EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katwind
11. lis 2011

Děvčata, pěju chválu na epino! S prvním synem jsem se dostala na 28cm obvod a Honzík měl 38cm hlavu a já měla jen dva malé stehy od natržení (nástřih nebyl), teď s dcerou jsem se dostala na 30cm obvod, dcera měla 34cm hlavu a já naprosto neporaněná😉 Věřím, že to bylo právě epinem!
@petja, přeju krásné těhotenství a porod!🙂
Cvičila jsem tak obden, vždy večer, nejdřív zasunout, počítat fouknutí - počet stisknutí zkrátka, když to bylo nepříjemné, vytlačit. Hned na to druhý pokus a to jsem se snažila dát aspoň o fuk víc🙂 Další den (za dva dny) jsem začínala na maximu z minula a napodruhé se opět snažila dát i fuk víc😉 hráz jsem nemasírovala 😎

katwind
11. lis 2011

jo a měřila jsem balonek vždycky metrem, ten obvod, ta tabulka mi přišla nepřesná...

anitram18
11. lis 2011

@katwind Kat, ahoj 🙂 gratuluju moc k Terezce 😵 hlavně ať jste zdravé...

katwind
11. lis 2011

Děkuju moc!🙂

agiii
11. lis 2011

@katwind Ahoj, také moc gratuluji k miminku a k porodu bez poranění 🙂 Chtěla jsem se tě zeptat, jestli náhodou nebudeš epi-no za nějakou slušnou cenu prodávat?

sussanah
11. lis 2011

jen prihazuju pro par nedavno porodivsich a prosim o vyplneni 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-p...

@katwind ty jsi taky vsude 😉 jako ja 😀

ribana2
11. lis 2011

@wieruss dnes rano som dala skoro 7 tak si myslim že to zatial celkom ide ...z toho pumpovania mám tušim aj svalovicu na prstoch 😀 hrádzu nemasírujem....myslíš že nestačí len epinovať?...priatel prisiel na víkend domov tak sa bude inak cvičit 😉

wieruss
11. lis 2011

@ribana2 😀 😀 tak treba precvicit aj porodne cesty s priatelom, ako to povedal moj doktor 😀 no baby pisali, ze to masirovanie s olejickom je dobre na to, aby bola hradza pekne vyzivena , ze je to ako s perami v zime, tiez ich natieras balzamom, aby nepraskali, ze to je to iste 🙂

rebelie
12. lis 2011

Třetí cvičení - 22cm... ale už to nebylo úplně příjemné... tak jsem zvědavá, jak to půjde dál...

srneckav
12. lis 2011

Ahoj holky, budu svoje epino prodávat, už podruhé jsem se s ním poranila a teď teda docela parádně. Asi se budu muset smířit se šitím, mám ji nějakou nepružnou🙂 Co se dá dělat. Kdyby měl někdo zájem, ať mi prosím pošle zprávu a domluvíme se

sue007
12. lis 2011

@srneckav Auuuuu,to je děsná představa,nevím,co bych řekla svému doktorovi,kdybych měla jít k němu na kontrolu,asi by to nepochopil,jak ho znám 😀 No snad se mi to nestane....třeba máš někde jinde práh bolesti,jsi taková statečná a tak pumpuješ a pumpuješ ...a je to 😕 Tak ať se to brzo zahojí,ale to určitě jo a drž se,až to přijde,hodně štěstí.

srneckav
13. lis 2011

@sue007 Můj max. rekord je 7,5, tak nevím s tím pumpováním 😀 😀 Je pravda, že jsem hodně úzká, i doktorka má problém se do mě dostat. Takže kupuju kruh, co se dá dělat...Na gyndu jdu zrovna zítra, tak jsem zvědavá, co mi řekne 😀 Snad se to zahojí, než to přijde. Děkuju, hodně štěstí i tobě!

cmeliatko
13. lis 2011

Podla mna je to epino blbost pretoze zeny sa natrhnu tak ci tak . Mne gyndis odporuca cvicit panvove svaly, tie dva.
A masirovat olejom z divych ruzi. Od 6 mesiaca mam tampon namocit do toho oleja a dat dnu.
To tak praktizuju tu v nemocniciach(AT)

sue007
13. lis 2011

@cmeliatko To urcitě není pravda,některé ženy se opravdu nenatrhnou,jsou i takové štastné,co Epino nepotřebují a porod mají hladký a bez poranění i tak,pár jich znám.
Na druhou stranu jsou opravdu horší věci než nástřih,já bych si nejvíc přála pohodový personál,aby mě neprotrhávali plodový vak hned po příchodu do porodnice a necpali mě oxitocinem,pokud budu mít normální průběh....nedělali mi Kristellerovu expresi,aby mi neodnesli hned mimčo...a to aby mě nenastřihli,to je až někde na 5.místě...s tím se když tak smířím bez problémů.

agiii
13. lis 2011

@srneckav Ahoj, ráda bych si od tebe epi-no koupila. Teď jsem ve 35.tt, tak bych chtěla pomalu začít cvičit. Psala jsem ti už do IP. Tak se mi prosím ozvi, abychom se domluvily. Díky

katwind
13. lis 2011

cmeliatko, taky nesouhlasím, prostě tu pružnost stěny natrénuješ a i když máš pak velké miminko, je nástřih menší než by byl bez epi... Ale je to každého věc, jak píšou holky, někdo je pružnej i bez epina, někdo se natrhne i s epinem, navíc každá z nás má priority jinde... a je to i o psychice, když věříte, že to pomůže, budete víc v pohodě a tím i porod bude víc v pohodě🙂

cmeliatko
13. lis 2011

@sue007 ak mas rychly porod natrhnes sa tak ci tak;)
Moje kamosky sa ziadna z nich nenatrhla a epino nemali;) tak v com to je?;))

Co som sa bavila s dulami tak odporucali skor oleje a masaze ako silu mocu do seba pchat ,,balony,, a snazit sa co najviac roztiahnut:D Mne je to jedno;)
Fukajte si ako chcete;) ja stavim na sport, prirodzeny strecing a masaze🙂

cmeliatko
13. lis 2011

@katwind jasne, psychika je naj🙂))
epi vobec neni zaruka.
Inak ked je prilis velke babo tak je cisarsky- aspon tu v rakusku;)

katwind
13. lis 2011

cmeli, můj porod trval s evším všudy hodinu a půl🙂 ale jo, já beru tenhle názor, však opravdu dle gusta... Jen moc nechápu, proč máš potřebu sem psát, když zkušenost s epi nemáš🙂 Já totiž můžu fakt říct, že všechny moje kamarádky, co jej používaly, nejsou nebo jen zcela nepatrně poraněné... Ale samozřejmě zda to je psychika nebo epino, to nezjistíme🙂

petja
autor
13. lis 2011

@cmeliatko a já myslím že s tvým přístupem ani nemá cenu ti psát něco o svém názoru,postoji k epinu,nástřihu.Promiň,ale pchát do sebe balony? My všechny zde děláme max pro svůj názor,že nástřih je ne vždy na místě a věřím,kolik prvorodiček zde porodilo díky tomu bez nástřihu,což je u nás stále dost praktikovaná ´´prevence´´ a na druhou stranu o to více obdivované případy druhorodiček až znetvořené hráze špatným šitím a druhý porod ejhle,bez poranění a třeba i větší mimi.Já epinu věřím na 100% a i kdyby posilovalo pouze psychiku,stejně do toho jdu.Máš pravdu,že překotný porod nástřihem skončit může,ale stejně tak můžeš na akutního císaře
Já zase znám případy,kdy maminky od masáže hráze přešly k epinu,protože po masáži krvácely...

wieruss
13. lis 2011

@cmeliatko ake mile, ze mas potrebu sa rypat v teme o ktorej nemas ani paru 😀 a tvoj vyrok "Podla mna je to epino blbost pretoze zeny sa natrhnu tak ci tak" je asi taka pravda ako ked ma jedna zienka presviedcala, ze to ci sa natrhnes alebo nie mas geneticky dane 😀 😀

petja
autor
13. lis 2011

@wieruss jinak myslím že to jsou poslíčky,ale to je super příprava

wieruss
13. lis 2011

@petja hej ? mala si to aj ty ? 🙂 ako ja sa priznam, ze som sa splasila v noci, ale tak chapes prve babo , clovek nevie, ze ake to je 😅

petja
autor
13. lis 2011

@wieruss spíš soudím dle tvé poznámky,že teplá sprcha pomohla,poslíky rozehnala

petja
autor
13. lis 2011

mě prvně praskla voda,to jsme za 2h jeli z domu do porodky,v klidu a podruhé od rána nepravidelný kontra,pak se sakra dostaly do normálu po 10,5,do porodky jsme dojeli konta po 2! min,tudíž celá první doba porodní doma,to mi došlo pak 😅 ale bylo to bezva,nějak jsem neměla čas na strachy,obavy,starala sem se o malýho,vařila,normální den,pak už nešlo věnovat se,soustředit se na nic jinýho než kontrakce,polehávání jedinná možnost,jak to ustát,takže cesta do porodky vsedě byla výživná 😅 😀

wieruss
13. lis 2011

@petja tak to si mala super druhy krat, ze si prisla do nemocnice len uz na fazu "rodim" 🙂 a ako pomalicky by som uz aj brala keby bol malicky na svete, ale zas na druhej strane este chcem pocvicit s epinom, moj dok o tom, ze ho mam vie, tak som zvedava 🙂

petja
autor
13. lis 2011

@wieruss jo,toho 1.prosince je to akorát 😉

cmeliatko
13. lis 2011

@petja po masazi krvacat? Lol! tak to robili nieco zle. To skor z epinom sa stane ak to prehanas. Ja o tom
Hovorit mozem pretoze som to skusala;)

petja
autor
13. lis 2011

@cmeliatko Kamarádka,díky které jsem se k epinu dostala po masáži krvácela,přešla na epino a bez problémů.Přehánět se dá cokoliv i nezdravé prosazování císaře.
V 6tt jsi zkoušela epinovat? 😕

agiii
13. lis 2011

AHOJ HOLKY, NEBUDE NĚKTERÁ PRODÁVAT EPI-NO? Už jsem to sem teda jednou psala, ale žádná jste se mi neozvala. Až včera srneckav tady psala, že ho bude prodávat, tak jsem jí napsala hned, jak jsem to zjistila, ale bohužel nějaká slečna nebo paní mi ho o chvilku vyfoukla ☹ Jsem ve 35.tt, tak bych ho už potřebovala, abych také mohla začít cvičit a připojit se k vám. Děkuji moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru