EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bashka87
24. říj 2013

@kika214 viac cm ale uz nejdes skusat, ze?? uz by to mohlo prist 🙂 drzim palce k porodu 🙂

kika214
24. říj 2013

@eca221 nezufaj.. ja som tiez mala 3 dni pauzu, kvoli kvasinkam.. potom som opat zacala cvicit.. krv je v pohode.. tiez som par krat krvacala.. poutierala som sa, chvilu pockala a opat som cvicila dalej.. to ti len praskla nejaka cievka dnu 🙂
Ja cvicim tak, ze nafuknem co to da.. cca terz uz 20 stlaceni.. nastavim si 7minut na mobile, ked trosku ustupi tlak, dofuknem opat par stlacni.. balonik mam niekedy dnu, niekedy ho trosku vytlacim von.. a este dofuknem.. ked prejde 7 minut, balonik prodziavam a pomalicky vytlacam von.. pridrziavam aby rychlo nevybehol.. a takto to opakujem 3/4 krat.. a takto som sa pekne dostala na cislo 31cm.. termin mam o 3 dni.. krcok po dnesnej poradni spotrebovany.. tak uvidime, kedy sa to rozbehne 🙂. drzim palce!!

kika214
24. říj 2013

@bashka87 ee.. viac sa neodporuca.. max 31cm.. akoze, dala by som aj viac.. ale nebudem riskovat.. ja to uz necham na hormony, kt. sa tvoria pri porode 🙂. no veru mohlo.. do stredy mam cas.. dufam, ze sa to rozbehne lebo vyvolavacku velmi nechcem 🙂. Dik aj tebe vela stastia 🙂

agentkadaisy
24. říj 2013

Ahoj, dneska jsem poprve zkousela epi-no. Pomerila jsem si to v te prilozene tabulce a vyslo mi 7 prstu - 22 cm. To by mohlo byt dobre, ne? 😉 prestala jsem kdyz me zacala palit pipka 😀

selverin
24. říj 2013

tak teď budu asi za vola, ale začíná mě nahlodávat to, jestli cvičím vůbec správně jak se má 😀 dáváte si dovnitř ten balonek celý na několik minut a pak ho na konci vytlačíte? anebo ho tam dáváte jen po tu část, že většinu máte vevnitř a tu nejširší část máte přímo v otvoru? mě to takhle totiž vůbec nešlo a nikam jsem se neposouvala, takže ten balonek zasouvám celej, pak ho 10 minut trošku vypuzuji a zasunuji zpátky a na konci ho celý vytlačím a denně přidávám jedno přifouknutí. může to tak být nebo je to špatně? se ptám brzo na to, že cvičím 10 dnů, ale do porodu ještě času mám dost 😀

bashka87
24. říj 2013

@kika214 viem ze sa neoporuca..len tak pre info 🙂
@agentkadaisy no to mas podla mna dobre, ja som zacinala tusim na 19cm
@selverin no ja sa snazim na tie 2/3 ako pisu..ale cim viac prifukujem tym ide viac dnu...a potom vylacam a pokrok je tam 🙂

selverin
24. říj 2013

@bashka87 no já se sekla při 22 cm a víc ani ťuk, bolest jak kráva, prakticky jsem myslela, že se urvu a skončím... tak to tam dávám celé a pak to celých deset minut ruzně tlačím a vtlačuju zpátky, ale nechat to tam na ty 2/3 tak to nevydržím ani náhodou.....a pokrok je tam jen právě, když to dělám takhle

agentkadaisy
24. říj 2013

@bashka87 Akorat teda opravdu vyjizdi hodne ven, musim tlacit proti 🙂

kika214
24. říj 2013

@agentkadaisy ja vzdy meriam metrom.. tou tabulkou som ti nikdy nevedela presne odmerat.. meter je meter 🙂

kika214
24. říj 2013

@selverin ja som si zvolila takyto system a pohoda.. mne je niekedy prijemnejsie ked je cely dnu a niekedy ked vykuka.. ale mne nevybehuje, len na zaciatku kym ho viac nenafukam..

selverin
24. říj 2013

@kika214 takže nevadí, že ho mám celý vevnitř a jen s ním prakticky trochu tu hráz masíruju a jemně trochu natahuju a až na konci ho protlačím celý? 🙂

bashka87
24. říj 2013

@selverin ja som tie mala obdobie ze bolo lepsie ked bol cely dnu a potom som ho vytlacila..posunula som sa o par cm takto a potom to slo 🙂
@agentkadaisy tak dofukaj viac alebo skus viac dnu dat 🙂 hlavne mas este dost casu

agentkadaisy
24. říj 2013

@bashka87 uvidim jakou v tom ziskam praxi,diky 🙂

nnina
25. říj 2013

@selverin taky se snažím, aby trochu koukal, aby se právě trénovala ta hráz i venku .... já mám zase problém, že s tím maximem nevydržím dlouho, ale s těma míň cm už to jde....

antuanet
25. říj 2013

mne sa ho tam este nepodarilo udrzat ani raz 10min...stale sa vytlaci viac menej sam...a to uz som na 30cm...ak ho dam prilis dovnutra tak citim bolest a ked ho mam na tie 2/3 vyklzava...termin mam 11.11 ale mam pocit ze to bude skor...necvicila som uplne poctivo, obcas na to nezostane cas, hlavne cez vikendy a v tyzdni tiez vacsinou len raz denne, ale dufam ze to bude stacit...maly velkostou predbieha o dva tyzdne tak by som ho uz najradsej mala von...drzim vsetkym palce 🙂

valdovalda
25. říj 2013

Predam nove epi-no, nepouzivane, blizsie info podla zaujmu v sprave.

verunka2014
25. říj 2013

@adyp Ahoj chtěla jsem se zeptat, zda máš pořád k máni Epino balonek a za jakou cenu, a jestli jsi prvni majtelka nebo to už maš taky z ruky? 🙂 Děkuji. Když tak piš do zprav jak budeš mít chviličku času, a moc to nespěcha mám termín 2.1. děkuji

adyp
25. říj 2013

@agentkadaisy Ahojky, stalo se to, jak jsme odešli z porodního sálu, osprchovala jsem se a šla jsem po svých, odváželi jsme si malou a šli se domlouvat na jejím ošetření, koupání atp. a tam to začlo...bylo to ale způsobený tím dlouhým porodem. Hned se to zastavilo, ale bylo to dost děsivé. Ale vzpamatovala jsem se rychle.
@jaya Nás pustili až po 9 dnech 24.10. Měla jsem tam Laďku Ryšavou, ty taky? Byla to skvělá volba, absolutně nelituju i peněz za nadstandart. My jsme měli pokoj 10 🙂
@spiklenka Kondomy jsem koupila úplně v pohodě na netu, myslím, že to byl kondomshop, balení po 50 ks. Zapátrej trochu na netu, měla jsem je doma za dva dny.

adyp
25. říj 2013

@jaya Já ale pěkně kecám, jasně že nás pustili taky 23.10....já mám úplně pomatený dny a data. Tak to jsme se 100 % potkaly 🙂 A jak jsi dopadla ohledně úspěchu s epinem? Vyplatilo se? Já teda i přes drobné zranění, absolutně nelituju, určitě to pomohlo. A kdyby bylo příště, tak budu zase cvičit a doporučovat budu všude kolem epino, Vyškov i Laďku.

slabachvila
25. říj 2013

yes +1cm - 27,5 😉 😉 juchúú

adyp
25. říj 2013

@verunka2014 Ahojky, nejsem první majitelka, přede mnou ho měla jedna super PA, od ní jsem ho koupila, prodala bych ho i s kondomy (asi 30 ks) za 1000 Kč, plus přidám ještě zbytek oleje na masáž na první dobu porodní (Nobilis tilia) a případně i zbytek homeopatik, co jsme nedobrala.

agentkadaisy
25. říj 2013

@adyp diky za odpoved. Uklidnila jsi me ze se to projevilo tak hned a ne treba az za tri dny kdy uz clovek je doma... Super ze epi-no tak pomohlo. Vzdyt kdyz jde mimi oblicejem napred tak je to sila 🙂

eca221
25. říj 2013

@kika214 ďakujem krásne za povzbudenie a radu, vyskusam aj ja niečo podobné... aj ked tých 31 sa mi zda nerealne... ale urcite s bliziacim porodom to pojde lahsie... drzim palce pri porode, to už naozaj más za pár... budem sledovat, aký bol pôrod... a aké podáš info 🙂 nech ti vsetko super dopadne a si rýchlo fit k bábätku 🙂

nnina
25. říj 2013

tak dnes opět 25,5 .. asi se trochu zaseknu..nějak to nejde .. ale času asi dost, nic se u nás nechystá

eca221
25. říj 2013

@nnina ja som na tom uplne rovnako 🙂

kika214
25. říj 2013

@eca221 dnes som opat precvicila, kedze o 2 dni termin... prvy krat 29,5cm.. druhy 31,5 a posledny 31cm.. 🙂 dnes mi skoro cely den bolest vystreluje do krizov, stehien a bruska.. uvidime ci sa to pomalicky rozbehne 🙂

dasty79
25. říj 2013

Prodávám Epino - kdyby měl někdo zájem - pište IP 🙂

nnina
26. říj 2013

@eca221 tak snad se pohneme!!

agentkadaisy
26. říj 2013

Holky, napoprve jsem mela 22 cm a to jsem lezela na boku. vcera jsem cvicila podruhe a v klece a nafoukla jsem 24 cm. Urcite to bude tou jinou polohou, ze? Zkousite jich co nejvic nebo cvicite v jedne poloze at jsou jasnejsi vysledky? Myslim ze v leze na boku bych 24 cm jeste nedala....

nnina
26. říj 2013

@kika214 tak to vypadá, že to bude miminko na termín .. přeji ať je vše rychlé a v pohodě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru