EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

edulkobaby
28. lis 2012

@adel22 Hej, presne, ako pri porezani. Preto si myslim, ci som si nemohla spravit mikrotrhlinku...Dnes si uz dam pokoj, pokracujem zajtra. Isla som tym sposobom ako ty, ze som nafukala, vytlacila, nafukala vytlacila...Pocitala som si pocet stisnuti na nafuknutie a snazila som sa pridavat po jednom fuku.

adel22
28. lis 2012

@edulkobaby No, len to je niekedy klamlive🙂 akoby niekedy tie fuknutia mam take polovicne🙂 tak ide von a som sklamana, ze to nie je mozne, malo to byt viacej🙂 ale tak, lepsie ako nic🙂 drz sa! a mas este cas...

edulkobaby
28. lis 2012

@adel22 Diki za povzbudenie. Ty uz mas den D, nie? Babatko sa este nepyta na svet?

adel22
28. lis 2012

@edulkobaby Ani nahodou, asi vie, ze chcem este trenovat🙂

velrybous
28. lis 2012

ahojda, jdu se se poradit, včera jsem zkoušela epino jen tak lehce,měřila jsem krejč. metrem dala jsem cca 16cm, dnes 18cm, takže nic moc..navíc mi vyklouzává pořád ven, když ho strčím hlouběji a nafukuju, tak mě to píchá a bolí je to normální? Dělám to dobře, že v první fázi je vyfouknutý a zkouším ho vcucávat, v druhé nafukuji a jen držím a ve střetí se má vytlačit? Tak ta třetí je pasé...

leilab
29. lis 2012

@velrybous ja som tiez tak zacinala a boli to pokazde, musim nafukovat velmi pomalicky aby sa to tam po troske prisposobovalo a to vytlacenie ti pojde az neskor, ked bude balonik viac nafuknuty. Len trpezlivost. mne to ide velmi pomaly, lebo si vzdy myslim, ze som nafukala vyse a ked dam von, tak som sklamana. A aby mi nevyklzaval von, tak som si zacala spajat nohy k sebe a je to lepsie. Musis si najst najvhodnejsiu techniku pre teba

sunflower87
29. lis 2012

@leilab no ja som tiež dávala nohy k sebe...a menej to bolí....ale keď si zoberieš, že pri pôrode ich nebudeš môcť mať pri sebe ☹ ....tak radšej ich už rozťahujem....že nech sa nacvičím aké to bude 😉 Včera som dala 9cm aj kúsoček, ale akosi nevládzem ho udržať mi dosť vypadáva....no uvidím...veľa času už nemám...ale tak myslím, že na túto veľkosť čo som nacvičila, tak to bude stačiť... 🙂

hanka1980
29. lis 2012

ahoj holky,
prodám nepoužité epi-no. Koupeno cca 04/2012 originál balení.
Kupovala jsem ho hned na začátku těhotenství, ale příroda rozhodla jinak.Či spíš malej.Byl polohou KP takže jsem nakonec rodila plánovaně císařem.
Věřím, že to je výborná věcička minimálně k posílení sebevědomí,psychické pohody s kterou jít k porodu je to nejlepší co můžete pro sebe i své dětátko udělat.
Jestliže budete mít některá zájem pište na erzulie1@seznam.cz
PC 2300Kč nyní 1500Kč.

leilab
29. lis 2012

@sunflower87 to si uvedomujem, len ked ich mam od seba, tak sa dost snazi vyklzavat von a uz mam po chvile krce v ruke, co sa ho tam snazim tlacit naspät :(

sunflower87
29. lis 2012

@leilab tak to ti verím....také isté pocity mám aj ja...ale napríklad ked je manžel doma, tak mi ho drží on...a poviem ti, môj drahý je drastický...nepohne s ním ani o milimeter 😀

brumka
29. lis 2012

@edulkobaby ahoj jasom s apinom trenovala pri prvom tehu a sa mistalo ze som zacitila mokro a pod sebou cely uterak uplne od krvi ako pri zabijacke. osuska muselaskoncit v kosi. na pohotovosti mi nic nepovedali ze ziadna zmnamka krvi ranky nikde a potom ked som povedala ako sa to stalo tak doktor ma este zhukal ze mi zeny len vymyslame ako sa vyhnut nastrihu, no to moze len chlap povedat asi... no tak som dako porom uz necvicila a rodilasom nakoniec cisarskym.

edulkobaby
29. lis 2012

@brumka Uf, no to si ma moc nepotesila. Tak ja budem trenovat dalej, ale opatrnejsie ...a zacinam sa zmierovat s tym, ze nastrih prezijem, ak spravia...ak budu musiet...aj to sitie...co narobim, ked nemam na vyber...snad to nebude take hrozne, ako sa mne teraz javi. Ale doktorom to zatial vesat na nos nebudem, az na sale poviem, ze som trenovala, tak nech nestrihaju automaticky.

brumka
29. lis 2012

@edulkobaby to ti nepoviem dakto vravi ze strihaju automaticky dakto ze nie, uviidime co dalsietehotenstvo a porod, prizna,m sa bojim sa no uvidime. drzim palce

arinikac
29. lis 2012

Tak jsem se dokopala k prvnímu cvičení. Doufám, že správně... To, nakolik jsem nacvičila se měří v největším objemu, nebo v nějakém určitém místě? V tom největším jsem měla 19 cm 😅

zoozkha
29. lis 2012

Ahojte, zbadala som tému na hlavnej stránke, tak som nostalgicky nakukla a nedá mi, musím Vás podporiť 😉
Cvičila som s Epino pri obidvoch tehotenstvách, ani pri jednom som sa nedostala na 30cm a nástrih som nemala ani pri jednom, takže na Epino nedám dopustiť 🙂 Prajem krásne zážitky z pôrodov a hlavne zdravé miminká!

leilab
29. lis 2012

@zoozkha blahozelam a doktora si upozornila, nech ta nenastrihava, ci sam videl, ze netreba

edulkobaby
29. lis 2012

@zoozkha A kolko si dala maximum? A kolko malo potom babatko hlavicku?

adel22
29. lis 2012

Nooo, ja sa musim pochvalit, ze som sa opat posunula🙂 Sice som vcera po poradni dala pauzu, ale dnes som trenovala /iba vecer/ a dala som az 28🙂 ano, to je u mna uspech🙂 zajtra verim, ze 28,5- alebo aj 29 /teda ak neporodim/🙂 Baby, ale ide mi to akosi lahko....aj von, zeby to naozaj bolo tym lanovým semenom? ja neviem......ale ja len predycham a je to vonku a uz ani nekrvacam...asi som si to tam pekne rozcvicila....tak vas chcem povzbudit, ze aj ked ste teraz na malom cisle a mate pocit, ze viacej nedate...tak to som mala aj ja a aha kde uz som🙂 je pravda, ze hormony a samotne babatko nam potom este pomozu...takze by to malo byt ok🙂 Inak, ja som bola pred 3tyzdnami na poslednom ultrazvuku a hovorili mi, ze hlavicka ma 31cm. Tak uz sa priblizujem🙂 Ale je mi jasne, ze su to odhady......Drzte sa!

gejba
29. lis 2012

@adel22 Já jsem na tom podobně, dnes 29 cm. A taky mi to cvičení už nepřijde tak těžký.

d32
29. lis 2012

@bugee

Ahoj 🙂 chtěla jsem se zeptat jestli je prodej epina stále aktuální...měla bych zájem 🙂 děkujiii zdraví Dana

lussinkaaa
29. lis 2012

@adel22 Ahojky, aj ja som cvicila s Epi-nom, no tyzden pred porodom som bola uz v nemocke, plany poplach, no nechali si ma na porozovanie. Stihla som dovtedy nacvicit 28cm, potom som uz necvicila a malicka sa narodila o tyzden na to, mala obvod hlavicky 34cm a ja krásne 2 stehy, ktore som na druhy den po porode uz ani necitila, takze urcite to das bez nastrihu. Drzim palceky 😵

zoozkha
30. lis 2012

@leilab upozornila a mala som to aj v pôrodnom pláne 😉
@edulkobaby maximum bolo 28cm (merané krajč. metrom). Syn mal hlavičku 36cm a dcérka 31cm 🙂

edulkobaby
30. lis 2012

Ja som dnes dala 24 a 24,5 cm. Taku mam z toho radost, uplne mi to spravilo den 🙂
Po druhom pokuse, ked som davala 20 cm bola krv, ale potom pri dalsich troch pokusoch uz nie.

kiss35
1. pro 2012

Ahojtee 🙂 konecne som sa pohlaa dnes som dala 22cm 🙂)) taak sa tesiim :D

velrybous
1. pro 2012

@leilab tak včera už to tak nebolelo, ale dala jsem zatím jen 20, každý den jeden cm..není to málo? a když mi vyklouzne ven, tak to teda pěkně bolí..jinak teda první cvičení vtahování v původním stavu nic moc, při nafukování v druhé fázi mám pocit, že se tam aspoň něco děje..

a cvičíte 2x nebo jednou denně?

sunflower87
1. pro 2012

no baby, tak ja som dala skoro 9 aj 3/4 cm....dnes by som chcela dať 10cm...no uvidíme 🙂 niekedy mám pocit, že to ide super ľahko...neviem či to môže byť alchemilkovým čajom čo pijem...alebo som to tak rozcvičila...tak verím, že pôjdem bez nástrihu alebo ak s nástrihom tak iba malým. Ale to závisí asi aj od doktora, či sa mu chce byť trpezlivý alebo sa na to vykašle a zoberie nožnice.... 😠

domeli
1. pro 2012

ahojte, super sa čítajú úspechy každej jednej "cvičiacej", ale nielen úspechy - aj pocity, keď to nejde podľa predstáv a pod. Už ale verím, že to ozaj funguje, hoc u niekoho pomaličkými krokmi, u niekoho rýchlejšie 🙂 Ja mám za sebou 10 cvičení (spočiatku po 2, teraz po 3 série) a z počiatočných 19 som zatiaľ na 28,5 cm.
@zoozkha, @lussinkaaa týmto ste ma povzbudili, že by to mohlo aj stačiť, ale do termínu to ešte budem cibriť 🙂
@velrybous nie je to málo - ja tiež buď cm alebo len 0,5. A mnohé holky tu písali, že niekedy aj pár dní stáli na tom istom, ale nakoniec sa to pohlo.
@sunflower87 super! A súhlasím s Tebou - závisí veľa aj od Dr. a jeho trpezlivosti resp. toho, ako sa k cvičeniu s epinom postaví - v tomto vidím najväčší problém...

bugee
1. pro 2012

@d32 Bohužel ne, zeptej se někoho jiného, já ho prodala během pěti minut.

edulkobaby
1. pro 2012

Ja dnes zasa s krvou... ☹ Pri 23 som prestala, aj ked som citila, ze by som dala pri dalsom pokuse aj viac, ale ked som dnes videla to mnozstvo krvi, tak som hned prestala. Ale inak to krvacanie hned prestane, dve minutky a nic. Tak neviem, ci nabuduce pokracovat aj napriek krvi? Co to moze byt?

leilab
1. pro 2012

@velrybous tých 20 je v pohode, mne to pribuda velmi pomaly. Az neverim, ze do pôrodu nacvicim tych 10. Cvičím len raz denne. Dnes si dávam pauzu, lebo nebol cas a teraz sa mi uz nechce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru