EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aksniteb
5. led 2012

@petja ďakujem, epino bola skvelá investícia a určite ho nepredávam, chcem aj druhé mimi 🙂

@bell2 ďakujem a prajem rovnako v pohode pôrod !!! my sme mali odhad váhy 23.12. 3200g a na sone pred pôrodom 3800g, ale chvalabohu, bolo to menej

mija_jami
5. led 2012

@bell2
Presne ako pišeš, ja tiež som do kadejakych hluposti zainvestovala, tak prečo nie to toho čo mi môže pomôcť :O) Len teda zatial nejak stagnujem , včera som cvičila 3. den a stale len tych 17cm dám :O( Včera to bolo možno o 2-3mm viac, ale to je tak všetko. Som už v polovici 38tt, tak aby som aj niečo stihla.

mija_jami
5. led 2012

@andelka
Tak asi zostanem v tom polosede, lebo ja sice budem rodit určite poležiačky, ale tak sa trenovať neda. Ty kolko už dáš?

mija_jami
5. led 2012

@katrintrintrin
Tak to si naozaj dobra, ja som dala na 1.x len 17 cm a za 3 dni som sa ani nepohla. Ale tak nadej nestracam, toto forum hodne povzbudzuje :O))

mija_jami
5. led 2012

@aksniteb
Gratulujeem, som rada že si to tak super zvladla, prajem vela zdravička obom :O) A ďakujem aj za povzbudenie :O)

andelka
5. led 2012

@mija_jami v lehu rodit nebudeš, budeš rodit v polosedě, s velkou pravděpodobností, ona ta poloha zrovna na tu hráz není ideální, ale rodívá se tak, oni vzadu tu postel zvednou.
Já zatím necvičím, jsem čekatelka na epino 🙂 Ale cvičila jsem u prvního prcka a začala jsem též nějak na těch 17cm a skončila na 28. Poslední dny před porodem nebyl čas a rodila jsem 4dny před TP. A zpočátku jen 3x týdně, teprve poslední týden každodenně, když mi Dr řekl že do TP to nevydrží. Tentokrát budu cvičit hned poctivě.
Nástřih mám, ale malý (blbě jsem tlačila a mám vysokou pevnou hráz, takže to radši šmikli) a vevnitř poranění žádné.

andelka
5. led 2012

@katrintrintrin Dany měl obvod 34,5cm - ale obecně branka je 10cm, a tam se taky vlézt musí, takže těch 10 v průměru by mělo stačit 🙂

mija_jami
5. led 2012

Idem sa ešte spýtať, máte alebo mali ste to aj vy take začiatky že vždy po prvy krat v ten den je problem vobec epino dostať dnu? Mńa to už ťaha, len ho tam dám.Dokonca ho musim 1.x vyfuknut aby som ho dostala von. A vydržim maximalne 3x nafuknut a vytlačiť, lebo to ma už všetko dnu štipe. Lubrigant mám.

mija_jami
5. led 2012

@andelka
A kolko ti trvalo kym si sa dostala na tych 28? ja asi tiež budem mať pevnu hradzu ked mi to ide tak pomalinky. Aj ked mna to ani netaha na hradzi ako vo vnutri. Aj ked zasa ten balonik mam v tej časti vo vnutri viac nafuknuty ako v tej časti čo je na hradzi.

andelka
5. led 2012

@mija_jami jj, to tak je ten tvar po nafouknutí, mi to pak i vykluzovalo, než se teda tou nejširší částí zastavil na hrázi, pak jsem ho přidržovala aby se něco nestalo a prošel pomalu.
No začala jsem v 36tt a skončila v 39tt takže zhruba ty tři týdny, ale první dva jsem cvičila jen po -st - pá.
Tentokrát přidám ještě masáž hráze olejíčkem, protože u porodu jsem slyšela jak PA říkala že už se to trhá, tak aby byla ta oblast fakt elastická.Navíc mám tu jizvu, že.
On ten pocit nafouknutého balonku v pochvě není zrovna příjemný, pomáhá vydržet a prodýchat to, uvolnit se, počkat až si tělo zvykne a pak vytlačit přes hráz.

mija_jami
5. led 2012

@andelka
Ano tak to aj robim, predychavam, snažim sa uvolnit a vždy po stlačeni čakam kym to ťahanie trošu prejde. Masaž som planovala robiť, ale čo videla jedno video tak to sa robi oboma rukami a to teda nehrozí s tym brušiskom :O))

andelka
5. led 2012

@mija_jami neboj určitě to časem půjde a poddá se to.

marcella8181
5. led 2012

Ahoj holky, tak se zas po pár dnech hlasím. Dnes jsem cvičila po sedme a dostala jsem se už na 27 cm, takže dobrý. Pořád cvičím v kleku na sedacím vaku, protože si i tak nějak představuju svoji porodní polohu (pokud je vše ok tak to u nás v porodnici umožňují). Jen jsem se ale pak trochu vyděsila, že ze mě uplně vytekla nějaká voda - jako s vytažením toho nafouklého balonku. Hned jsem tedy volala svému doktorovi (podle včerejší prohlídky by to na porod ještě vypadat nemělo), tak mě uklidnil že to může být i tekutina z pochvy, že by se o plodovku jednat nemělo a pokud jo tak že by do pár hodin nastaly kontrakce, tak jsem zvědavá🙂

petja
autor
5. led 2012

Holky já mám odhad přes 4kg a su klidnáá 😉

bell2
5. led 2012

@marcella8181 27 je super...tam jsem byla na začátku tohoto týdne 😉

marcella8181
5. led 2012

@bell2 díky, no ale tak počkám si jestli to pro mě nebude konečná... No tak nějak doufám a myslím si že to plodovka nebyla...🙂

bell2
5. led 2012

@marcella8181 No uvidíš...každopádně plodovky by asi odtýkala dál ne? Odtok plodovky se obvykle zastaví, když se žena postaví a to mrňátko tak trošku ten spodek ucpe...ale pokud by sis třeba na půl hodinky sedla nebo lehla, tak by to podle mě pokračovalo...i když třeba jen po troškách 😉 Uvidíš, ale i kdyby se to rozjelo, tak 27 cm je naprosto super a mrňátko už je určitě dopečené, tak žádný stres 😉

bell2
5. led 2012

@aksniteb Já doufám, že i u nás ten odhad nebyl úplně přesný, ale pořád si říkám, že když měla teď v úterý průměr hlavičky 9,6 cm (a to měřil dost přesně) tak i kdyby při porodu měla 10 cm, tak je to v normě...mám nacvičeno zhruba 9,5 cm...a trošku spoléhám, že mi pomůžou hormony 😉 Vím, že se může cokoli po..... skončím na CS nebo tam Kájuš strší ruku a je to....sama mám ale dobrej pocit, že jsem se ta porod takhle připravovala 😉

lucalf
5. led 2012

@marcella8181 ahoj, cvičila jsem teprve 2x, ale s tou vodou se mi to stalo taky - používám lubrikant na vodní bázi, tak jsem si myslela, že je to kvůli tomu 😒

marcella8181
5. led 2012

@lucalf no MUDr řikal že se to stát může, tak snad mám ještě dost času na docvičení...🙂 Ať to jde!

beruskaev
5. led 2012

ahoj holky, v pondělí mi dorazí epino, tak se přidávám mezi Vás 🙂 Chtěla jsem se zeptat jaký používáte lubrikant, popřípadě kde koupit.. Děkuju moc a všem hodně úspěchů ve cvičení a jenom ty nejlepší zážitky z porodu 🙂 Držte se..

andelka
5. led 2012

@beruskaev já používala obyčejný z drogerky, ze Schleckera, čirý, bez vůně, na vodní bázi.

majka12
5. led 2012

Ahojky,
chci přednostně sem do diskuze nabídnout EPINO. Prodám ho za 1300,-Kč je používané pouze s kondomy. Pokud máte některá zájem, prosím IP.

petja
autor
5. led 2012

@majka12 Na druhý porod neplánuješ?

petja
autor
5. led 2012

@majka12 Jé já su popleta,dyť ty už máš asi mimi u sebe 😅

lucalf
5. led 2012

@marcella8181 Díky 🙂 Taky držím palce 😉

lucalf
5. led 2012

@beruskaev to samé jako andelka jen z DM a je to Primeros

majka12
5. led 2012

@petja u sebe mimi ještě nemám, ale už budu rodit každým dnem a nebudu už trénovat. 😉

andelka
6. led 2012

Tak ten můj lubrikant se jmenuje Eros 😀 125g a stál kolem 80kč tehdy. Ale nevím jestli ho ještě mají, teď jsem se nekoukala.Je v průhledné tubě. Používala jsem ho pokaždé a často a ještě mi dost zbylo.

beruskaev
6. led 2012

@andelka @lucalf děkuju moc, podívám se a něco snad seženu, příštít týden začínám, tak jsem zvědavá jak mi to půjde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru