EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anicka1981
3. srp 2011

@erinka83 no ked maly spi dlhsie ako 3 hodiny, tak mi zacnu tiect, ale on tak dlo spi iba malokedy, obycajne kojim kazde 2 hodiny,, takze mi to udrziava pod kontrolou 🙂)), a zase, ked ideme vonku tak pred tym kojime, poripade az zvysok odsajem, a berieme so sebou do flase, lebo ked sa zobudi, chce jest ihned a ked to nema, tak robi cirkus,,, takze prsia mam prazdne, ked ideme vonku,,,,tak netecu,,,,a na viac ako 3 hodiny zatial nikam nechodim,,,, mam doma 3 skatule tamponov do podprdy, ale zatial som nepouzila ani jeden par 😀

anicka1981
3. srp 2011

@sussanah jaj, tak to som rada, este mam cas no, 🙂 ale je to dost deprimujuce,do nicoho sa nezmestim 🙂

sussanah
3. srp 2011

@anicka1981 promin, ale co cekas ani ne 2m po porodu?? 😀 Dej tomu cas 😉 Ono i potom, jak se zacne s prikrmy uz muzes zacit i s nejakym hlidanim jidla u sebe, poradnym cvicenim apod.

kviatok
3. srp 2011

ahojte kocky, hlasim sa k cviciacim s epinom. Chcela by som sa opytat tych, co maju uz porod za sebou, ci museli vopred hlasit, ze si nepraju nastrih? Ja budem rodit v BB a ked som sa pytala na nastrih, PA mi povedala, ze prvorodicky nastrihavaju automaticky. Tak sa bojim ci necvicim zbytocne 😢

anicka1981
3. srp 2011

@sussanah no ved, ale dneska v porodnici mamicky boli chude, tak ako keby ani nerodili, 😠 ,, no musim pockat, kym maly podrastie, lebo momentalne na cvicenie ani cas nemam, len beham okolo maleho,, dost je zarevany,,,, nemam cas sa ani najest, preto sa cudujem, ze to neide dole,,,, 😲 🙂

anicka1981
3. srp 2011

@kviatok ja som povedala, ze nechcem nastrih, nech tomu daju cas, ze som cvicila,,, a v pohode,, bez nastrihu a natrhnutia,, a je pravda, ze dr aj pa boli super,,,,ale namala som nikoho zamluvneneho,,, na nahodu som isla,,,,, 😉

kviatok
3. srp 2011

@anicka1981 ja si tiez nebudem nikoho zazmluvnovat, uvidim ako to dopadne... dufam, ze aspon ako u Teba 🙂 Momentalne mam nacvicene 25,5 cm, ide mi to dost pomaly, ale este mam cas...

snehulienkatrpaslik
3. srp 2011

Kocky, moje CS je 6, to bolo v 34tt. Ide nie ani tak o skracovcanie krčka maternice, ale skor o polohu plodu...
S mojim krčkom sa zatial nic nedeje, ani sa neskracuje, ani sa neotvaram. No lekár mi povedal, že to vzhladom na nizku polohu plodu do terminu nevdržime a urcite porodim skor, vraj aj o dva týždne to vidi. Malý je už slušne vstúpený dolu v panve, tak uvidime... Od zajtra začíname 36tt, pijem malinníkový cajik, papám lanove semienka v jogurte, inak mi chuti jedno i druhe 🙂
Cvičím Kegelove cviky, inak pre mna dost neprijemné, masaž hrádze nerobím, no a s Epinom som sa po týždni dostala zo 16cm-na 17cm merane krajčírskym cm. V pondelok ma čaká poradna a zrejme aj sono a meranie prietokov.... Snad sa malý až tak ponahlat na svet nebude a ako tak dokažem s Epinom nacvičit, aj ked asi nie na celý obvod, no snad hormony pomozu....
Podla sona v 30tt mal malý drobček hmotnost cca 1500 gr, čo mi doktorka povedala, že je čistý priemer na toto obdobie, takže žiaden strach....ak maju vasi drobci okolo 1900, budu to krasne babatka 🙂
Inak mi v nemocnici vraveli, ze nosenie tehotenských podprseniek sa v domacich podmiekach ani nedoporučuje, pretože to moze obmedzit cievne zasobenie prsnikov a teda i tvorbu mlieka, ale je to vsetko prisne individuálne 🙂
Moje prsia sa zvacsili len velmi malo, v ramci mojho celkoveho hmotnostneho prirastku...inak mam pocit, ze sa s nimi nic nedeje ☹

anicka1981
3. srp 2011

@kviatok neboj s pribudajucimi hormonami to pojde lahsie,,, len nechod nikdy do bolesti,,,

Pri prime na porodnicu podpisujes papiere o poskytovani zdravotnej starostlivosti tebe aj tvojmu babu, tak ja som to povedala vtedy, ze nastrih nechcem,, a oni to akceptovali,, je pravda ze to bola sukromna klinika v Kosiciach saci, lebo v presovskej porodnici boli sami ignoranti, ktori len cakali, ze im nieco supnes do vrecka,,,
Popytaj sa ako to chodi tam, ked uz budes chodit na ctg poradne do porodnice,, a uvidis,,, to ze tam budes chodit na ctg a ke sa ti to tam nebude pacit, neznamena, ze tam musis rodit,,,, ja som porodnicu zmenila, uz ked to na mna prakticky islo, lebo som s nevedela predtavit rodit v presovskej porodnici,,,, kocice boli super,,, s porodom aj starostlivostou na 6nedeli som bola maximalne spokojna,,, nemenila by som absolutne nic,,, mala som krasny porod, aj ked ma drobec trapl dost dlho, 15 a pol hod, z toho 5 a pol hod uz v porodnici 😒 😉

samila
4. srp 2011

@snehulienkatrpaslik ahoj, vobec sa netrap ze porodis skor... vsetko je mozne, ale nie iste... ja som mala syna cele tehotenstvo podla gyn. "prilis nizko" a mala som sa setrit, aby "sa nic nestalo". Ako som mohla s rocnou dcerou, ktora mala 11kg a nechodila? 😀 Maly bol nizko az do porodu a cuduj sa svete rodila som 6 dni po termine...
a s epi-nom to das... chce to len cas.... neboj aj mne sa zdalo ze nenacvicim a 2 tyz pred por som uz len udrziavala na 31 cm ....

kackabk
4. srp 2011

Ahojky, taky bych se tolik nebála porodu, i když doktoři říkají, že to bude dřív, je to hrozně individuální - mně před týdnem řekli, že je to totálně na spadnutí, čípek už tam ten týden snad ani nemám - no a mimi je spokojeně dál v bříšku, dneska jdu na kontrolu, na kterou mi dr. říkala, že už ani nepřijdu, že předtím porodím 😀 A s epinem cvičím pořád, takže to na to žádný vliv nemá...

adelka89
4. srp 2011

@snehulienkatrpaslik neboj, 36tt je uz velice krasne cislo. Mne od 30tt hrozi predcasny porod, CS 5 a otevrena na 1cm, ale je to jako na houpacce,jednou lepsi podruhe horsi. Taky mam miminko strasne nizko, hlavickou naleha na cipek, ale vidis uz mesic se drzime a myslim, ze mesic klidne jeste dame 🙂

sussanah
4. srp 2011

@snehulienkatrpaslik to, ze mas male nizko, jeste neznamena, ze porodis brzy 😉 Me strasili snad od 6m, v 9m me posilali porad do porodnice, ze uz to fakt musi prijit, ze nemuzu vydrzet do terminu ani omylem a rodila jsem presne na TP 😀 A navic, i kdyby se uz mel narodit, tak v klidu, bude uz v pohode. Posledni mesic se uz vicemene jen pribira, vse dulezite uz je dokonceno 🙂

tehuli
4. srp 2011

@anicka1981 jéééjda nestraš..mě zatím jen pár pod bradavkami se udělaly, ale na bříšku zatím nic mám ho celkem prý malé na to že mám za 4týdny rodit..tak snad mi už nepopraská:( to by mě naštvalo když poctivě mažu a celou dobu bylo bříško malé ted trošku poskočilo ale asi za měsíc jen o tři centimetry tak se bojím bojím ted 🙂po tom co si napsala 😖

tehuli
4. srp 2011

@anicka1981 a kolik si celkem nabrala kg? já mám zatím 12,5 PO DNEŠKU, :( a ještě tak asi dvě to určo budou:/ a to skoro nejím..nemám moc hlad...

kackabk
4. srp 2011

@dagmarkaaa Tak ti ještě dávám šanci na vítězství 😀 Zítra už mají v porodnici, co se týče indukovaných porodů, plno, dneska jsem byla "pozlobena" Hamiltonem a na to vyvolání bych šla v pondělí. Tak uvidíme 😉 Teda že bych se ještě na epinu pokusila o rovných 31, když je tolik času? 🙂

anicka1981
4. srp 2011

@tehuli no 20 kg naviac,,,,mala som 60kg pred tehu,, skoro 80 pred porodom,,,

ikarkulka
4. srp 2011

prosím, držte se tématu, kterým je epi-no. děkuji.

tehuli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tehuli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kackabk
4. srp 2011

No a abych se držela tématu, kterým je epi - no, tak s epi - nem asi už končím, protože to vypadá, že začla odcházet zátka 😅

sussanah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sussanah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anicka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anicka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
snehulienkatrpaslik
4. srp 2011

ok teda, v podstate mam do porodu rovných 5 týždnov, a to mi pride este dost času na všetko, aj na epinovanie.... len ak niekto povie, ze mozno aj o 2 týždne skor, je to trošku šok, lebo ten čas nám babule strašne rýchlo letí...

anicka1981
5. srp 2011

zacina ma to tu srat, a mozes napisat, ze nesplnam pravidla fora. 😝

anicka1981
5. srp 2011

@snehulienkatrpaslik pekne sa gulatime, ale tak to ma byt,,, 😉 , dame to dole aj preto, ze aj po porode budeme cvicit s epinom, aby sme neodbocovali od temy a neporusovali pravidla 😀

dagmarkaaa
5. srp 2011

@kackabk jé no tak to je super že s EPINEM končíš, už není třeba 😀 bravo, snad se mimčo rozhodlo samo a tím pádem asi vyhraješ, dej pak vědět jaký byl porod atd. držíme palec 😉

indriela
5. srp 2011

Ahoj, tak jsem si po procitani tohoto tematu taky EPI-NO poridila 😵 Dnes jsem ho poprve vyzkousela, abych vedela, do ceho vubec jdu. Tak jsem dala obvodove (mereno metrem) 16 cm - kdyz si predstavim, ze by to melo byt v podstate jednou tolik, tak si rikam, ze to snad ani neni mozny 😲 Kazdopadne ted ho jeste tak na 2 tydny schovam a budu doufat, ze jednou taky napisu, ze s EPINEM koncim, protoze uz neni treba 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru