EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

michhav
3. zář 2012

@werunqa Ja si tu cenu nevymyslela. Kupovala jsem ho novy za 2959,-.

werunqa
3. zář 2012

@michhav
to je mi jasny-ja jen nechapu co na nem stoji tolik penez ☹

werunqa
3. zář 2012

ptám se znovu,🙂
mam 2 otazky
1,Muze se EPI-NO pouzivat i u hroziciho predcasneho porodu?

2.Kdyz jsem mela u prvniho porodu nastrih hraze, ktery se mi spatne zahojil (2 stehy vypadly moc brzy ).Tudiz mam vetsi posevni vchod nez driv-nebude me pouzivani EPI-NO bolet nebo tak???

Dekuji 😉

gabina26
4. zář 2012

@werunqa Já teda nevím, v kolikátám tt jsi a proč ti hrozí předčasný porod. Osobně bych ho nepoužívala, pokud bych byla tak pod 34 tt, kdyby mi hrozil předčasný porod. Ale pak bych se už nebála ho používat. Hrozící neznamená, že bude určitě.
Co se týče té druhé otázky, myslím, že to bolet nebude, spíš naopak to bude lehčí, pokud máš větší poševních vchod než dřív, ale to je jen můj názor.

lumarque
4. zář 2012

@aronek uz sa to trosku rozbehlo...mna len chytil strach, ze ak by sa narodilo v 38 tyzdni ako syn, tak nestiham urcite, ale asi kazdy cm navyse pomoze k mensiemu potrhaniu. Ja som tiez chcela dvakrat denne cvicit, ale pri malom tolko casu nemam :D vidim, ze aj tebe sa to krati...

andelka
4. zář 2012

@lussinkaaa mám po porodu 5,5měsíce..stačí? Poslední sex byl teda asi před měsícem, to jsem si ještě připadala trochu volnější, ale jinak vše OK, muži to vůbec nepřišlo. To spíš já se v tom víc vrtám 😅 Ale snažím se trochu cvičit a Kegelovy cviky, což ale dělám po každém porodu, protože spíš porod než Epino způsobuje ochablost a pokles pánevního dna atd. Srovnává se to až rok. Ale vzhledem k nulovému poranění se cítím celou dobu skvěle. 🙂

eicul82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aronek
4. zář 2012

@lumarque vím, že tu někdo psal, že se dostal max na 27 a porodil v pohodě 😉 Já s malým jsem ráda, že se k cvičení dostanu ob den 😉

danaruj
4. zář 2012

holky musím přidat další chválu, nevím do jaké míry to opravdu pomohlo a do jaké míry to byla psychická berlička, která pomohla, každopádně jsem porodila úplně bez problémů a půl hodiny po porodu jsem šla na záchod a hodinu po porodu do sprchy, sezení žádný problém nedělalo od začátku. nacvičila jsem necelých 30 cm, naposledy večer před porodem. Mám jeden steh, ale ten byl spíše kosmetický, na povrchu, doktorka říkala že to šije jen pro jistotu. Takže doporučuju a při dalším těhotenství si ho zase pořídím!

danaruj
4. zář 2012

@pumuckl kde jsi rodila? já taky nevím do jaké míry za to může epino a do jaké míry PA, ale ta mi teda pomohla strašně. Taky nebyla úplně mladá a byla docela od rány ale to jsem přesně potřebovala. Malá byla menší, ale hlavička při propouštění stejně velká, nevím, jak moc se stlačila při porodu..

werunqa
4. zář 2012

@gabina26
Ja tedka nejsem tehotna 😀 .Uz to mam od kvetna za sebou 😀 .Predcasny porod mi hrozil od 25tt-proto se ptam 😉 .
A nastrihly me-akorat mi 2 stehy vypadly moc brzy a ten vchod mam tudiz vetsi a pri sexu se mi to vzdycky rozkrvaci-proto se ptam 😉

aronek
4. zář 2012

@werunqa pokud ještě nejsi těhotná, i kdyby jsi tedy byla, tak než začneš cvičit, tak se dole vše zahojí. Dřív jak ve 34tt stejně nikdo necvičí, pokud by hrozil předčasný porod, tak bych začala až v době, kdy je dítě vlastně dopečené 😉 Bolet by cvičení nemělo, ale příjemné není 😀

eficenka
4. zář 2012

dobrý večer HOLKY!
tak se k vám přidávám, na první pokus sem dala 17cm a bylo to docela nepříjemné...
nějak si nedokážu představit, že dám třeba 30 ☹ ☹ ☹
tak mám ještě chvíli času, tak snad nacvičím i více, aby to k něčemu bylo....

werunqa
4. zář 2012

@aronek
No ja jeste dlouho tehotna nebudu 😉 jen si mapuju teren 😉 do budoucna 😉

nikollita
4. zář 2012

@eficenka já jsem taky dala napoprvé nějakých 16,5cm a měla pocit, kolik jsem nedala 😀 ale zlepšuje se to 🙂 Nejhorší bylo se dostat přes 24 cm a pak už to jde docela hopem (což je určitě tím, že se blížím k porodu, tak je i tkáň povolnější). Akorát teda pozoruju, že zatímco na začátku jsem byla hodně motivovaná a bavilo mě to, teď ke konci se musím vyloženě nutit. Momentálně jsem na cca 28 cm a už mi spadl hřebínek a říkám si, že by to mohlo stačit 😀 původně jsem chtěla dojít na 32 cm, myslím, že budu ráda, když se svou cílevědomostí dojdu na těch 30 cm 😀

eficenka
4. zář 2012

@nikollita
díky za uklidnění, já si ani nedokážu představit, že bych nafoukla více 😀
No uvidíme, mám ještě docela hodně času, přes koleno to lámat nebudu...
Kamarádka natrénovala 27 cm, a porodila bez nástřihu a poranění holčičku s 32cm obvodem hlavičky, takže už to máš natrénováno! Snad se já aspon přes těch 20 cm dostanu 😀

nikollita
4. zář 2012

@eficenka jééé, tak to je pozitivní zpráva! 🙂 no, jak říkám, nejhorší bylo pro mě těch 24 cm, tam jsem snad strávila týden než jsem se přes to dostala.

vejula
5. zář 2012

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, popri používaní EPI-NA treba robiť aj masaž hrádze? Či stači to EPI-NO? Ďakujem.

aronek
5. zář 2012

@vejula používám jen epi-no, ale někdo dělá obojí. To jsem asi moc neporadila, že? 😀

pumuckl
5. zář 2012

@danaruj Rodila jsem na Obilňáku. PA se jmenovala myslím p.Brzobohatá, ale nejsem si jistá, můžu se mrknout. 🙂 Byla naprosto skvělá. Dala mi teda fakt zabrat jak mě tam "dole" různě chytala a tlačila, roztahovala 😀 , ale bylo poznat, že ví co dělá. 😉 Na pokoji jsem byla s maminkou, která měla holčičku 2880g a porodila taky bez nástřihu, ale říkala, že její PA byla taky "starší". To označení starší ber s rezervou, protože všechny PA co jsem tam kromě té mé "rodící" byly hrozně mladý holky, jak studentky. Já po zkušenosti s "mladou", která mě na dítě 2920g (odhad byl 2600g- předčasňák) nastříhla a se "starou", která dítě s odhadem 3700g a skutečností 4190g odrodila si začínám myslet, že si ty mladý holky prostě práci ulehčujou. Je pravda, že kdyby mě nastříhla, byl by malej venku rychleji a na míň kontra, ale ona respektovala, že jsem ji prosila o nestříhání (nevědíc co mě čeká) a taky to dopadlo. A musím říct, že ve finále jsem už takovej hrdina nebyla, bolelo mě všechno, že bych s PA spolupracovala (udělejte ..., NE, TO NEJDE. 😀 ) se taky říct nedá 😅 . Být na místě PA, tak udělám fik až za uši, ať už je ten malej venku a mám od této rodičky "pokoj". 😀

vejula
5. zář 2012

@aronek dakujem za odpoved 🙂

marquett86
7. zář 2012

Ahoj všem, prosím nevíte kde sehnat levné nelubrikované kondomy přes net? Dnes jsem byla asi ve 4 lékarnách a nikde nemají :( A přes Epino mi to příjde dost drahý.... Pokud víte prosím hoďte mi sem odkaz 😉 Děkuju !!

aronek
7. zář 2012

Tak dnes 30, opět 😀 Dle dr se nic nechystá, ale už by mohlo 😠

mima01
8. zář 2012

Ahojte kocky....tak sa k vam pridavam do klubu a od pondelka zaciname cvicit s epinom aj u nas. V utorok zacinam 36tt, to je asi tak akurat, ze?
Chcela som sa vas opytat....ked ste isli cvicit prvykrat, ako ste postupovali? Tak isto ako cvicite aj teraz neskor, alebo ste len tak vyskusali ako to funguje, zavadza sa, ci udrzite, neudrzite, nejak to nehrotili? Skusali si nafuknut a vytlacit len jeden krat, alebo na viac krat?

vivianaba
8. zář 2012

@vejula ahoj, v prvom tehu som masirovala hradzu od nejakeho 30tt az dokym som nepresla na epino, potom uz len epino. Teraz planujem tak isto, takze zatial len masaz hradze a od nejakeho 36tt sa uz tesim na epino.

lussinkaaa
8. zář 2012

Ahojte baby, idem si k vam po radu, resp. vas nazor. Cvicim od pondelka, dnes 6-ty den a vysledky su zatial taketo: 16-18-19-20-21,5-22. Podla vas je to v pohode? Dnes som pri 22 mala pocit, ze viac to nikdy nemozem dat ☹ 😖 Termin mam sice az o 22 dni, no podla ultrazvuku to bude o tyzden skor, a moj vnutorny pocit, ze to bude este skor a ja to nestihnem nacvicit ☹

lussinkaaa
9. zář 2012

takze doplnam, dnes 7-my den a 23cm

vivianaba
10. zář 2012

@lussinkaaa ahoj ja este necvicim takze nemozem porovnavat, ale podla mna pokial vidis ze robis pokroky a kazdy den das viac tak si na najlepsej ceste. Treba si verit a cvicit, urcite to stihnes a budes na seba hrda. Pri prvom raze (v prvom tehu) som mala pocit ze tych 30cm je absolutna utopia, myslim ze vacsina mamiciek ma na zaciatku ten pocit ale to cvicenie fakt pomaha a o par dni das aj tych 30. Drzim palce!

rakos
10. zář 2012

tak mam ke konci konecne pocit, ze cvicim dobre, nejlepsi poloha pro me nakonec byla kupodivu ve stoje trochu v podrepu, cvicim dvakrat nebo trikrat po sobe a dokonce se mi kupodivu dari zavadet doporucene 2/3 balonku aniz by vyjizdel 🙂

rakos
10. zář 2012

jo a nelubrikovane kondomy jsem i po velkem hledani na netu nasla jen na epinackych strankach a pak v nejakem velkem kondomovem eshopu, kde ale vysly v mensim mnozstvi draz, vzhledem k cene epina jsem uz neresila ze to bude neco navic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru