EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kiara28
25. zář 2013

Holky, nebudete některá prodávat asi kolem půlky října epi-no?? Měla bych zájem. Díky

emusa20
25. zář 2013

...chcem sa vas opytat, vzdy ked cvicim s epinom, tak sa mi maly zacne vrtiet ako keby mu to nejak vadilo...stava sa to aj vam? Uz minuly tyzden som mala v zazname, ze hlavicka nalieha na vchod, tak neviem, ci ho zavadzam prilis hlboko a jemu to vadi alebo co....ale balonik mam zatial na max 7, neviem sa akosi pohnut dalej a uz som z toho na nervy, kedze maly je cochvila na svete... 😒

velkacica
25. zář 2013

treba cvičiť čím skôr, niektorí odporúčajú dokonca aj mimo tehulkovania 🙂

emusa20
25. zář 2013

@velkacica ....uz som presla na cvicenie dvakrat denne....nech dam aspon co najviac...len keby sa tak nevrtel vtedy, lebo sa pre kopance do rebier neviem poriadne sustredit na cvicenie ☹

terryfox
25. zář 2013

@emusa20 to se mi stává taky, spíš si ale myslím, že se malému moc nelíbí ta poloha v polosedě, ve které cvičím, on se takhle vrtí i na monitoru nebo, když řídím, nemá to asi rád...

romy31
25. zář 2013

@emusa20 aj mne sa malý začne vždy hýbať, ale podľa mňa je to tiež z tej nepohodlnej polohy 😒

sandri
25. zář 2013

@kiara28 mozno ja... maly je stale KP, ak to tak zostane, tak pojdem cisarskym. Ale viac budem vediet az buduci tyzden - teda ci sa termin cisarskeho jednoducho naplanuje, alebo ci budeme cakat na spontanny porod a az potom ked sa rozbehne tak pojde cisarsky.

stepanka115
26. zář 2013

@emusa20 mě taky hlavička naléhá nad vchodem,to už mám 14 dní,ale stále porodní cesty nic ☹ Při cvičení mě to teda nevadí,ale je jasný,že když cítí tlak zvenku,tak se pohne,neměj strach,já už měla rodit a stále nic,porod si tím nevyvoláš ani neublížíš,když se chce držet,tak se drží 🙂 mě už ženou zítra na vyvolávačku,nechtěj čekat,dostala jsem takovej strach,že jsem si sehnala homeopatika na rozvolněných porodních cest a na strach,včera jsem odpoledne mě tak tlačil do zad,dost to bylo nepříjemný a holky ono to zabralo,i na ten strach,škoda,že jsem do toho nešla dřív,je to super věc a za pár korun,ulevilo se mi a vubec necítím žádné tlaky dole v zádech,všem doporučuju,beru si je zítra do porodnice,škoda,že jsem si ještě nesehnala na nějakou bolest

ataner81
26. zář 2013

@romy31 ahoj. Tak ja som dnes dala 23cm tak ako včera ale je pravda, že dnes to išlo oveľa ľahšie ako včera. Včera som sa riadne natrápila a dnes celkom v pohode. Zase bolo trošku krvi ale menej ako včera. zajtra skúsim pridať. Inak skúšala som úplne ležať a takto mi bolo lepšie. Vedela som viac zatlačiť. Ja som zatvorená na 100zánkov a krčok na 2cm, takže pôrod v nedohľadne 😒

lila69
26. zář 2013

@ataner81
@romy31 Baby moje, ja to asi nestihnem nacvicit. Termin mam sice az v polke oktobra, ale doktor si mysli po dnesnej poradni ze ani tyzden nevydrzim ☹ Dnes som dala 24,5 cm ale to je staaale na porod maaaalo 😖
A ked ono sa to cvicenie neda vobec uponahlat, takze uvidime k akemu cislu sa nakoniec dopracujem.

pindrusice
26. zář 2013

@stepanka115 Můžes prosím napsat jak se ty homeopatika jmenují? Díky!

ataner81
26. zář 2013

@lila69 aj ja stresujem, že to nestihnem ☹ Ale vieš čo, 24,5 je stále viac ako pôvodný stav. Najlepšie na tom je, že budeš ako tak psychicky pripravená. Vieš približne do čoho ideš, asi aké tlaky budeš cítiť a aká poloha na tlačenie je pre teba najlepšia. To robí veľmi veľa, takže nestresuj a cvič kým môžeš. Veď koľko bolo prípadov, že kočka mala už už rodiť a naopak ešte týždeň prenášala. Ako dlho už cvičíš? Každý deň zvyšuješ nakúknutie?

lila69
26. zář 2013

@ataner81 vies co cvicim skoro tyzden a snazim sa kazdy den o centi posunut. Ono mne je jasne ze este to mozem dotiahnut daaaleko, ale aj pri prvom dietati som ledva do 38 tt vydrzala. Ale tak nevadi, si hovorim ze durhorodicka, daco nacvicene, tak to snad tak strasne nebude.
Dnes skusim pocvicit este raz, aj ked by som nedala viac, aspon na taku udrziavacku.
Inak pri prvom som sa natrhla, nenastirhavali ma - dohodla som sa s doktorom nech nestriha ked nebude treba a to isiel maly nakoniec vakuom, ale to sitie po natrhnuti sa hojilo fantasticky ! Ja som sedela na prdeli 🙂 este v den porodu uplne v pohode. Takze asi fakt radsej troska natrhnut ako nastrih.

pindrusice
26. zář 2013

Potřebovala bych poradit s používáním epi-na (zajímá mě samotné používání, ne následky). Dneska začínám 35 tt, tak jsem si řekla, že bych měla pomalu začít.
Mám několik dotazů:
1. když se myslí ze 2/3 zavést balónek, je to nějaký cca 2 cm za zúžení balonku?
2. na kolika napumpování jste začínaly?
3. balonek si musim pořad tlakem přidržovat, protože mi samovolně vyklouzává... i přifouknutý (to znamena že je malo nafouknutý?, ale tlak cítím). Asi by to šlo lépe bez lubrikace/kondomu...ale to mi zase nešel zavést.... měli jste tento "problém"?

Děkuji za vaše postřehy!

ataner81
26. zář 2013

@lila69 ja som začala v pondelok a som len na 23cm. Tebe to ide pekne keď si dala už 24,5cm. Ja sa bojím cvičiť 2x denne lebo už včera som krvácala(len trošku, asi cievka)a dnes zase aj keď menej

evelynba
26. zář 2013

@ataner81
@lila69 boze baby, fakt zbytocne stresujete... ja mam dnes TP a som len na 24 a to cvicim uz mesiac, viac mi to proste nejde, posuvam sa strasne pomaly... asi mame kazda predsalen inu tu fyzionomiu.... tak mozem byt len rada, ze som vobec cvicila pravidelne,urcite lepsie ako povodnych 15cm, i ked viac to nie je, hold netusim co stresujete :D

sandri
26. zář 2013

@pindrusice ahoj, ja som tiez dnes zacala. balonik vyklzava kazdej z nas, to je normalne. Ja som si ho zaviedla nieco za tym miestom zuzenia, myslim si, ze to nemusi byt na centimeter presne 😉 na prvy raz som dala len 5 cm v tabulke, co je oznacene ako 16 cm priemer... no, nic moc, ale ved len zaciname 😉 vecer chcem cvicit este raz.

olusenka
26. zář 2013

@pindrusice 1. na to neumím 100% odpovědět, prostě jsem ho nezaváděla celý, nechala kousek koukat, tam kde se to asi začalo rozšiřovat, ale už nevím přesně.
2. počet napumpování byl pokaždé jiný, asi záleží dost na tom, jak moc balonek mačkáš, jestli na maximum, nebo ne. Mě třeba po prvních pár dnech bolely svaly na předloktí, tak jsem asi další dny pumpovala slaběji, takže jsem se na stejný průměr dostala větším počtem napumpování než třeba napoprvé. Takže se to tak určitě podle mě nedá říct, spíš jde o průměr v cm.
3. ano, vždycky jsem balonek musela jednou rukou přidržovat, pořád vyklouzával. Nikdy jsem při cvičení nemusela balonek vytlačovat, pouze jen brzdit, aby nevyklouzl moc rychle a o velkém průměru a nezranil mě.

stepanka115
26. zář 2013

@pindrusice na stres z porodu gelsemium sempervirens 15ch,5 tabletek před spaním a pak od rána 5 tabletek každou hodinu až do akce,možno dát partnerovi při porodu na sále,já si je šupla včera odpoledne a před spaním a dnes ráno a zítra si je beru sebou a na rozvolnění porodních cest arnica montana 15ch,5 tablet měsíc nebo 14 dní před porodem a deset tablet v první době porodní,jenže já si je bohužel koupila na poslední chvíli,tak včera deset,dnes si dám 3Xpo pěti a zítra si je beru sebou,ale je mi krásně po těle,ono to funguje,doporučuju všem,dokonce jsem se dočetla na vyvoláním porodu,ale v létáku to nemužu najít,ale našla jsem to na netu,zkusim mrknout,já to nestíhám,protože u nás lékárna není a většinou je tam nemají,musí se objednat nebo se dají objednat na netu.

an3tka
26. zář 2013

@evelynba jsem na tom dost podobně, TP mám v neděli a víc jak 25,5 prostě nedám ani kdyby co.. ale taky si říkám, že lepší tohle, než těch 14 na začátku, takže i když třeba budu mít nástřih, tak snad ne tak velkej, jako by byl, kdybych necvičila vůbec..

pindrusice
26. zář 2013

@stepanka115 homeopatika sem tam užívám, takže účinkům věřím. Určitě zajdu do lékárny a koupím, snad zaberou i tentokrát 🙂 Ale jak píšeš, rozdíl si pocítila.

stepanka115
26. zář 2013

@pindrusice no,jsem dost vyklepaná z bolestí a tak,tak když mi včera doktor řekl,že pokud do pátka neporodím,tak nástup,tak jsem se málem zhroutila,tak jsem na poslední chvíli koupila aspon na stres a na porodní cesty,ty cesty teprve poznám,ale jakmile jsem si vzala na stres,tak se mi udělalo krásně po těle,přestalo mi tvrdnout břicho a tlačit v zádech,prostě mkě nic netrápí,je mi krásně,psychika dělá hodně,ani se tomu malýmu nedivím,že se mu nechce narodit,od pondělka jsem zhubla dvě kila,s epinem mám nacvičeno 27cm,víc jsem nedala a je mi to najednou jedno,pila jsem maliník a lnéné semínlko,víc už opravdu udělat nemužu,ještě se dneska pokouším pít ten kořeněný nápoj na vyvolání porodu,ale asi nic,tak co se dá dělat 😒

pindrusice
26. zář 2013

@stepanka115 a to už tolik přenášíš, že ti ho chtějí vyvolat? Jiank to vše co píšeš znám, nevím jestli to bude mít účinek, ale můžu si řít, že jsem udělala maximum a teď nezbývá než věřit.

stepanka115
26. zář 2013

jo,mají vzláštní přístup,déle jak týden nechtějí,jelikož to bude v neděli,to se nikomu nechce,mám přít zítra,ani neudělali ultrazvuk,jestli je placenta v pořádku,jen ozvy,prý placenta je na 40 týdnu,přitom mi moje doktorka,že týden nic neznamená,četla jsem,že přenášené těhotenství je po 42:týdnu

ataner81
26. zář 2013

@evelynba máš pravdu. Bol to len môj momentálny pocit. Však mám ešte do pôrodu 3týždne a ak nestihnem, nevadí. Dali to predo mnou miliardy žien bez cvičenia, tak to dám aj ja 🙂

ataner81
26. zář 2013

Baby táto skupina je super.Ráno som mala menšiu depku, že nestíham nacvičiť a že to nedám lebo môj výkon zo včera sa nezvýšil ale po polhodine ma to prešlo a opäť nastúpila nesmierna radosť z malinkej v brušku a z toho že ma o pár týždňov čaká nezabudnuteľný, mimoriadne silný, emotívny a verím že jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote-pôrod môjho zázraku, mojej milovanej a vytúženej dcérky 🙂 Celý deň som v tejto eufórii a tak mi to jednoducho nedalo a zacvičila som si ešte raz. Čuduj sa svete ráno 23cm a teraz 25cm. Jupíííííí, veľmi sa teším. Stará svätá pravda, že s úsmevom na tvári a šťastím v srdiečku ide všetko ľahšie 🙂 Prajem vám krásny zvyšok dňa 🙂

drobecek1
26. zář 2013

Ahojte maminky. Jestli budete některá prodávat epi-no, tak mě prosím informujte. Mám zájem. Termín máme až v prosinci, ale čím dříve ho budeme mít, tím lépe 🙂. Předem děkuji za odpovědi.

eca221
26. zář 2013

Ahoj dievčata, v utorok po poradni s dokotorom som dopadla dobre nedobre... placentu mam vytiahnutú a krčok nemám tak nízko, aby som nemohla necviciť s epi-nom...doktor vedel o čom je reč, keď som sa ho na to pýtala, povedal mi, že vzdy je lepsie niečo skusit, ako nič, že s epi-nom ak si nepomôžem, tak určite si nenarobím zle. Horšie však je, že mi zistil bakeriálnu vaginozu. Nemohol ma ani prehliadnut, čo ma to tak bolelo. No bola som z toho dost mimo. Doktor ma ukludnil že to je v tehu normalne, ze ja za to nemozem, teraz mam antibiotika a cvicit mozem az ked mi to zmizne. Kedze mi povedal, ze skor ako od 36 týzdna by som aj tak cvicit nemala, budem dufat, ze pri dalsej prehliadke to bude ok a budem sa moct pridat k vam cvičiacim...

jaya
26. zář 2013

Ahoj holky, dneska jsem zjistila nesrovnalost v EN originale a CS prekladu... V EN je, ze se ma balonek zavadet do poloviny. Tak to zkuste cvicit takhle, treba to bude snazsi. Jinak ja mam termin za necele 4 tydny a jsem na cca 21cm. Uvidime, jak to bude dneska vecer :( Zatim jsem cvicila asi trikrat.
@drobecek1 Mam uplne nove epino - koupene v zari, prodavat ho budu po porodu cca 21.10. Kdyztak mi napis do posty, jestli by to pro tebe nebylo moc pozde.

chimsee
26. zář 2013

Ahojte kocky, urcite sa nestresujte, ze vam nejde nejake vyssie cislo. Ja som niekolko dni zvykla stat na nejakom ciselku a napriklad pri 24cm som si myslela, ze viac uz asi nikdy nedam 😀 A ono to nakoniec vzdy nejako slo. Teraz som na 29,5cm, mam uz len par dni do TP, ale mozno dam aj viac. Podla mna je super, ak sa niekto dostane aj na 25cm, je to urcite lepsie ako nic... A vraj sa aj ranky lepsie hoja, ked zena predtym cvici s epinom. Ja verim, ze nam to kazdej urcite pomoze 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru