EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nicka44
13. dub 2012

ahojte buduce mamicky🙂chccem sa len spytat ci sa vam stalo pri cviceni ze vam na konci potom sla trosku krvicka :((( . ato som len pri 7cm

nicka44
13. dub 2012

@ikuza ahoj🙂ja nasadzujem stale kondom takze to je akoby natom nejaky gel , takze ine nic netreba🙂

anka.
13. dub 2012

Ahoj. Tak taky přidám svoji čerstvou zkušenost. Porod nakonec skončil akutní sekcí, ale i tak můžu epino určitě doporučit. Člověk si připadá připravený a mě osobně ty pokroky ve cvičení dělaly velikou radost a dodávaly pocit, že to určitě zvládnu...
Jinak budu mít epino na prodej (obyč. verzi) kdybyste měly zájem, tak IP.

andelka
13. dub 2012

@anka. gratuluju k miminku 😵 sekce je škoda, ale určitě jste už v pohodě, co?

luckap123
13. dub 2012

@dandelion kočko koukám,že už máš holčičku,..moc gratuluju a jaký byl porod????

luckap123
13. dub 2012

@anka. gratulace k miminku jen škoda toho císaře ..ale hlavně že jste v pořádku 🙂

Já dneska po dvoudenní pauze na krejčovským metru 32cm 🙂

dandelion
13. dub 2012

@luckap123 ahojda... Porod.. Akutni cisar.. Ale jsem stastna ze jsme obe zivy a ted uz snad i zdravi.. Mala mela komplikace.. Nerozvinul se ji jeden plicni lalok.. Modrala.. Byla od nedele na JIPu, dneska mi ji konecne dali na sestinedeli.. 🙂 ale jsem stastna, ze se nam dari kojit 🙂

luckap123
13. dub 2012

@dandelion jejda,tak hlavně že už všechno zlý máte zasebou a bude už jen dobře...moc gratuluju a tiše závidím,že už to máš zasebou 😵 😵 😵

anka.
13. dub 2012

@andelka
@luckap123 díky holky, to víte,. že mě to mrzí, ale trochu jsem s tím už počítala, takže to není takové zklamání jako poprvé a hlavně se opravdu raduju, že je miminko v pořádku (info pro epiňačky: hlavička 34 cm) 😉
jo a lucko, ty jsi vážně dobrá...připravená už na všecko 😉 ani nebudeš vědět, že rodíš 😀

nicka44
13. dub 2012

som este len na 7 cm priemer... a fakt mam pocit ze sa to neda viac..to neexistuje na 10:((((((((((((((((((((((((((((((

luckap123
14. dub 2012

@nicka44 dá se to neboj a vydrž...ale jestli jde pak krev tak to by nemělo a měla by sis dát pauzu..je možný že jen praskla nějaká žilka nebo nějaká oděrka,ale krev by být u cvičení neměla 😒

elys
14. dub 2012

Holky budem mat 200 navlekov na UZV sondu, 30 cca spotrebujem, zvysok predam. Nemate záujem?

nicka44
14. dub 2012

@luckap123 myslis?:( sak ked som to len tak do vzduchu nafukla na tych 10 tak pozeram zhrozene ze jesissmaria toto zomna take velke vyjde?:D..a co citam tak tu pisu ze v pohode dali aj na pprvykrat 7 8 :(

pele
15. dub 2012

Ahojte baby, cvicim s Epinom uz druhykrat a tiez mam niekedy problem, ze trosku zakrvacam. Pri prvom babe to nebolo. Pritom nafukujem len kolko citim, ze je ok, pri vytlacani je to ale asi viac ako zvladnem. Chcem sa opytat, kolko si mam potom dat pauzu? Zatial cvicim kazdy druhy den. Myslite, ze kazdy den je lepsi, ze by som sa potom vyhla tomu poraneniu? Inak som akurat na 9 cm, takze to postupuje...

vendy26
15. dub 2012

@eveluska Jak jsem slíbila, píšu, jak jsem dopadla u porodu🙂 Malá měla hlavičku 33cm, já teda nacvičeno těch 27cm a výsledek - bez nástřihu, jen malá tržná ranka uvnitř (asi 2 stehy), o které už ani nevím. Cítím se, jako bych ani nerodila🙂 Takže super!

alicia28
15. dub 2012

@pele , ako vam to tu vsetkym super ide, aj ja som rozmyslala ze by som sa na to dala ale doktor mi to neodporucil, skoda, idem rodit uz druhe dieta coskoro a to prve bolo tazko vytlacene a dost vela som sa potrhala, teraz ked mam jazvy tak uz EPI-NO nie je pre mna, mala som to pouzit ked som bola prvorodicka pred 3 rokmi som o tom nevedela..... 😖 teraz by mi jazvy asi praskli, jazvy nie su flexibilne a nenatiahnu sa ,,nie su elasticke ako hradza,,lekar mi povedal ze nieco na tom EPI-NO moze byt ale skor je to komercia ako pomoc ,,,lebo taka vec moze stat max 10 € aj to je moc a ked chcu na tom zarabat tak daju cenu vysoko,,,aj ten porodny gel je tak isto na tom 100 € v lekarni a poistovna nepreplati,,,som rozmyslala aj nad gelom ale vysledok je ten isty,,,porodnik mi to vie dat ale to ze pisu ze sa nerozthram nie je pravda, moj gyn, aplikoval gel uz viacerym pacientkam a ziadnej to nepomohlo takze asi zase len komercia,,,,,,drzim palce nech to dobre ide a hlavne aby to pomohlo,,,ja by som zato dala aj dvojnasobok penazi keby viem ze mi to pomoze ,,,,lebo jazvy sa strasne dlho a tazko hojili 😒

eveluska
15. dub 2012

@vendy26 supr, moc gratuluju! 🙂

kabu
15. dub 2012

@alicia28 jen chci reagovat na to, že pro rodičky s jizvou epino není - po prvním porodu jsem měla rupturu 3. stupně, teď jsem rodila po 2,5 letech, po epino nácviku a akorát malá odřenina na hrázi, bez šití. Jizva ok, v ničem nevadila...

maryja
15. dub 2012

@alicia28 ja bola taky potrhana pri prvom dietatku - veeelmi, pri druhom som mala nastrih a pri tretom som uz cvicila epinom - tak som nemala ani natrhnutie ani nastrih a za 2 tyzdne sa chystam zacat cvicit znovu... Takze urcite cvič, pomoze to! 😀

katka_brno
15. dub 2012

@alicia28 já bych reagovala na tvého doktora komerci a jizvu, moje gynekoložka mi to vřele doporučila a to i přesto že jsem opravdu dole velmi úzká - myslí si, že 30 nedám řekla mi že dobré to je aspoň pro ten pocit že budu vědět o všech tlacích a trochu přece jen natrénuju, a jizvy elastické jsou, je to srostlá kůže, já mám taky jizvičku po gyn. operaci a co, kdyby jizvy nebyli elastické tak ty s dětství s přibývající váhou prasknou a to se neděje, takže pokud cvičit chceš tak cvič, neuškodí ti to a pokud nechceš investovat do epina tak si kup anální kolík ten se taky nafukuje do balonku

alicia28
15. dub 2012

@katka_brno
@maryja
@kabu
dakujem vam za podporu 🙂

anka.
15. dub 2012

@nicka44 taky jsem nevěřila, ale vydrž a uvidíš, že pokroky přijdou! (jo, taky závidím těm, co dají napoprvé osmičku) 🙂

nicka44
15. dub 2012

@anka. ty si na jakem cisle ted?😝

anka.
15. dub 2012

@nicka44 No, já to mám momentálně za sebou, ale jinak jsem na tom byla úplně stejně jak ty (co se pocitů i samotnýho cvičení týká). Osmička pro mě byla dřina 😉 Držím palce!!!

rosny
15. dub 2012

tak ja bohuzel nemohla vyzkouset ucinky epina kvuli klestim a vakuovemu zvonu, nastrih me neminul ☹ nicmene nelituju, pomohlo mi to hodne psychicky

matesxx
16. dub 2012

Zdravím všechny nastávající maminky...🙂 PRODÁM EPI-NO!!!!! Koupené o prázdninách. Sama jsem s ním cvičila a ač mě nástřih neminul, tak všem můžu doporučit....

ivicek1
16. dub 2012

@alicia28 Ahojky,rozhodně nesouhlasím,že jizvy nejsou elastické,také mám po prvním porodu jizvu z nástřihu,nyní cvičím s Epinem a po cca7cvičeních jsem na 28,5cm a bez bolesti a jediného škrábnutí 😉 ,takže doporučuji určo cvičit 😎 😉
Jinak si myslím,že když koupíš Epino z druhé ruky a pak prodáš,nemáš na něm téměř žádnou ztrátu,jako já 😉

andelka
16. dub 2012

@alicia28 taky mám z prvního porodu jizvu, sice nebyl nástřih velký, ale byl, pro jistotu jsem ještě po cvičení s epinem ještě masírovala olejíčkem, aby ta kůže byla elastická, taky jsem se bála jestli to tím sešitím nebude moc úzké, tuhé..přece jen nejde jen o kůži, epiziotomie se šije po vrstvách. Druhý porod byla jedna báseň, věděla jsem že to moje tělo dá (měla jsem za 14dní nacvičeno 30,5cm) a nemám poranění absolutně žádné. 🙂 takže já naprosto doporučuju, a pokud je člověk šitý z předchozího porodu tak tím spíš. Ještě máš čas, takže s chutí do toho. 🙂

vendy26
16. dub 2012

@eveluska Děkuji!🙂

ivicek1
16. dub 2012

@kulenka Tak jak kočko,dlouho jsi se neozvala,už máš porod určo za sebou 😉 😵 😀
Doufám,že dopadl na výbornou 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru