EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

motuem
3. kvě 2009

Ahojda holky, jak pokračujete? 🙂 Jen jsem se chtěla zeptat, zda nacvičujete v tom pololežosedě? Je to asi nejpodobnějí s polohou u porodu, že? 😒 Myslím, že v čapinu by to šlo lépe. 😅 Včera dopo jsem dala obvod 25cm, ale ten tlak na konečník byl dost velký...až křeče. Povolí to taky? 😅 Večer se mi už nechtělo, ale musím se hecnout a zkoušet to 2x denně. 😔
Ještě by mě zajímalo, nějaká kočka tu dříve psala, že prý se na Epi no nesmí používat kondom...prý to tam píší, že top balónek ničí. To je nějaké divné, ne? Vždyť samotný kondom je latex...guma...a je lubrikovaný silikonem, který gumu neničí. 😕 Tak by mě zajímalo, z čeho vlastně Epi No je?

katka1981
3. kvě 2009

motuem? ja len s kondomom ☹ no ono je epino potom take akoby pudrove. Rodi sa v polosede? Ja cvicim poleziacky, hm.

babalala
3. kvě 2009

Moteum - balonek je ze silikonu a mohl by ho poškodit kondom lubrikovaný něčím na bázi oleje. Pokud je lubrikant na vodní bázi, není problém. Výrobce pochopitelně kondom nedoporučuje - není v jeho zájmu, aby si holky mašinu vzájemně půjčovaly, nebo prodávaly, že jo.. 😉

Nejvhodnější poloha pro porod je z fyziologického hlediska dřep nebo posed na nízké židli (porodnické), protože se vchod rozšíří o dalších 28% - ale tyto polohy nemusí každému vyhovovat.. (já jsem trénovala správný dřep celé těhu, nakonec jsem tu polohu absolutně nesnesla. 😝 )

JO -taky jsem na 25 - už tři dny 😖

natashkaa
3. kvě 2009

Tak ja som sa vcera dostala na 7cm - neviem kolko je to obvod - ale som si aj zakricala ako som vytlacila to uz fakt bolelo si neviem predstavit este dalsie 3 cm. Inak aj ja ho pouzivam len s kondomom zda sa mi to byt ovela hygienickejsie

katka1981
3. kvě 2009

natashkaa, presne aj ja. Je novy a ak pomoze necham si ho, ak by sme mali druhe babo. Ja som zatial na 6,5 a dnes sa pokusim na 7 ale ktovie, ved vcera to bol druhy den nacviku a bolo to horsie ako prvy den nacviku.

kam
3. kvě 2009

babalala: díky za ten odkaz....jen ale nevím jak poznám, že se mimi otočilo...já to na sobě vůbec nepoznám...(jak tam píšou že když se mimi přetočí, má se jít do podřepu). Miminek se mi hýbe nejvíce večer kolem 10, mám pocit, že stále hledá polohu, ale přes den je klid. Podle čeho to poznáte vy, že už má hlavičku dole? Minule když mi dr řekla, že už je hlavou dole, jsem ji říkala, že stále cítím pohyby dole v podbřišku a ona na to, že mimi má přitáhnuté nožky...takže podle kopání to určit nejde... 😒

katka1981
3. kvě 2009

kam, mne ked sa mala pretocila, ja som to nezistila, len lekar na poradni mi povedal, ze babatko je uz hlavickou dole a poradnu som mala asi v 26.tt. ked mi to povedal.

babalala
3. kvě 2009

Kam - já jsem u prvního věděla přesně, kdy se přetočil, u druhého jsem to taky nepoznala.
Ale pokud ucítíš při cvičení velký pohyb a jasnou změnu, tak by to snad mělo být ono..
A ještě mě napadá při další poradně poprosit doktorku, aby ti řekla přesně, kde co mimin má a pořádně si ho osahat, abys pak poznala, že je něco jinak. Tak snad vám to vyjde!

motuem
3. kvě 2009

Holky, mám na vás takový dotaz... dneska jsem dala obvod skoro 26cm, ale bohužel jsem to neuhlídala a kolík mi tam zajel celý na délku a pak jsem zjistila, že trochu krvácím. 🙄 To vypadá, že jsem si podráždila čípek, že? Stalo se Vám to někdy nebo ten balének držíte v těch 2/3-nách? Budu ho muset více držet.... 😠 Snad to nebude nic vážného, každopádně ráno už by tam neměla být čerstvá krev, že?

babalala
3. kvě 2009

V těch dvou třetinách ho neudržím nikdy.. 😕 zatím jsem problém neměla. Myslím, že sis spíš udělala trhlinku na poševní stěně, už to tady kdysi někdo řešil. Dala bych si na tvém místě den pauzu, aby se to zacelilo. Samo, že kdyby krvácení neustávalo, radši bych zašla ke gyn.

kaskya
4. kvě 2009

Pri prvom porode ma nastrihovali. Tak sikovne a tak sikovne ma doktor zasil, ze ked som po sestonedeli isla k mojmu gynekologovi na prehliadku tak sa ma pytal ze ci mi vobec robili nastrih. ze absolutne nic nevidno. ale tie bolesti po porode, nemohla som si poriadne sadnut, lahnut, stipalo to, na malu potrebu do sprchy, o velkej potrebe ani nehovoriac 🙄 . no otras. ale zas sa bojim, ze ked budem pouzivat ten balonik tak za tych par tyzdnov precvicovania a pumpovania budem cela vo vnutri roztahana a po porode bude onicom sex. nebojite sa toho? ja by som mala asi komplexy keby ze zostanem na niekolko prstov otvorena a posvove svalstvo ochabnute... ? nerozmyslali ste nad tym?

kaskya
4. kvě 2009

ešte jedna otázka, nehrozí skracovanie krčka maternice pri takomto rozťahovani?

babalala
4. kvě 2009

Kaskya - psala jsem to o pár příspěvků výše - při cvičení s Epínem tkáň nenatahuješ, nezvětšuješ permanentně její obvod, ale její pružnost! Navíc - EPI se používá i mimo těhotenství jako léčba inkontinence. Výrobce na svých stránkách doporučuje cvičení taky PO porodu - právě proto, aby se všechno vrátilo do normálu těm, které mají nějaké potíže.

Zkracování čípku by hrozit nemělo - ale pokud bys měla pochybnosti - stejně chodíš v těch posledních týdnech do poradny každou chvilku, takže lékař by tě určitě upozornil, kdyby bylo něco v nepořádku.

anjelik123
4. kvě 2009

natashkaa a kde sa to da objednat moze to byt zaujmave len ci to este v mojom pripade ma vyznam §

jajkax
4. kvě 2009

Ahoj holky,nechystáte se již některá prodávat?Nějak kolem 1500Kč? 😉

katka1981
4. kvě 2009

anjelik123, poslala som email, oni mi poslali podmienky a cennik. coord-med@volny.cz a maju lepsie ceny ako branakdetem. A da sa poslat aj do SR. PI-NO plus 2932,10 Kc, EPI-NO 2321,70 Kc, ceny su vratne DPH. Poprosila som o fakturu v Eurach a nebol problem.

katka1981
4. kvě 2009

Uz treti den som na 6,5 (zacinala som na 6,0). Je sanca ze sa to rozbehne alebo to bude este horsie? Ake mate skusenosti a pokroky???

bengy
5. kvě 2009

Ahoj holky, vaší diskuzi čtu dlouho, asi tak od 15 tt 😉 , Epi-no mě na první pohled ihned zaujalo a když jsem si vyslechla pár příhod z porodů, tak jsem se rozhodla tomu trochu (hodně) pomoci. Vím, že člověk nikdy neví, jestli nebude muset na císaře apod, ale radši budu cvičit.
Takže dneska jdu vyzvednout EPI-NO osobně, mam to kousek od práce a rovnou budu brát dvě, protože ho chce ještě jedna kámoška, která je těhu stejně jako já.
Jen info, pan Sedláček mi zrovna říkal, že jsem mu vzala poslední 2 EPI-NA, takže zrovna objednává další, jen nevím, jak dlouho ta objednávka trvá, tak jen pro info. Kdyby někdo chtěl EPI-NO pořízovat na poslední chvíli. Dle všeho je o něj velký zájem.

Já mam ještě na cvičení čas, ale za měsíc jdu na mateřskou, tak si ho raši vyzvednu dřív a nemusím platit poštovné a bude doma. Ale koukám jaké holky děláte pokroky a pomalu se na ten porod začínám těšit.....teda, ještě jsem neviděla ten nafouknutý balonek- pak mě radost možná přejde 😅

Držím všem palce a ať porody s EPI-NEM jsou rychlé a bezbolestné 😉

natashkaa
5. kvě 2009

Ahojte, tak po dvoch tyzdnoch skoooro 8. Tie 2 a drobne si ani neviem predstavit uz to peekne boli 😀

natashkaa
5. kvě 2009

katka1981 tak to si dobraa po 3 dnoch 6,5 ja som mala prvy tyzden 5,5 a az potom sa to rozbehlo ale niekedy si dam aj pauzu vecer lebo to mam cele rozdrazdene tak nech sa mikroranky zhoja.

anjelik:
napis na tento mail a poslu Ti ho: sedlacek@coord-med.cz

babalala
5. kvě 2009

Natashkaa, Katka - včera jsem měla docela úspěch - vlezla jsem si s epínem do vany a po nahřátí "dolního segmentu" sprchou a ve dřepu vyklouzlo 28cm téměř bezbolestně.

Mot - co krvácení - dobrý?

natashkaa
5. kvě 2009

Fuuuu tak gratulujem 🙂 tak ale ja si vravim, ze aj ked 10 nedam tak som sa mozno vyhla par stehom navyse

lososka
5. kvě 2009

ahoj holky! se vám to krátí koukám, tak možná budete chtít balouše pak prodat, tak mi když tak napište do IP 😉 moooc držím palečky! 🙂

petja
autor
5. kvě 2009

Čauky holky,suepr,že se přidávají ke cvičení další budoucí maminky,určitě budete spokojené,mě cvičení dodávalo moc co do psychiky,protože se mi začalo plnit moje přání,co nejvíc se vyhnout možnému nástřihu,i díky tomu potom bylo moje šestinedělí šťastné a bez chmurů vlivem bolestivého zážitku z nástřihu a co si budem povídat,ještě dlouho po něm 😢

Babala,to je super nápad ve sprše,toto mě nikdy nenapadlo.Během 1.doby porodní jsem byla ale snad jen ve sprše,pamatuju si,že jsem měla vařící vodu a třásla jsem se zimou 😨 Ale táák dobře mi dělala ta horká voda,sotva jsem vylezla ven,tak šup a kontrakce 😖

Káťa je fakt moc dobrá za 3 dny takovej pokrok.To bude porod jedna báseň.Já měla porod teda taky rychlý.Kontrakce přišly asi ve 22 a 02.23 byl Filípek u maminky na bříšku 🙂 To byla slast 🙂

Všechny děláte pokroky mám z vás radost,jak se staráte o svoje bříška a zajímáte o možnost,jak si zlepšit a usnadnit porod,epi-no mi dalo moc

Anjelik,pokud bys sehnala epi do 37tt určitě to má význam.Jinak aspoň určitě masáž hráze,malinik,lněné semínko či cokoliv co napomůže porodu...

motuem
5. kvě 2009

babalala...je to o.k., díky 😉 Už za chviličku nebylo po krvi ani stopa, ale raději jsem si dala včera pauzu. Bylo to asi z toho čípku, protože jsem to měla moc hluboko a při stěrech taky někdy krvácím. Dneska jsem to zkoušela znovu a držela jsem nádobíčko, aby nezajelo úplně celé dovnitř. Tak myslím, že ruka mě bolela více. 😀 Ale jinak skoro 27 cm. 🙂 Je to trochu nepříjemnější, než když jsem nafukovala úplně uvnitř, ale říkám si, že alespoň déle natahuji ten sval. Jinak věřím, že po koupeli a ve dřepu byl obvod větší. 😉 Raději to zkoušet nebudu, ať se neupnu na tu polohu dřepu a pak si budu říkat, že klasická poloha pro porod je naprd. I když opravdu je... 😀

petja
autor
6. kvě 2009

Motuem,dá se řící,že i já jsem si malovala,jak budu rodit v jiné poloze než v pololeže,je to nepřirozené a rodit do kopce?Ani náhodou! Nakonec ale bylo vše jinak a na balon jsem se nemohla ani posadit,natož skákat na něm,poloha v podřepu nemyslitelné!Rodila jsem v pololeže a byla to pro můj porod nejlepší poloha 😉 takže každá instiktivně zaujmete takovou polohu,jaká cítíte,že vám v tu chvíli vyhovuje nejvíc 😉 Pro mě klasická poloha byla zrovna ta nej...

petja
autor
6. kvě 2009

...jo a moc díky za odkaz na tampony,to víš,že neva,že jsi to napsala veřejně 😉

motuem
7. kvě 2009

Holky, stává se vám při "tréninku", že jakmile začnete nafukovat, tak miminko začně dělat protitlak na svěrače? 😕 To se potom fakt nedá, včera jsem to musela přerušit, protože ten tlak z obou stran... 😀 Ale je možné, že mi to dělá shválně, žížala jedna... 😎

petja
autor
7. kvě 2009

Motuem taky se mi to stávalo,jak kdyby chtěl zjišťovat co se k němu snaží dostat 😀

katka1981
7. kvě 2009

Ja nerada cvicim, ked je mala aktivna. Dnes som mala pauzu, zajtra idem zas a po 6 dnoch si dam zas 1 den volna. Snad to pomoze. Vcera to nebolo prijemne, lebo som zaparena dole a bojim sa ci mi to do zajtra prejde. Nemate nato nejaky recept? Mam to cervene a svrbi to. Kvasinky to nastastie nie su. Ale pocity rovnake ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru