EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

fiffinkaa
28. bře 2010

scai - ako sa držíš, ja som bola v piatok u dokyho a že na porod to rozhodne ešte nevyzerá ani po velkej noci ☹ ..som si myslela že druhorodičky rodia skôr 😝 ,ale že všetko tam mám tuhé a skalopevne uzavreté 🙄 prvého syna som porodila až v 41 týždni..tohto by som už najradšej držala v náručíí 😵 😵 😵

innes
28. bře 2010

Ahoj holky, jdu po delší době nakouknout. Musím se přiznat, že cvičení poslední dobou dost flákám - tak 1x-2x týdně. V úterý jdu na vyvolání, prckovi se nějak nechce ven. S epinem jsem se dostala na 29,7cm maximálně, ale říkám si že hormony udělají taky svý. Ještě si dneska a zítra zacvičím a půjdem na to 🙂

anetka88
28. bře 2010

ahojky holky, epino mam v planu si objednat. Určitě u porodu nechci nástřih, pokud to nebude nutné. Mám takovej hloupej dotaz 😅 , jak píšete že hormony udělaj svý, můžou udělat i to že se svalstvo stáhne? Prostě pravej opak, víte jak to myslim 😅

chaarleene
28. bře 2010

tak moje zkušenost s epi-nem je veskrze pozitivní, cvičení jsem trochu flákala, takže jsem se dostala "jen" na 29 cm, porodila jsem naprosto hladce, bez nástřihu a bez poranění, měla jsem jen jednou malou vnější oděrku = 1 malý steh 🙂 malá měla obvod hlavičky 34 cm 🙂

innes
28. bře 2010

tak dneska 30cm, takže na úterý už máme vlastně natrénováno 😵 Kdo by měl zájem, budu epino prodávat 😉

tiki
28. bře 2010

Chaarleene, moc gratuluju k pohodovemu porodu a hlavne k mrnouskovi!!! Trosku mne utesujes, ja jsem na obvodu 25, ale uz ponekolikate je to s troskou krve, tak si davam nucene pauzi a nevim, jak moc to jeste natrenuju. Ale i kdybych dala jeste dve cisla navic, tak sance je 😉

scai
28. bře 2010

Fifinko já jsem otevřená na 1 prst,ale taky ještě nerodím ☹

pukanka
28. bře 2010

Ahoj holky, pravidelně vás čtu a připravuju se na Epinování....už se nemůžu dočkat, až začnu. 🙂
Mám na vás dotázek....objednávala jste některá Epino ze stránek epino.cz, za jak dlouho vám přišlo? Nechci ho objednávat moc brzo...nevydržela bych necvičit 😀

zajaciq
28. bře 2010

ahojte, uz sme doma. takze porod rychly, s doktorom sme boli dohodnuti, ze ideme bez nastrihu, pri tlaceni videl,ze mam hradzu pekne pruznu,ale nakoniec 1 steh vonkajsi mam, kedze moja dceruska mala pupocnu snuru okolo krku a zlyhavali ozvy... 2 hodky po porode som sedela, chodila, cikala v pohode bez bolesti. na 3-4 den steh trosku "prituhol', teraz je to uz uplne v pohode. ale pravdupovediac, stokrat horsie ako nejaky nastrih su kontrakcie... som stastna,ze som cvicila s epi-nom nakolko som si pytala dieta k sebe Hned po porode a tym,ze som nebola dosita a nic ma nebolelo, mohla som sa jej venovat. 😵

drzim palce...

janea
28. bře 2010

Ahojte epi-nacky;) tiez mam na predaj jedno stastne a na noveho majitela cakajuce epi-no, v pripade zaujmu prosim IP. Dakujem a vsetkym cviciacim prajem vela trpezlivosti a stastia.

zdeniii
29. bře 2010

Gratuluju k miminkum!!!
Taky nás to za chvilku čeká, tak jsem zvědavá... akorát ted s epiunem nejak cvicit nemuzu, bohužel... naposledy jsem se dostala na 8cm tak uvidíme jestli to ještě nacvicim, což nevím kdy... ale urcite i tak to bude v pohodě 😉 Chce to pozitivně myslet!!! 😎

anetka88: nechci strašit, ale myslím si že i toto je možný, pokud se rodička opravdu moc bojí, tak se prostě zasekne... ale to určitě nebude tvůj případ, takže bud v klidu urcite všechno pujde jako po másle!! 😉

crawler
29. bře 2010

ahoj holky, tak jdu hlásit pokrok...celou dobu jsem byla zaseklá na 7 cm a dnes jsem dala lehoulince přes 8cm...buď je to tím, že jsem namísto večera cvičila už dopoledne nebo to prostě povolilo🙂 i když pořád je největší problém epino udržet - myslela jsem, že mi upadne ruka - kdyby ne, tak dám víc, ale ta bolest v zápěstí se už nedala vydržet 😀

adelka89
29. bře 2010

ahoj holky tak ja hlasim taky mirny pokrok dneska jsem zvladla 28,3cm 🙂
citim, ze pres hraz by preslo i vic, ale uvnitr me to proste desne tlaci, jako bych mela ty kosti malo roztazene....

crawler
29. bře 2010

adelka: mě je to uvnitř taky nepříjemný - nevím, zda se nějak dotýkám čípku (mám ho ještě dlouhej a tvrdej) a nebo taky ty kosti? no nevím...každopádně rodidla už mě děsně bolí měsíc a i předtím bolely, ale ne tolik...do šířky jsem se rozjela dost, tak mi přijde, že je to spíš tím čípkem..:-/

xxx.klarka
29. bře 2010

Můžu se zeptat jaké polohy používáte při epinování?? 🙂 Chci začít za 10dní, až budu ten 35 týden. Nebudu asi cvičit pravidelně, jen chci začít prostě dříve. Dneska u doktorky jsem dopadla dobře, tak snad to půjde i tak dobře nadále. 🙂

crawler
29. bře 2010

klarka: no mě se nakonec nejlíp osvědčila poloha vsedě - to mám "nejdelší" ruce, abych si přes bříško udržela balonek...

gabule75
29. bře 2010

Zajaciq a CHaarleene moc gratuluju k miminkům a dle popisu pohodovým porodům 🙂
Innes, budu držet pěstí ať jde všechno jak má a v pohodě to zvládnete 😉
Já mám takovou polohu napůl sedim napůl ležím a dneska jsem už v pohodě dala 28 cm, vypadá to, že našemu klučíkovi se moc ven nechce 🙂

innes
29. bře 2010

ahoj holky, gratuluju k miminkům 😵
Já epinuju v pololeže a někdy na boku.
crawler, ten nepříjemný pocit mívám taky, nevím, jeslti je to od kostrči, nebo od čípku, proto to nezavádím moc hluboko a dofukuju spíš, když to jde ven - no asi přesně naopak než většina jak koukám 😅 Ale pomáhá mi to a hráz to v poho zvládne.

tiki
29. bře 2010

Já už taky moc hluboko nezavádím, mám mrňouska úplně dole, takže i když je tam epi-no tak cca napůl a on se pohne, pinká mi do balonku hlavičkou 🙂)).

lucia169
29. bře 2010

crawler ako dlho si bola zaseknuta na tych 7, lebo ja uz cvicim viac ako dva tyzdne a stale len 7, nikdy nedam viac, vnutri ma to strasne tlaci a zacinam byt z toho smutna. Prvy porod bol tazky prave preto, ze som sa vobec neotvarala, lekar mi musiel pomahat, a bojim sa ze som ten typ co proste nefunguje tak ako by mal, neviem ci mam menej hormonov ale proste to nejde.
Inak ja cvicim na boku a epino mi tam drzi, ja ho skor musim drzat aby nevbehlo velmi dnu, a pri tlaceni sa aj potrapim, nevybehne samo.
Boze keby som dnes dala aspom o 0,5 cm viac nech vidim pokrok, uz som zufala. ☹

zuzule
29. bře 2010

Ahoj holky. Tak hlásím že už je nás o jednoho víc. 19.3. se nám narodil Honzík a měl 3850 g a 50 cm. Musím vám napsat, že jsem bez jakéhokoli poranění, dokonce ani škrábanec 🙂 TAkže já můžu opravdu jen doporučit. A to jsem těch 30 cm dala jen dvakrát a jinak většinou těch 28 nebo 29 cm..takže určitě nestresovat, když se vám to nepodaří, ono se to potom poddá..jo a malej měl pro info obvod hlavičky 35 cm 🙂

innes
29. bře 2010

zuzule, gratulujuk produ a malýmu Honzíkovi 🙂
lucia, mně epino taky nikdy nevyjíždělo, spíš mělo tendence zajíždět a to pro čípek a pak i prcka moc příjemný nebylo. Já si ho klidně rukou malinko povytahuju a pak i trošku tlačím,když ho chci vypudit. Když jsem byla dýl seklá na jednom obvodu, tak jsem se zkoušela zhluboka prodýchávat. Myslím, že psychika i dýchání udělá fakt hodně 😉

crawler
29. bře 2010

zuzu: moc a moc gratuluju ke krásnému porodu a miminku!!!🙂

lucia: byla jsem zaseklá asi ty dva týdny...dnes se to poddalo, ale možná to bylo částečně tím, že jsem cvičila dopoledne - jindy vždy až večer. když jsem byla unavená...tak to zkus taky tak😨)

aronek
29. bře 2010

zuzul, gratuluji k malému Honzíkovi a hlavně k bezproblémovému porodu 😀

lucia169
29. bře 2010

tak som prave dala 8, ale bolo to hrozne, dost to bolelo, musela som predychavat a vydrzala som len 8 minut a nie 10 ako je v navode no a samozrejme tu 8 som vydrzala mozno styri minutky, ale aspon nejaky pokrok.

zuzu gratulujem ku syncekovi a mnam porodu, trosku zavidim ale uprimne 😉 nech to tak dobre aj dalej pokracuje.

innes
29. bře 2010

lucia, gratuluju 😉 Já si to tam teda 10min nenechala snad nikdy 😕 No zítra uvidím jaký bude mít cvíčo efekt 🙂

lucia169
29. bře 2010

innes dakujem a zajtra budem silno drzat palce, nech si dalsia uspesna epinacka, predpokladam ze ides na vyvolanie, kedze to bude asi aj moj pripad tak som obzvlast zvedava. Este raz drzim palce, nech to ide rychlo, lahko a bez nastrihu. 😉

medena
29. bře 2010

Ahoj děvčata, máte někdo zkušenost (nebo informace) s návratem hráze do původního stavu po porodu, když se před tím cvičilo s epinem? Jestli se vše bez tréninku zase stáhne? Bojím se, aby pak nedošlo ke snížení požitku při sexu… Také se chystám ke koupi a osobně si myslím, že by to neměl být problém, ale zajímaly by mě zkušenosti ostatních. Díky moc

adelka89
30. bře 2010

medena ja teda jeste zkusenost nemam, ale myslim si, ze ke snizeni pozitku ze sexu dochazi prave kvuli nastrihu, kdy te ta jizva potom boli. Neprijde mi, ze bych byla tam dole nejaka "roztazena" a to uz cvicim 14 dni. 😉
ta hraz je jenom pruznejsi

adelka89
30. bře 2010

ines drzim pesticky 🙂
lucia ja tam ten balonek nechavam tak 1-2 minuty pri tom nejvyssim nafouknuti, vic jsem zatim nevydrzela, ted trenuju spis ten obvod pak se mozna dostanu i k tomu casu, ale nevim nevim 😒 drz 😝 m pesti at se dari, ja mam taky pocit, ze mam nejakou uzkou panev nebo co... proste me to tam desne tlaci 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru