EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lajcikova
26. dub 2012

@lujzabb já si říkala že byla nějaka malušenka 🙂
jen nevím čeho se bát víc?jestli te bolesti nebo toho tlačení? ☹

andelka
26. dub 2012

@lajcikova neboj se ničeho, to je nejlepší přístup 😉 zvládneš to, 29,5 je super 😵

tichackova
26. dub 2012

@lajcikova No tak po 7 cvičeních 29,5 cm, to je jako hodně dobrý. Já začínala na 19 cm a teď jsem na těch 25, a to po nějakých 4 cvičeních. Taky necvičím každý den, i proto, že mám ještě čas...🙂 Ale ten tlak to je fakt hukot, co???😀 Já jsem jen v polosedě, stejně si myslím, že tam nebudu vymýšlet kdo ví co za polohy....

maryja
27. dub 2012

ahojky, tak ja dneska prvykrat na skusku cvicila... Dala som 17,5 cm... co je na mna dobre... Pri Adelke som dala na prvy raz 14 cm... a posuvala som sa hore len po pol cm denne, tak som zvedava, jak to pojde teraz. Cez vikend davam pauzu a od pondelka uz zacinam na ostro 😀

lujzabb
27. dub 2012

@lajcikova pri tlaceni som uz bolest necitila...mna najviac bolelo otvaranie, no a ked sa islo tlacit tak bolest ustupila a prisiel riadny tlak, urcite ovela vacsi nez s epinom 🙂 ale to uz bolo vazne v pohode...bolest uz ziadna.ani som nevedela ze uz je von, az ked mi to povedali...by som este tlacila dalej 😀

ifetka14
27. dub 2012

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli můžu epi-no používat, když je miminko už hodně dole? Nevíte někdo? Jinak vše v pořádku, čípek drží. Jsem v 33. týdnu. Díky

petja
autor
27. dub 2012

@ifetka14 buď do 38tt vydržíš pohromadě nebo ne.Jestli jo a bude dole,max povysuneš epino víc ven,to poznáš,jak je to ještě ´´příjemné´´ a kdy už tam balonek tlačí

ifetka14
27. dub 2012

@petja ok, díky 🙂

11gabi11
29. dub 2012

Ahoj holky prodávám epino, použila jsem pouze 3x jelikož jsem porodila předčasně ve 37.týdnu. Tak kdyby jste o někom věděli tak mi dejte vědět. Díky moc.

radun
29. dub 2012

Jenom hodně-hodně-hodně rychle: Jsem po porodu bez nástřihu, na epi-no jsem dala 10 asi jen dvakrát, ale prošla hlavička 37 cm!!! Kdyby nešla u hlavičky i ručka, tak asi nemám ani steh, takhle mám 2 vnitřní. Takže jsem spokojená a šťastná. Holky, mějte se krásně, já jdu řešit ty dva kloučky moje zlaté 😉

lajcikova
29. dub 2012

ty jo 37cm 😕 to byl obřík co?ale děkuji za povzbuzeni,fakt to psychicky nabíji 🙂

radun
30. dub 2012

@lajcikova Hele, ani nebyl - 3,6 kg a 50 cm. První syn měl v podstatě stejně kg i cm, ale hlavu 33 cm. Právě proto jsem tak zírala do toho očkováku, že má asi fakt velkou hlavu 😀

luckap123
1. kvě 2012

ahoj,tak já bohužel nepřispěju,nakonec jsem rodila sekcí..malý měl 3410g a hlavičku měl 36cm.....takže velkou,ale příjde mi malinkatá,menší než u dcery,která ji měla 33cm a váhu stejnou 😀
takže všem epinačkám držím moc moc palce 😵 😵 😵

katjuschka
1. kvě 2012

Uz sme po porode aj my a chcem sa podelit so svojou skusenostou s epinom. Mali sme nacvicenych 9,25cm, viacej som kvoli obave, ze sa poranim neskusala. Babatko som mala podla ultrazvuku malicke, iba 2500g, takze mi to pripadlo dostatocne. Malicka vsak prekvapila, isla s rucickou pri hlavicke a tak sa doktorka rozhodla predsi len pre nastrih (mne to v tej chvili bolo uplne jedno). Takze sa mi usli styri povrchove stehy, bolest ukrutna, za kazdy jeden usetreny steh by som dala i celu jednu nakupnu sumu epina. Doktori hodnotili nastrih ako maly, tazko sa mi sudi, ci by bol bez epina vacsi. Moje zranenie bolo porovnatelne s tretorodickou, ktorej rovnako velka dcerka sla rovnako s rukou pri hlavicke ten isty den. Mala som inak i Dianatal gel, mala mala nakoniec 2900g. Kazdopadne ak sa odvazim pre druhy porod, bez epina to skusat urcite nebudem. Ale kedze to urcite tak skoro nebude, epino predavam, je v zaruke do novembra. Ak by mal niekto zo SR zaujem, napiste sukromnu spravu.

dazdovka
2. kvě 2012

aj ja predavam epi-no delphine, zvazovala som, ze pockam do dalsieho tehotenstva... ale zrejme dalsie babo si da trosku na cas... Tak predavam dalej, aby nestalo v skrini, lepsie je, ked sa pouziva...

beta.m
2. kvě 2012

Tak mám za sebou první cvičení a dala jsem 19 cm, nevím jak jste na tom byli vy tak se jdu mrknout 😉

bambulka248
2. kvě 2012

Ahojte. Ak mozem rada by som sa k vam pridala. Nedavno som si zabezpecila epi-no no docitala som sa ze zacat s cvicenim by sa malo az tri tyzdne pred terminom. Kedy ste zacali vy?

elys
2. kvě 2012

Ahojte. Včera som začala s cvičením, dostala som sa na 5-ku, dneska pri druhom cvičení na 7-cku. Vsetko bolo super,ani to nebolelo,ale spravili sa.mi vonku tri mini mikroskopicke trhlinky,vobec to neboli,ale koľko si mam dat pohov? Stačí 1 den?
Druhá otázka: ta prva fáza cvičenia vam ide???? Ja nech spravím čokoľvek,tak mi vypadáva, celu prvú časť nedokážem spraviť podľa návodu ☹

lajcikova
2. kvě 2012

@elys já ho tam závadím celej,jinak bys musela přidržovat,ale necvičím každej den tak třikrát týdně,a už sem konečně dala tu 30cítku 😝 mě vadí hlavně ten tlak na konečník,ale ten bude určo i u porodu a daleko větší-mě šlo hlavně o to abych si aspon trochu dokázala představit ten tlak,jako prvorodička sem totál mimo

elys
2. kvě 2012

@lajcikova a po koľkých cvičeniach si ju dosiahla cca? A nikdy si sa nenatrhla pri záverečnom vytlacani von?

tichackova
2. kvě 2012

@beta.m Já jsem začínala taky na 19 cm a teď jsem na 26 cm, a to tak po sedmi cvičeních. Nemám moc času na cvičení, ale snad do tý třicítky dolezu😉

@lajcikova Ty už jsi dala 30 cm? Ty jo, jsi dobrá, já se zasekla na 26. Ten tlak nedávám....😝

svanhild
2. kvě 2012

ahoj holky, já jsem cvičila zatím dvakrát. poprvé jsem dala 24, v pondělí 25, tak jsem zvědavá, jestli zítra něco přidam. myslím, že to není špatný začátek🙂

beta.m
3. kvě 2012

@svanhild cože 😕 a to jsem si myslela že mým 19 je dobrých 😀

beta.m
3. kvě 2012

@tichackova supéér, tak snad mi to taky tak půjde 😉

maryja
3. kvě 2012

ahojky, tak ja dneska cvicila 4-ty krat a dala som 20.5 cm, tak sa z toho vytesujem, ide to hore len po pol cm, ale ide 😀

svanhild
3. kvě 2012

@beta.m no já byla taky velice příjemně překvapená🙂

lajcikova
3. kvě 2012

@elys tu 30cm sem měla asi po sedmi cvičeních,ale fakt to flákam,plnej barák lidi,ani kousek klidu,zítra nikdo doma tam budu zase cvičit 😀 zatím žádne poraněni,ale sem jak slon tak sem asi rozjetější 😀 😨

elys
3. kvě 2012

@lajcikova 30 cm je super. kiez by som sa tam dostala behom 7 cviceni. vo vnutri citim, ze by som fukla aj viac, tie tlaky nie su take strasne, horsi je ten zaver, ked sa cely nafuknuty balon dostava von cez vonkajsiu hradzu, na tom musim zapracovat a zacat ju masirovat.

agiii
3. kvě 2012

Ahoj holky, prodávám epi-no, kdybyste měl někdo zájem. Inzerát je na bazárku. Kupovala jsem ho nové a použila jsem ho jen 4x. Pořídila jsem si ho poměrně pozdě a rodila jsem dříve. Bohužel jsem měla velmi komplikovaný porod a malá šla nakonec ven kleštěma, takže bez velkého nástřihu jsem se neobešla 😢 Naštěstí to jinak dobře dopadlo a malá je zdravá. Každopádně kdybych ještě někdy byla těhotná, do epi-na bych šla zase! Byla to pro mě velká psychická podpora a věřím, že kdyby porod proběhl normálně, byla bych bez nástřihu nebo jen s minimálním. Byla jsem druhorodička a po 4 cvičeních jsem se dostala na 8,5. Poprvé jsem epi-no neznala a porod byl s nástřihem. Všem držím pěsti, abyste porodily bez komplikací, bez nástřihu a poranění, protože to musí být super, starat se o miminko a nemít žádné bolesti. To je k nezaplacení!

svanhild
3. kvě 2012

dneska třetí cvičení a 26 cm🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru