EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

karcaka
25. kvě 2010

Ahoj, tak já jsem po skoro dvou týdnech na 29 cm. A už mi těch 31 tak vzdálených nepřijde. Snad mám ještě pár dní čas, TP je za dva týdny. Někdy mi balonek hrozně vyklouzává, ani rukama se nedá udržet, někdy zase příliš tlačí na konečník, že vydržet třeba přes minutu je peklo. Dnes na závěr to bylo nějak v pohodě, normálně tam těch 29cm držel sám, nijak to nebolelo a rozhodně nebyl vevnitř celý, kousek koukal ven. Teď se zlepšuju taky asi o 0,5cm denně. Ale ten denní max. je tak 5. - 6. pokus? Vždy začínám tak o 6 cm méně.
Taky mě mrzí, co píše Zuzanka. Doufám, že já si to bez nůžek uhájím, druhorodičky už jsou na tom zase jinak fyzicky a hlavně si jen tak něco namluvit nenechám. Porodní plán jsem dnes definitivně vytiskla a dost si za ním stojím.

parybka
25. kvě 2010

Karcako, tak ještě bacha na informovaný souhlas, ten má řekněme vyšší prioritu než PP, ale i tam se to dá ošéfovat 🙂

sven
26. kvě 2010

Tak přeposílám informace z toho int. obchodu Kondománie ohledně těch kondomů s lubrikantem na vodní bázi:
Takže nakonec máme všechny kondomy v rubrice Kusové kondomy - Caution Wear
a nebo CAMOX (Camouflage) lubrikované lubrikantem na vodní bázi. Do
budoucna však i tento americký výrobce přechází na silikonové lubrikanty,
právě z důvodu, že mnozí zákazníci preferují tento druh.
Zatím jich máme dost, dokonce máme ještě jeden nebo dva druhy v zásobě,
které ještě nejsou na e-shopu, ale v příštích letech to vypadá už jen na
silikonové či olejové.

Tak snad tato informace někomu pomůže.

parybka
26. kvě 2010

sven, ale silikonové nevadí, ne? vadí ty na vodní bázi... My máme prošlé durexy, tak to s nima už nějak doklepu. A po použití není epino mastné, takže tak

parybka
26. kvě 2010

teda.. vadí ty na olejové bázi. Vodní jsou samo v pořádku 😅 jsem se uklepla

sven
26. kvě 2010

Jojo, vadí ten silikonový lubrikant a právě jsem pátrala, že skoro všechny kondomy jsou právě posilikonované. Jediné na vodní bázi jsem právě našla tady na těch stránkách viz výše a pán mi to i potvrdil. S těmi Durexy si vůbec nejsem jistá, protože z jejich stránek se to nedozvíš (mají jen psáno, že jsou lubrikované, ovšem čím, to tam nepíší) a když jsem psala dotaz, tak mi zatím nikdo neodpověděl. Ve Vulkánu mi odpověděli, že všechny jejich kondomy jsou se silik. lubrikantem a nelubrikované nevyrábějí a na stránkách Pepina jsem zjistila, že oni mají taky vše se silik. lubrikantem.

tessie79
26. kvě 2010

sven, Ty jsi teda dobrej detektiv 😀 😀 , já jsem prostě nakoupila rodinné balení modrých durexů, protože na nich nebylo napsáno, že jsou s olejem a to mi stačilo, dál jsem nepátrala. K tomu použím lubrikant taky modrý od durexu, který je na vodní bázi. Tam je to vyloženě napsané.
Ptala ses na taktiku, takže já se snažím civičit každý den, akorát víkendy jsou trošku složitější, protože to nemám moc soukromí. Začínám tak 2 - 5 min trénikem pánevního dna a pak balónek nafouknu nejdřív tak na obvod 20cm, pak 25cm a napotřetí už se snažím dát maximum z minula a trošku přidávat. Pokud se mi podaří zlepšit o půl cm, tak jsem spokojená a dám si to 2x - 3x. Balónek nechávám vevnitř asi minutu až dvě. Jak píše karcaka, někdy je ten tlak na konečník k nevydržení a někdy je to pohoda.
Jo, a cvičím v polosedě pololeže, prostě v poloze ve které asi při porodu nejpravděpodobněji skončím.
Tak hodně zdaru 🙂 🙂 🙂

skajana
26. kvě 2010

S těmi silikonovými lubrikanty je trošku problém - latexu neškodí, ale silikonové věcičky - což je třeba epino se k tomu moc nedoporučují, ptala jsem se na to i u té firmy co ho distribuuje. Ale někdo to tu vyřešil tak, že pod kondom dal ještě obyč igelitový sáček - osobně jsem to teda nezkoušela, ale asi by to mělo fungovat v pohodě 🙂

sven
26. kvě 2010

@tessie79 - to víš, když to Epino stojí takový nekřesťanský prachy, tak se bojím,že mi prdne při kontaktu se silikonem🙂.

zfidorka
26. kvě 2010

ahojte, cvicite s epinom aj svaly panvoveho dna? podla navodu 1.seria cvikov, pokusit sa akoby vtiahnut epi-no dnu na 10 sekund? ja som dnes 1x skusala, velmi som tie svaly necitila a ani som nemala pocit ze sa epi-no nejak posunulo... ked ich skusam cvicit len tak, tak ich citim... tak neviem ci som robila nieco len, alebo je to len o zvyku...

zfidorka
26. kvě 2010

pouzivam kondomy durex - zdali sa mi dost nalubrikovane, nabuduce ho skusim asi trochu utriet, lebo aj podla navodu by mal byt lubrikant len na 1/2 epi-no...

katchi
26. kvě 2010

Ahoj devcata, jak uz jsem nedavno psala, procitam si vasi diskuzi a pred porodem bych s epi-nem chtela zacit cvicit. Co me ale zarazilo, je nasledujici zjisteni - manzel byl na prednasce Respekt k porodu (ja nemohla, byla jsem v praci), kde mluvila dula (nebudu ji jmenovat) s dlouholetymi zkusenostmi. Vesmes razi prirozenou cestu, obcas neco alternativnejsiho, ale ¨kdyz se manzel zeptal na epi-no (protoze jsme se o tom doma bavili a jeho to zaujalo jako dobra pomucka), tak to nechtela moc rozvadet a ze to pry nedoporucuje, ze to neni vhodne a pro telo a porod prirozene. Tak nevim, co si o tom myslet - napada me, ze s tim sama ani z praxe nema zkusenost a tudiz o tom nechce mluvit...pritom treba masaz hraze je pry dobra...

eveluska
26. kvě 2010

Katchi- pze ten seminář byl takovej hodně ofiko a epino nemá nejaký to oficialni schválení a atest od česky porodnicky spolecnost.,takže i nekteri dr ti ho třeba doporučí, ale nikdy ne oficialne

katchi
27. kvě 2010

No seminar moc ofiko nebyl, kdyz tam byl pouze muj manzel, kamoska a prednasejici, ktera je kamaradkou obou dvou. Bohuzel vice lidi se pro nezajem neucastnilo...tze pokud by proti epi-nu nic nemela, tak si myslim, ze by to rekla...

sven
27. kvě 2010

já si myslím, že o tom moc nevědí. Stejně tak jako mě doktor zrazoval od používání menstruačního kalíšku (aspoň teda, že věděl o čem mluvím - spousta doktorů to ani nezná). No a když si přečtete reakce uživatelek, tak jsou vesměs pozitivní, spoustě z nich zmizely mykozy atd. To samé je myslím s Epi. Někde jsem četla, že dřív někde ženy používaly k nácviku na porod a k roztažení hráze taky nějaké dostupné prostředky, víceméně princip stejný, akorát Epi je "propracovanější" než nějaká tykev či čím to mohly dřív trénovat.
A jinak hlásímv pokrok, včera, 3. den cvičení jsem dala tak 20,5 cm (předtím to bylo 19cm), měřeno metrem (nevím, kolik by to bylo podle té jejich kartičky, akorát vím, že holky říkají, že se to o něco liší). Doufám, že to půjde, i když mi stále nepřijde možné se na těch 31 dostat.

vivianaba
27. kvě 2010

Sven - gratulujem k uspechu, na tych 31 sa urcite dostanes ked uz teraz trenujes. Ja planujem zacat tiez asi tak v 36tt lebo sa bojim ze porodim skor, maly je stale vacsi ako podla terminu.

Myslim ze o tom to je ze Epino je pre vela lekarov aj dul neznamy pojem a preto sa vyjadruju tak konzervativne. Ked moja mama nabehla k svojej doktorke a spominala jej Epino tak doktorka argumentovala ze 'radsej cisty rez ako potrhanie', teda sa mi zda ze vobec nepochopila o com Epino je, ze tu nejde o nastrih vs. natrhnutie ale o to ako sa vyhnut jednemu aj druhemu. Po tejto skusenosti o Epine uz nikomu nehovorim, max tak tehotnym kamoskam, a do porodneho planu si dam ze si v ziadnom pripade nezelam preventivny nastrih. Este zvazujem ci to poviem porodnikovi, je mlady a snad trochu otvoreny novym veciam, ale posudim to az po prvej poradni unho.

valentinuska
27. kvě 2010

Mě tedy dost zaráží, že dula se odmítá bavit o Epinu - docela ráda bych znala její jméno, abych se jí vyhnula 🙂)) Přece dula je od toho, aby všechno pořádně vysvětlila a podle toho, co jsem četla, tak jsou většinou duly pro přirozený porod a radí maminkám různé věci, aby měli možnost se vyhnout nástřihu ...

parybka
27. kvě 2010

moje PA taky epino neznala, takže budu její "první" 😅

alenk
27. kvě 2010

no a hlavne ide o diskusiu, ved kazdy pochopi ak da ta dula logicke argumenty preco nie. v jednej alternativnej teme som narazila na nazor, ze epi no mozno oslabuje porodne cesty, ale kedze som sa k tomu nic blizsie nedozvedela, tak to beriem len ako famu. alebo nech normalne povie, ze nema skusenosti, nemala maminu ktora by ho pouzivala a tak sa nevie vyjadrit,
a argument ze zanesenie infekcie alebo ze ja by som si tam radsej nic nepchala, tak to neberiem 🙂
ale tak mozno ta dula pocula o tom oslabeni porodnych ciest, ale treba to povedat, tu logiku toho ze preco si myslia ze oslabuje. ja som laik, potrebujem vysvetlenie 🙂

xaverov
27. kvě 2010

Ahoj holky, hlasim se po uspesnym porodu. 😵 Mam chlapecka a co vam hlavne chci sdelit, jsem bez nastrihu!!!! Holky, ja byla na to v porodnici tak hrda, ze jsem si rikala, jestli tam tou rychlou chuzi po chodbach moc neprovokuju 😀 Je fakt, ze uz jsem druhorodicka, ale je opravdu nesmirne velkej rozdil mezi nastrihem a nijak netknutou hrazi. Vzdyt ja mohla druhej den po porodu cvivit aerobic (kdybych teda chtela...ehm) Kluk mel pri propusteni z porodnice obvod hlavicky 35 cm a ja jsem mela pred porodem natrenovano na epi-nu 30-31 cm mereno krejcovs.metrem. No jak rikam, byla a jsem nadsena touhle pomuckou. Samozrejme zasluhu na tom ma asi i lekar, kt.porod vedl..
Neurcitou a zmatenou odpoved duly viz.prispevek od katchi si taky vysvetluju spis bud jako neznalost nebo jako to, co pise eveluska.

Jinak epi prodam, kdo, ma zajem , necht mi napise 😉 Drzim palce vam vsem, ktery cilova paska teprve ceka.

tessie79
27. kvě 2010

xaverov, velké gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To se tak krásně čte.

karcaka
27. kvě 2010

xaverov, taky blahopřeju. Představuju si, že to u mě snad dopadne podobně. Já už tu hroznou bolest po nástřihu nechci zažít. A už jsem na 30 cm, věřím, že to má smysl.

xaverov
27. kvě 2010

Holky, dekuju. Moc vam preju, at vam to taky vyjde 🙂

kondomanie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pikkumyy
28. kvě 2010

zdravim epinujici🙂 - ja musim epino pochvalit i za psychickou podporu - protoze jsem si nedovedla predstavit, ze ta hlavicka fakt proleze a kdyz jsem nafoukla epino na 10, tak uz jsem byla klidna

a hrozne me prekvapila PA v porodnici, kdyz jsem ji rikala, ze jsem cvicila s epinem, tak se ptala jestli je to ten balonek a jestli uz se to prodava v lekarnach🙂)

vivianaba
30. kvě 2010

Caute epinacky, ja som sa odvazila spytat sa na Epino na predporodnom kurze a PA ma milo prekvapila ze uz o tom pocula a ze to nemoze byt zle, ale presne ze lekari su konzervativni a netreba im vsetko dopredu hovorit, snad len porodnikovi naznacit nech nestriha pausalne. Dufam ze sa s mojim bude dat dohodnut.
Ja zatial len masirujem hradzu. Teda masiruje muz, ja si tam poriadne nedociahnem a je to dost citlive, muz uz ma prax za ten tyzden a hovori ze sa mu zda ze sa to postupne uvolnuje. Som zvedava kolko dam ked prvy krat skusim epino a na kolko to nakoniec dotiahnem. Ale to mam este casuuu zacat epinovat. 😉

Xaverov- gratulujem k mimcu a k uspesnemu porodu bez nastrihu!!!

Drzim palce vsetkym!

pele
31. kvě 2010

Ahojte baby, uz dlhsie vas citam a vase spravy o porodoch bez nastrihu ma presvedcili, rozhodla som sa tiez vyuzit epino. Viete mi povedat, kolko trva od objednania, kym ho dorucia domov? V ktorom tyzdni si ho mam objednavat, ak chcem zacat v 36 tyzdni? Baby zo SR, plati sa pri doruceni, alebo pri objednani? Vdaka! A drzim palce, nech spokojnych epinaciek len pribuda 🙂

tessie79
31. kvě 2010

pele, já jsem si epi-no vyzvedávala osobně v Praze. Od objednávky přes e-shop to trvalo asi 14 dní než se ozvali, že si jej můžu vyzvednout. Tak bych doporučoval minimálně 14 dní předem objednat.

valentinuska
31. kvě 2010

Mě se ozvali v Praze druhý den po objednávce 🙂

zfidorka
31. kvě 2010

@pele do ip ti poslem slovensku stranku z ktorej som objednavala, 20.5. som zaplatila, 25.5. som epi-no mala doma, dala som si ho poslat kurierom, lebo to mas do 24 hodin od dorucenia a posielaju kazdy den... slovenskou postou posielaju 2x do tyzdna a aspon nasej poste trva aj tyzden kym mi zasielku donesu :-/ ale ak mas dost casu, tak si to prisposob sebe, postou je to lacnejsie...
dufam ze cvicit dostatocne nacvicit, este som cvicila len 2x, som zatial na 5.5 - 6 cm, do terminu mam este vyse 2 tyzdne, ale vyzera to ze sa drobca narodi skor... dufam ze este tyzden pocka a aspon na 8-9 cm sa dostanem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru