EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
9. bře 2012

@rosny taky sem to tak měla,vůbec sem si nedovedla představit,že by mě měl někdo na takovým citlivým místě stříhat 🙄 😝

kulenka
9. bře 2012

Nám ta staniční sestra vysvětlovala, že ten nástřih nebolí, protože jak se ta hráz roztahuje, zároveň se odkrvuje a tím je i míň citlivá - zapomněla jsem, jak přesně to jmenovala. Ale rozhodně bych si tenhle zážitek s chutí nechala ujít 😅

j1tka
9. bře 2012

@rosny já právě měla měsíc nařízen klidový režim,tak se taky bojím. Ale doktor schválil, tak doufám, že se malýmu nebude chtít jít na svět dřív.

rosny
9. bře 2012

@kulenka no nastrih asi ne, ale ty nasledky!! z toho mam nejvetsi strach!

pifina
9. bře 2012

ahojte baby, o tyzden sa mi dostane do ruk epino, som zvedava na ten zazrak a tesim sa na cvicenie 😅
@kulenka mozno to neboli pri strihani, ale urcite neostane hradza odkrvena pri siti a potom dalej pri hojeni 😝

rosny
9. bře 2012

@andelka co myslis tim, abych zkusila hlavne trenovat hraz a okoli? jamo masaz hraze, nebo jen roztahovani s epinem?

kulenka
9. bře 2012

@rosny No a proč myslíš, že jsem si pořídila Epi-No 😉 😀 Abych se pokud možno nástřihu vyhnula 🙂

rosny
9. bře 2012

@kulenka abys mela co nafukovat....? 😀 😀 😀 delam si legraci 😉 tak si rikam, kdyz se to povedlo jinym, povede se to i me 😉

kulenka
9. bře 2012

@pifina No právě ... Doufám, že se mi podaří porod bez nástřihu ... aspoň podle zkušeností tady v diskuzi by to jít mohlo 🙂

U nás prý preventivně nenastřihávají, až pokud by byl nějaký problém ... tak jsem ráda 🙂

kulenka
9. bře 2012

@rosny 😀 😀 😀
A říkám si to samé ... brzy začnu trénovat, jsem na sebe zvědavá 😅

eveluska
9. bře 2012

ahoj, jdu vas jen pozdravit a vsem poprat hodne stesti 🙂 u me zatim porad nic moc, pres veskerou snahu 24 podle sablony, ale casu je jeste dost, tak k tomu pridam modleni a uvidime 😀

kulenka
9. bře 2012

@eveluska Ještě máš čas, takže další centimetry úspěšně přibudou 😉

andelka
9. bře 2012

@rosny klidně oboje, já napřed cvičím s epinem a pak před spaním pomasíruju. Myslím tím prostě ten balonek nedávat hluboko, jen těsně za hráz.

Jj, já jsem nástřih necítila, šití bylo docela rychlé, ale poslední tři stehy jsem cítila fest, nějak se to tam nedalo opíchat 😒 hojení a všechno probíhalo bez problémů...ale radši bych se tomu samozřejmě vyhnula 😅 proto jsem opět zde 😀

lajcikova
9. bře 2012

mohu se zeptat kde se dá koupit a za kolik?díky

andelka
9. bře 2012

@lajcikova nové asi tady
http://www.epino.cz/
2 130 základní verze (bohatě stačí)
Já mám v obou případech použité koupené tady od holek epinaček, mrkni na nazárek, nebo tady holky nabízejí v diskuzi po porodu přímo. Pak je cena na domluvě, záleží kolikrát je použitý, jestli je v záruce...

zdeniii
9. bře 2012

@lajcikova na www.branakdetem.xz mají levněji než na www.epino.cz ;o) JInak já ho budu zanedlouho prodávat za 1500,-- v záruce používané mnou.

anka.
9. bře 2012

@andelka No, taky jsem myslela, že se to normálně dá, ale očividně se k tomu v porodnici nestavějí moc přívětivě...musím podepsat papír, kde jsou vypsaný všechny rizika (včetně větší úmrtnosti atd.) a nakonec to rozhodne prý nějaká docentka na pohovoru se mnou 😖 tak uvidíme (ve st)...

anka.
9. bře 2012

@rosny 16 je pro začátek normální, jsme na tom podobně, uvidíš jak to časem půjde, ikdyž se to teď zdá nereálný 🙂

gasha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
9. bře 2012

@anka. asi záleží jak kde. Právě že moje kamarádka má druhé mimi 2roky po prvním normálně, a první byl císař. A druhá je teď taky těhu, taky bude mít rozdíl 2roky a taky si myslí že by měla rodit přirozeně. Oba případy byly, že rupla voda, ale porod nějak nepostupoval a trval dlouho, takže nakonec skončil císařem.
Doufám že pohovor bude v pohodě a budeš moct rodit přirozeně bez problémů.

lajcikova
9. bře 2012

@zdeniii to by sme se mohli pak domluvit,jen nevím jestli ho užiju,zatím je mala zadečkem dolu tak nevím jestli se otočí nebo pujdu na císař

zdeniii
9. bře 2012

@lajcikova neboj určitě se ještě otočí, má čas 😉

zdeniii
9. bře 2012

@rosny
@j1tka holky každý začátek je těžký, uvidíte že budete postupně dělat pokroky!!

andelka
9. bře 2012

@lajcikova moji oba kluci byli kolem 30tt ještě blbě - jeden vyloženě hlavou nahoru, druhý příčně - v 34tt už byli oba krásně hlavou dolů a nízko 😉 nicméně představa císaře mi nedělala zrovna dobře 😒 i proto že jsem měla v plánu "pokořit" epino 😀

Jinak mě se dneska nějak nechtělo dlouho cvičit, abych stihla Vyprávěj 😅 tak jsem skončila na 28,5 - ale v pohodě, je tam rezerva.

rosny
10. bře 2012

tak dneska 2.pokus a 20 🙂

tehuli
10. bře 2012

@andelka malý mi taky lezl obličejem nahoru:( prý to porod tím pádem oddálilo..rodila jsem celkem 11,5 hodiny od začátku.
ale bez nástřihu a za mě!!! holky epi-no je nej"!!! mě se PA divila kolik je tam místečka :DD

tehuli
10. bře 2012

fakt je to super věc🙂) doporučuju všema dvaceti stojí to za to holky🙂

nanyska
10. bře 2012

@zdeniii
@andelka Holky, tak podle šablony dávám 9.5, ale už třetí den ani o ťuk víc. Myslíte, že se to poddá, nebo to je nějaký můj limit? Nebo mám cvičit 2x denně? Bych ráda fakt aspoň těch 10 dala...

veronika.h
10. bře 2012

@nanyska A jak ta sablona vypadá? Nezkoušela jsi to měřit krejčovským metrem? podle mě je to přesnější. Já jsem zase na maximálce 30,5cm a dál mě to zatím nepustí 😝pp. Jediný, co by pomohlo, je cvičit dýl, víc jak 30minut, to mám pak pocit, že by mnou prolezl i meloun, ale to se mi nikdy nechce 😀 😀

nanyska
10. bře 2012

@veronika.h No tak metrem mi to přijde trochu nehygienické...tak si říkám, že holt aspoň něco...metrem to prý ukazuje méně než říká ta šablona...šablona v podstatě ukazuje průměr balonku...A v návodu se píše, že se právě má cvičit tak 20 min, že víc ne...No tak časem se to třeba poddá 😉 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru