EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ratatooy
21. zář 2010

@miriamkaaa přesně to teď řešila jedna holka od nás z diskuze taky jsme to tipovali na plodovku ale dr ji řekl že to je jen výtok takový vodový že je to před porodem normální

zuzanecka81
21. zář 2010

ahoj!
definitivně jsem se rozhodla, že epi-no vzdávám. taktéž kašlu na "osvědčené" otáčecí cviky. jsem z té zadkové polohy dost na nervy a pořád to v sobě řeším. chci rodit normálně, ale zase ne za cenu ohrožení miminka. včera jsme měli doma celodenní debaty, nechci to rozhodovat sama. myslím, že tohle je zatím v mém životě nejtěžší a nejdůležitější rozhodnutí - císař či porod kp. a přítel by šel do varianty menšího nebezpečí pro mimi - tedy císař. já, jako typická váha mám s takovým rozhodnutím problém. tak se kloním k názoru přítele. sice přijdeme oba o porod, ale prostě těch možných rizik je příliš. 😖
mám teď teda ještě 14 dní, abych byla hlavně v klidu a nechám to na přírodě. když se mimi otočí, budu ráda rodit normálně, ale trénovat s epi-nem nebudu. nebudu se stresovat (haha...)
a pro ty, co dočetli až sem: PRODÁM EPI-NO ZA 1400KČ. včetně poštovného. jsem sice druhá majitelka, ale cvičila jsem s ním jen 4*. je stále v záruce. pečlivě ošetřované a desinfikované.
k tomu můžu přidat za 50Kč homeopatika na otevírání při porodu - caulophyllum thalicrtoides 9ch. samozřejmě neotevřená krabička.

miriamkaaa
21. zář 2010

@ratatooy no to by som bola kľudnejšia, aj by som zašla za doktorom, len on je taký divný a bojím sa mu povedať, že cvičím s epinom a neviem, či nie je staromódny a nebude nadávať na mňa. A zase som prvorodička, tak sa nechcem s každou maličkosťou uňho zastavovať, že stresujem za všetko. Ale zase ide o moje dieťa a môže mi byť jedno, čo si doktor myslí a či ma spucuje, že? Aj som počula, že existuje nejaký test na plodovú vodu, tak by som možno aj to mohla odskúšať.

klarah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ratatooy
21. zář 2010

@zuzanečka81 třeba se nám ještě prcci otočí ale já se přikláním spíš taky k císaři jelikož moc nevěřím odhadům velikosti miminka a furt mám představu že zadeček a tělíčko projde a co když hlava už ne,co pak?taky mě štve že přijdem o to vidět prcka s manžou hned po narození ale ono nám to pak miminko vynahradí a asi je to pro něj lepší,a na druhou stranu přijdeš nic tě nebolí uspí tě a máš to za sebou a ten řez se myslím dá zvládnout,nejhorší jsou první dva dny.

eveluska
21. zář 2010

chtěla bych všechny povzbudit,cvičila jsem od 36tt,moc mi to neslo,z asi 5cm jsem se týden před porodem dostala na necelých 9cm dle šablony,ale metrem urco o hodně min,pak už ale zas jen na 8-8,5cm,muz mě ale porad povbuzoval,ať cvičím i tak ,i když se to neposunuje nikam dal a světe div se- porodila jsem včera chlapečka 3kg,ale s hlavičkou dle utz vždy o týden větší (malej celkem hubenej a dlouhý kosti) bez nastrihu 🙂 poranění mám pouze povrchový,hned po porodu jsem mohla curat,chodit,sedět 🙂 když mimi dobře narotuje a sestupuje postupne,cesty se uvolní a hlavička neuvěřitelně zesisati,tak se nebojte těch obvodu hlavičky,to nemá cenu měřit,pze takový obvod během porodu nemá🙂 takže hurá do toho,pekne cvicte a nevzdavejte to 🙂

estrellita
21. zář 2010

@eveluska 😵 😵

danulavo
21. zář 2010

@eveluska Eli, tak to je perfektní 😵 Jsem zvědavá na ten svůj porod, zatím jsem na 30 cm.

lenulab
21. zář 2010

@eveluska gratuluji k tak super porodu 😉 chlapeček opravdu malušenkej 🙂 ať jste oba zdraví!!! Taky cvičím a moc mi to nejde. Po 3. cvičení jsem podle šablony na 6cm, to je asi dobrý, každopádně mám ještě dost času... A navíc ta krev hned po druhým cvičení, chtěla jsem to vzdát, kdybych s tím měla problém, ale po včerejším cvičení je to v pohodě, bez problémů 😉

scai
21. zář 2010

@eveluska gratulace k miminku! Takže procházka až se konečně domluvíme už nebude s bříškem, ale s kočárkem! To bude fajn 😉

eveluska
21. zář 2010

děkuju
@scai jj,už se těším 🙂

lenulab
22. zář 2010

po včerejším cvičení stále 6 cm, snad se to zlepší, mám ale pocit, ža na těch 10cm nikdy nedojdu.... ☹

srsnicka
22. zář 2010

lenulab neboj, to dopadne, ke konci to jde rychleji..... koupila sis ta homeopatika?

A holky, prodávám EPI-NO, kdyby měl někdo zájem.. je kupované nové a protože jsem druhomatka, tak jsem trénovala asi jen pětkrát - jsem napoprvé dala 8 🙂, takže není skoro používané - a pokud chcete, mám k tomu i věci, co mi pomohly k lepšímu porodu a hojení po porodu.

lenulab
22. zář 2010

@srsnicka zatím nekoupila, ale koupím 🙂 No snad to teda dopadne....

antoaneta
23. zář 2010

Ahoj holky, pořád nevím přesně kdy s epinem začít, ještě ho nemám doma, teprve si ho budu vyzvedávat, takže jsem nemohla nakouknout ani do návodu. Dnes jsem 34+3 - takže vlastně jako 35 týden. Příští týden v pondělí budu začínat 35+ ....., takže vlastně ten týden budu 36 týden těhu. Myslíte si že to už bych s epinem mohla začít, nebo ještě ne? Přiznám se, že do teď mi to počítání těch týdnů není jasný 😕

sambucca
23. zář 2010

@antoaneta ahoj, ja byt Tebou tak od pondeli zacnu velmi zlehka, spis se ten prvni tejden "seznamuju". Vubec bych nejela na vysledky ale na pocit jaky pohyby a polohy s epinem zvladasm, co ti je prijemny a podobne 😉

Jinak ja hlasim totalni stagnaci, termin mam ted o vikendu ale doktor mi rekl ze to vypada ze budu prenaset, jsem uplne zavrena. No a uz tyden jsem porad na 29, rezervu tam cejtim ale balonek pak ma tendenci ze me jakoby vyskocit a ja ho nejsem schopna udrzet vevnitr....

terak
23. zář 2010
terak
23. zář 2010

Cituji:

Přístroje EPI·NO Delphine a Delphine Plus používat nejdříve tři týdny před vypočteným termínem porodu, nebo po konzultaci s Vaším lékařem nebo porodní asistentkou

terak
23. zář 2010

A tady maji dokonce i ty specialni kondomy, co se na to muzou pouzivat: http://www.epino.cz/objednavka.htm?type=epino

estrellita
23. zář 2010

@terak skoda, ze jsem o tech kondomech na jejich strakach nevedela driv, behela jsem po lekarnach atd. 😅 no skoda, tak treba priste.

jinak ja hlasim, ze jsem se uz tri krat po sobe dostala na 31 cm. dalsi cviceni bude zitra, nebo v sobotu, tak uvidim, jestli treba aspon pul centimetru nepujde dal 🙂

estrellita
23. zář 2010

uaaaaaaaaa a dokonce vyzvedavka kousek od nas, ja se picnu 🙄

antoaneta
23. zář 2010

@terak Tery děkuji za info, ty to máš sakra ale všechno prošlý 😀 šlo mi hlavně o to datum, kdy s tím opravdu můžu začít, abych si spíš neublížila, než pomohla a taky, aby mě to datum i tlačilo se už konečně definitivně rozhodnout...... 😖

terak
23. zář 2010

@antoaneta nic nemam prosly, hledala jsem to jak jsem si precetla tvuj dotaz :D Internet me zivi, tak to by bylo, abych vsechno hned nenasla 😎

lenulab
23. zář 2010

ahojky, po včerejším cvičení jsem došla na 7 cm 🙂 , ale dnes a možná i zítra si dám pauzu, protože na konci ze mě ten balonek prostě vyletěl ☹ a mám teď nepříjemnej pocit při čůrání ☹ jako nebolí to, jen trochu štípe, snad to nic nebude... Uvidím kam se pak po pauze dostanu...

antoaneta
23. zář 2010

@lenulab ty jo, ale 7 je dobrý, ne? Na to že jsi vlastně teprve začala a máš ještě velkej kus před sebou...... 🙂 To se někdo má 😅

suik
23. zář 2010

@lenulab me pauzy docela pomohly, ke konci jsem cvicila kazdy druhy den a skakala jsem docela rychle dopredu 😕

tutinka81
23. zář 2010

ahojky,bohuzel jsem zjistila,ze tahle vecicka existuje az ted,kdyz uz jsme ve 37.tydnu 😖 ...od minuleho tydne podle pokynu porodni asistentky mazu hraz olejickem...myslite,ze by melo jeste vyznam koupit a pouzivat EPI·NO ted?prikoupili jste si i desinfekcni ctverecky?dekuji 🙂

ejasmeja
24. zář 2010

ahojte! mam jedno EPI-NO k dispozicii. kupila som ho celkom nove a pouzivala vyhradne s kondomom. za 2 tyzdne som s nim dosiahla vyborne pokroky. lepsie nez s masazou hradze. teraz ho chcem posunut niekomu, kto ho potrebuje. ak by ste mali niekto zaujem, napiste mi IP. vela uspechov zelam a lahke porody buducim mamickam 🙂

ejasmeja
24. zář 2010

@tutinka81 urcite to vyznam ma. ja som zacala pouzivat EPI-NO az na konci 38.tt a podarilo sa mi krasne s nim uvolnit hradzu. urcite si ho zaobstaraj, ak mas odkial. velmi odporucam. ja som si robila masaz hradze od 36.tt, ale az epino mi pomohlo ju skutocne uvolnit.

ejasmeja
24. zář 2010

@tutinka81 ak ho ches mat rychlo, odporucam objednat nove a nechat si ho poslat kurierom, budes ho mat hned na druhy den od objednavky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru