EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petapi
5. bře 2010

majatob, super, gratulujem 😵

foogy
5. bře 2010

majatob - moc gratuluju k narození holčičky a je paráda, že byl porod tak rychlý!!!!

zdeniii
6. bře 2010

Taky gratuluju k miminku.. a dalším utvrzením toho, že epino vážně funguje!!! 😎 Paráááda!!! už se těším až mi přijde... už chci taky epinovat!!! 😉

zajaciq
6. bře 2010

matajob pripajam sa ku gratulaciam 😵

inac ja dnes 26cm, po kazdom cviceni pridavam 0,5 az 1 cm 🙂 🙂 🙂 do TP mi zostava 11 dni, tak to len tak tak stiham. ale nejako nestresujem, nechce sa mi to cvicit kazdy den 😅

zajaciq
6. bře 2010

zuzule, mame rovnaky termin 😉 a mam o 1cm menej uz len. ked ti to vyklzavala - skusala si aj bez kondomu a bez lubrikantu? vtedy by to malo pekne drzat.

zuzule
6. bře 2010

Ahoj Zajaciq. TAk já dnes dala 28,5 cm a jsem moc ráda..konečně zas nějaký pokrok. NO, já právě gel nedávám vůbec kvůli tomu, aby to nevyklouzávalo ještě víc, takže tím to nebude..ale zjistila jsem, že taky záleží na tom, jak se ten balonek zavede, prostě na technice, nevím jak to vysvětlit. A dnes jsem poprvé zkoušela ten balonek zavést i v jiné poloze než pololehu, takže jsem to zkusila ve stoje s jednou nohou opřenou o postel a taky dobrý...

Já teda stresuju, že to nestihnu, protože bych ráda rodila dřív než v termínu, takže se bojím, že to nestihnu a to mě dost stresuje...uvidíme zítra..

Zajaciq - moc držím palce! Já jdu v pondělí do poradny, tak jsem zvědavá co doktorka řekne a uvidíme jak to vidí..zeptám se jí na její názor, jestli si myslí, že to dám bez nástřihu podle toho jak vypadá ta hráz...bo můj gynekolog mi ještě před začátkem cvičení řekl, že si myslí, že bych to mohla dát..tak mě docela povzbudil 😉 a uvidím aspon co na to ona...doufám, že tam zas nebude jiná..byla jsem tam dvakrát a pokaždé jiná...to by mě naštvalo 😒

jakelina
6. bře 2010

Zuzul, to bude v pohodě. Ten centimetr a něco se dá nacvičit za dva dny. Já už jsem z toho někdy unavená. Bolí mě ruce z toho držení a nafukování. Ještě, že je to teď tak rychle. Cvičím tak těch 8-10 minut a hned jak mám 30 cm, tak to balím.

zuzule
6. bře 2010

Jakel - díky, snad jo...mě taky děsně bolí ruce, ale cvičím docela dlouho, třeba 5- 6x nafouknu jednou denně...takže tak půl hoďky...

petja
autor
6. bře 2010

no taky to chce oběti,co 😀 je to příprava nejen na porod,ale pak i na mrtvý ruky z nošení a držení miminka 😀 😀 😀 Holky mám z vás radost 😉

zuzule
6. bře 2010

Petja - gratuluji k dalšímu těhu 😵

petja
autor
7. bře 2010

😵

jakelina
7. bře 2010

Petja a kolik je malému, budete mít asi děti brzy po sobě ne??? Je to krása, taky gratuluju 🙂

zuzanka1989
7. bře 2010

ahojky, ted jsem už dlouho necvičila, mám ještě dost času, a nějak na to teď neni nalada 😀 , byla jsem na UZ a mimčo je KP, takže mě čeká císař, pokud se neotočí. Já teda pořád doufám že jo, s epinem jsem se posledne dostala na 27,5 tak by to byla škoda, kdybych musela na císaře.

petja
autor
7. bře 2010

Jakelina,27 měsíců,mimi se narodí a 2měsíce na to má malej 3 roky.Akorát 😉

dulkagabulka
7. bře 2010

Zuzanka, ale KP nie je vždy indikacia na cisarsky ... 🙂 KP nie je patologicky /teda chorobny/ stav. Chorobne by bolo iba,keby bol krížom...A dietatko sa este može otočit...Skus mu baterkou /(svetlom/ ukazovat cestu...Trošku popremyšlaj, prečo si postavilo hlavu 🙂 prečo je tvrdohlave a vyžaduje od teba viac pozornosti ?? 🙂 🙂 🙂

jakelina
7. bře 2010

petja, no jo dívám se na tvůj profil. Nějak jsem myslela, že je menší. Já mám kluky taky o necelé tři roky od sebe a bylo to fajn. 😀

zajaciq
7. bře 2010

jakelino koukam, ze mas samu klucinu doma 🙂 a aj po ctvrte to bude teda kluk..uz je to jiste?

jakelina
8. bře 2010

Zajacik, je to jisté. Mám po odběru plodové vody. Já jsem si přála holčičku v každém těhotenství a nevyšlo to ani jednou. Tak se těším alespoň na vnučky a na malého Elíska samozřejmě taky, hrozně mooooooooc.

zajaciq
8. bře 2010

jakelina krasny vyber mena = Eliáš 😵

zuzule tak ako dopadla poradna? ja som pridala za dva dni 1 cm, som uz na 27,5 😎 😎 😎

majatob
8. bře 2010

zuzi, jeste ma cas aby se otocilo, ja jsem den pred terinem mela KP, v noci byla napric a rano pri prijmu uz byla hlavickou 😀 a prvni se otocit ve 38tt 😀 😀 😀

jakelina
8. bře 2010

Zaji, dík. 😀
Já jdu dnes epinokvat, včera jsem to nechala v klidu, protože jsem šla dnes do poradny.
Moc se mi nechce, je to už otrava. Nachystat vše a pak nafouknout na 30 a zase to všechno dezinfikovat a uklízet. 😠

aronek
8. bře 2010

jakelin, taky už cvičím jen jednou denně a dávám těch 29 či 30 😉 už by to chtělo rodit 😀

bengy
8. bře 2010

ahoj holky, sem tam nakouknu a prectu, jak uspesne jste byly u porodu....mam z vas vsech radost. Je to super, ze epino takhle pomaha. Ja ho doporucuju kudy chodim....ale stale se najdou taci, kteri radsi reknou, nez tohle, tak to se radsi 14 dni neposadi 😖 ...no jejich vec.

Zuzanka bud v naproste klidu, vubec se tim nestresuj (vim, me se to rekne, ale....) nase mala cacorka se motala az do porodu....a duvod? holka se nudila i ted potrebuje porad neco delat. Povidej si s mimiskem a uzivej si tehu....jakmile ty misakove vylezou, tak uz to jde vsechno strasne rychle.

Petja gratuluji k dalsimu tehu. Mate idealni rozdil mezi prckama. Taky bychom se chteli takhle trefit, ale kdo vi, jak to vyjde....a hlavne obcas si rikam, ze Anie bude asi jedinacek 😀

Holciny drzim vsem palecky a zase se nekdy ozvu, papa

zuzule
8. bře 2010

Zajaciq - mě se to povede jak kdy. Nejvíc jsem měla 28,5 cm...včera 28, dnes mě nějak bolí spodek, asi křečáky, tak na to kašlu...

Poradna dobrý - klasika...čekala jsem tam ( i s malým) dvě hodiny a doktorka mě zas ani nevyšetřila..tak jsem si tentokrát už rýpla..bo minule taky nic 😠 tak se mě zeptala, jestli mám nějaké kontrakce a já že ne, a ona, tak to se nemá cenu dívat, to se nic neděje..chápete? Tak mi akorát pomačkala břicho, řekla, že malej je hlavou dolů, tentokrát jsem už konečně byla na monitoru, tak taky v pohodě, vůbec nic. Moč i tlak taky dobrý, tak prý něco v tom smyslu, že co víc si můžu přát....a mě už to taaaaak nebaví, v noci skoro nespím, jak mě všechno bolí, i to otáčení je děs 😝 No, prej to vůbec nevypadá, tak mám fakt radost ☹

petja
autor
8. bře 2010

Zuzu,já nevypadla na porod ještě den před tím,co mě chtěli nahnat na vyvolávačku. 😨

jakelina
8. bře 2010

Zuzul, mě teda vyšetřuje pokaždé.
Já dnes taky děsnou noc a pořád otevřená na 1 cm. To mám termín ještě později než ty. Na epino si udělám čas až večer, ráno jsem byla na poradně a pak už byl pořád někdo doma a to na to nemám klid.

lubiky
9. bře 2010

ahojte. dlho sledujem tuto diskusiu a tiez rozmyslam o epino....nasla som ale doma taku vecicku....moj priatel to davno davno kupil neviem naco taku uchylost.... 😅 ani raz sme to nepouzili, ale ked som mu vravela o epino,tak sme si na to spomenuli ze mame take nieco nafukovacie 😀 mam to odfotene v albume...myslite ze by sa to dalo tiez pouzit? skusala som to nafuknut aj stlacat (zatial len v rukach), je to pevne...sak tieto hracky tiez prechadzaju nejakymi testami...co myslite?

jakelina
9. bře 2010

Lubiky, je to Epinu trochu podobné, ale ten tvůj balonek je spíš kulatý a ne oválný, tak nevím jestli by to fungovalo. ☹

alenk
9. bře 2010

lubiky mas k tomu navod alebo pribalovy letak? tam by to malo mat vypisane nejake testy alebo normy alebo nieco take. mozno by si si mala s niekym kto ma epi no porovnat, kolko sa to nafukne pri jednom fuknuti - vies co myslim, aby sa toto zase rychlo nenafukovalo. a asi sa to ani neda do takeho obvodu, podla mna - to si tiez mrkni v navode, maximalny obvod.
a hlavne je asi aby to nebolo moc stare - guma starne.
ale rataj s tym, ze keby nieco, tak sa nikoho nedovolas, lebo to nie je urcene na predporodny trening.

foogy
9. bře 2010

Holky, já nevím, co dělám špatně, ale epino mi pořád vyjíždí. Musím si ho tam jednou rukou fakt pevně držet...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru