EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ivasad.
18. únor 2010

ahoj holky, koupím za rozumnou cenu epino. IP. Díky 😉

innes
18. únor 2010

no nevím jestli jsou na vodní bázi, ale "mastný" fakt nejsou, kupovala jsem je v tescu, taky mi přišlo, že na mě prodavačka divně koukala, vzala jsem hned několik krabiček a s tím pupkem to vypadalo trochu komicky 😀 Ten gel má být prý na vodní bázi, někdo to tu psla o několik stránek dřív, ale zas když je k tomu kondom, tak je to jedno, ne? Stejně se k balónku gel nedostane. No já na ten gel prdím, co jsem u toho začala dýchat jak nás učili při kontrakcích, tak dávám mnohem víc cm, takže zůstanu jen u těch kondomů.

zuzule
18. únor 2010

Tak dnes jsem dala 25 cm, hurá! 😀 A to už jsem byla nervozní že mi to nejde..předevčírem 23,5 cm a včera jsem se na to vyprdla 😅 já ze začátku každý den cvičila jen "jednou" tzn. jednou nafouknout a jednou vytlačit a ted jsem začala od minula 4x a normální každý den po každém tom cvičení mi to jde nafouknout víc...tak to budu dělat takhle..a pak večer když už jdu spát, tak ještě cvičím to pánevní dno, ale bez balonku 🙂

jakelina
18. únor 2010

Zuzul, tak super, já dnes 27 😀

zuzule
18. únor 2010

Jakel - neštvi mě.. 😀 😅 ne, dělám si srandu - to je super!Jsme holky šikovné, ne?
😉 🙂 Jo, a zjisitila jsem, že je dobré se co nejvíc uvolnit... ale to už jsi asi zjisitila...

innes
18. únor 2010

zuzule, dobrý 😉 Já včera dala něco malinko přes 25cm, tak sjem zvědavá co dneska. Dlouho sjem se držela na 21 a nevěřila v pokrok. To uvolnění a dýchání je fakt důležitý. Všechny jsme šikulky, musíme se pochválit 😀

jakelina
18. únor 2010

Zuzul, třeba se teď zaseknu a už víc nedám. 😢
Pořád mi připadá, že to jde nějak až moc dobře, tak to snad ještě za ten měsíc dopiluju.
Manžel mi tu hráz po Epinování ještě trochu promasíruje a to je teda víc nepříjemné než ten balonek. 😢

zuzule
18. únor 2010

Neboj, určitě to bude dobrý..já byla zaseklá na 23 a byla jsem z toho neštastná a dnes 25 cm tak jsem nadšená!
Hele, jedna mamina tu psala, že se dostala jen na 26 cm a dítě s hlavičkou víc než 30 prošlo...tak se tím furt uklidňuju 😉 🙂

brumka
18. únor 2010

tak ja uz koncim s epinjom ☹ Boli sme dnes na pohotovosti, doktori na mna pozerali ako na debila. ZE aka krv, ale doma riadne zo mna tiekla... Pomalinky som sa dostala na 29,5 a teraz nedam ani 24 bez trosicka krvi, ale dnes to bolo ako na zabijacke a to som tu 29 dala viac krat a nic. Jedine na pohotovosti mi povedali ze balonik, masaz a porod do vody ze zeny moc vymyslaju. Ke som zacinala s epinom som ledva dala 20 cm takze podla mna to ma vyznam.

crawler
19. únor 2010

brumka: a to ti neřekli důvod krvácení a co s tím? na ty jejich názory se vykašli- prostě ještě je většina proti takovým to "divným" alternativám a kor když to jsou chlapi. Tady ta diskuze je důkazem, že epinování význam má a to velký...Každopádně nacvičeno jsi měla a samozřejmě nemá cenu to lámat...nemáš tam třeba křečové žíly?

jakelina
19. únor 2010

Brumko nech to odpočinout a zkus třeba až za týden a jenom do malého pnutí a uvidíš. Taky si myslím, že je to nějaká křečová žilka.

zuzule
19. únor 2010

Tak já ted taky dám oraz, ne, že by se něco stalo, to ne, ale mám nějaké blbé gyn. problémy a musím se nejdřív vyléčit a pak se do toho zas pustím, teda pokud nebude císař ☹ ach jo..

jakelina
19. únor 2010

Zuzul, já teď dobrala desátý čípek na zánět a Epinovala jsem i s tím. Nebolelo to vůbec a neměla jsem výtok, jenom nějakou přemnoženou potvoru.
Tak držím palce, ať se poléčíš a ještě něco docvičíš.
Nestraš s císařem, vždyť jsi byla celou dobu OK

innes
19. únor 2010

hm, tak mám taky zánět, asi si dám tak den dva oddech a pak se toho zas pustím, žádný problémy nemám a stejně epinuju s kondomem, tak by to snad nemělo vadit. Ach jo 😒

alenk
19. únor 2010

brumka, no jasne, zeny moc vymyslaju! to je ta nekonecna lekarska empatia! tak nie aby nas podporovali, chvalili za to ze sa zodpovedne pripravujeme, ale este zhodnotia ze vymyslame ☹ asi by sme mali do porodnice dojst ako dobytok, neinformovane, nech si s nami robia co oni chcu ☹ hlavne bez nazoru.

ale ked si dala 29,5, tak to urcite krasne zvladnes, drzim palce.

brumka
19. únor 2010

Na pohotovosti doktor na mna pozeral ako na debila, ze co krvacam, ze nic tam nieje ani naznak krvi. Hlavne ze muz mi musel do spalne cely kotuc kuchynskych utierok doniest co mi uterak ani podlozka pod pacienta nestacila. Dostlova to tieklo zo zma. Cista krv ako pri menstruacii. Aj stehna som mala cervene a doktor pozeral ze som si to vymyslela. Ked som epinovala normalne, tak sa mi stalo ze stroska krvi bolo ale to skor ako odrenina na jedno utretie servitkou.Lekar na pohotovosti ma nechal cakat na urgente a ze nabuduce mu mam priniest krvavu vlozku. Mala som ale len uz kvapku sme zachitili na nu. Doma to vsetko vytieklo. Ranka dole ziadna tak myslym ze naozat to je ta cievka. Cvicim vzdy tak ze najprv pocviicim s nafukovanim a potom postune aj vytlacam cca 22, 24 , 26 a potom dalej. Necitila som ziadnu bolest, jemny tlak citim normalne. Len ako som vytlacila balonik, pri merani som zacitila vlhko a neprestavalo, myslela som ze asi voda alebo co a ako som pozrela krv. Citim ze epino ma vyznam. Zacinala som na cca 20cm a niet sa dostat dalej. Preco ty lekari niesu radi ked sa zena moze vyhnut zastryhu a bolestiam. Chcem zacat cvicit neskor, neda mi to len muz sa strasne boji. Ani dnes na poradni mi tam nenasla ziadnu ranku. Dakujem kazdej za podporu 😵

monaberuska1
19. únor 2010

Moc vás zdravím.

vím že mám tedy ještě času dost, ale chtěla bych se zeptat na tento balonek Epi-no pomohl vám??nebo to byli vyhozené peníze???
já tedy první porod měla císařským řezem, ale kvůli tomu že malá měla pupeční šňůru omotanou kolem krčku, takže druhý porod budu rodit normálně a moc bych také chtěla ale určitě bych si to chtěla ulehčit jako každá rodička, tak prosím maminky jaký máte názor na tady ten balonek??moc děkuji

zajaciq
20. únor 2010

ahooj,tak ja po 3dnoch nicnerobenia konecne kus casu na epino -1x 5ka a na 2.pokus uz 6tka,cize cca 19cm. Na moje 2.cwicenie wobec som celkom spoko,uz som si poridila aj femisan,s nim je to pohodlnejsie a dufam aj hygienickejsie. Len ked was tu widim,ze wsetky cez 20cm hm hm, je to narocne.. 😔

monaberuska1
20. únor 2010

holky a je tu nekdo kdo už má po porodu??a měl tento balonek???

zajaciq
20. únor 2010

monaberuska citaj, tema ma 108 stran a dozvies sa vela, cize aj reporty mamiciek z porodu ich dojmy a ako to zvladli 😉

alenk
20. únor 2010

monaberuska, ja to tu sledujem uz od nejakej 80tej strany, vacsine bab to pomohlo, teda porodili bez poraneni a nastrihov. ak sa niektore nastrihu nevyhli, tak kvoli pripadnym komplikaciam (napriklad babo omotane snurou - snura ho tahala spat, ruka pri hlavicke a pod.) ale aj tak si vacsinou pochvalovali, ze aj hojenie je rychlejsie. nedavno tu pisala baba, ktora sa neporanila ani ked islo babatko s rucickou pri hlavicke 🙂 velmi povzdudiva informacia, aspon pre mna 🙂 a odporucam si pozriet album meix - krasne porovnanie balonika a hlavicky babatka 🙂
ja osobne som rozhodnuta pre balonik hlavne kvoli psychickej pohode, lebo porod bez poranenia mi nezaruci nic, ale dobry pocit, ze som pre to urobila co sa da a aspon minimalnu predstavu ake to je, to si zarucim sama 🙂

zajaciq
20. únor 2010

alenk to si pekne napisala . tiez som si to zaobstarala, aby som spravila z mojej strany max, aby ten porod bol v pohode 😵 😵 😵

petja
autor
21. únor 2010

Po porodu bez nástřihu a díky epinu už tady má za sebou bezmála 20-30 maminek 😉

jakelina
21. únor 2010

Petja, tak snad ty řady rozšíříme. 🙂

petja
autor
21. únor 2010

Jakelin,to každopádně.No ty už jedeš na čtvrté 😅

petapi
21. únor 2010

holky, prodávám svůj balonek, za 1800,- včetně poštovnýho, tak kdybyste měly případně zájem, piště IP 😉
a mě teda pomohl vydatně 🙂

monaberuska1
21. únor 2010

holky a jka ted koukam balonek se nabizi aji pouzity, a je to hygienicke???akord v tehu????

crawler
21. únor 2010

mona: hodně těhulek ho používá s kondomama nebo dezinfikuje. žádná ho jen tam nepoužívá aniž by si to hlídala - to se neboj, žádná nechce riskovat nějakou infekci 🙂

jakelina
21. únor 2010

Mona, když použiješ kondom, máš určitě menší šanci na nějaký zánět, než jlt jednou do veřejného bazénu. ☹

zajaciq
21. únor 2010

ja som dnes dala na tretie cvicenie 6 , obvodom 20,3 cm 😀 😀 😀 uvidim, co dam zajtra. nech zacnem 38.tt aspon s 23 cm 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru