EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

olga777
7. led 2011

Ještě jem se chtěla zeptat, jaký lubrikant používáte? Mě v lékárně prodali sillikonový, jmenuje se "Doer Medical silk". Je to taková malá bílá plastová lahvička-30ml s fialovým nápisem. Stál cca130kč.

kinsli
7. led 2011

holky moc děkuji pak dám určitě vědět 😀

@babika0 velká jako vysoká 😀 mám 174 cm i když nevím co to má společného s porodem 😀

Alespoň vím kdy to příjde a před odjezdem můžu natrénovat 😀

jinak mě neměřili, až na porodnici 😉

lolelole
7. led 2011

tak jsme zpátky z porodnice a nakonec to voda nebyla 🙂 🙂 🙂 Prý asi nějaký vodnatý výtok - i když fakt to vypadalo úplně jako číra voda - výtok si představuji jinak . Tak pokračujeme v těhulení, alespoň jsme si to zkusili nanečisto a až to fakt bude porod budeme v pohode 😀

vesperr11
8. led 2011

@lolelole
ahojky,mně se stalo to samé.....taky jsem měla za to,že je to spíš voda,ale nebyla......aspon jsem byla klidnější,ale pravdou je,že jsem ted při cvičení opatrnější

vesperr11
8. led 2011

@lolelole
kolik máš už nacvičeno?
Já jsem měla kolem 28,ale od středy jsem necvičila,začnu asi dnes,pokud se donutím 🙂

lolelole
8. led 2011

@vesperr11
tak koukám, že nejsem jediná - bála jsem se hlavně že jsem takto cvičením prcka nakopla na cestu ven, když ješte třeba není připravený, tak jsem ráda, že to voda nakonec nebyla 🙂 Jinak doktorka epino vůbec neznala tak to hned zhodnotila, že raděj necvičit dál kvůli infekcím a tak, ale bavila jsem se pak s PA a ta říkala, že by klidně cvičila dál. Tak asi budu ale opatrnějš. Jinak dám tak 9 (na té jejích tabulce) relativně v pohodě na začátku a pak po 2-3 opakováních se povede i těch 10. Nevím kolik je to v reálu, protože jsem půjčila ségre šicí stroj i s veškerou výbavou a nemám teď doma ani křejčovský metr 😉

vesperr11
8. led 2011

@lolelole tak to v pohodě máš tu 30,tiše závidím 🙂

kinsli
8. led 2011

Zdravím holky, tak já taky pilně cvičím, ted už raději denně. Co mě potěšilo tak sice se číslo už nenavyšuje, ale na poprvé už dám 30 cm 😵 před tím to bylo vždycky tak na potřetí. Včera jsem měla 30-32,5-33-34-34

jerryjanka
8. led 2011

@babika0 ahojky
ja som v nemocnici a tu sa teda cvičiť fakt neda ☹ a asi tu budem až do porodu - mam vysoky tlak. takže ani neviem kedy sa dostanem nakoniec domov. asi tu skysnem.

babika0
8. led 2011

@kinsli boze moj, to sa ako da? ze 34cm. 😨 mas moj obdiv.
@jerryjanka som na teba myslela, ze asi bude daco vo veci, ked tu nie si. ci si mi neporodila.
a na wcku sa cvicit neda? aspon udrziavat co si nacvicila..
ja som baby dnes dala 29cm. huraa. som na seba pysna. fakt by som to nepovedala, ze to pojde este pred par dnami. dufam, ze do porodu to tych 30 bude. mozno aj viac. nehrotim to, aby som si ranku nespravila, tak pohodicka. 😵

jerryjanka
8. led 2011

@babika0 no na vecku vôbec nie ani v sprche to jedine na izbe a v noci ale to si nejak neviem predstaviť... no posledny krat doma som dala tych 27 cm čo je 8,5 cm priemer - chjo - dufam aspon že mala bude malá - odhad v stredu mala 2980 gramov ale za tie dva tyždne do terminu ešte môže dať aj 600 gramov ☹

babika0
8. led 2011

@jerryjanka no moze, ale hadam ta nenechaju s tlakom prenasat.. drz sa!

kinsli
8. led 2011

@jerryjanka tak to je mi líto 😔 snad Vás ještě pustí domů 😉

@babika0 jojo dá se to 😀 Já dala nejvíc 34,5 cm a někdo tu měl i 36 cm.

jinak 29 cm je krásný s tím rodila kamarádka 4 kg holčičku a uplně v pohodě 😉

babika0
8. led 2011

@kinsli tak si ma potesila. a tych 36cm tak to muselo to dieta po ceste do porodky vypadnut. 😀 teeeeda.

jerryjanka
8. led 2011

@babika0 no ja mam prave tlak dobry ale domov ma pustiť nechcu že by mi mohol vybehnuť ale či budu vyvolavať ani srnka netuši... asi aku naladu bude mať primár 😠 každopadne domov idem asi až s babenom. a dufam že bez nastrihu 😅

sharlotta
8. led 2011

Ahojte, mam doma epi no a chcem sa vas opytat, ci by ste mi vedeli dat strucny navod, ako to pouzivat. Kedy zacat?, ako casto?, kedy prestat nafukovat?, boli to? Dakujem.

lolelole
8. led 2011

@jerryjanka to mně mrzí ta nemocnice - ty sis snad počas těhu vybral vše co šlo, vid? 😖
Drržím palce at se tlak polepší a pustí vás domů ..

lolelole
8. led 2011

@kinsli tobě měří mrňouse i v porodnici ? Mně ho naposledy měrila v 34 tt moje gyndařka - měl 2800g - takže vůbec nemám představu kolik by mohl mít teď. Od kdy chodíme přímo do porodnice dělají nám jenom monitor a ultrazvuk již ne ☹

lolelole
8. led 2011

@sharlotta každá to dělá asi trochu jinak.
Ja jsem začla koncem 36tt, používam ho s kondomama. Obvykle raz denně ( přes Vánoce jsem to tedy flákala a bylo to ob 2-3 dny). Cvičím tak, že 10 min dělám takové to posilování pánevního dne dle návodu a pak nafukuji podle toho jak to cítím - trochu přifouknu, snažím se uvolnit se a počkat až ten tlak přejde a když si na tu velikost trochu zvyknu tak přifuknu dál... a tak pořád dokolečka až do té doby, kdy už cítim že to víc nejde. Pak ten balónek pomalu vytlačím. Celé mi to zabere tak cca 5 min takže udělám vždy tak 3-4 opakování. Toť vsio. Snad jsem ti pomohla 🙂

jerryjanka
8. led 2011

@lolelole no asi tak nejak 😀 ale už to dobojujem

kinsli
8. led 2011

@lolelole v porodnici ho už měšit asi nebudou 😉 to mi budou jen nejspíš měřit pánev 😉
jinak 2800g na 34tt to je taky slušný macek 😉

lolelole
8. led 2011

@kinsli no právě! a na ten můj necelý meter šedesát to bude prča 😀 právěže by mne zajímalo kolik může mít ted a v té porodnici kam chodíme na kontroly se nemají k tomu aby ho pomerili ultrazvukem - tak asi budu mít překvápko 😲

gasha
8. led 2011

Ahoj holky, kdybyste nekdo měl o EPI zajem, tak se mi ozvete (idealne pres IP). Chodila jsem na tuto diskuzi v lete, rodila jsem v cervnu, ale nakonec cisarem a vyrazne driv, takze jsem ho pouzila jen 2x 😉

luculele
9. led 2011

@jerryjanka ahoj, takze uz si v nemocke? No, budeme ti drzat palce, uz to mas na dosah, tak to nejak vydrz. Ja mam nacvicene tak podobne ako ty a povedala som si, ze keby to na mna nahle prislo, tak budem ziadat bez epiziotomie. O mesiac sa na tom budeme uz len zabavat.. Tak sa drz.

luculele
9. led 2011

Inak mam za sebou dalsi rozhovor s mladou mamickou a ta mi prizvukovala : a urcite si nezabudni zobrat do nemocky koleso na sedenie, lebo to sitie boli jak fras...

To akoze nikoho z mojho okolia nikdy nenapadne, ze by to mohlo byt aj bez toho? Tak som zatala zuby, ze jej radsej nebudem ani hovorit, ze sa chystam rodit bez nastrihu, lebo by jej to mohlo prist luto...

jerryjanka
9. led 2011

@luculele no som ale dostala som info že do pôrodu už isto tu budem lenže termin mam až o 10 dni - porazi ma ak ma tu nechaju čakať... ked tak nech to teda urychlia nejako ☹ ja som včera dala 25,5 - 27 - ale potom som si všimla trošička krvi tak som už nepokračovala - je to slabota - priemer vlastne len 8,5 tak snad aspon trocha pomôže no ☹

babika0
9. led 2011

@jerryjanka a kde si nakoniec cvicila? jezisi baby, neviem co to do mna voslo ale prepadla ma panika, strach z porodu. hes hes hes, nech to rychlo prejde. ved som bola v pohode.

babika0
9. led 2011

@jerryjanka inak to ma velmi mrzi, ze tam musis byt. co robis cele dni? s kym si na izbe? ake to tam je?

jerryjanka
9. led 2011

v januarovkach je napisane

Mám tu čest napsat, že Kinsli se dnes narodil krásný a zdravý chlapeček Vojtíšek. Měří 55cm a váží 4310g. No prostě nádhera
Další zprávy od Kinsli CITUJI Z SMS: "Není mi nic, porod super, kontrakce brutální, ale zvládli jsme to na 1* s jedním vnitřním stehem. Na záchod chodím v pohodě, takže tak 2 dny a nebudu vědět, že jsem rodila. Malej je krásnej ani nevím komu podobny. Lukyn snad dá večer fotky na konika."
TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU ZA SEBE PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍČKA A ZDRAVÍČKA JAK PRO MIMI TAK PRO MAMINKU.

jerryjanka
9. led 2011

@babika0 no ked zrovna nie som na monitore alebo nie su ranajky obed a večera tak sa nudim alebo spim
a takto navečer si zapinam pc
ale to ho mam len od včera a zajtra vraciam domov takže zas nuda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru