EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aemmi
15. srp 2011

Tak jsem dneska poprvé zkusmo pocvičila dostala jsme se na obvod 20 cm, ven to pak šlo docela snadno, pak jsme teda zjistila, že jsem ten balónek asi moc zastrčila 😕 jinak mám problém, který jsem čekala, v té poloze polosed se mi blbě dýchá, jak je malá vysoko, to by chtělo nějak pořešit, jinak mě to bude brzdit 😒

meduela
15. srp 2011

Ahojte, babenky, nejaký tip na kúpu nepoužitého epina? Nejaké stránky, odkiaľ ste objednávali? 🙂 A cena sa ako pohybuje? Uvažujem o kúpe už teraz 🙂

ladie
15. srp 2011

@aemmi tak zkus polohu na boku. Ta mi vyhovuje nejvíc při nafukování a balonek jde nejsnáz ven, když jsem na všech 4.

Jinak balonek by měl být tak zpoloviny venku - aby obvod balonku celou dobu působil na hráz. Pokud ho máš moc zastrčený, tak na hráz působí jen pár vteřin, co ho vytlačuješ, takže celkem k ničemu 😉

aemmi
15. srp 2011

@ladie No jo, jenže já chci trénovat v té poloze, co budu rodit... ale jestli mi to takhle nepůjde, tak to budu zkoušet jinak. No a pak jsem ještě masírovala hráz a bylo to tam krásně roztažený, takže první dojem dobrý 🙂

ladie
15. srp 2011

@aemmi A chceš rodit na zádech? Já si teda nedovedu představit, jak bych chtěla rodit, ale vím, že na zádech je mi to nejméně příjemné 😒 Ale uvidíme, co budu říkat, až to na mě přijde. To mi bude jedno, jak ležím, hlavně že to dítě ze mě co nejrychleji dostanou 😀 😀

aemmi
15. srp 2011

@ladie I kdybych nechtěla, tak mi nic jinýho nezbývá než klasicky na křesle, oni tady v té porodnici neumožňují žádné alternativní způsoby 😒 mně by se to líbilo vkleče, vpodřepu, protože se mi zdá, že v těhle polohách mám nejvíce síly, na zádech v tom polosedu, lehu jsem jak velryba 😒 ale tak ještě jsem to nezkusila 😀 třeba to fakt v tý klasický poloze půjde dobře 🙂

ladie
15. srp 2011

@aemmi možná jo. Uvidíme +- za měsíc 😀

rejdzi
15. srp 2011

Holky prosím poraďte jak cvičit???já vůbec nevím jak??viz. příspěvek na str. 330 😕

aemmi
15. srp 2011

@rejdzi Tady je návod: http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...
Já myslím, že to musíš vyzkoušet a přijdeš na to sama praxí, teoreticky to tam je popsaný zcela jasně...

dasty79
15. srp 2011

Přidávám se k začínajícím epinačkám.Dnes jsem začala cvičit a jsem na sebe zvědavá,jak to zvládnu.Jsem na 5 dle toho měřítka.Bojím se víc nafouknout,abych se nepotrhala.Jak já zvládnu 30cm nacvičit,to teda nevím.
Vyhovuje mě to zatím na čtyřech,ale mám strach..... 😨
Kolik jste nafoukly napoprvé???

lehotka
15. srp 2011

@dasty79 mne sa podarilo na 1x asi nejakych 10 cm v obvode, a dost ma to bolelo 😝 a vyfuknut sa mi podarilo nejakych 7cm , ale viac by som asi zatial ani nedala 😠

dasty79
15. srp 2011

@lehotka - to seš teda dobrá 🙂 Já se toho pořád bojím.A tys ten balonek pak vytlačila?nebo z tebe taky lehce vyplul?A jakou jsi zvolila polohu?10cm to je krása 🙂

lehotka
15. srp 2011

@dasty79 ale cosi, vytlacila som nejakych 7 cm, aj to som myslela, ze ma roztrha 😝 zacala som pit aj malinik, tak hadam to bude v pohodke, ale neboj mame teoreticky este dost casu 😀

dasty79
15. srp 2011

@lehotka - taky jsem začala pít maliník a jíst lněné semínko.No uvidím co zítra.Dnes jsem se bála i kvůli zítřejší poradně....Tak snad dám zítra o trošilinku víc.Čas snad je,pokud se nebude chtít mimískům dřív ven 😀
Termín máme skoro nastejno,tak se můžem navzájem podporovat 🙂

lehotka
15. srp 2011

jasne 😀 tak zajtra daj vediet, ako si dopadla na poradni 🙂 a vy cakate dve? 😅 🙂

tanuki
15. srp 2011

ahoj, tak hlásím taky porod bez nástřihu i natržení 🙂 jsem ráda, že jsem do toho znova šla-sice jsem pravděpodobnost úspěchu měla velkou, když první byl taky bez...ale i tak byl tréning docela náročný, začínala jsem na 19 a musela jsem trochu zatínat zuby, abych se dopracovala na 28,5...

petja
autor
15. srp 2011

@tanuki Ahojky gratuluju!!!Ten první porod se ti podařil bez nástřihu spontánně?

lu777
15. srp 2011

@rejdzi já nic neposunovala, zavedla jsem asi ze 2/3 nebo jak to šlo a nafukovala, zase jak to šlo, postupně...třeba 5x za sebou na maximum a pak vytlačit.. a další den zas... a to maximum se pak pomalu posunuje, mně to vycházelo zrhuba co 3-4 dny to centimetr dejme tomu... na začátku mi to přišlo šílený a nemožný ale pak to fakt jde, když se to dělá pravidelně 😉
pomáhalo mi hodně dát lubrikant dost, hlavně na začátku a druhou rukou jsem si to musela hodně přidržovat teda, docela jsem si mákla.. ale tak nějak mi to i pomohlo v hlavě si ten porod znova vybavit a měla jsem pocit, že to zvládnu ... a dobře tak, nakonec jsem rodila sama, i bez manžela, který to nestihl a byla tam jen porodní asistentka a najednou mi řekla že už a mě to dost zaskočilo, ale ten trénink pomohlo, že jsem si jako věřila...
protože u prvního tam byl muž a asi 3 lidi z personálu a jednak jsem nevěděla pořádně co a jak a druhak jsem si to ani neuměla představit...

mně přišlo super, že s tím Epi-nem si to člověk umí reálně jako představit ten pocit

lu777
15. srp 2011

@tanuki super 🙂 🙂
já teda zatínala zuby a funěla dost 😅 dycky jsem si dala půlhodinku a MM poslala pryč

tanuki
15. srp 2011

@petja taky po epinování a dost důležitý faktor-klika na doktora ve službě 😉 každopádně jsem začínala minule na 15, a tentokrát 19, takže argument, jak je po tom hrozně vytahaná pipka fakt neberu! 🙂

petja
autor
15. srp 2011

@tanuki takto argumentují pouze neznalí věci!!!

aemmi
16. srp 2011

@tanuki gratuluju k holčičce a porodu bez nástřihu a potrhání 🙂

aemmi
16. srp 2011

@dasty79 Mně se včera povedlo nějakých 20 obvod, ale měla jsem to zřejmě moc vevnitř, dneska jsme si to pohlídala a bylo to 21,5 cm.

@lehotka
@dasty79 já k tomu nemám to měřítko, co je to za číslo tech 7, 10 cm?

A o vytlačení nemůže být vůbec řeč, musím to dost přidržovat, aby to nevyklouzlo 😅 myslím, že si tím posílím i svaly na ruce 😀

A tech 30 cm, to je docela dobrý scifi zatím 😀

ladie
16. srp 2011

@tanuki velká gratulace!!!! 🙂

aemmi
16. srp 2011

@tanuki a kdes nakonec vlastně rodila?

ladie
16. srp 2011

@dasty79 já jsem napoprvé nafoukla 24 cm. Teď jsem na 25 cm, ale zatím mám dost času, tak epinuju tak 2x týdně.

ladie
16. srp 2011

@aemmi no, těch 30 cm mě zatím přijde naprosto nepředstavitelných 😕 Ale snad to s blížícím se datem porodu bude lepší

snehulienkatrpaslik
16. srp 2011

kočky, tak so špuntom máme za sebou ďaľšiu poradňu, som otvorená na špičku prsta, čo je zanedbateľné, tak sa hádam malý ešte ponáhlať na svet nebude 🙂. Mám teraz s epinovaním pauzu, pretože pravidelne po sone alebo palpačnom vyšetrení po poradni trošku špiním, tak to nejdem siliť.
Sme v 37 tt.
Inak cvičím tak 3x týždenne, dostala som sa v nedeľu na svoje terajšie maximum 22cm, no dosť to bolelo.... 30cm mi momentálne príde ako nepredstaviteľné....

ani84
16. srp 2011

@aemmi Taky mě z toho vždycky bolí ruka, jak to musím tlačit dovnitř. Ale když cvičím na čtyřech, mám zas opačnej problém, balonek zajíždí dovnitř a musím vší silou tahat za tu hadici, abych poudržela aspoň třetinu venku.
Mně ze začátku těch 30 cm taky připadalo úplně nepředstavitelný a po necelých dvou týdnech téměř každodenního cvičení jsem se včera už dostala na 29,5, ani jsem tomu nemohla uvěřit 😀

aemmi
16. srp 2011

@ladie To seš dobrá, myslím, že tobě to půjde lehce, já zatím budu cvičit denně, teda uvidím zítra jak to půjde a když tak obden...pro mě je nepředstavitelných zatím i tech 25cm 😕

@ani84 Tak to je pěkný po dvou týdnech a na kolika jsi začínala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru