EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

selverin
4. pro 2013

holky tak v pátek se mi narodila Sofinka a díky epinu jsem prakticky nemusela tlačit, co mi začly tlaky tak byla venku přesně za 15 vteřin (vím to přesně páč mám video přímo ze předu) a bez jediné oděrky. celé oddělení šestinedělka se na mě chodili dívat a nechápali 😀 takže cvičte, když se mě na to ptali sestry, doktoři i primář, tak epino moc chválili, že by se to mělo zavést jako povinné cvičení pro těhotné....co mě odvezli ze sálu na pokoj tak už jsem si šla hezky šla po svých za pět minut na večeři a připadala sem si jakobych ani nerodila...nacvičila jsem 30 cm a malá měla obvod hlavičky 33 cm, váhu 3500g a měřila 51 cm... prej mnou prolítla jak kuželka říkala PA, která nestihla ani zavolat doktorku, že rodíme 😅

agentkadaisy
4. pro 2013

@selverin gratuluju! Mela jsem to podobne 🙂 taky jsem nemusela tlacit,malou vytlacila uplne snadno deloha a poraneni zadne. Bylo to spis prijemne jak lezla ven 😀 a taky jsem tam mela jen sestru,doktorky nestihly prijit. Porodila jsem 4 minuty po prichodu do dveri prijmi 😀 epi-no je proste zazrak.

kiara28
4. pro 2013

@selverin Gratulace veliká! Kéž by to nějak podobně probíhalo i u mě. Moc hezky se to čte 😉

selverin
4. pro 2013

@agentkadaisy děkuji 🙂 přesně tak, je to zázrak a jsem moc ráda, že mi to tak pomohlo 🙂 tím, že malá letěla rychlosti blesku tak PA říkala, že díky bohu za to, protože si nestihla dát ani roušku, ani pode mne dát plachtu, zapnout světlo, prostě nic natož sebrat nůžky a střihnout mne, že si v první chvíli myslela, že jsem se musela rozervat až k zadku a pak se moc divila a volala si i doktorku ať se i ona podívá, že nevidí nikde ani škrábaneček 😀 opravdu díky bohu za tento vynález 😀

@kiara28 pevně věřím, že pomůže i tobě, je to vážně skvělá věc a i psychicky mi to dost pomohlo, když to přišlo, tak mě to uklidňovalo, že jsem pro to udělal maximum 🙂 držím palečky ať to máš co nejrychlejší a bez sebemenší oděrečky, pak dej určitě vědět 😉

agentkadaisy
5. pro 2013

@selverin presne tak,prekotny porod pro doktory vetsinou znamena hodne siti. U me hledaly a hledaly...a nenasly nic 😀

selverin
5. pro 2013

@agentkadaisy přesně 🙂 volala si zpátky doktorku, prej už je asi slepá takhle k večeru, ale nemůže nic najít a doktorka taky čuměla jak puk 😀 já jsem byla úplně paf z toho, že fakt ani steh ani škrábaneček 😀

isabellaa
6. pro 2013

@selverin
@agentkadaisy Baby, blahozelam k rychlym porodoma zdravym babatkam.
Chcela by som sa spytat, ked ste zacali cvicit, ci ste sa neobavali, ze "vytlacite aj babo", ci mu nejako neublizite tymi tlakmi.

agentkadaisy
6. pro 2013

@isabellaa Nene, to jsem neměla. Na konci už jsem pak byla otevřená na 3 cm a to jsem jen cvičila opatrněji, protože už čípek trošku šel cítit.

selverin
6. pro 2013

@isabellaa tak to víš, že mě to napadlo, ale dočetla jsem se toho tady dost a opravdu to bylo v pořádku všechno... a že opravdu na konci jsem musela fest tlačit, aby balonek šel ven, měla jsem až mžitky před očima a malou sem donosila v pořádku 🙂 ono je to opravdu jako tlačit na záchodě, takže to by ses musela bát i jít na velkou za chvíli, takže určitě se neměj strach, ti co tuhle pomůcku navrhovali byli gynekolgové 😉

monique07
6. pro 2013

Ahoj holky, tak to mám taky za sebou, po příchodu na sál porozeno do 15ti minut, PA taky vůbec nestíhala, tlačit jsem taky nijak extrémně nemusela, měla jsem jen dvě oděrky - u prvního nástřih až k zadku --- Nacvičeno jsem měla cca 29 cm, malá měla obvod hlavičky cca 34 cm. Po porodu jsem šla do sprchy a když jsem se umývala, vůbec mě pipka nebolela, prostě jako bych ani nerodila 😀

kiara28
6. pro 2013

Tak mám 9 dni do TP a dnes jsem dala 31cm 🙂, jupiii

janista83
6. pro 2013

Ahoj,
jsem dneska začala cvičit s epinem..termín porodu mám 9.1.2014...poprvé jsem nafoukla na 16(teda podle té tabulky, tak snad to dělám dobře)...

maurehata
7. pro 2013

Zaregistrovala jsem se dnes kvůli Epi-nu - tedy bohužel kvůli jeho prodeji. Hrozně vám závidím, že se vám podařilo se Epinem nacvičit a hrozně vám závidím ty porody. TP jsem měla až v půlce prosince. Koupila jsem si Epino i všechno k němu, čekala jsem jen na dodávku lubrikačního gelu, ale ještě bylo dost času před termínem. V den, kdy gel dorazil, jsem musela do nemocnice a nenacvičila vůbec nic :(. Porod proběhl přirozeně, narodilo se mi menší miminko 2900 g, hráz nebyla nastřižená ani natržená , jen bylo potřeba šití vevnitř. Ale vím, že s Epinem by to bylo jiné, elasticita kůže prostě u mě nebyla nic moc, dodnes mám tak bolavou hráz a všechno.... Epino (nikdy tedy nepoužité) budu prodávat, mám k němu 30 nelubrikovaných originálních kondomů, dezinfenkční čtverečky a 100 ml celé nerozdělané balení lubrikačního gelu na bázi vody. Cena 2300 Kč včetně poštovného (pořizovací cena celkem cca 2800 Kč). Pokud by měl někdo zájem, napište mi prosím zprávu.

bobitka
7. pro 2013

maurehata
Ahojky, měla bych zájem o Epino od Vás, pokud je to ještě aktuální.
Děkuji 🙂

dasenka25
8. pro 2013

Ahoj holky 🙂 , gratuluji k "super" porodům a přeji Vám i mimískům hodně zdraví ....

Já s Epinem cvičím týden a musím říct, že je to super - pomáhá to psychicky a hlavně podle výsledků cvičení jsem přesvědčená o tom, že to zvládnu bez poranění a nástřihu.

Je tu někdo, kdo bude rodit na Mělníku? Dneska jdu na prohlídku porodnice, tak se chci o Epinu zmínit, jsem zvědavá na reakci, jestli znají nebo ne.

vashaa
9. pro 2013

Ahoj holky,
mám na vás dotaz. Epino mi vesele leží ve skříňce a já nevím, jestli s ním můžu cvičit ☹.

Minulý týden jsem byla na 4 dny v nemocnici ležet s tím, že jsem se začala otvírat (1,5 palce) a teď mám strach epino používat, aby se mi nakonec ten porod ještě nerozjel. Ptala jsem se na to sice porodní sestry a ta říkala, že prý by to snad nemělo nijak ovlivnit, ale já si nejsem jistá, jestli má pravdu.

Nebyla jste některá ve stejné situaci? Ráda bych s balonkem cvičila, ale mám opravdu strach, že se mi díky tomu tlačení může rozjet porod.

tiumen
9. pro 2013

@janista83 mne to podľa tabulky vždy ukázalo o 1cm viac ako bola skutočnosť, takže lepšie je to merať krajčírskym metrom..

janista83
9. pro 2013

@tiumen jj zkusím to! 😉

janista83
9. pro 2013

@tiumen tak ne, mně to odpovídá..metr i měřítko od epina souhlasí

jarka62
9. pro 2013

@tiumen
@janista83 ahojte dievčatá, mám otázočku, začala som teraz cvičiť, ale ten prvý bod že posilovanie panvového dna, mne to nejako nejde, radšej ho iba nafúkam počkám pár minút a na záver vytlačím.. Nejaké triky??

egiginka
9. pro 2013

Ahoj, dneska som zacala cvicit ( termin 8.1.) a som sa dostala na tych 19, ale som nevdela, ze ten balonik nema byt cely vo vnutri ci??? Ako ho mavate? Mozno by som dala aj viac, ale este nepoznam hranice a nechcem zbytocne sa poranit a potom dlho necvicit. Podla coho poznate hranice ? lebo mne to cvicenie neprislo zatial tak neprijemne, aj ked uz som citila jemnu bolest. O kolko prifuknuti ste sa denne lepsili???dakujem

tiumen
9. pro 2013

@janista83 tak je dobre 🙂 ale ja si to vždy radšej metrom meriam..
@jarka62 ja to tiež len tak robím 😉

jarka62
9. pro 2013

@tiumen a opakuješ to viac krát za sebou, alebo na jeden krát iba vytláčaš?

janista83
9. pro 2013

@jarka62 já to dělám tak, že balonek zasunu,tak at mi nevylézá tudíž asi víc než 2/3..a nafouknu,jak to jde....jsem na 8 nafouknutí, což odpovídá zhruba 19 cm(měřeno metrem i dle tabulky) 10 minut počkám a pak vytlačím...a zase takhle jedu 3krát,takže cvičím 30 minut a pak masáž hráze...ale ráda se přiučím,jelikož jsem cvičila jen 3krát a tohle mi příjde celkem rozumné...

janista83
9. pro 2013

@egiginka raději pomalounku..já taky začínám...tak uvidíme, je lepší at si raději hráz zvykne a pak budeme pomalu přidávat...jen já mám problém s tím, že když to málo zasunu, balonek mi vyjede..musím ho držet a to mně neba..tak ho tam dám skoro celý..ale nevím jestli nedělám špatně

aknedz
9. pro 2013

@vashaa Ahoj, pokia+ budeš dodržiavať hygienu a otierať balónik jednorázovými dezinfekčnými štvorčekmi z lekárne, infekcia nehrozí a čo sa týka pôrodu, ja som bola od 38tt na 2palce otvorená, cvičila som každý deň a porodila som až v 40tt - deň pred termínom, tak môžeš cvičiť ale netlač a všetko len v rámci toho, pokiaľ ti je príjemné 😉

tiumen
9. pro 2013

@jarka62 robím to na 2x.. Kedže mám len to obyčajné epino tak si rátam stlačenia.. Na 1x si dám zhruba 30stl lebo vtedy ešťe balónik necítim nechám ho tak pár min vytlačím, sfúknem ho, dám znovu dnu a to už pumpujem pokiaľ sa dá a nechám ho tam aj 10min nech sa to tam ponaťahuje a znova vytlačím 🙂 mne to tak vyhovuje..

vashaa
10. pro 2013

@aknedz a není potom to cvičení k ničemu, když nemůžu tlačit?

jarka62
10. pro 2013

@janista83 a nebolí ťa to ja som na 17 a bolí ma to hozne cvičila som tiež 3x zatial, dúfam že to stihnem natrénovať ☹ začínam depkovať..

janista83
10. pro 2013

@jarka62 jak já vidím ten rozměr,který mám nafouknout,je mi taky zle,ale nebolí jsem teprve na začátku...když budeme trénovat každý den...jako ostatní,dáme to, uvidíš,ale bude to boj 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru