EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

imzadi
14. led 2011

@olga777 tak ted jsi me fakt pobavila 😀

olga777
14. led 2011

@imzadi 😀 vůbec, ale vůbec se mi do toho nechce.... Ale jdu na to! Jestli se mi nepovede 9, tak snad vezmu ten zvon, aby se alespoň něco dělo 😠

olga777
14. led 2011

nevíte někdo jak je na tom @jerryjanka? už se tu dlouho neukázala. Že by už porodila?

olga777
14. led 2011

Vy tady žádná necvičíte ženský! Já jsem dala tu svou 9, tak jsem spokojená.dobrou

babika0
14. led 2011

@olga777 jery je v nemocnici a neozyva sa ani nam do temy. mozno len nema pristup na net. aaaa mozno uz porodila, ale to by hadam niekomu sms poslala. tak si skor myslim, ze nema net..

imzadi
15. led 2011

tak ja vcera v noci po tme dala asi take 9 🙂 ale dneska se mi uz vuuuubec nechce... 😝

vesperr11
15. led 2011

@imzadi
No vidíš,gratuluju 🙂

jerryjanka
15. led 2011

ahojte ahojte 😀
tak sa mala rozmyslela že chce isť silou mocou 13. januara von a je už medzi nami. tak vam sem dam aspon fotku
😉

delf14
15. led 2011

@jerryjanka jů velká gratulka už se těším na podrobnosti 😉

jerryjanka
15. led 2011

nestoja ani za reč - po 6 hodinach bolesti takej že mi museli davať až kyslik čo som už nevladala ani dychať som si vypytala epiduralku
a ked konečne po 15 minutach zabrala tak malej klesli ozvi tak moc že mi urobili akutnu sekciu 🙄
no ale hlavne že je v poriadku

delf14
15. led 2011

@jerryjanka pane jo to sis užila,ach jo no hlavně že to vše dobře dopadlo uf 😵

jerryjanka
15. led 2011

no jasne to je najdôležitejšie
inak mi pravdepodobne k rozbehu pôrodu pomohlo aj epino - asi 8 hodin predtym ako mi praskla voda som s nim cvičila 😅 a hlavne som si masirovala bradavky... možno aj toto to spustilo ktovie no

babika0
15. led 2011

@jerryjanka gratulujeem ku krasnej princeznej. 😅 a co ti nedali tu epi skor? nechcela si?

vesperr11
15. led 2011

@jerryjanka
Strááááááááášně velká gratulace ke krásné holčičce a pochvala mamince.jak je maličká vlastně velká?

jerryjanka
15. led 2011

@babika0 no ja som chcela hrdinsky vydržať ale potom sa to už nedalo ked som ani nedychala už 😅 tak potom som povedala nech mi ju daju. no a teraz tu mam učet na 67 eur 🙄

vesperr11
15. led 2011

@jerryjanka
A sekci Ti dělali v epidurálu?

babika0
15. led 2011

@jerryjanka u vas stoji epi 67e? tu v ba 120cca

jerryjanka
15. led 2011

@vesperr11 2960 gramov a 49 cm

jerryjanka
15. led 2011

@vesperr11 nie sekcia sa v epidurali u nas nerobi ale len epidural prepichli do spinalu - takže som bola hore

@babika0 120 eur to by ma švihlo

vesperr11
15. led 2011

@jerryjanka
A jaké to je -sekce ve spinální anestezii?

vesperr11
15. led 2011

@jerryjanka
Hlavní je,že jste obě v pořádku,peníze budou a my nebudem....ber to tak🙂
jak se ted cítíš? co bříško? asi bolí,vid?

jerryjanka
15. led 2011

@vesperr11 zaujimave - citila som ťahanie ale nie bolesť a potom som v odraze svetla videla ako ma šiju 😀
bruško boli hlavne ked menim polohu ale da sa to vydržať

natama
15. led 2011

@jerryjanka moc gratuluju! je naaadherna!!! obema moc moc zdravi 😵

jerryjanka
15. led 2011

@natama dakujem kukam maš termin ako som mala ja tak to za chvilku budeš mať tiež za sebou
som zvedava ktora budete dalšia

olga777
15. led 2011

@jerryjanka no ty jo, to sis opravdu dala se všim všudy (jako já 😖). Člověka to pak mrzí, ještě když se na to připravuje jako ty. Říká se, že miminka vědí nejlíp jak chtějí ven, tak s tím člověk nic nenadělá. Prostě nějaký problém byl a miminko to vědělo. Mě gynekolog uklidňoval tak, že můžu být ráda, že jí ze mě nemuseli nějak násilím tahat u čehož by jí mohli poškodit. No já měla nějaký čas depky, ale něco na tom pravdy je. Jiný ženský by platily zlatem, aby mohly mít cř. Proto si dnes už nedělám žádné iluze o porodu, ono to nějak dopadne. Hlavně jde o zdraví. O jizvě za chvilku nebudeš vědět. Hojí se to rychle. Mazej to nesoleným, vepřovým sádlem (to radí v Praze Podolí a funguje to) a masíruj jizvu. Uvidíš všechno bude OK 😉 Hlavně, že jste to obě zvládly ve zdraví, přeju vám hodně štěstí. Třeba se spontální porod podaří příště 🙂

jerryjanka
15. led 2011

ja sa nebojim ani jazvy a aj bolesti su každym dnom lepšie
hlavne aby bolo to moje zlato zdravé to je jedine na čom mi zaleží

olga777
15. led 2011

@jerryjanka určitě, uvidíš. Je nádherná 🙂 velká gratulace!

imzadi
15. led 2011

@jerryjanka velka gratulace! mala je nadherna... 😵 jak vlastne poradne masirovat ty bradavky? 😕

dnes necvicim, myslim, ze se u me rozjel trosku nejaky zanet, chci to polecit, docela na to trpim 😝

jerryjanka
15. led 2011

ja som to robila tak ako by som išla odsavať mliečko - proste stlačala som to
možno chyba neviem
ale dobre že mam po tom už

vesperr11
15. led 2011

Holky,slyšely jste o Dianatalu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru