EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vysocanka
2. led 2013

@crawler jakto ze poprve to nakonec skoncilo cisarem? bylo to akutni nebo se mimis na posledni chvili otocil?

vysocanka
2. led 2013

@cingi ja prodavat urcite budu ale az tak za mesic.. napis mi do IP pokud to bude aktualni domluvime se

isabella_fly
2. led 2013

@iva87 no, ja som sa sice potrhala riadne aj do opacneho smeru, ale paradoxne, to sa mi zhojilo rychlejsie a zrovna ten nastrih ma bolel tych 11 mesiacov... inak ak aj nejake porodne rany su, mne sa uplne genialne osvecil aloe vera gel 95%, strasne uzasne to neutralizovalo bolest a pomahalo hojit priamo po porode... mna to potom samozrejme cely ten cas bolievalo pri sexe, cize pri beznom fungovani nie, ale vdaka tomu gelu som si po tyzdni uz ako tak sadla, planujem si ho kupit aj teraz

crawler
3. led 2013

@vysocanka bohužel jsem se po 16 hodinách otevřela jen na 3-4 cm. nepomohly kapačky oxytocinu, ruční otevírání ani klistýr...prostě jen kontrakce do kyčlí a kde nic tu nic. Malý byl 16 hodin bez plodovky a začaly mu klesat ozvy a oni už nevěděli co se mnou, abych se otevřela, takže rozhodnutí bylo jasné ☹ a to podotýkám, že jsem 11 dní přenášela...nebýt sekce, tak jsem asi stále 2v1😀 ale to, že dokážu vytlačit epino nafouknuté na 33cm mi moc psychicky pomohlo - porodu jsem se nebála...tak snad to napodruhé vyjde 🙂

Holky, kde kupujete nové? Pokud bych nesehnala z druhé ruky, tak bych koupila i nové...

vysocanka
3. led 2013

www.epino.cz ja myslim ze urco sezenete pouzite..
@crawler jen tady na bazarku je jich nekolik

crawler
3. led 2013

@vysocanka šmankote bazárek tady mě nenapadl😀 jsem trubka - díky moc!

vysocanka
3. led 2013

@crawler ale houby jen to nam tehulkam tolik nemysli :D

iva87
3. led 2013

@isabella_fly dakujem, kupim si aj ja pre istotu ten gel ak by som nahodou nestihla nacvicit 🙂 No ja som mala pri sexe problemy viac ako rok tak hadam tentokrat to bude lepsie, dnes som mala poradnu tak krcok zatial drzi, este aspon tyzden nech mi da drobcek a bude dobre 😉

isabella_fly
4. led 2013

@iva87 budem na teba mysliet, ja som odvtedy ten gel pouzivala takmer na vsetko, kedze moja babka ma ten kaktus a vedela som ake by to malo mat ucinky a naozaj malo a na herpes uplne tutovka, co ja zvyknem mavat 🙂 inak ja do istej miery s nastrihom ratam, ale mne sa osvecilo aj to, riadne dlho nemat s mm nic a ono sa to potom akoby zacelilo... povodne som si myslela, ze ved raz za dva tyzdne to nemoze byt vela, ale potom mm odisiel na 6 tyzdnov pracovne prec a ked sa vratil zrazu to bolo lepsie, potom odisiel este na 8 tyzdnov a ked sa vratil uz nebol ani naznak bolesti, takze sa pripravujem aj na to, ze dame nejaky celibat... aj ked ten mi uz lezie hore krkom teraz, lebo od 16tt nic nie je co sa mm boli aby malemu neublizil 😀 ale nejak to vydrzim, nebudem predsa trpiet

velrybous
4. led 2013

prodávám epino, více info v inzerátu..

zfidorka
4. led 2013

ahojte, aj ja som cvicila s epi-nom, aj ked len par krat, lebo potom som dostala mykozu... bolo to 2. tehotenstvo a slo to celkom rychlo, dostala som sa na priemer 8 cm... pri porode som mala uzasnu porodnicku, ktora mi masirovala hradzu (k jej pruznosti urcite pomohlo aj epi-no), takze som nastrih nemala, len cca 4 male stehy...
epi-no teraz predavam, ak by mal niekto zaujem...

blonda123
5. led 2013

@zfidorka za kolko ho predavas?
a mas k nemu aj nieake kondomy?ci ako si ho pouzivala?

jika10
5. led 2013

Tak holky, vcera dorazilo moje epi-no, rikame mu s manzelem pepino 😀 , a jeste cca tyden a zacneme nacvicovat 😉

iva87
5. led 2013

@isabella_fly no my s celibatom problem tiez nebudeme mat, mm chodi na 3-4 tyzdne do roboty, po narodeni maleho sa chysta este na dlhsie takze budem mat casu a casu sa zotavit 😀 Ja stale verim, ze mi to pomoze a nastrih nebude, skor si myslim, ze ak bude tak len preto, ze mi ho urobia "preventivne" 🙄 ako u nas zvyknu.

rybicka3
6. led 2013

@kiss35 @gilea Maminy, ako ste dopadli?

isabella_fly
6. led 2013

@iva87 no budem ti urcite drzat palce... u mna asi zavisi od porodnika, ale ten co mi bol pri prvom porode to veru nebral preventivne, ale hold skutocne musel, keby nesiel nastrih robit, uz by som ho vtedy on aj prosila, teraz urobim pre to vsetko a ak budem mat stastie na dobreho porodnika, tak mi ho neurobi iba "preventivne", ale samozrejme nemozem vylucit, ze aj tak ho mozno bude treba, len hadam nie nejaky velky 🙂

dvaka
6. led 2013

Včera první pokus 17cm, ale možná by šlo víc, radši jsem to nepřeháněla. Taky jsem zkusila ze zvědavosti balónek nafouknout na těch finálních 30cm, abch viděla 😨 noooo, teda nevím nevím.

katunka82
6. led 2013

Holky, kdo ma zajem Prodavam EPI-NO.
Bohuzel jsem skoncila akutnim CS, takze nemuzu soudit... ale byla jsem diky nemu lepe pripravena, nebala jsem se, vedela jsem jak ho vytlacit... bohuzel sekce byla nevyhnutelna.
Ale kamaradka pouzivala a rodila bez nastrihu!!!

Mam k nemu i desinfekcni ubrousky a cele baleni kondomu. Cena dohodou.

iva87
6. led 2013

@dvaka tak super, som rada, ze tu nie som sama cviciaca 🙂 Ja som dala prvy den len 15, ale to skor z opatrnosti, druhy 17.5 a potom kazdy den 1 cm, vcera som zastala na 24 a dnes opat, ale nesilim to lebo pre mna aj tak velky pokrok 🙂 Drzim palce nech nam to obom pomoze 😉

pincola
6. led 2013

@iva87 Jak se to počítá ty milimetry? Kolik je jedno fouknutí pumpičkou? děkuju🙂

iva87
6. led 2013

@pincola ja si meriam az potom ako ho vytiahnem, na nafuknutia to neviem, teraz nafuknem 30x a je to cca 22-23cm, potom postupne dofukujem kolko vladzem alebo uberam, asi si to treba len odsledovat, inak sa mi to fuka ked je balonik vonku a inak ked ho mam zavedeni vnutri 😒

elys
7. led 2013

Ahojte. Predam klasicke Epi-no pouzivane 1 tehotenstvo aj so specialnymi navlekmi na USG sondu ake pouziva gynekolog, kedze ich bolo v baleni az 200ks, k Epi-nu pridam zadarmo aj ten zvysok, co mi ostal. Mne sa podarilo dosiahnut 10, porodne cesty som mala podla porodnika roztiahnute na 4-kilove babo. Kto ma zaujem, prosim IP.

katunka82
8. led 2013

Ahoj, kdo ma zajem Prodavam EPI-NO. Pouzivane vzdy s kondomy a dezinfekcnimi ubrousky.
Bohuzel jsem skoncila akutnim CS, takze nemuzu soudit... ale byla jsem diky nemu lepe pripravena, nebala jsem se, vedela jsem jak ho vytlacit... bohuzel sekce byla nevyhnutelna.
Ale kamaradka pouzivala a rodila bez nastrihu!!!

Mam k nemu i desinfekcni ubrousky a cele baleni kondomu. Cena dohodou

domeli
9. led 2013

@dvaka tých 30 vyzeralo nedosiahnuteľných, že? Ale dá sa to a podarí sa Ti to to 🙂

jika10
9. led 2013

Ahoj holky, dnes prvni cviceni a snad jsme to nejak zvladli. Podle sablony bych mela mit 16 a podle mereni 18, tak nevim ... No zitra pokracujem, ale tech 30 je fakt mazec 😅

nikky222
9. led 2013

ahojte, pridavam aj moju skusenost (velmi dobru) 🙂
s epinom som cvicila mozno spolu 6-krat, po troch razoch mi diagnostikovali kvasinky, tak som si dala pauzu (krvacanie), po tyzdni som skusila opat a viac ako 3 krat som uz nestihla... drobcek sa vypytal na svet skor 🙂
hned na 1. krat som podla mierky dala 6 cm, potom 7, 8 a tie posledne razy uz kvoli spominanym kvasinkam som nesilila na viac ako 6,5 cm (drobne krvacanie). pri porode som to doktorovi spomenula a len som ho poprosila, aby nerobil nastrih preventivne a snazil sa mu vyhnut. povedal ok, prisiel az k porodu, takze ako spominate ostatne, ze vam hradzu masiroval, nic take, ale stale mi hovoril kedy ako tlacit, ako sa opriet, aby bol tlak na hradzu co najmensi a zo zaciatku mi kazal tlacit slabo na hradzu, aby sa trosku roztiahla a dietatko vytlacat pomaly.
vysledok - porod bez nastrihu, par stehov, sitie stipalo, ale inak ziadne extremne bolesti, od 1. dna sedim. obvod hlavicky dietatka 33 cm 😉 a co sa tyka tlakov na konecnik, pri cviceni neskutocny, pri porode neviem, ci ucinkovali hormony alebo co, ale samotny porod mi prisiel omnoho jednoduchsi ako cvicenie 😉 takze moja skusenost viac ako pozitivna a porod bol v dobrom neskutocny zazitok.

arinikac
9. led 2013

I já se přidávám do klubu těch, které Epino vychválí do nebes. Upřímně se přiznám, že jsem to u porodu neříkala, chtěla jsem to už mít za sebou a říkala jsem si , že teda holt s nástřihem, ale aspoň bude dítě venku a zdravý (neměla jsem žádné komplikace, ale stejně jsem se bála). Dr. měla v ruce nůžky, ale por. as. řekla, že je tam místa dost a bylo 🙂 Žádný nástřih, žádný stehy, dvě hodiny po porodu kdyby řekli jděte domů, tak klidně jdu a to myslim fakt vážně. Děkuju Epinu, doktorům a určitě i nějaký vyšší síle, že to tak dopadlo 🙂 Takže fakt do cvičení a přeju všem, aby to dopadlo tak krásně jako u mě!!

dvaka
9. led 2013

To se tak hezky čte, tady ty pozitivní reakce těch epiňaček co už to mají za sebou 🙂 .Jinak všechny zasloužilé matky v mém okolí ,,raději´´mlží, co se týká porodu 😎 , jako hezký zážitek by to nepopsala asi žádná. Takže budu věřit ,že s epinem to nebude zase tak strašné.

domeli
9. led 2013

@nikky222 blahoželám k bábätku aj pôrodu, aký si mala - je to ozaj super sedieť a behať hneď po pôrode, že? Aj mne, keby povedali, idem hneď domov po svojich. Všetko dobré aj drobčekovi prajem a krásne mamičkovanie 🙂

inak, aj ja mám podobnú skúsenosť s tlakom na konečník - pri cvičení to bolo riadne, pri pôrode som to ani nezaregistrovala, dalo by sa povedať a to si nevymýšľam. Možno hormónmi, možno epidurálkou utlmené, ale nebolo to cítiť. Tak len kočky cvičte - určite sa to vyplatí.

domeli
9. led 2013

@arinikac tiež blahoželám a prajem krásne mamičkovanie so zdravým drobčekom 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru