EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

meix
7. led 2010

Taky se priklanim ke kondomum, je to pohodlne, hygienicke, nemusis se patlat s lubrikantem zvlast. Jinak na uvolneni ja mam jeste jeden tip, cvicim zasadne pri koukani na telku, tak nejak se pak nesoustredim uplne jen na ten neprijemny tlak. 😉
foogy: epi se chystam prodavat asi tak v pulce unora, urcite sem pak pisnu a zkusim si na tebe vzpomenout a pisnout ti to predem do IP. Jakmile se tu epino prodava, tak je hned pryc, taky jsme chtela pouzite, ale nepovedlo se, dvakrat jsem to propasla a pak uz nebyl cas cekat.

alikaa
7. led 2010

konsa aj ja pouzivam kondomy, tiez sa mi to zda najhygienickejsie, kupila som si tie uplne najlacnejsie. Kazdy kondom je aspon trochu nalubrikovany, takze k tomu mi viac netreba. Len ja mam dost problem s tym, ze cim viac nafuknem tym viac mi balonik vyklzava a niekedy dostanem az krc do ruky ako si ho tam silno musim pridrziavat. Nie je sanca, aby som este trenovala nejake vytlacanie. Mozno keby som to skusila bez kondomu, tak to az tak nevyklzava. Alebo poradte nejaku metodu. Vcera som sa dostala na 8.5, mozno by som nafukla aj viac, ale ja som ten balonik uz fakt nevedela v nutri udrzat, proste sam vyklzol, aj ked som ho vtlacala dnu o 106.

naty
7. led 2010

no,já když už ho nafouknu tak na 8 a víc, tak uvnitř drží, pak trošku potlačím a pak už vyjíždí sám, což je někdy trošku bolestivý, když to neukočíruju... 😝

kondom používám bez lubrikantu navíc, myslím, že to stačí....ono by to bez něj možná tolik neklouzalo, ale přijde mi to fakt dost suchý a asi bych se bála, že se spíš podřu... 😒

petapi
7. led 2010

gratuluju k pokrokům 🙂
konsa, určo raději počkej, až se to zase znormalizuje.
a já zase naopak musím mít lubrikant, prtž i kondom sám o sobě je pro mě hrozně suchej 😒 to že je to upatlaný mi trochu vadí, ale co nadělám a když mi na konci cvičení už jakoby vyschl, tak to bylo pěkně auau.
od příštího týdne se na to vrhnu pořádně, tak jsem zvědavá.

dana3262
7. led 2010

Ráda bych se zeptala, jestli se některé z Vás stalo, že jste se při cvičení s epi-nem poranila? Včera jsem měla trochu na kapesníčku krev, ale opravdu jen malinko a pak nic. Bála jsem se jestli to třeba není část hlenové zátky. Vubec mě nic nebolelo ani nepálilo. Jinak s epi-nem cvičím, ale nemám z toho dobrý pocit. Bojím se, abych netlačila na dělohu když balonek víc nafouknu a zajede dovnitř nebo abych si nevyvolala porod nebo prostě něco nezkazila.. Zatím jsem cvičila asi 3x a nafouknu na 7,5cm.

konsa
7. led 2010

dana, mě se to nestalo, ale já cvičila jen zatím 3x (dnešek jsem vynechala kvůli výtoku). Neměj z toho špatný pocit. To není dobrý! Je potřeba tomu věřit, že ti to pomůže a radovat se z úspěchu. 🙂
Myslím, že porod to vyvolat nemůže (nikomu z téhle diskuze to nevyvolalo). Dávej si pozor, abys měla balonek fakt jen ze 3/4 vevnitř, pak si myslím, že nehrozí, že bys nějak podráždila čípek....Tak s radostí do toho 🙂 🙂

mahulena
7. led 2010

holky, jste sikovny, jak cvicite, gratuluju k pokrokum!
Kdyz vas tak sleduju a vubec nevim, o cem to pisete (dneska 8 cm, vcera 6), cetla jsem i ten navod k pouziti tak napul, ja mam pocit, ze tomu vubec nerozumim a ze to nebudu umet pouzivat?!, holky, ja jsem asi idiot...
Myslite, ze to pochopim?
Kolik casu denne prosim zabere cviceni v prumeru?
A taky bych se Vas chtela zeptat na nazor - prvni porod byl blbej, mala sla blbe a jeste me total rozervala raminkem, takze me sili v celkovy narkoze opravdu hodne vevnitr, ale i z venku mam jizvu az na stehno..., myslite, ze ma smysl s epi-no zacinat, kdyz uz jsem v takovymhle stavu?, co myslite?
Ja verim, ze jo, ze by mohl byt porod lepsi, na druhou stranu pipinu uz lepsi mit nebudu 😝 😀
Budu rada za vase nazory a drzim Vam co Vas porod ceka palce, aby byl tak OK, jak tady casto ctu!

davlu
7. led 2010

Dana, taky jsem krvácela, ale jsou to jen ty sliznice jak praskají. Pokud je to jasná krev, která teče při cvičení a potom ustane, tak se naboj. Říkal mi to i Dr. Porod si tím taky nevyvoláš. Hlenová zátka je hustší hlen...

naty
7. led 2010

Krev sem po cvičení neměla nikdy, ale pokud to bylo trošku, tak je to jen nějaký drobný poranění a bude to ok... 😉

mahu: neboj, nejsi idiot... 😀 ...na používání se nedá nic zkazit,si myslím...jde o to, že máš skoro vyfouknutej balonek (on má určitej tvar a při jednom přifouknutí...no je to jak měkkej vibrátor bez vibrací 😀 ), kterej si tam zavedeš a postupně nafukuješ do určitýho objemu, podle toho jak tě to bolí atd....je k tomu přiložená kartička a tam je jakoby metr...když ten nafouknutej a "vytlačenej" balonek pak vezmeš, přiložíš ho třeba z boku na ten papírek a tam vidíš kolik měří v nejširším místě - průměr - a to sou ty čísla (je tam myslím od 6 cm do 10 cm, což by mělo na porod stačit, a pak je tam převod čísel průměru na obvod - př. 10cm v průměru je 31cm na obvod), na tolik se dokáže to svalstvo a hráz natáhnout bez poranění...postupně by se to číslo s cvičením mělo zvětšovat...nemělo by to prý trvat dýl než 30 min, ale řekla bych, že těch 10 - 15 min stačí...

a co se týče tý jizvy, možná to s ní bude dýl trvat, přeci jenom je to jizva, ale poraď se s dr, a když ti to schválí, tak hurá do toho... 😉

mahulena
7. led 2010

naty, dekuju. Vidis, s Dr se musim poradit, nejsem si teda jista, zda bude vedet, o cem mluvim..., ale fakt 😔
No, sesili me tak, ze to nenafouknu asi ani na 3. Ale chtela bych to zkusit, cokoli pro snazsi porod.

meix
7. led 2010

holky, dnesk amam fakt radost, poprve jsem dala 9cm! 🙂 vzhledem k tomu ze cipek mam porad hodne dozadu a nikam se neotviram, brisko taky zatim neklesa, tak mam cas na porod to zatim nevypada a tu desitku myslim ze nakonec dam 😉

xxx.klarka
7. led 2010

ahoj,
holky zajímalo by mě jestli to fakt pomáhá, jsem zatím sice ve 22tt, ale když jsem četla návod na masáž hráze tak myslím že bych to asi jen tak nezvládla. Přemýšlela jsem o koupení epi-no, ale nový je dost drahý při všech výdajích okolo výbavy a tak.

petapi
7. led 2010

meix gratuluju 🙂
krev může být, holky často psaly, že krvácely trochu, je to tam hodně překrvený, tak se může stát, že praskne nějaká žilka, ale nevadí to...
klarko, drtivé většina holek si epi-no chválí, může se samozřejmě stát, že nakonec dojde na císaře a tak, ale to je osud. a často holky po porodu prodávají, tak stačí sledovat diskuzi 😉 já ho pak taky určitě nabídnu.

xxx.klarka
7. led 2010

petapi, tak děkuji, budu sledovat a snad stihnu reagovat 🙂

annalena
7. led 2010

Predam Epi-no Delphine. IP

alikaa
8. led 2010

Mne sa akurat vcera stalo, ze ked som vytiahla balonik, tak som tam nasla trochu krvi, hned som sa vylakala. Nechapem ako je to mozne, lebo predvcerom sa mi podarilo nafuknut 8.5 bez poradnenia a vcera som dala maximalne 8 cm a uz tam bola krv. Presne citim kde sa mi to poranilo, uplne pri vychode. Teraz neviem kolko dni si mam dat pauzu a ako toto odsledovat, lebo ja som vobec necitila, ze by som az nejako prilis nafukla. Teraz ma to len trosku stipe

konsa
8. led 2010

meix: o je super pokrok! ten cenťák už hravě natrénuješ a kdyby ne, tak hormony porodní cesty stejně ještě rozvolní, takže už ted jsi vpohodě 🙂 kolik to je na obvod?

já to dneska nevydržela a i když výtok úplně neustal tak jsem cvičila. Na radu naty s kondomem a bylo to fakt o něčem jiném. Je to s tím daleko lepší a necítím svědění jako po lubikantu. Sice jsem žádný pokrok nedala-opět 7,5 (21 obvod), ale jsem ráda aspon za to. Času mám habaděj (teda snad 😉 )

dana3262
8. led 2010

Dost jsme mě uklidnily. Díky! Z drobného krvácení si tedy nic nedělám a cvičím i pres to. Nevím moc jak rychle postupovat. Ted me to (dá se říct) nebolí, ale při vytlačování to samozřejmě neuhlídám, ale hráz je zatím celá.

Krev mám ted pokaždé. Cítím, jak se sliznice začne natahovat a v tu chvíli už vím, že praskla. Zatím jsem na 7cm, takže jsem zvědavá, jestli to půjde nějak dál. Nebo jestli to bude s praskáním horší a horší.

Meix: Taky si při cvičení pouštím, většinou Simpsonovi 🙂 a partner kouka se mnou. Je to takové poklidné.
Jestli to cvičení zařídí porod bez nástřihu, tak se asi zblázním štěstím! 🙂

Ještě jednou děkuji za rychlé reakce a rady. Budu to tu sledovat a kdyžtak přidám nové poznatky.

naty
8. led 2010

dana: máš ještě čas, tak zkus třeba 3x jenom na těch 7, ať si pořádně zvykne a pak zas o trošku víc a zas to pár dní procvičovat, i když budeš mít pocit, že by to ještě šlo...třeba se tomu ochotnějc přizpůsobí... 😉 ...a pokud tě ta hráz moc bolí, tak samozřejmě ufouknout...i kdybys nakonec nanecvičila na těch 10 (čehož se já asi už nedočkám 😝 ), tak pořád to bude lepší než bez cvičení...spíš bych řekla, že je lepší pomalejc a pořádně s jistotou, než najednou a...au... 🤐 😀 ...zvlášť když máš zřejmě tu sliznici náchylnější k poranění...

ejasmeja
8. led 2010

ahojte dievcata!
chcem sa opytat, kde by sa dalo EPI-NO objednat alebo kupit. nasla som jednu slovensku stranku, ale tam stoji 90 a 120 eur a to sa mi zda dost vela. vedeli by ste poradit nieco lacnejsie? dakujem!

meix
8. led 2010

holky, jeste jeden tip, zkuste, jak mate zavdeny a nafouknuty balonek na vase maximum, si pak zvenku pritom jeste hraz jakoby jemne mnout, prejizdet prstem, me se zda ze to pomaha, ze diky tomu mi to najednou na devitku slo v pohode a i vytlacit. U vytlacovani to taky vzdy pridrzuju a snazim se co nejpomalejc aby nedoslo nekde k prasknuti zilky.
ejasmeja: napis mail distirbutorovi - coord-med.cz, sedlacek@coord-med.cz, posilaji to i na Slovensko. psala jsem nekde primo kontakt i cenu poslani do SR tady v diskuzi mozna tak 3 stranky zpet, tak mrkni pohledej.

naty
9. led 2010

meix: já tam teda na tu hráz pořádně ani nedošáhnu... 😅 😀 ...ale dneska sem taky měla krvák... 😔 ...už sem chytla křeč do ruky, takže se mi nepodařilo udržet při vytlačení balonek dostatečně dlouho než ufouknu... 🤐 ...no, ale díky tomu sem dostala ven 9, takže šťastná jak blecha 😎 a jemné natržení (prý ani není vidět) se snad do zítra zahojí...ale štíplo... 😔

mayla
9. led 2010

Ahoj holky, nějakou náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi a docela dost mě to začalo zajímat. Hráz jsem chtěla masírovat, ale musela bych sama a co jsem to zkoušela tak ručně to je docela dost náročné... nějak se prostě nemůžu vytočit tak abych si tam přes to břicho dosáhla. 🙂

Chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi Delphine a Delphine Plus? A taky není tady někdo kdo by ho prodal do konce ledna? Kdyžtak mi napište do IP.
děkuji

bermika
9. led 2010

Ahoj holky, tak já jsem tady taky dneska poprvé🙂

Chtěla jsem se zeptat, jak velký je balonek ve vyfouknutém stavu při zavádění. Zajímalo by mě, jestli se tím dají "léčit" i bolesti při sexu, které jsou způsobené stažením svalů, podle mě by to mělo pomoct nebo ne?

Od lékaře máme nakázano svaly cvičit roztahováním, takže teď hledám nejvhodnější pomůcky🙂

sven
10. led 2010

Ahoj holky, má tu někdo zkušenost s nakupování Epi-na v zahraničí? (myslím třeba nějaký e-bay) nebo tak. Vyplatí se to?

meix
10. led 2010

naty: taky mivam vic a vic problem pri vytlacovani udrzet, aby sel pomalu, zvlast kdyz se mala zacne hybat, zatim se mi nic neporanilo nastesti, ale stat se to urco muze, je to uz preci jen poradny prumer tech 9 - 9,5cm (objem 28 -30 cm), jak leze rychle, stane se hned.
Ahoj novym holkam 🙂
mayla: Delphine Plus ma navic meric tlaku napeti balonkua myslim jeste zpetne zrcatko abyc na balonek videla, ale pro porodni pripravu ten meric nijak nepotrebujes, to spis pro cviceni proti inkontinenci. Pro cviceni hraze na porod te zajima hlavne obvod balonku, na ktery nafouknes. Az ho vytlacis, tak si ho nafouknuty premeris podle prilozene tabulky. Pocitat si to muzes i podle poctu prifouknuti.
bermika: vyfouknuty balonek ma prumer 4 cm, premerila jsem kolik je to na obvod a ma 13 cm. Rekla bych, ze na cviceni roztahovani svalu by se to dalo pouzit, ale pokud se nechystas v blizkem budoucnu pripravovat i na porod a roztahovat hraz, tak ti postaci spis koupit nafukovaci vibrator, to vyjde urcite o dost levnejc. 😉
sven: na ebay jsem taky hledala, ale neuspesne, mozna by mohli mit na nemecke nebo polske. V Americe Epi-no jeste neni schvalene. Jinak ho prodavaji v Nemecku a GB, ale cenove to vychazelo nastejno a i drazsi kvuli postovnemu do zahranici.

ejasmeja
10. led 2010

meix, dakujem! 🙂

naty
10. led 2010

Mně masáž nešla teda vůbec...navíc oproti epi-nu mě to dost bolelo, ale asi sem to ani nedělala moc správně, takže nevím... 😒 ...po včerejšku to ještě trošku bolí, ale snad mi to nezabrání ve večerním cvičení... 😝

petapi
10. led 2010

Naty, tobě se to blíží 🙂 a 9 si myslím, že je to velkej úspěch i tak, a během porodu se to samo ještě trochu přizbůsobí, takže už můžeš být relativně klidná 😉

ejasmeja
10. led 2010

naty, mas aj nejaky navod na masaz hradze? vedela by si mi ho preposlat?
alebo niektora z vas? dakujem! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru