EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

androna
4. únor 2009

tak dnes mi dorazil balicek s epinom.tak som na seba zvedava.

ferinka
4. únor 2009

Já už si koupila gelík,tak můžu od příštího týdne začít 😎

kyri
4. únor 2009

androna: užij si to 🙂

eliade
4. únor 2009

androna tak co?zkusila jsi balónek cvičně nafouknout? 😅

kam
5. únor 2009

🙂 🙂 🙂 Zdravím, 🙂 🙂 🙂
Není tu některá co by prodávala EPI-NO? Měla bych o něj zájem.
Pište do interní pošty. Předem díky 🙂

eliade
5. únor 2009

hele,tak fakt je to den ode dne lepší a lepší......už jsem na 5,5cm🙂

mavanka
5. únor 2009

ahoj, tak už jsem taky začala a fakt jsou pokroky vidět - první den obvod 17 (průměr tak 5,4) a dneska 23 (7,3) - po čtyřech dnech myslím, že celkem úspěch, ale myslím, že to půjde teď čím dál pomalejc.

androna
5. únor 2009

eli ja to este cvicne nechcem skusat.nerada by som si tak brzo vyvolala porod.ja mas cs3 mozno uz i cs4.tak radsej neprovokujem.

eliade
5. únor 2009

androna,tak to chápu.Včera mi ten balónek na tu dělohu tak nějak doléhal,že jsem se zalekla a přibrzdila.Ale fakt to jde....Já mám CS 3

lusinta
8. únor 2009

pokud by někomu nevadilo používáné epino, prodávám ho za 1600,-
kdyžtak napište ip

eliade
8. únor 2009

dneska 8cm🙂

androna
9. únor 2009

eli tak to je super.tak to ide rychlo.ja som bola v poradne a otvaram sa takze epino zatial polezi v skrini.asi staci zacat nafukovat 2tyzdne pred porodom??ja by som si ho nerada vyvolala predcasne.nafukujes 1x denne ci 2x denne?

eliade
9. únor 2009

androna,nafukuju jednou denně,víc ani nemám čas.Musím na to mít klid,jinak se neuvolním.Myslím,že ty dva týdny předem musí stačit.

androna
9. únor 2009

tak to je fajn.tak nech si brzo na 10cm

eliade
9. únor 2009

dík🙂

venonna
10. únor 2009

kocky, dcera mi neda sancu citat celu diskusiu, preto sa chcem spytat - kde na Slovensku sa da epi-no zohnat, resp. da sa opatovne pouzit uz pouzivany? po niekom? 😕

androna
10. únor 2009

venona na navodu k epinu sa pise ze by sa malo pouzivat iba 2tehu,a dievcata si kupuju pouzite.pouzijes kondom.neviem ale kde na sk kupis.
ja som objednavala na www.cord-med.cz

androna
10. únor 2009
mavanka
10. únor 2009

Venonna - mám epi-no ze stejného zdroje a napsali mi, že posílají i na Slovensko - poštovné 250 Kč, po Čechách 100 Kč

mavanka
10. únor 2009

Jinak nevím, jak epi-no pozná, že už pomohlo při dvou těhotenstvích 🙂 ale asi ten balonek nějakou životnost má - ale co tu psaly holky na začátku diskuse, tak prý se někde dá i půjčit - a to určitě nepůjčují jen na dvě těhu, tak nevím.... jinak k tomu balonku jsou desinfekční ubrousky nebo je tam napsáno, kterou desinfekci si máš na něj koupit v lékárně, takže bych se použitého až zas tak moc nebála (samozřejmě je lepší být druhá, když už nechceš (nebo nemůžeš) mít nový, než desátá...) .. tak hodně štěstí

venonna
10. únor 2009

hm, kocky dik za rady 🙂 je to dost palka... kedze ja sa uz asi na tretie vzhladom na vek necitim... 😒 no nic, skusim podumat...

mavanka
10. únor 2009

nebo si teď můžeš koupit nový a pak ho prodat - občas se tu objeví někdo, kdo chce koupit ... ale máš ještě spoustu času na dumání 🙂

kocicatko
11. únor 2009

Ahoj holky, sama jsem spokojená (bez nástřihu, bez natržení - bez jakéhokoli poranění) "epinovačka" a kamarádce jsem ho doporučila taky. Bohužel měla předem plánovaný císařský řez, takže sice Epi no koupila, ale nestačila začít používat. Pokud byste měly zájem, tak mi písněte do IP - je samozřejmě se slevou 😉

fibi
11. únor 2009

neviete koľko stojí epi-no v nemecku? Nejako sa to na tej ich stránke nemôžem dopátrať...

mavanka
11. únor 2009

Ahoj, já teď koukala na http://www.epino.de/geburt.htm, tam píšou 71.90 EUR (což je cena podobná té naší), ale nehledala jsem, jestli to posílají i do zahraničí případně za kolik

fibi
11. únor 2009

mavanka dík, áno je to podobná cena, ale v nemecku mám (možno) niekoho, kto by mi to mohol priviezť, čím by som ušetrila poštovné 🙂

eliade
14. únor 2009

tak včera jsem se dostala na 8,5 i s vytlačením.....
dneska mi odešla hlenová zátka,tak nevím jestli mám nafukovat nebo ne......spíš se na to vyprdnu 😒
jestli se nic nezačne dít,zítra pokračuju......

mavanka
15. únor 2009

Asi bych to taky dneska nepokoušela... gratuluju k pokroku... já jsem na osmi horko těžko, ale snad mám ještě dva týdny čas 🙂

eliade
15. únor 2009

tak jsem vcelku,ačkoli jsem v noci běhala s průjmem a myslela si,že se něco bude dít.Ale dneska je vše v normálu,tak budu večer nafukovat.

Popravdě řečeno,už bych chtěla rodit...tahat ten pupek ještě tři týdny se nechce 😒

papaya
16. únor 2009

Zdravím,tak už taky nafukuju. Nemám teda žádný měřidlo,ale obvod jsem dala na poprvé 24 😕 Pak jsem ten balonek zkusila vytlačit a málem jsem oslepla,jak to bolelo 😀 😅 Úplně se mi vybavil první porod,tak doufám,že tentokrát to díky cvičení bude jiný kafe. Jo a pak jsem to samý zkusila vytlačit ve stoje (teda takový pokrčený postoj) a šlo to mnohem líp,ani to tolik nebolelo.
Chtěla jsem se zeptat - v rámci jednoho kola cvičení to nafukujete kolikrát? Jednou,víckrát...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru