EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

daniela1983
29. říj 2013

predam epino, kto chce napiste IP 🙂

nnina
29. říj 2013

tak včera jsem cvičení nezvládla, dnes mám v plánu 2x, poprvé odcvičeno 27cm, tak jsem zase klidnější, uvidím jestli se ještě posunu večer,ale i tak jsem spokojená

nnina
29. říj 2013

@nevee já jsem objednala kondomy na netu balíček po 50ks a desinfekci používám ve spreji..

agentkadaisy
29. říj 2013

@nnina A jakou máš tu ve spreji? Mně už ty dez.čtverečky docházejí...

cerstvamamina
29. říj 2013

Ahojte žienky, predám Epino plus, za 75 eur. Ak máte záujem napíšte

nnina
29. říj 2013

@agentkadaisy já mám tuhle, máme ji normálně doma a používám i na epino http://www.zbozi.cz/vyrobek/bode-cutasept-f-250...

agentkadaisy
29. říj 2013

@nnina Děkuji, odkaz uložen a po výplatě půjdu nakoupit 🙂 To je hrůza, pár dní před výplatou je a já si potřebovala nakoupit ty speciální kondomy, takže na kartě poslední penízky a já za ně utrácím v sexshopech :D

monuli25
29. říj 2013

Ahojte. Mám ns predaj epino delphine plus . vôbec nepoužívaný. Ak máte záujem tak sa ozvyte

cikita22
30. říj 2013

@adyp Ahojky ,přemýšlím o epinu, za kolik by jsi ho prodala?…termín mám 16.12.A gratuluji k miminku🙂

oiaa
30. říj 2013

Baby aj vam sa do toho cvicenia tak nechce? .. no normalne to mam ako za trest.. ale viem ze musim a ze to bude lepsie pre mna.. ale mne sa do toho taaaak nechce :( neboli to az tak, je to sice neprijemne ale prezit sa to da.. ale ble..

selverin
30. říj 2013

@oiaa taky u toho trpím jako zvíře a jestli nakonec skončím na císaři tak si to asi pak omotám okolo krku a skočím haha 😀

oiaa
30. říj 2013

@selverin tak mne zatial cisar nehrozi ale tak nikdy nevies.. no to by ma inak slak trafil 🙂

selverin
30. říj 2013

@oiaa no já jdu taky rodit taky normálně, ale člověk nikdy neví,co se zvrtne... kleplo by mě asi dvojnásob 😀

adyp
30. říj 2013

@cikita22 Ahojky, nechám ho za 1000 i s cca 30 kondomy, lub. gelem a zbytkem des. ubrousků, plus přidám ještě zbytek oleje k masáži na první dobu porodní a případně zbytek homeopatik, plus poštovné. Domlouvala jsem se zde s jednou osůbkou na prodeji, ale asi to neklapne, protože má náhlé fin. výdaje. Takže epino mám zatím volné...

cikita22
30. říj 2013

@adyp Děkuji za nabídku,ale již jsem sehnala od známé, takže od příštího týdne začínám s trénikem🙂

lamm
31. říj 2013

@monuli25 přemýšlím o něm. Za kolik by si ho prodala?

adyp
31. říj 2013

Stále mám epino volné, kdyby někdo chtěl, napište...

nnina
31. říj 2013

já dnes 28cm, včera jsem cvičení nezvládla... ale pořád vydržím jen krátce, cca 1 minutu na to největší nafouknutí..tak doufám, že to bude mít vůbec smysl...ale na těch menších cm už vydržím, tak třeba to prostě pak dotrénuju...
neozvaly se holky s 31 a více, tak jsem zvědavá jestli už to nemají za sebou!!!

bashka87
31. říj 2013

Tak dievcata..mam po porode a bez ujmy. S epinom som dala v nedelu maximum 32,2 cm..a malinka sa narodila vcera. 3010g a 48 cm. Obvod hlavicky neviem..urcite cvicte. Vyplati sa to aj lekar bol nadseny ked som mu hovorila ze som to pouzivala..
Inak predavam ho dalej. Ak nejaky zaujem info cez IP 🙂

nnina
31. říj 2013

@bashka87 tak to moc gratuluju!!!! 😵 a super, že se to tak oplatilo ... jsem se trefila, že když se tady neukazujete, tak už by mohlo být miminko!! a co porod?

bashka87
31. říj 2013

@nnina dalo sa to zvladnut...ale najhorsie bolo ze som rodila v noci..od 2 som bola v nemocnici kontrakcie kazde 4 minuty..potom sa to stupnovalo..pred 7 rano praskla voda..to uz bolesti kazde 2 min. A samotny porod siel rychlo..asi na 3-4 kontrakcie..ale lekar videl uz som vobec nemala silu..ani lieky od bolesti ani nic som nemala..len lopta a sprcha..aj som si poplakala, kricala nadavala ale ked mi dali malinku..tooolko energie 🙂 a teraz si tu hopsan jak srna..mam jeden stich..ze len proforna..ani neviem kde..tak som rada 🙂 drzim palce vsetkym

monuli25
31. říj 2013

@lamm predam to za 70 €

kika214
1. lis 2013

@nnina
@bashka87 ja sa stale udrziavam na 31cm.. tak uvidime.. mojej sa nejako stale nechce von.. uvidime..

a teba gratulujem k babatku.. super, ze to uz mas za sebou a bez poraneni.. 🙂

lamm
2. lis 2013

@monuli25 ach ty si ze Slovenska. Už se domlouvám s někým přímo od nás, díky.

monique07
2. lis 2013

Ahoj holky, tak já už taky pomalu začínám trénovat, začínám od 17 cm, tak jsem zvědavá, jak budu postupovat 🙂 Je tu taky ještě nějaký "začátečník"? 🙂

nnina
2. lis 2013

@kika214 já jsem po jednom dnu vynechání (byla jsem na kontrole) ...dala 28,2cm, ale nějak z toho nemám radost, připadne mi, že mi to teda vůbec nejde a mám pocit, že se něco pomalu začíná chystat .. jsem otevřená na prst..takže mám strach, že toho už moc nenacvičím .. kdybych na těch 28 aspoň vydržela, ale to prostě nejde .. 😖 je to asi lepší než nic .. ale připravená si teda nepříjdu ...

adyp
2. lis 2013

@bashka87 To je krásné, gratuluji moc k děťátku a k tak skvělému porodu.
Fakt epino je super, budu dopoučovat všem kolem 🙂 Pilně cvičte, fakt se to vyplatí, i když to třeba není úplně bez zranění, je to určitě s epinem vždy menší a taky si myslím, že se to pak líp hojí.

adyp
2. lis 2013

@nnina Prosím tě, buď v klidu, já jsem nacvičila jen 25cm a byla jsem bez nástřihu, sice jsem se trochu poranila, ale žádná katastrofa, tři stehy (ani nevím), zašité to bylo hned a zahojené taky, vlastně mě to ani nebolelo už druhý den. To bude v pohodě, hlavně zachovat klid a věřit, že to projde, hormony udělají hodně.

pavlicka22
2. lis 2013

Chtěla bych se zeptat, zda má cvičení s epino nějaký vliv na velikost ženský orgány. Porod asi změní velikost určitě, ale jestli cvičení spíše pomáhá posílit svaly a pak je užší nebo ji cvičení může zvětšit více. Děkuji za odpověď 🙂

nnina
2. lis 2013

@adyp díky za podporu, právě tebou se utěšuju 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru