EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ladie
26. srp 2011

Jo a holky, tak mě napadlo. K epinu jsem si rovnou aktivně objednala kondomy (origoš k epinu z jejich stránek), ale nepoužívám je.

Mám dvě balení (po deseti kusech, jedno stálo 69,-). Kdyby měl někdo zájem, tak prodám za 50,-/balíček 10ks (+poštovné nebo osobně předám v Praze).

beatris
26. srp 2011

@ladie - tak to seš dobrá,že seš na 27cm a vytlačuješ 🙂

@sussanah - tak pak poreferuješ,jaká byla nakonec poloha 😀

betelgeuzz
26. srp 2011

@ladie no u porodu sice lubrikant není, ale dítě před sebou většinou tlačí vodu, mázek a podobné sekrety. Někdy ti může i PA hráz nahřát, použít olejíček apod.

sussanah
26. srp 2011

@ladie jj u porodu to urco na sucho nepujde, precejen i plodovku pocitej a pak jak pise Bete

sussanah
26. srp 2011

jo a mam dneska zdolanou hranici 30cm 😎

betelgeuzz
26. srp 2011

@sussanah závidím 😲

sussanah
26. srp 2011

@betelgeuzz ono to slo tak nejak samo u me to cviceni a to jsem cvicila jen 8x 😅

ladie
26. srp 2011

@betelgeuzz my jsme si s manželem říkali, že bychom sebou k porodu vzali olejíček na masáž hráze a že kdyby to šlo, tak by mi hráz ještě předem pomasíroval. Ale uvidíme... Abychom tam nevypadali jako blázni a kdo ví, jak na tom budu já.

ladie
26. srp 2011

@sussanah ty jo, super!! Taky doufám, že těch 30 zvládnu bez větších problémů.

sussanah
26. srp 2011

@ladie urco je to dobry napad, mam to v planu uplne stejne s tim olejickem. A jak se kdo bude divat je jeho vec, rodis snad ty,ne? 😉

ladie
26. srp 2011

@sussanah tak to jsem ráda, že nejsem sama takový "blázen" 🙂

jana0706
26. srp 2011

@ladie aj podla mna si zober co sa ti pozdava, ja som asi este vacsi "blazen", som si nakupila celu aromaterapeuticku vybavu do porodnice - masazny olej na prvu dobu porodnu (aby mal muz co robit, moze mi masirovat chrbat a siju, vraj masaz a etericke oleje pomahaju uvolnit a odburat stres), masazny olej na druhu dobu porodnu, a potom po porode gel na lepsie hojenie hradze a olej na lepsie zavinovanie maternice 😀 som zvedava ci nieco z toho pouzijem 😉 a inak ani ten olej na masaz hradze nie je zly napad, ten pribalim tiez 🙂

adelka89
26. srp 2011

@ladie taky nas to napadlo 😉 nakonec jsme to stihli jeste doma 😵

sussanah
27. srp 2011

@ladie to fakt nejsi 😀 Kdyz tak muzes promasirovat po sprse po nastupu na porodni box sama. Ale obecne myslim, ze s tim PA mit problem nebudou, spis naopak. Nebo se domluv primo s PA, ze pouzije tesne pred 2dobou porodni

lafayette
27. srp 2011

@jana0706 to máš pěknou výbavičku 🙂 mě se při porodu manžel nesměl ani dotknout, jinak bych vyskočila z kůže (a on se chudák tak připravoval na to, jak mě bude masírovat a nakonec z toho sešlo 😀 )

jana0706
27. srp 2011

@lafayette no ved to - clovek nikdy nevie ako bude v tej chvili reagovat, mozno to tak dopadne aj u nas 🙂 ale tak masazne oleje sa zidu aj neskor, alebo ich posuniem bratrancovej zene, ta ma rodit dva tyzdne po mne...navyse som citala ze uz len ta samotna vona tych eterickych olejov moze pomoct, takze mozno si to len dam na uteracik a sama sa obcas pretriem alebo si iba privoniam ak budem mat na to naladu, hlavne pokial mi bude dotyk niekoho ineho vadit...a keby som mala taky rychly a bezproblemovy porod ze by som nic z toho nestihla riesit tak by som sa vobec nestazovala 😀

anelisa
28. srp 2011

ahojte, hlasim, ze uz mame po tom, ale nakolko sa malinka nakoniec predsa neotocila, tak sme skoncili cisarskym. S epi-nom som po naplanovani terminu sekcie uz ani necvicila, ale dovtedy som pokroky robila, takze som presvedcena, ze keby rodim prirodzene, tak by sme to zvladli bez vacsich problemov. Aj ked mi bolo v skutocnosti epi-no nakoniec k nicomu, tak za tu psychicku pohodu, ktoru som vdaka nemu mala, to urcite stalo.
Ak by mal niekto zaujem o kupu, piste IP. Mam epi-no plus, pouzite parkrat, vzdy s kondomom a nasledne vydezinfikovane.

aemmi
30. srp 2011

Hurá, 29 cm 😅 😀

indriela
30. srp 2011

@aemmi Zavidim, ja se nemuzu dostat pres 22, himbajs 😠

vrn
30. srp 2011

Ja sa nemozem posunut cez 27 cm uz vyse tyzdna, sialene ma boli jazva po 1. nastrihu 😠 Zacinam byt pesimisticka ci to zvladnem tentokrat bez nastrihu, babo bude asi zasa vacsie 😖

sussanah
30. srp 2011

@vrn zkousela jsi jizvu rozmasirovavat rucne s olejickem? Me to pomohlo hezky a jizva uz u cviceni neboli

sussanah
30. srp 2011

@indriela jsi jeste porad 36tt teprve, takze v klidu. Ono ty dalsi tydny zacnou pusobit i hormony a cviceni ti pujde snaz, uvidis 🙂

ladie
30. srp 2011

@aemmi no ty jo!!!! Já jsem se nějak sekla na 27 cm a ne a ne dát víc. Snad to s blížícím se porodem půjde lépe.

idoch
30. srp 2011

a já dala včera poprvé 21cm a jakou z toho mám radost 🙂 páč mi to moc nejde a při přechodu přes hráz to dost štípe a tahá, asi je to tou jizvou po nástřihu. Zítra budu cvičit zase, tak snad se přehoupnu k 22 😵
@aemmi, @ladie - závidím a moc vám to přeju !

vrn
30. srp 2011

@sussanah skusim, dakujem za radu........ len mna to boli vo vnutri, tak neviem aky olej by som mohla pouzit

vrn
30. srp 2011

@ladie Skus pohladat v lekarni Dianatal gel, pouziva sa prave na porod 😉 Kupila som ho tak som zvedava na vysledok. http://www.najlekaren.eu/pre-mamicky/2574-diana...

indriela
30. srp 2011

@sussanah Snad mas pravdu, pozitri uz budu 37tt, tak doufam, ze se z tech 22cm nekam hnu 🙂 Je to stejne drina, ale urcite to stoji za to...
@idoch Ja taky mela radost, ale uz tri dny se ne a ne posunout, tak mne optimismus opousti, ale doufam, ze to zdarne zlomim 🙂
@ladie Ty zaseky bych zakazala, melo by to kazdy den jit o kousek vic, aby mel clovek motivaci, vid? Ale neboj, to das 😵
A kdepak mame "tehuli"? Ze by Majklik uz byl na svete? 😵

betelgeuzz
31. srp 2011

Tak já jsem na tom teda nejhůř. Jsem 39 tt a teď jsem se týden nemohla hnout z 24. dokonce jsem se v tom týdnu vrátila i na 22. Včera to skočilo na 25, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Takže v kdo jste v 36 a 37 tt, buďte v klidu 🙂

dasty79
31. srp 2011

Holky můžu epinovat,když mě odešla hlenová zátka???????????????????????????????????

@tehuli - kdepak jsi? 😕 že by už se Majklikovi chtělo na svět?Přeju hodně štěstíčka 🙂

samila
31. srp 2011

@dasty79 ahoj, ja som epinovala, zatka mi odchadzala cely piatok a porodila som v pondelok. Ale bola som uz v 41.tyzdni, 6 dni som bola po vypocitanom termine... 🙂 vela stastia

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru