EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katka1981
23. kvě 2009

Baby vy ste dobre, ja som zas na 7 cm, neviem si najst spravnu polohu a navyse som chora, kaslem, soplim...... nevladzem, asi z cvicenia uz nic nebude ☹

natashkaa
23. kvě 2009

Katka moc Ti prajem nech sa uzdravis ked uz nie balonik tak nech urcite rodis zdrava aby si mala vela sil. Ja uz by som bola aj rada mam taky pocit, ze mi odisla hlenova zatka ale zatial ziadne naznaky.....

babalala
23. kvě 2009

Katka - pořád máš ještě spoustu času, tak se hlavně nestresuj, abys pak ve finále měla dost sil!

Natashka - tak do toho, máš to nadějné!

luciannka
27. kvě 2009

Zdravím všechny a nabízím jedno šťastné EPI-NO. Stihla jsem ho použít jen týden, zato s obrovským úspěchem! Porod byl krásný, rychlý, bez nástřihu a bez zranění. A to se kluk měl k světu, i když byl o 10 dní dříve - 51 cm, 3610 g a hlavička 35 cm 🙂
Pište do IP.

katka1981
27. kvě 2009

Ja uz na epino ani nepomyslim, musim sa setrit aby som neporodila, lebo mam dusivy kasel, som slaba a nemala by som sil porodit a cisar s kaslom no nehrozi tiez. Takze uvidim, co bude. Mala mala na UZV malicku hlavicku, uvidim co bude, musim vydrzat 2v1 co najdlhsie aby som sa zotavila do porodu.

natashkaa
27. kvě 2009

kati drzim palce nech si zdrava. ani ja som uz 4 dni necvicila tiez musim vydrzat kym sa porodnik vrati z dovolenky tak nechcem aby so si to spustila

petja
autor
28. kvě 2009

Luccianka,pozdravuj šťastného Viktůrka a ty buď šťastná maminka!
Kati,myslim,že lze cvičit i při nemoci,tedy u respirační nevidim problém.Jde přeci jen o 15 min denně.
Babala už jede též pomalu do finále

veronika.h
29. kvě 2009

Ahoj holky,
právě mi dorazila alternativa k EPInu - ten latexový roubík. Vyzkouším ho večer, ale celkem to vypadá dobře. V pohodě se nafoukne do obvodu 40cm a je kulatý jako hlavička🙂 😀 😀

veronika.h
29. kvě 2009

Tak jsem začala na průměru 17 cm, no, ještě polovina..... Mám na to 4-5 týdnů 😝

jitkakoubinova
29. kvě 2009

Ahoj holky, chtěla bych také přispět svou zkušeností s Epi-no. Před pár dny jsem rodila své první dítě a protože jsem se hrozně bála porodu - a hlavně nástřihu, také jsem si pořídila- na základě diskusí a rad 🙂 míček Epi-no a pilně trénovala. Musím říct, že můj syn vážil při porodu 4kg, takže nebyl drobeček a průměr hlavičky měl 36, což je taky dost. Vše dopadlo perfektně, i takhle velké mimi jsem zvládla porodit bez nástřihu, za což možná vděčím právě míčku Epi. Míček jsem kupovala koncem roku 2008, takže je v záruce ještě dost dlouho. Pokud by jste některá měla zájem, tak ho ráda prodám, napište na mail (jitka.koubinova@seznam.cz). Je v perfektním stavu, jako nový. 🙂

babalala
29. kvě 2009

Jitko - to se hezky čte. Nakolik cm jsi to dotáhla? (Snad se ještě ukážeš.. 🙂 )

Veroniko - taky dobrá informace.. myslím, že tím Coordmedu nadobro pokazíš kšefty! 😉 Tak do toho, jen foukej!

katka1981
29. kvě 2009

petja, prosim ta akoby si cvicila ked mas zachvaty kaslu a mas riziko ze sa zacnes otvarat od kaslu? Ja som si musela v prvom rade davat pozor aby som nezacala rodit, lebo by som nemala sancu porodit, pretoze som nemohla jest, cela som sa triasla od vycerpania, a cisarak by bol tiez velke riziko. Ale aj v utorok budem fit, a mozem uz mysliet na porod, tak sa k epinu vratim. Teraz sa dopujem horcikom, aby som este nesla rodit. Lebo som stale chora. Ale neviem si najst polohu na epino, a akosi mi to neslo, akoby mi brusko zavadzalo. Uvidim ked sa uzdraom, hadam pojdem rodit zdrava.

veronika.h
30. kvě 2009

ahojte, já ani nevím, ak origoš EPINO vypadá, jakou má tvrdost apod,takže nemám možnost srovnání. včera večer jsme cvičili s MM, navlíkla jsem kondom na roubík, zavedla, napumpovala, prodýchala a pak pomalu snažila vytlačit ven. JE to těžký dělat to pomalu, má tendenci vykluzovat a když vypadl rychle, tak to pálilo jako sviňa. Neumím si představit obvod 30cm, včera těch 18 a přišlo mi to nadoraz 😖 😝 .

jak se správně s EPInem cvičí??

kocicinka
30. kvě 2009

Veroniko já mám v emailu návod, jestli chceš, pošlu ti ho. Napiš mi kyžtak email. Jinak já mám s epinem podobný problém, pořád se tlačí ven, chce vykluzovat. Takže jak ho tam pořád jednou rukou tlaším zpátky, tak mě ta ruka bolí a v žádém případě nevydřžím cvičit celou doporučenou půlhodinu. Taky mě to při vykluzování hrozně pálí.
Já jsem zatím zkejsla na průměru 6-7 cm a nějak se nemůžu hnout z místa.

kobolova
30. kvě 2009

Tak baby, tiez sa pridavam do klubu "balonikovych" 😀 . Epi-no mi prislo vcera z ciech, zacnem cvicit asi az v polke tyzdna, ked sa to ma take 3 tyzdne pred... Zatial uz 4 den masirujem hradzu, ale teda, nemyslela som, ze to bude tak bolestivo neprijemne... no mam pocit, ze sa to zlepsuje, ale mozno si len na tu "bolest" zvykam... 😀

babalala
30. kvě 2009

Můžu vás uklidnit - jak se dostanete na nějakých těch 8cm, vyklouzávat přestane.. 😉 A pokud ne - je to vlastně dobře, protože to znamená, že máte poddajnou tkáň "od přirození" a že to půjde skoro samo!

Jinak - jak muž, tak doktorka mi potvrdili, že mám po tom měsíci intenzivního cvičení hráz měkkou a pružnou, vůbec se to nedá srovnat se stavem před cvičením - teď ještě, aby to mělo potřebný efekt při finální akci..

Foukání zdar!

katka1981
31. kvě 2009

Ahojte, vcera som zacala cvicit po dlhej pauze, asi 2 tyzdnovej. Predtym som skoncila na 7,5 cm zas pauza a posledny pokus 7 cm. Potom som mala hnusne kvasinky, potom som bola chora jak svina, ale uz sa to zlepsuje. Vcera som urobila skoro 7,5 cm a dnes 8 cm. Neviem, ci tie rychle pokroky nie su tym, ze sa mi blizi termin porodu, alebo mozno aj tym, ze namiesto lubrikacneho gelu som zacala pouzivat femisan gel, sice ho za chvilu miniem, ale krasne to chladi, nic ma neboli a ide to zrazu rychlo.

Babalala, prosim ta ide to po 8cm rychlejsie ako dostat sa k tomuto cislu?

veronika.h
1. čer 2009

Mně to přijde nemožný, dostat se na 8 cm a pak až na 10!cm.Sice jsem teprve začala, ale i když je balónek zatím malinkej (včera jsem zvládla cca 6 cm), tak mi vevnitř tlačí na močovou trubici a je to dost nepříjemny ☹ ☹

babalala
1. čer 2009

Katka - myslím, že to šlo docela plynule.. Pořád máš ještě čas, třeba ještě o pár dnů přeneseš, a za týden se to může pěkně pohnout! 🙂

Veroniko - zkus různé polohy! Nejlepší je asi dřep (ideálně s oěma chodidly na podložce a rovnými zády, to se má poševní vchod rozšířit o dalších 28%) - nebo cokoli, co ti bude vyhovovat. A ještě jeden tip - já jsem tlačila nejraději ve vaně - pokud si celou oblast sprchou pěkně prohřeješ, jde to mnohem líp a nemusíš se stresovat, když při tlačení ukápne.. 😉

katka1981
1. čer 2009

babalala, dnes som nedala ani 8 ☹ ty si sa nebala to robit vo vani? Ved tam pisu, ze sa tam nesmie dostat do baloniku voda.

babalala
1. čer 2009

No - jak by se ta voda do balónku dostala? Vždyť je stoprocentně utěsněný? 😕 A co, když ho myješ, taky je ve vodě?

kocicinka
2. čer 2009

Babalala: oni to tam opravdu píšou....Asi stoprocentně utěsněný není... taky když ho myješ, tak ho máš mýt jen do té poloviny, kam si ho zavádíš.Takže dávám pozor, aby voda nevnikla do toho spáru. Rodit ve vaně stejně nebudu, tak to nacvičuju v leže, protože v té poloze asi budu rodit(asi to nepůjde jinak). Jinak nejlíp mi to šlo zatím ve dřepu. Mám ale stejně pocit, že se přes těch 7 cm nedostanu. Jinak cvičíte tak, jak to tam doporučují? Tzn. 2x denně po 30 minut? Já to zvládám zatím jen 1x denně.

veronika.h
2. čer 2009

Já jsem včera zkusila ten dřep a je to trochu lepší, tak to netlačí na močák, ale zase snadněji vykluzuje a je fakt těžký ho tam udržet. A taky jsem zjistila, že mi dost pomáhá, když mi MM u toho vytláčení pomáhá trochu roztahovat hráz (asi jako PA u porodu), pak mě to vůbec nebolí.

A já teda cvičím večer - po teplé sprše a masáže hráze a rozhodně ne 30min. Já mám dost citlivou sliznici a už cítím, že je celkem podrážděná, tak doufám, že z toho nebudu mmít nějakej zánět 😖 . Taky hned potom používám Femisan, ale dneska teda cítím pálení i tak ☹

babalala
2. čer 2009

Kocicinka - myju balónek celý, protože mi tam vždycky celý vklouzne.. a voda mi tam nevnikla - ono taky, kdyby nebyl stoprocentně těsný, tak přece nejde nafouknout.. 😉

A cvičila jsem jsem celou dobu jen jednou denně - prostě ráno není ani čas ani klid.

Veroniko - při pocitu pálení jsem namazala olivovým olejem a do druhého dne to bylo zase dobré (snad to u tebe nejsou žádné kvasinky, jen trochu podrážděná tkáň).

Jo - a tím "ve vaně" jsem myslela prostor vany, ne ve přímo ve vodě.

kocicinka
2. čer 2009

Jo taaak, my myslely, že s tím cvičíš ve vodě, proto jsme se divily 😵

veronika.h
3. čer 2009

Dík za tip s olivovým olejem, mám extra panenský z itálie, jak trefné 🙂 🙂 Zkusím to.
babalala - ty přenášíš??? A ricinový nápoj si zkoušela?
já jsem vorvaň a máme malou vanu, nemůžu tam roztáhnout nohy 😀

brisalek
3. čer 2009

Ahoj ja chci zacit az 37tt, ale protoze jsem mela kvasinky z trikrat a mam pocit cele tehu, ze mam sliznici hrozne prekrvenou a citlivou tak se toho taky trochu bojim. Dnes zacnu masaz hraze, ale nejak nevim jak na to a nejaky olej do pochvy se mi teda davat nechce🙂

kocicinka
3. čer 2009

Místo oleje můžeš dát lubrikant! Mě manžel masíroval hráz bio šípkovým olejem, a musím říct, že pocit mastnoty tam dole se mi vůbec nelíbil, bylo to hrozný.

kobolova
3. čer 2009

Baby, uz som zacala... 🙂 prvy den som nafukla na 6 (pricom som musela menit lubrikant, s tym prvym to vobec neklzalo, skor drhlo, druhy uz isiel super).
Druhy krat sa mi podarilo 6,5 a teraz som prave skoncila, tiez 6,5... To by bolo, kebyze to ide kazdy den o 0,5 viac 😀 ...to by som to mala zmaknute za 9 dni 😀 ...
Ale citim, ze oproti vcerajsiemu 6,5 a dnesnemu 6,5 to ide lahsie... takze drzim vsetkym palce pri nafukovani, verim, ze to pomoze.

kobolova
3. čer 2009

... a tiez by som chcela nafukovat 2x za den, ale zatial to nejak casovo nevychadza... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru