EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

adel22
22. lis 2012

@sunflower87 A skusala si vytlacit? ani babatko z teba nikto nebude tahat, musis ho predychat von, tak si to vyskusaj aj na Epine....ja som tiez skusala tlacit a bolo to dost tazke, ale ked som zacala dychat zhlboka, tak to bolo ok a islo to! Ved vyskusaj a uvidis co bude

sunflower87
22. lis 2012

@adel22 ...ja sa bojím, že by sa mi spustil pôrod alebo tak...či nemôže sa nič stať??

hany1979
22. lis 2012

@kajalka ja mluvila prave o svalech, hraz je to nejmensi, ale epinem prave povolujes i svaly uvnitr, ktery se rady potrhavaji. A kamaradka mi sama potvrdila, ze i po 10ti letech po porodu tu jizvu obcas citi, ze ji jakoby tahne, kdyz si blbe drepně.

adel22
22. lis 2012

@sunflower87 neviem ti zarucit, ze sa nic nestane....ale v podstate ked budes predychavat tak podla mna sa nic zle stat nemoze.....ved to robime vsetky...ale zase na druhej strane, ked mas strach...tak to rob ako doteraz..nestoji to za to...a v podstate to co s tym robit mas aj robis- posilujes, pripravujes sa..... 😉

audi1986
22. lis 2012

@sunflower87 já bych teda už brala, kdyby se mi porod spustil, ale vytlačuju jak divá a porod nikde, takže to asi nebude tak hrozný -)

barushkaa
23. lis 2012

@rosaleen To nevadí... snad budu mít štěsti jinde. ještě mám čas 😉

moka
23. lis 2012

Ahojte, dievčatá, aj ja cvičím, dnes som dala niečo vyše 29 cm, ale objavilo sa mi trošičku krvi. Nič tam nevidím, možno vnútri niečo "povolilo"? Mám dať deň pauzu? Rada by som nacvičila aspoň tých 30 a do termínu mám už iba pár dní, no nechcem niečo pokaziť...

petja
autor
23. lis 2012

Děvčata,jsem moc ráda,že to tady žije 😉 Myslim na vás na všecky

sunflower87
24. lis 2012

...konečne som sa dopracovala na 9cm+kúsok 🙂 som happy 🙂 , tak a už len dať 10cm a udržiavať to 🙂

leilab
24. lis 2012

neviete mi poradit, ci mozem teraz pouzivat epino, ked mi dr predpsala cipky? davam si ich az pred spanim a dr som sa na to nepytala, lebo mi len dala recept a az doma som zistila, ze co mi to vlastne dala

hany1979
24. lis 2012

@moka urcite si dej pauzu,jestli uz to tedy nemas za sebou 😉 mas nacviceno dost,tak si pred tim porodem odpocin. Jak uz jsem tu psala,ja dala jednou 29,5, jinak jsem mela nacviceno na pohodu cca 28 a cvicila jsem naposledy v nedeli a rodila v utery a stacili to. Ja vim, ze tomu ted nebudes verit, ja taky neverila a rikala si, no jo,to se jim to keca, kdyz uz to maji za sebou, ale ono fakt pri porodu hodne pomuzou hormony a ty cesty povoli a cesta bude promazana taky dobre. Drzim palce.

edulkobaby
24. lis 2012

@vivianaba Ahojte, nie je mi celkom jasne, ci cvicim dobre, akosi mi to nejde... Davam balonik do polovice, potom nafukujem ale to mi skoro cely vyklzne sam...Citala som par stran tu dozadu. To si mam davat ten balonik dnu cely?

audi1986
24. lis 2012

@edulkobaby nee nedáváš ho dovnitř celý, ale je to na ruku docela zabíračka, přestal mi vyklouzávat tak u 8 cm, teď jsem skoro na 9,5 cm (29,5 cm metrem kolem dokola) a to už nevyklouzává....

edulkobaby
24. lis 2012

@audi1986 Dokelu ☹ Civicm uz tyzden a furt vyklzava. Vlozim do polovice alebo dvoch tretin, nafuknem, drzim ako diva a ked si konecne po 10 minutach chcem vydychnut, ze to mam za sebou, tak zistim, ze som ho mala skoro cely vonku. Takze este viac drzat rukami? To sa snad ani neda...

audi1986
24. lis 2012

@edulkobaby no jestli cvičíš bez partnera, tak to musí být dřina, já cvičím s manželem, takže je moje starost jen to, aby nevyklouzl, zatímco manžel nafukuje, já si nedovedu představit nafukovat a ještě přidržovat - vše v jedné osobě....- mám ho vevnitř vážně tak z těch 2/3 a přidržuju ho rukou

audi1986
24. lis 2012

@edulkobaby a kolik dáváš?

edulkobaby
24. lis 2012

@audi1986 Tak moj mm vie, ze to pouzivam, ale nechce sa mi pocuvat jeho komentare, tak ho z nacviku vynechavam a cvicim, ked som sama doma. Tak skusim este viac pridrziavat. Diki za radu.

edulkobaby
24. lis 2012

@audi1986 tak len tych 7-8

moka
24. lis 2012

@hany1979 dík za povzbudenie, nemám to ešte za sebou 😉 Dnes mi to nedalo a cvičila som opäť, ale zasa trošku krvi. Možno mi vnútri praskla nejaká cievka? Záleží určite aj od toho, aké veľké je bábo a vyzerá, že naše bude veľké... Môžem sa spýtať, koľko g malo pri narodení Tvoje a aký bol obvod hlavičky? Tak strašne by som chcela nacvičiť aspoň tých 30 cm...

audi1986
24. lis 2012

@edulkobaby po týdnu jsem měla taky 7 až 8, teďka taky vždycky napoprvé dám těch 7 a až asi na popáté jsem se dopracovala na těch 9 a něco a to už cvičím skoro 14 dní...no já si to fakt bez manžela nedovedu představit, je to i při tom cvičení super podpora a když už to fakt bolí, tak se mu zakousnu do ruky, aby si to taky užil -)))

audi1986
24. lis 2012

@moka jaký máte váhový odhad? taky se bojím, že budeme mít obříka - dneska jsme měli už 3,4 kg, takže se bojím, že ani epino nepomůže

moka
24. lis 2012

@audi1986 pred 10-timi dňami bol váhový odhad 3,2 kg, ďalší utz budem mať v stredu. Kedy máš termín?

audi1986
25. lis 2012

@moka později než ty - 6.12. podle UTZ a 12.12. podle MS

hany1979
25. lis 2012

@moka taj mala mela 3300g a hlavicku 33 cm, jak jsem psala, mela jsem nacviceno na pohodu 28 cm. A ta ty vahove odhady zas az tak nedejte, ono se to hrozne tezko meri. A neboj, nemusis mit celych 30, jak jsem uz psala, ono to pri porodu taky samo povoli. Dost dulezity je taky pristup porodnika, kde budes rodit? Ja rodia asi na 4 zatlaceni a po dvou me doktorka zarazila, at pockam, aby se ta hraz poddala, pomasirovala ji a pak jsme pokracovali. Vedela, ze nechci nastrih, bude-li.to mozny, ale nestrihala by ani tak, v Melniku jsou fakt uzasni.

aprilka9
25. lis 2012

ahojte Epináčky 😉 Nestíhala som sa ozvať skôr, lebo dnes je tomu 11 dní čo je naša malinká na svete 🙂 Musím vás len povzbudiť, stále som tu stresovala, že mi to s balonikom nejde a nakoniec som rodila tak, že som prišla do nemocnice s tým, že mám trocha ružové na gaťkách a doktor hovorí, že však mi rodíme!!! Prišla som na 9 cm otvorená a ani som o tom nevedela, lebo som mala len také kŕče ako pri mrche 🙂 V ordinácii mi odtiekla voda a za 15 min som maličkú mala pri sebe 🙂 Doteraz som z toho sama prekvapená, ani veci do pôrodnice som zo sebou nemala a manžel bol ako pred infarktom - ešteže bol so mnou, ale môj pôrod bol ozaj krásny zážitok a čo je najpodstatnejšie, poprosili sme môjho pôrodníka, aby ma nestrihal, iba v najnutnejšom prípade (on vedel o Epine už predtým), tak chudák hovoril, že váhal do poslednej chvíle či strihať či nie.. a nakoniec som porodila bez akéhokoľvek poranenia, za čo som mu vďačná, no hlavne vám všetkým odkazujem - balónikujte a nevzdávajte to!!! Ja som si od začiatku sedela ako som chcela a som šťastná prešťastná 😉 Držte sa, veľa šťastia všetkým !!!
PS: S epinom som cvičila tak necelé 2 týždne pred pôrodom a aj to nie stále a len večer.. myslela som, že môj balónik nefunguje, lebo ukazoval len 22 a viac nie. No po odmeraní tam deň pred pôrodom bolo 8cm. TAk len aby ste vedeli. 😉

audi1986
25. lis 2012

@aprilka9 děkujeme za povzbuzující zprávu a gratulace -)) jen nám prozrad jak je malá veliká??

gejba
25. lis 2012

@aprilka9 Jéé, taky moc gratuluju a závidím takový porod. Pořád doufám, že taky budu jeden z těch bezbolestných porodů 🙂

gejba
25. lis 2012

@edulkobaby a v jaké poloze cvičíš? Já jsem to zkusila v kleče, jak tady píšou holky a to se taky nedalo udržet, takže cvičím v polosedu a tolik ten balonek nevyklouzává. A taky ho namažu jen trošku na poprve a pak už ani nemažu, aby neklouzal, ale zas se pak hůř vytlačí.

gejba
25. lis 2012

@leilab Tak to netuším. Asi záleží, na co ti je předepsal, jestli na nějakou infekci, tak bych radši chvilku počkala s tím, si tam něco strkat. A jinak bych to epi-no používala s kondomama, aby zas nějaká látka z těch čípků nevadila tomu balónku. Ale to je pouze můj laický názor.

moka
25. lis 2012

@hany1979 tak to je super, ze si mala taky porod. Ja som svojmu porodnikovi o epine hovorila, on vravel, ze tak, ci tak nestriha automaticky a snazi sa nastrihu predist. Tak som zvedava, len sa bojim, ze nase babo bude naozaj velke. Mam uz len par dni do porodu, ale uz 2 dni som mala na baloniku krv, tak neviem, ci pokracovat, ci si dat pauzu, ale to zasa nestihnem nacvicit. No ublizit si tiez nechcem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru