EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

barry13
3. črc 2012

Holky,tak 22.6. se mi narodila holčička- Lilien ,50cm a 3130g..Porod jsem měla vyvolávaný,ale celkem v pohodě...Jak píšou holky...:D nejdřív jsem si myslela,že umřu,ale ted už na to koukám taky jinak..
epino jsem měla nacvičené max.27cm,víc jsem se nedostala,ale porod jsem měla bez nástřihu,pouze jeden malinký steh 🙂 ...
tak vám všem držím palečky!!!!!!
Kdyby některá z vás měla zájem o epino,tak prodávám,ozvěte se mi do zpráv...
Prodávám epino jěště v záruce do roku 2015,k tomu 20 kondomů...
🙂

kokoska1408
3. črc 2012

vecerni epino 25,5. Zitra ko v porodnici, uvidime co mi reknou?

neu.sona
4. črc 2012

Ahoj holky, přidávám se k Vám. Dnes jsem začala cvičit. Dala jsem 19 cm. Není to málo? A cvičíte opravdu každý den? Docela bych řekla, že mi to vytlačení dalo zabrat, bylo to nepříjemné, ale to asi bude, že 😀 . A sám moc vyklouznout teda nechtěl, tak jsem mu musela trošku pomoct.
První porod byl císařem, tak snad se mi povede tentokrát přirozený porod a budu spokojená 🙂

neu.sona
5. črc 2012

Holky, potřebovala bych radu. Dnes jsem dala zase jenom 19 cm. Nechtěla jsem to lámat přes koleno, protože jsem cítila dost velký tlak a nechci se nějak natrhnout.
Ale co nevím, jestli ho tam mám správně, přijde mi, že ho mám docela hluboko a pak na konec o nějakém vytlačení není řeč. Moc mi to nejde, spíš mu musím pomoct. To není asi ok, když si ho vytáhnu sama, že?
Dělám to, jak píšou v návodu. Tudíž nejdřív posilování cca těch 10 minut a pak nafukuju a snažím se vytlačit. A teď se chci zeptat, to nafukování a vytlačení mám dělat třeba 2x nebo 3x? Jak jsem tady četla, tak bych asi měla, ale v návodu to není.
A cvičítě 1x nebo 2x za den?
Děkuji moc za rady.

kata13
5. črc 2012

@neu.sona ahoj, to nevadi, ze si dala zase 19, to sa postupne zacne zvacsovat, ked sa budes na to citit, skus pridat. ja tiez stojim vzdy par dni na tych istych cm. no ja cvicim vzdy rano a na 2x, ja neposilujem, lebo som takmer cele tehu posilovala panvove dno, takze s epinom hlavne nafukujem a vytlacam. dnu ho mam zvacsa na 2/3 a tlacenie von mi ide ok. tiez mi to zo zaciatku neslo, ale uz som si nasla ten spravny sposob ako vytlacit. treba skusat

gabbika
5. črc 2012

@neu.sona Já mylím, že 19 cm na začátek je opravdu dobré, já jsem dala jen 16cm při prvním cvičení. Já jdu po cm - teď po půl cm, i když bych možná dala víc, ale přijde mi to zbytečné, jde o to procvičování a pružení, nenech se vystresnout tím měřákem, že ti do 30 hodně zbývá. Hormony a Tvoje tělo udělá spoustu věcí, já už jsem přes termín a mám natrénováno 25 cm a jsem spokojená, cvičím dál, ale nelámu to přes koleno, klidně den vynechám, nebo zůstanu pár dní na steném objemu. Jinak jak už se psalo, to tlačení není uplně smyslem epina,důležité je připravit hráz a porodní cesty, takže tím se netrap.

evening_star
5. črc 2012

Dievčatá, je naozaj potrebné epino udržať v sebe tých 10 minút, ako je v návode? Lebo hoci moj osobny rekord je 23 cm, nedokazem epino v sebe udrzat viac ako minutu-dve. Potom sa pytam, ci sa to vobec moze povazovat za cvicenie, ked ja to len napumpujem a hned vypustim...

andelka
5. črc 2012

@evening_star je to cvičení, kdybych to měla držet dýl jak půl minuty, tak mi upadne ruka 😀 Teprve od určitého obvodu nevyklouzává samo ale musí se vytlačit (u mě to bylo tuším od 28cm)

gabbika
5. črc 2012

@andelka Fakt vyklouzávalo samo až u tak velkého obvodu? mně to teda není schopné "vypadnout" tak od 22 cm...tak jestli se mám bát 🙂

kamino
5. črc 2012

@gabbika Já to dělám stejně jak ty,jsem na 26,ale na pohodu bez bolesti. Moc mi pomáhá být na 4,to bych určitě dala i víc,ale říkám si,ze mám čas a většinu času trávím jen pomalým roztahovanim a vypoustenim,tlacim jen 2x,protože mám zkušenost,ze po víc natecu a začíná to bolet. Na zádech vleze mi to moc nejde,uvidíme,jestli na Vinohradech budou pristupni i k jinému přístupu...

andelka
5. črc 2012

@gabbika neboj, já před druhým porodem začínala na 24 a to vyklouzávalo samo ještě 😅 až později to tam drželo fest a musela jsem vytlačovat. Před druhým porodem jsem se k té 28 snad ani nedostala...cvičila jsem málo, myslela jsem že to bude stačit, ale nesatčilo. Podruhé to šlo lépe a byla jsem poctivější.
Cvičila jsem v kleče.

dahane
6. črc 2012

Ahoj holky, jen přidávám svojí zkušenost. 22.6 se nám narodila dcera, obvod hlavičky 32cm. S epino jsem měla nacvičeno 28 cm a porod bez nástřihu, jen s malou oděrkou, která nebyla ani na šití. Takže epino pomohlo 🙂

dahane
6. črc 2012

@gabbika Přesně tak, taky jsem to nehrotila, na 28 jsem se dostala jen jednou. A pak jsem asi 2-3dny před porodem necvičila, ať si to dole odpočine 🙂

kamino
6. črc 2012

@dahane Já dnes pohodovych 27,jsem sama překvapena,jak tělo samo ví,ze se má roztahnout. Před 14 dny bych to brala jako utopii. Jsem zvedava,kolik ještě dám,termín mám ve čtvrtek,počítám,ze v úterý budu cvičit naposledy,právě aby si odpocinula 😉😉
@dahane Gratuluji k pohodovemu porodu,uvidíme,jakou kebuli bude mit junior.Jestli po tátovi,tak potes...

dahane
6. črc 2012

@kamino Já měla štěstí, že malá byla drobounká. No vidíš, to se možná dostaneš i na 30, podle toho, jak ti to tedy jde, já jsem se třeba dva dny nehla ani o cm. Tak přeji rychlý a co nejméně bolestivý porod a ať vše dobře dopadne! 🙂

kamino
6. črc 2012

@dahane Diky,nic jineho si nepreju😉 Muj porodni plan je jasny-rychle a bezbolestne😉

neu.sona
7. črc 2012

@gabbika Ahojky, tak dnes jsem dala na 21 cm. Je to moje 3 cvičení. Včera jsem necvičila. 2x jsem cvičila jakoby v pololeže naboku a dnes jsem to zkusila v takovém tom polosedě. Snažila jsem se, aby se hráz roztahovala, ale abych se nějak nenatrhla. Zkoušela jsem to nadvakrát. Poprvé jsem dala méně, to jsem i tak nějak vytlačila a podruhé jsem dala těch 21 cm, kdy jsem cítila naplou hráz, ale už to nešlo takhle dobře vytlačit.
Tak snad dělám vše dobře. Zatím nemůžu moc přijít na to, jak udělat, aby tam byl ten balonek ze 2/3, ale snad se do toho dostanu.
Děkuju moc za rady 🙂

gabbika
9. črc 2012

@neu.sona No to je moc dobrý progres, jinak tím, aby tam byl ze 2/3 bych se netrápila, pokud tě to někde nepříjemně netlačí, tak je to v pohodě. Jinak moje nejnovější zkušenost je, že jsem 4 dny zůstala na stejném obvodu a pak to šlo přes něj krásně s rezervou, takže jestli máš čas trénovat tak se pak v nějakém rozumném obvodu zkus zastavit a potrénovat ho víc, zdá se mi, že to udělalo větší užitek než se snažit pokročit přes další cm...ale opravdu chytřejší budu po porodu 🙂

sissi26
9. črc 2012

holky, takový možná trochu blbý dotaz🙂 .... když cvičíte s epinem... pozná to dr.? že "se to tam roztahuje"?😀

gabbika
9. črc 2012

@sissi26 Tak to netuším, ale epino je certifikovaný výrobek, hodně lékařů jej zná, tak se klidně o něm poraď jestli si nejsi jistá. Porodní cesty se připravují i přirozeně, čím blíže je do termínu, takže by asi musel mít lékař věšteckou kouli, aby věděl, že na tom má epino podíl. 🙂

evening_star
9. črc 2012

Ja sa dnes pochválim - 26 cm. Ale teda epino udržím v sebe len pár sekúnd, a sú to strašné tlaky, hlavne na konečník. Najlepšie sa mi cvičí poležiačky. Keď sedím, tak akosi mi anatómia tela bráni nafúkať viac, ale keď si ľahnem, tak to ide lepšie.

yamdena
9. črc 2012

ahoj holky, má známá laktační poradkyně je toho názoru, že bohatě stačí cvičit na 7 cm, resp. cvičení nad tuto hranici s sebou nese riziko, že svaly v příslušné oblasti mohou ochabnout. Samozřejmě je to individuální, někomu to může jít snadno, ale rozhodně nedoporučovala lámat to přes koleno 😉

jetmarov
9. črc 2012

@radula75 Ahojky Radulo, měla bych zájem o to epino, jestli je to ještě aktuální. Můžeš mi prosím poslat e-mail: JDaniela@seznam.cz. Díky

aknedz
10. črc 2012

@barry13 ahojky, gratulujem ku krásnemu pôrodu a k dcérke!, Prosím Ťa, aké kondomy si používala?

barry13
10. črc 2012

@aknedz
Dekuju🙂
Prosím tě,objednávala jsem je přímo že stránek Epino a bud to jde objednat
mailem a nebo telefonicky..
Nemohla jsem je totiz nikde sehnat a tak jsem to zkusila.
Je tam moc ochotná paní a do dvou dnu jsem měla balícek doma🙂

aknedz
10. črc 2012

@barry13 ďakujem 🙂

danjelca
10. črc 2012

Dievčatá kupim epi-no, ponuknite.Používané iba s kondomami.

lucyholly
11. črc 2012

Zdravím všechny maminky. Mám na prodej EPI-NO. Bylo používáno jen s kondomem. Pokud byste některá měla zájem, prosím napište. Díky L.

lucyholly
11. črc 2012

@danjelca Ahoj, mám k prodeji EPI-NO používané jen s kondomem v originálním balení, s českým návodem a cvičením. Cena 1300,- L.

danjelca
11. črc 2012

@lucyholly kolko je to eur prosím Ťa a je to aj s poštovným?Daj mi vedieť celkovú sumu.Mám zatial ponuku za 50 €.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru