EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eca221
11. říj 2013

@domeli @andelka ďakujem krásne za takéto povzbudenie 🙂
@adyp tak som rada, že nie som jediná, kto začína na takýchto centimetroch... dnes mi doktor epi-no odobril, tak sa môžem pustit do cvicenia, dokonca mi ho odporucil, lebo že u mna to vyzerá, akoby sa ziadny porod konat nesiel 🙂 ale mam cas este 4 týzdne, tak snad sa tie centimetre, ci milimetre budu zvysovat...

je povzbudzujúce čítat, ako sa tu niektoré zlepsujete a je to aj silná motivácia ... dufam, ze aj ja sa budem moct chvalit uspesným cvicenim a dotiahnut to na ten správny obvod...

tým čo maju pred terminom drzim palce , nech vsetko dobre dopadne a nam ostatným, nech cvicenie ide s radostou a nie naopak 🙂

lila69
11. říj 2013

@romy31
@kika214 Tak ja som dnes dala 30 😀 dokonca bez poranenia... Idem si este uvarit malinikovy caj, pochrumat hrst lanovych semienok a cakat... 🙂 Tak drzim palce epinacky, aj ked sa to zda zo zaciatku nemozne, ono to predsa len po kuskoch ide 😉

kika214
11. říj 2013

@lila69 ja si dam dnes opat pauzu 🙂

adyp
11. říj 2013

Já vám holky závidím ty nádherný čísla, to je pro mě nereálný, ale jsem šťastná, že jsem dala 25 cm bez krve, do termínu mně zbývá týden, tak třeba něco ještě nacvičím, pokud se mimčo nerozhodne jinak. Uklidňuju se tím, že jsem i zde četla že některé nacvičily také tak málo a nakonec byl porod bez poranění (nebo jen malé), i dvě PA mně říkaly, že stačí 8-9. Tak uvidíme, zatím budu ještě cvičit a podám zprávy, jak jsme dopadly.
Držte se a centimetrům a krásným porodům zdar 🙂

jaya
11. říj 2013

@adyp No, treba to stihnes. Jak dlouho denne cvicis? Ja pokazde zacinam na male a postupne se to roztahne. Za tech 20 minut. Vzdycky se dostanu o dalsi 0.5-1cm dopredu, mozna by to slo jeste dal, ale to bych cvcila dyl jak tech 20 minut a to nechci. Zkouselas menit polohy?

antuanet
11. říj 2013

no ja mam este do terminu 4 tyzdne, zatial cvicim tyzden aj nieco a som na 27...akurat ze dr merala hlavicku a ze ma 35...no kym pojdem rodit neviem na kolko sa to vysplha...vraj s velkostou sme popredu 2 tyzdne ale termin neposuva, tak som zvedava...a cvicim tak raz do dna..budem dufam ze sa mu zachce kym nebude mat 5kil...

romy31
11. říj 2013

baby tak dnes slabota...cvičila som, ale nejak som sa nevedela uložiť, brucho už stále tvrdlo, dala som len nejak 25cm a som to nechala tak, lebo nejak to nešlo 😒 snáď sa ešte večer k tomu dostanem a posuniem sa zas trošku dopredu

minina
11. říj 2013

@monique07 Ahoj, ty nelubrikované kondomy mám z http://www.kondomshop.cz/, balík asi 50 za docela slušnou cenu, 🙂

minina
11. říj 2013

@janiju Už jsem ho bohužel prodala:(

slabachvila
12. říj 2013

ja dneska iba 19,5 cm - nejako sa neviem pohnúť z miesta ☹

kika214
12. říj 2013

ja budem cvicit okolo 17:30.. dam vediet.. ale predpokladam, ze krvicka bude opat.. :/

bashka87
12. říj 2013

uff..po dnesku sa citim nejaka opuchnuta dolu..ma to boli jak po presexovanej narocnej noci :D ale dala som 25..

pindrusice
12. říj 2013

Dneska 27, včera 26, předtím pauza... celkem to jde. Ikdyž v této fázi už to moc příjemné neni. Ale za ty tři týdny do termínu ty 3 cm jistě dám.

ninouche
13. říj 2013

Kdo by měl zájem, prodám epi-no, viz bazar. Konečně jsem se dostala k tomu to nafotit a vyvěsit. Je opečovávané, kupované nové, používané s kondomy - ty prodávám taky, hodně mi jich zbylo, objednala jsem si jich pro jistotu "do foroty".
Jinak mně udělalo (opět - při prvním jsem taky měla koupené) výbornou službu, zase jsem rodila bez jakéhokoliv poranění, super. A to měla malá obvod hlavičky 35 cm.
O ceně jsem ochotná smlouvat, napište si 🙂

bashka87
14. říj 2013

nastal posun vpred a hlasim 27.5cm.. bohuzial tentokrat aj s krvou trochu..zajtra sa musim s lekarom poradit, lebo moja kostrc dostava poriadne zabrat..tak som skusala rozne polohy, aby ma to co najmenej bolelo

claudie21
14. říj 2013

Maminky poridila jsem si balonek,ale mam pocit,ze s tim neumim cvicit navod sice mam,ale asi to potrebuju polopate od nejake maminky abych si byla jista co mam presne delat.Taky kdyz si zavedu balonek tak at je nafoukly a nebo ne,tak mi sam vyjizdi ven a musim si ho neustale drzet abych vubec mohla cvicit.Muzete mi nejak poradit prosim?

kika214
14. říj 2013

@claudie21 tak rukov pridrz..'alebo viac nafukni.. v tedy by nemal vybehovat 🙂 alebo viac dat dnu, aby trcala len hadicka 🙂

kika214
14. říj 2013

@kika214 neboj nic.. ono sa to pohne.. len to chce cas 🙂

kika214
14. říj 2013

tak ja dnes hlasim po jednodnovej pauze.. skor 28cm, potom 28,5cm, a nakoniec 29cm.. 🙂 a konecne len jemne spinenie a nie vacsie.. uvidime ako bude v stredu..

claudie21
14. říj 2013

@kika214 zkousela jsem i prifouknout i strcit cely ale proste mi to vyklouzava,dela mi to i zrcadelko kdyz jsem na gynde.Jeste mam jeden dotaz.Jak s tim balonkem cvicite?Proste nafouknete a stahujete panevni dno a pak ho tam proste jen nechate jak to tam pisou?Ja mam pocit ze to moje cviceni nebude mit moc ucel,protoze mi prijde ze to delam spatne.

bashka87
14. říj 2013

@claudie21 mne tiez najskor vyliezal von, som pridrziavala..potom sa mi podarilo uz ako tak ho udrzat na tych 2/3. ale casto vklzne ku koncu dnu..tak nafuknem co znesem, snazim sa stahovat tie svaly..a potom vytlacam

kika214
14. říj 2013

@claudie21 ja ho vlozim dnu, nafuknem takych 20x.. zo zaciatku to bolo menej, pockam 10 minut.. a este potom niekolko krat, kolko mi pusti nafuknem.. a vytlacim von..ale v tedy si ho pridrziavam, aby isiel pomalicky.. mna to v tedy aj menej boli.. ako ked vyhupne.. no a potom zas vlozim.. nafuknem co to da, tiez prifukujem a po 10 minut opat dam von..vzdy sa mi viac podari dat.. a potom do tretice to iste.. 🙂

olusenka
14. říj 2013

@claudie21 já myslím, že můžeš být v klidu. Nejsi zdaleka jediná, komu vyklouzával balonek ven sám, že ho musel silou držet uvnitř. Já to měla zrovna tak. Co se týče efektivity cvičení, jakékoliv napínání hráze zvýšeným průměrem balonku je plus pro budoucí lepší porod resp. vyhnutí se poranění, jde o tu pružnost, stahovat svaly není nutné, to je spíš na cvičení pánevního dna. To si spíš nech až po porodu. Teď stačí udržet nějakou dobu nafouknutý balonek uvnitř, pak nechat vyklouznout ven a každý den se snažit průměr malinko zvětšovat. Věř si, to dáš!

claudie21
15. říj 2013

vsecky ste zlate,hrozne vam dekuju 🙂

sandri
15. říj 2013

ahojte, predavam epino, kto by mal zaujem. Pouzivany len s kondomami, par mi ich este zostalo, tak pridam ako darcek 😉

majusqa77
15. říj 2013

kocky, oplati sa to epi-no delphine plus? ma ten ukazovatel tlaku nejake velke vyhody, alebo staci obycajne epino? dakujem 🙂

mirka1985
15. říj 2013

@majusqa77 jasne, ze staci obycajne 🙂

selverin
15. říj 2013

holky dneska mi došlo poštou epino, začínám cvičit a chci se zeptat, na kolik napumpnutí jste to zvládly na poprvé? mě jde jenom 5 přifouknutí a mám pocit, že prasknu, není to nějak málo? vypudím ho samozřejmě bez problémů a jak tak na to koukám, tak se mi nechce věřit, že bych se někdy dostala třeba na 55 apod.... 😒

janca2812
16. říj 2013

@petja Ahojky, byla by jsi tak hodna a poslala mi recept na ten elizir🙂??dekuji

petja
autor
16. říj 2013

@selverin nepočítat nafouknutí,řešit to srdcem,s klidem,dýchat,nehonit cm,všecko půjde,někomu dřív,někomu později,ale všechny děláte max 🙂 Nesrovnávat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru