EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

papucz
9. srp 2012

ahojte baby, kúpim súrne epi-no, čakala som až do dnešnej poradne, malá sa otočila dole hlavičkou, tak je najvyšší čas začať cvičiť. Neponúkate niektorá na predaj?

aknedz
9. srp 2012

@nikollita ďakujem 😉 len ako si písala, tak aj nás zrejme čaká bambulka okolo 4kg 😅 tak som zvedavá ako to nakoniec dopadne 😕

nikollita
9. srp 2012

@aknedz no já doufám, že vykoukne aspoň trošku dřív a tím pádem bude mít třeba malinko míň než 4 kg (snad ne přes 4 kg 😒

aknedz
9. srp 2012

@nikollita mne povedal odhadovanú váhu 3800g doktor pred týždňom, takže je dosť možné, že už je to viac a aj keď som odvtedy otvorená na 3cm, tak sa nič nedeje 😅 😝 tiež som dúfala, že to bude skôr, v piatok a v nedeľu trochu postrašilo ale prešlo...tak som sa s tým zmierila a budem sa musieť psychicky pripraviť na tlačenie našej bambule, preto ešte cvičim, nech to udržujem 😅

gabina26
10. srp 2012

Já včera 25,5 cm na 9. cvičení. Teda cítila jsem neuvěřitelný tlak na konečník, takže to bude ještě makačka k těm 31 cm ☹
Ale řekla jsem si, že to moc hrotit přes sílu nebudu,protože dle doktora to mám s přirozeným porodem tak 50:50 (protože první byl akutní císař). No, snad nebude miminko moc velké a potká mě přirozený porod. 😵

aknedz
10. srp 2012

@gabina26 želám aby to vyšlo na prirodzený ale máš pravdu, hrotiť to netreba aby si si tam dole nepresilila a nenatiahla nejaky sval z panvového dna, myslím, že to tu už aj jedna kočka písala, že sa jej to stalo....radšej postupne aj niekoľko dní na tom istom obvode a ono to postupne povolí...aj ja som to tak robila, dokonca niekedy lepšie postúpim, keď cvičím s jednodňovou pauzou, akoby si svalstvo oddýchlo 😉

aronek
10. srp 2012

@aknedz mně tvrdili, že malý má nejméně 4,5kg, vyvolávali, nakonec akutní císař a měl 3,6kg, takže odhadům moc nevěřím 😉

aknedz
10. srp 2012

@aronek uf, tak to si ten lepší prípad, viem že sú tie odhady o ničom ale vraj sa môžu pomýliť aj tak, že nakoniec má bábo viac 😅 , dúfam, že to bude u nás tiež menej 😉

aronek
10. srp 2012

@aknedz odhady dělali tři a všechny nad 4,5kg, pravda je, že jsemměla velké břicho, ale stajně, prostě byli mimo 😉

eficenka
10. srp 2012

ahoj holky,
tak se hlásím do klubu epi-no... Zítra začínám 32 tt a
po přečtení všech možných diskuzí a recenzí si objednala anální nafukovací kolík 😅 nafuknutí průměru je až 16 cm, takže v pohodě s ním vystačím.... Začnu pak cvičit asi od 35tt....
už se na to docela těším, aspoň překonám strach z toho, že se mi tam dole něco tak velikýho nevydá 😀

aronek
10. srp 2012

Tak se minimálně do pondělí loučím. Dědeček tu jde dělat mejdlo pro 50 místních opilců a u toho fakt nemusím být. Takže balíme a jedeme na víkend do bytu. 😉 Budu bez internetu 😢 Pak napíšu, jestli jsem postoupila ve cvičení 😉

dajaja
10. srp 2012

ja som to dnes s epinom trosku prehnala. ani som nesla nejak do extremu, citila som neprijemny tlak, ale pod hranicou bolesti. ked som balonik vytlacila bolo na nom trochu krvi ☹ nic ma neboli, ani uz som dalej nekrvacala. neviem, ci si mam dat radsej pauzu alebo cvicit dalej..

aknedz
10. srp 2012

@dajaja daj si aspon den pauzu 😉

dajaja
10. srp 2012

@aknedz dam si radsej pauzu teda. aj ked uz nemam vela casu na cvicenie. dnes som dala 29,5 cm, tak som celkom spokojna. len ta krv na konci ☹

aknedz
10. srp 2012

@dajaja neboj, ja som na tom rovnako a tiez som dala vcera prvykrat 30cm...dnes som tiez dala pauzu, nech to tam nemam presilene a vladzem tlacit, ja uz cvicim obden, pride mi to take efektivnejsie uz teraz na konci, nech si svalstvo aj oddychne 😉

danjelca
10. srp 2012

ja som dala na začiatok ubohých 5,5 cm čo je tuším 17..potom den pauza dnes 16 s trochou krvi://Aj vy ste začínali na takom malom čísle?

zanas
10. srp 2012

@danjelca ahoj. Úplne v pohode to stačí. Hlavne sa nestresuj 🙂 ja som sa nedostala na viac ako 7. Rodila som bez nastrihu s malinkym natrhnutim. Zosili to jednym stehom. Takze pomalinky trenuj a bude to dobre 🙂

dajaja
10. srp 2012

@danjelca ja som zacinala na 13 cm a za tyzden som skocila na 23 cm 🙂

danjelca
10. srp 2012

@dajaja wau to ti v dobrom závidím,ja si dám cez víkend pauzu a v pondelok skúsim teda znova..inak ma nič nebolelo len ta krv:/

dajaja
10. srp 2012

ja ked som videla ten moj prvy vysledok, tak som zostala v soku. tak malo tu na zaciatku asi nikto nemal 😀 na druhy den som mala 14 cm a potom sa to rozbehlo. aj ja som dnes mala krvavy balonik, ale tiez ma nic nebolelo ani neboli ☹ dam si pauzu jeden den. ty mas este vela casu na trenovanie. neboj, pojde to rychlejsie ako si myslis 🙂

dajaja
10. srp 2012

@danjelca ja ked som videla ten moj prvy vysledok, tak som zostala v soku. tak malo tu na zaciatku asi nikto nemal 😀 na druhy den som mala 14 cm a potom sa to rozbehlo. aj ja som dnes mala krvavy balonik, ale tiez ma nic nebolelo ani neboli ☹ dam si pauzu jeden den. ty mas este vela casu na trenovanie. neboj, pojde to rychlejsie ako si myslis 🙂

danjelca
10. srp 2012

@dajaja dakujem za povzbudenie nejak som z toho ostala smutná..

jeny
11. srp 2012

@danjelca ahoj Dani, ja som dala na prvy krat 15cm na druhy a treti16cm a na stvrty 18,5 ale to bolo LTT uz som myslela ze to nevyjde ze budem musiet sfukavat 😅 no cvicim kazdy druhy den ak to je este skoro lebo som iba zacala 35tt ale uz mavam take bolesti ze si myslim ze budem rodit skor tak sa snazim nacvicit co najviac

zirafka87
11. srp 2012

Ahoj holky,hlasim se s povzbudivymi zpravami z porodnice 🙂 Oldik se nam narodil 9.8. po pulnoci,52cm a 3850g,a prestoze to bylo hodne rychle,tak se vse obeslo bez nastrihu nebo jakehokoli poraneni.S epinem jsem natrenovala 32cm,obvod hlavicky bohuzel presne nevim,ale malo to neni 🙂 Kdyby se mi pri tlaceni neudelal hemeroid,tak ani nevim,ze jsem rodila :D Takze budu epino take vsude vychvalovat ;) Vam drzim palecky at jde dobre trenink i porod.

zirafka87
11. srp 2012

@dajaja Stav cipku se muze menit na obe strany prece 🙂 A jak vidis,ja v poradne v pondeli CS0 a ve stredu jsem porodila :D A to jeste kdyz jsem dorazila do porodnice s kontrakcemi po 5ti minutach,tak jsem mela porad zachovaly cipek,doktorka strasila,ze se to muze jeste zastavit a hodinu na to uz jsem mela nalez 6cm otevreni.Vse je mozne 🙂

ircab
11. srp 2012

Ahoj holky, sice jsem doteď nic nepřispívala, ale diskuzi jsem poctivě pročítala. Epino jsem také používala a chci vám napsat výsledek všeho. Začala jsem cvičit asi 3 týdny před termínem. Šlo to jak kdy, občas nějaká trhlinka a trochu krve a tak jsem musela přestat... Nacvičila jsem "jen" 27,5cm, při porodu jsem hodně využívala vanu, aby se hráz víc uvolnila a přineslo to své ovoce. Rodila jsem bez nástřihu a mám jen 2 malé stehy. Po porodu naprostá pohoda. Malá měla hlavičku velkou 33cm. Takže holky nebojte, vše dobře dopadne! -přeju hodně sil! 🙂

aknedz
11. srp 2012

@zirafka87
@ircab
Gratulujem ku krásnym výsledkom a pôrodom ! Samozrejme želám veľa zdravíčka vám aj detičkám 😉 A ďakujeme za povzbudivé slová,je pekné prečítať si, že sa to dá! 😵

aknedz
11. srp 2012

Dievčatá, tak ja dnes 30,5 cm podľa krajč.metra....pekne to po pol centiku postupuje 😉

dajaja
11. srp 2012

@zirafka87 gratulujem a zelam vela zdravicka. taketo povzbudzujuce spravy velmi potesia 🙂 dufam, ze aj to nase mimi sa nakoniec vypyta na svet samo a nepojde cisarskym.

kate013
11. srp 2012

Ahojte holky, když tahe pročítám vaše příspěvky, tak bych taky chtěla trénovat 🙂 budu moc ráda, když tomu tomu nějak napomůžu 🙂 dá se to sehnat v lékárně nebo jen přes net?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru