EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

babalala
7. kvě 2009

Mot - jojo, taky se přežďuchujeme.. 😀
Fajn, že to hned přestalo, ta krev.
Jo - a jasně, že se neupínám k žádné poloze - napoprvé jsem předpokládala dřep a nakonec jsem v něm nevydržela ani minutu, naopak porodnická židle mi připadala jako mučící nástroj a nakonec byla nej.. 😵
Ale ve vaně teď vytlačuju z ryze praktických důvodů.. 😉 (Prostě když tlačím, jde ven i obsah m.m.)

Katko - teatree. Buď bych zkusila nějaký olejíček, nebo přímo toto: http://www.lekarna-online.com/zbozi/1796318-alt... (prvních pár sekund po aplikaci je to sice horor, ale pak nastane úúúúúúúúúúúleva.. 😵

motuem
7. kvě 2009

babalala...krev přestala a zase dnes začala, ale opravdu jen trošičku a po je hned klid. Je možné, že jsem byla zase daleko, ale ono se to špatně natahuje na té hrázi. 😒 Prostě to beru tak, že mám citlivější sliznici a překrvený čípek. Dr. říkal, že jsem úplně zavřená, i když vím, že se to může během několika hodin změnit. 🙂 Každopádně už mě to tak neznervózňuje...samozřejmě, kdybych krvácela moc, tak s tím přestanu. 😉 Zkusím zase zítra, jinak bych se nehnula z místa.
S tím upínáním na určitou polohu, to jsem myslela sebe. To kdybych zjistila, že je to tak lepší. 😀

Katko...pokud to je z venku, tak na potírání není špatné ani koloidní stříbro...nemělo by ani pálit. Ale raději si projeď nějaké diskuze na toto téma. 😉

petja
autor
8. kvě 2009

Kati,derivační koupel 😉

katka1981
9. kvě 2009

babalala, je to neskodne v tehu?

petja, musim nieco zohnat rychlo. Skusim muza poslat do lekarne a nesmiem chodit nikam von a sediet na kave na umelej stolicke, inak by som bola ok.

Dakujem za tipy, musim byt ryclo fit aby som mohla epinovat.

Ja uz viem odkial mi isla krv, mam taku inu sliznicu, gynekolog povedal ze to su tehotenske zmeny, ze to zmizne, ze to nie je ziadna choroba, take akoby rostrapkane, takze je to haklive na epino, ale hned to potom prestalo, ale aspon viem ze to nie je krcok. Ja som rozmyslala aj nad rybacou mastou alebo nieco co je pre babatka. Mala som to uz pred tym, ale kedze som necvicila s epinom tak to preslo trebars za 5 dni aj skor, ale ja potrebujem byt fit hned, kvoli epinu.

katka1981
9. kvě 2009

babalala, tak ten gel u nas v lekarni nemaju, ani do tyzdna by ho nezohnali, tak mi len zostava prezit to bez neho.

babalala
9. kvě 2009

Katka - ten Femisan byl právě jediný, který se mohl i v těhu - ale pídila jsem se po tom už kdysi, při prvním těhotenství (šíleně mě v "dolním segmentu" dráždila bazénová voda), takže teď už je možná na trhu něco dalšího. V každém případě je tam tou účinnou složkou teatree oil - tak zkus ten, nebo nějaký přípravek, který ho obsahuje (buď v lékárně, nebo ve zdravé výživě).

katka1981
9. kvě 2009

Na ake cisla ste sa dostali maximalne a za aky cas? Mali ste nejake zranenie pri cviceni?

katka1981
11. kvě 2009

babalala, ahoj ja dnes oslavujem, manzel mi zohnal femisan, joj aka som stastna. Z toho tepla sa to zas zhorsilo, ja som taka stastna ze to nasiel v jednej lekarni. Jupiiiiii. Budem moct coskoro cvicit.

babalala
11. kvě 2009

Katuško - doufám, že zabere a přinese úlevu, a že se budeš moci zase brzy pustit do bohulibého díla! 🙂

katka1981
11. kvě 2009

babalala, verim ze ano, ale bol poskodeny obal a vytecene z tuby, muz ho ide vymenit, dufam ze ho budu mat ☹

katka1981
11. kvě 2009

mna to cvicenie nahana, preto musim byt fit

samicka
11. kvě 2009

ahoj bříškandy, epiňačky, taky jsem epinovala a velmi úspěšně, svoje epino už jsem prodala. Moje kámoška teď shání epi.no, nemáte některá na prodej? Popis, stva, cena do IP-předám kontakt na tu těhuli. Díky!!!

natashkaa
11. kvě 2009

samicka

Ahoj a na kolko si sa dostala pri fukani baloniku ked si sa nenatrhla nakoniec?

samicka
11. kvě 2009

natashka- psala jsme to tady naposled 10.12.2008 den před porodem, už nevím 😀 a pak zážitek porodní jsem tady psala myslím 16.12. 2008 po návratu z porodky. Asi to bylo 27,5cm obvod, nevím už. Svoje epi jsme prodala effi, tak čekám, až se ozve se svým porodem, už měla termín, třeba se ke mě dostane zase zátky pro tu mou kámošku 😉 😅
Dobrou

babalala
11. kvě 2009

SAmicka - to jsi mě potěšila, jsem na 28,5 a mám trochu deprézi, že to nestihnu na max...
Kolik měl tvůj chlapeček obvod hlavičky?

motuem
12. kvě 2009

Holky buďte rádi, že aspoň můžete cvičit... 🙂 Já moc nemůžu, protože u toho krvácím a to hlídám, ať nejsem zbytečně hluboko... ☹ Takže se snažím natahovat alespoň pár cm od hráze... Lepší než nic. Doufám, že je to alespoň plnohodnotná náhrada masáže nebo...doufám...lepší. Masáží se přece taky nedostanete nějak daleko, ne? Co myslíte? Nebolí mě to, ale krvácím... 😠

babalala
12. kvě 2009

Mot - ale vždyť jde HLAVNĚ o hráz! Vevnitř je to pružné samo od sebe a případné poranění se zahojí za chvilku (teda pokud není nějaký vážný problém - kleště apod.)
Při masáži se "zpracovává" právě jenom hráz (zevnitř jen ta část, která s ní sousedí) - teda aspoň podle návodu v Simkinové Partner u porodu.
Tobě už vlastně zbývá jen týden.. 😵 určitě to pojede jako po másle!!!

miska66
12. kvě 2009

Ahoj lidicky, použivali jste ten epino balonek? ja mam slabe svaly panevniho dna, nevite kde se da v Ostrave pujcit?

babalala
12. kvě 2009

Miska - pokud vím, v Ostravě nikde, nejblíže v Olomouci.

motuem
12. kvě 2009

Miska66 v Ově asi nic. Jak psala babalala až v Olmíku. 😉
Babalala - ale sere to. 😠 Chceš cvičit, ale nemůžeš, protože máš výčitky a obavy, zda tam tomu prďolovi neubližuješ, když vidíš tu krev (a naposled ji bylo dost). A nejvíce mi vadí, že vlastně nemáš žádný přehled, kolik natahuješ, protože ten kraj balónku je samozřejmě užší a ještě k tomu se nedá udržet, protože vyjíždí ven, mrška jedna. Tak se uklidňuji, že alespoň nějaké cvičení než žádné. 😉 Snad budu patřit k těm, kterým hoooodně pomůžouhormony k natáhnutí. 😀 A vám to přeji taky. 😎

motuem
12. kvě 2009

Holky máte porodní plán? Kamarádka byla v Porubě a říkala, že ho ani nepotřebovala a na nenastřihnutí hráze se prý domluvila s PA ústně. PA jí říkala, že to se už prý opravdu nedělá automaticky, jen když je to nutné. Tak nevím, zda ho sepsat. 😕

babalala
12. kvě 2009

Mot - tak se na to vykašli a jenom masíruj, když máš z toho špatný pocit.. i tak už jsi pro to udělala víc, než 90% ženských - hlavně pohodu a klid! 😵

Plán jsem měla a mám - jestli ho vytáhnu, nebo nechám v tašce, se můžu rozhodnout na místě. Ale kdybych byla v situaci, že se nebudu moci, nebo se mi nebude chtít komunikovat, dodatečně ho už nesepíšu.. 😉

katka1981
12. kvě 2009

babalala, ahoj nepamatas si kedy ti zabral ten femisan? Po ktorej davke sa ti polepsilo?

katka1981
12. kvě 2009

Mna stve to svrbenie a stipanie. Dnes mi na poradbne doktor povedal ze krcok je uz celkom zrely a len co zacnu prve kontrakcie, zacnem sa pekne otvarat. Som sa pytala ci mozem pouzivat epino. Povedal ze ano ze mne uz nic neublizi. A urobil mi kultivaciu. Lenze bojim sa aby mi ten problem rychlo presiel aby som stihla este cvicit ☹

babalala
13. kvě 2009

Katko - svědění hned a zčervenání zmizelo do druhého dne.

katka1981
13. kvě 2009

babalala, dakujem, tak su to kvasinky, kupila som si canesten tabletku, co sa dava jednorazovo, dnes si ju dam, lebo mne ten femisan nezabral. Doberiem ho potom uz len preventivne. Ake si mala pokroky z epinom? Pri akom cisle si zacinala a ako si postupovala, ako casto si cvicila? Dakujem.

babalala
13. kvě 2009

Katko - začala jsem 10.4. na 20-22cm - nejdřív jsem foukala jen tak symbolicky - co tři dny, potom co dva a posledních asi čtrnáct dnů už jedu každý den - včera 29cm. Plánuju dvakrát denně, ale nějak to nestíhám.. 😖
Tak ať jsou kvasinky co nejdřív pryč!

katka1981
13. kvě 2009

babalala, skoda ze som nezacaa skor 😢 a do toho tie kvasinky. Ja som zacala na 6cm, nemam tu tabulku pred sebou, to je tusim 18 a skoncila som tesne pred 7,5 so zranenim. No bojim sa ze to nestiham ☹

petja
autor
14. kvě 2009

Katíí,proč nespíš? 😔 každopádně sis pomohla,i,když jsi cvičila jen trochu a kdybys nemohla pokračovat dál,tak aspoň pak pij maliník

motuem
14. kvě 2009

Katko,neboj, ještě máš dost času. 😉 I když se ti to nepodaří natáhnout na 10cm, tak alespoň něco a cvič pružnost na tolik, na kolik tě to pustí bez bolesti. U porodu opravdu hrají důležitou roli hormony a někomu se prostě podaří mimi vytlačit bez poranění a bez cvičení. Toto cvičení je opravdu jako prevence a nic nezaručuje, ale pomáhá psychicky. 🙂 Já taky nemám přehled, kolik natahuji, protože mám buď překrvený čípek nebo nějaký zánět na sliznici a krvácím, tak se snažím natahovat jen několik málo cm od kraje. A musím ti potvrdit, že hráz je podobně pružná jako po masáži prsty (mi masáž nedělá dobře).
Spíše se snaž, ať tě přejde ten největší zánět, protože to může být pro tebe bolestivější, ta sliznice je potom náchylnější k popraskání. 😒
A hlavně jak psala babalala....hlavně pohodu a klid! 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru