22. lis 2012

@sunflower87 Ano, na taku radost sa tesim a verim, ze ak sa aj dotrham, tak to nebude stat za rec....a lepsie ako nastrih!
Aj ja pijem alchemilku, rano malinovnik, na obed alchemilku a vecer bud fenyklovy alebo zihlavovy caj a lanove semeno- to nam vraj tie cesty premaze...tak som zvedava🙂
Tak nech sa dari aj tebe, nech sme uz coskoro na tej 10-ke🙂

sunflower87
22. lis 2012

@adel22 no tak sa držkaj 🙂 šak potom napíš ako si dopadla 🙂 veľa síl prajem 😉

gejba
22. lis 2012

Tak jsem to vyzkoušela tedy tam nezasunovat celý a dává to tak větší smysl. Sice jsem tímto způsobem nedala těch 9 cm,ale třeba to zítra půjde. Jinak vkleče mi to nešlo, v sedu je to pro mě lepší, dokonce mi ten balónek ani tolik nevykluzoval. Jinak mi přijde, že na Slovensku s tím epinem máte asi víc zkušeností. Na našich webech jsem takovou dlouhou diskuzi nenašla a z mých kamošek nikdo epi-no neznal. Teda krom té, která mi to doporučila 🙂

audi1986
22. lis 2012

@gejba třeba moje gyndařka se k epinu vysloveně staví negativně -(

gejba
22. lis 2012

@audi1986 Asi je to stará škola. Já jsem to ani gynekologovi neříkala, on mi taky nic neřekne 🙂 Každopádně na netu jsem nenašla žádné vyloženě negativní zkušenosti, takže to mluví za všechno. A i kdyby celý efekt byl jen v psychické pomoci, tak to za to stálo.

majkado
22. lis 2012

Ahojte baby, nahodou som sem nakukla, co je tu nove🙂 Ja mam po porode 17 mesiacov a vdaka epinu som mala absolutne perfektny porod. Chcem vas len povzbudit, ja som tiez nestihla nacvicit celych 10, tusim len 8,5 cm som dala a aj napriek tomu nemam nastrih, len dva kozmeticke stehy, co som sa trosku natrhla. Okrem toho, ked cvicite s epinom, naucite sa aj spravne tlacit a dychat, cim rozhodne urychlite prichod babatka. Tak drzim palce a trenujte 🙂

gejba
22. lis 2012

@majkado Díky za povzbuzení. Snad to tak bude u nás taky. 🙂

gooobi
22. lis 2012

ahojte, baby neviete poradit kde dostat tie kondomy specialne? Niekde to tu bolo rozoberane ze v niakej lekarni v BA, len to neviem najst....

olivv
22. lis 2012

Prodám EPI-NO. Info v bazárku.

gejba
22. lis 2012

@gooobi Já používám z Rossmanna jejich značku - druh sensitive. A někde jsem to tu už taky četla, že to používá více lidí.

barushkaa
22. lis 2012

@rosaleen Za kolik ho prodáváš?

rosaleen
22. lis 2012

@barushkaa uz je bohuzel prodane, hned se mi ozvala zajemkyne.. bohuzel...

adel22
22. lis 2012

@gooobi hej, lenze Rossmann v Sr nie je :(

ja nepouzivam nic, len stipku pupalkoveho oleja

kajalka
22. lis 2012

@audi1986 Já se jí vůbec nedivím. Porod a průchod hlavičky je jednorázovka, na kterou je tělo stavěný a připravený vlivem hormonů. Když si cíleně vytaháváte svalstvo pánevního dna x týdnů předem, dozajista to bude mít následky. Ne hned, dokud je svalstvo pružné a je schopné jakžtakž udržet kontrakci, ale po padesátce, kdy vlivem přechodu klesá hladina ženských hormonů a svalovina ochabuje. Osobně bych radši přežila pár stehů než od padesáti chodit s plínou.

domeli
22. lis 2012

@gooobi Medpharmacentrum, Teslova33, BA - nelubrikované návleky na vaginálnu sondu, predávajú to tam 22 centov/ks. Majú tam aj lubrikačný gel na vodnej báze Ty a Ja.

sunflower87
22. lis 2012

chcem sa opýtať...myslíte, že vadí moc keď balónik nevytlačím vonku, ale pomaličky ho vyťahujem??

gooobi
22. lis 2012

@domeli dakujem pekne

molka
22. lis 2012

@kajalka ja poznám kopec žien, ktoré epi-no nikdy nepoužívali a aj tak chodia po 50.tke s vložkou, takže to určite nemôže mať negatívny vplyv, skôr naopak.

hany1979
22. lis 2012

@kajalka uz to tu zaznelo,ale proc myslis,ze tolik dnesnich padesatnic trpi inkontinenci a dalsimi problemy kvuli poklesu panevniho dna?Prave kvuli nulove priprave na porod a male poporodni peci, mluvil o tom nedanvo jeden porodnik v tv.

kajalka
22. lis 2012

@hany1979 Zajímala by mne příprava na porod, která by nepodporovala inkontinenci. O pánevním dnu se ví mnohem víc v posledních 10 letech a dřív na cvičení ženy dost prděly. A ruku na srdce, která z vás po porodu poctivě cvičí pánevní dno, břicho, záda, bránici, jak má? Dávám vám tu opačný názor, abyste se mohly zamyslet, nad tímhle "zázrakem". myslete hlavně na budoucnost, ne na pár dní nepohodlí.

hany1979
22. lis 2012

Holky,nebojte a cvicte. Ja rodila letos v cervnu, cvicila jsem a na 30 se nedostala,jednou jsem dala 29,5 jinak v pohode 28. Porod rychly,i kdyz vyvolavany,vypuzovaci faze trvala asi dve minuty a jedna mala oderka u mocove tribice a velka pochvala od pani doktorky. Rodila jsem v Melniku a slibila, ze budu Epinu delat reklmu. Delam a moc rada. Opravdu to ma smysl. Drzim vam palce a preji pohodove porody. Pro me ta nejkrasnejsi chvile v zivote a ne nutne zlo, ktere jsem musela vytrpet, abychom mohli byt mimco.

hany1979
22. lis 2012

@kajalka chces rict,ze uvolneny(a ne vytahany,jak jsi psala) a opetovne posileny sval bude fungovat hur nez natrzeny nebo nastrizeny a posleze srostly? Samozrejme, ze panevni dno se posilovat musi, ale kdyz uz se nekdo o porod a mozne komplikace pri a po nem zajima, tak asi bude resit i to, co potom.

kajalka
22. lis 2012

@hany1979 Jenže ty neuvolňuješ pouze hráz, která se nastřihává, ale vytaháváš svalstvo kolem poševní trubice, to je dost podstatný rozdíl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru