EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zuzik03
6. bře 2008

kocicatko, já začla 3 týdny před TP, po dvou týdnech cvičení 1x denně jsem se dostala na 7 - 8cm, teď mám do porodu 4 dny a už jsem to vytáhla na 9cm. Vždycky 10 min. posiluju dle návodu a pak nafukuju, nechám chvíli vevnitř (zpočátku déle, teď tak 4 min.) a pak nechám vyjet ven (zpočátku 2x, teď 3x). zranit se mi naštěstí nepodařilo, byla jsem opatrná, radši postupovat pomalu, ale jistě 😉

jsem moc zvědavá, jestli to pomůže 🙂

kocicatko
6. bře 2008

Zuzíku, moc děkuji za odpověď a držím ti palečky, aby to pomohlo 😉 😉 😉 .

Já teda spíš nechávám chvilku balonek uvnitř a držím ho jinak mi tam zajede celý (přitom tam píší, že mají být uvnitř jen 2/3) a pak ho pomalinku vytlačím...Tobě se teda daří cca v těch dvou třetinách napínat ho až na těch 9 cm?

Držím Ti moc palce u porodu 😉

studna
7. bře 2008

Tak já taky přidám svou zatím asi týdenní zkušenost s Epinem. Pořídila jsem si ho z druhé ruky z Německa, vyšlo to trochu levněji. Pečlivě jsem omyla, vydezinfikovala a vždy na balónek dávám kondom. Začala jsem na 5,5 cm, teď jsem na sedmi, ale moc příjemné to teda není. Termín mám v půlce dubna, takže času dost, ale představa, že se někdy dostanu na 8, nedejbože na 10 cm mi připadá zatím dost vzdálená. Ale určitě vytrvám, nějaký výsledek to má a rozhodně je to (pro mě) lepší než mít zrovna v oněch místech jizvu, které se chci vyhnout. Tak až zas budu vědět něco dalšího,napíšu sem.

zuzik03
7. bře 2008

kočičátko, díky moc, doufám, že už porod začne brzy, i když tomu nic nenasvědčuje 🙂
balonek se mi daří napnout na těch 9, když ho mám ze 2/3 vevnitř, ale musím ho tam držet silou, jinak by vyjel ven, docela z toho bolí prsty 😉 dřív jsem ho taky spíš musela držet, aby nezajížděl celý, ale teď mám pocit, že i 2/3 jsou dost, že to pak už tlačí na dělohu. na tom konci už to opravdu není moc pohodlné (i když to nebylo nikdy, přesně jak píše studna).

myslím, že na těch 10 se asi nedostanu, 8 udělám v pohodě, 9 při troše snahy a překonání trošku nepříjemnějšího tlaku, ale 10 si nedokážu představit. ale i tak si myslím, že to pomůže, při porodu se to tělo přece jen otevře víc.

kocicatko
7. bře 2008

Zuzíku, já mám termín 7.4., tak jsem zvědavá, na kolik se dostanu...začínala jsem na 6, tak chci trénovat poctivě a postupně zvyšovat... leckdy je to teda taky nepříjemný, ale pořád si myslím, že je dobrý to teď prožív víckrát nanečisto a pak třeba v Tvém případě ta hlavička na 10 projde i když jsi zatím na 9... přeci jen už máš za sebou oooobrovský pokrok 😉 😉 😉

Já mám to Epi no půjčené od kamarádky a jk píše Studna, také jsem ho náležitě vydesinfikovala (desinfikuju ho i po každém použití), ale o těch kondomech jsem slyšela, že lubrikant může narušit strukturu balonku a mohl by prasknout 😅 , takže to používám jen tak...

zuzik03
7. bře 2008

aha, to jsem nevěděla s tím kondomem, já je používám, no do tohoto porodu už to snad vydrží vcelku 😉 tak držím pěsti, ať jsou pokroky a pak dám vědět, jak to pomohlo.

kocicatko
7. bře 2008

Zuzíku, tak se drž a myslím, že i 9 cm Ti u porodu hodně pomůže. Tak ať máš hlavně krásné a zdravé miminko a těším se, že sem pak hodíš info...já mám rodit až za měsíc, ale také pak poinformuju 😉 😉 😉

petja
autor
10. bře 2008

s tím kondomem mi to radili právě PA,kde jsem si ho pučila,tak nevim,ten co mi praskl, tak byl viditelně na dvou místech porušený,určitě ode nějakého prstýnku,nebo nehtu...
holky všechny to zvládnete na velikost hlavičky,nebojte... 🙂

zuzik03
10. bře 2008

petji, neměla jsi pak na konci trošku problém s tím napínáním ? mně je to posledních pár dnů hrozně nepříjemné, nevím, jestli je to tím, že už mám těsně před porodem, ale už si dolů i dost těžko dosáhnu, abych ten balonek udržela nafouklý uvnitř. ale i tak si myslím, že je to přístroj k nezaplacení, mně to asi dost pomohlo hlavně psychicky, že vím, jaký je to pocit.

kocicatko
13. bře 2008

zuzíku, tak koukám, jestli už náhodou nebudeš po porodu a zatím to vypadá, že ne... zrovna včera jsem si ale říkala, že mě to Epi no stejně jako Tebe strašně uklidňuje, protože když vidím ty pokroky (nějak se nešetřím 😀 😉 ), tak si říkám, že sice to ještě není velikost hlavičky, ale jen za těch pár týdnů se to dá slušně uvolnit a teď mám pocit, že tam mimčo proklouzne krásně i kdybych se na těch 10 cm nedostala...zatímco na začátku, když jsem začínala na cca 6 cm mi to přišlo nepředstavitelné... no představa, že se mi tam ta kůže napne až při porodu a rovnou na 10!!!???? Brrrrrr 😅 😅 😅

zuzik03
14. bře 2008

kocicatko, já už propadám panice, že neporodím nikdy, už z toho mám docela depku. už dost kašlu i na cvičení s epinem, dnes jsem teda pro jistotu asi po 3 dnech zkusila, kolik dám a těch 9 furt jo, tak mě to uklidnilo. spíš se bojím, že dítě bude mít větší hlavu než 31cm, ale to nemá smysl řešit, teď si hlavně přeju, aby už zdravé vylezlo ven 😉

kocicatko
14. bře 2008

Zuzíku, nepanikař, vždyť odhad lékařů kdy má být TP může být kolikrát i trochu vedle, takže třeba ještě skutečně máš čas. Hlavně se nenech děsit, že by mimi mělo mít větší hlavičku apod - s Epi nem jsi dokonale připravená, tak si třeba dej pár čajíků maliníku a zkus třeba i "zaručené" recepty v podobě milování nebo teplé vany a třeba se prcek odhodlá 😉 😉 😉

zuzik03
14. bře 2008

kocicatko, to už všechno proběhlo a nic 😵 ještě jsem nevyzkoušela dřepy a chůzi do schodů, ale to by mě kleplo ještě před porodem 😀

anka.
14. bře 2008

Ahoj zuzi, koukám, že jsme se potkaly na netu. Jak to jde? Mě se zdá, že nějak panikaříš, vždyť jsi teprve týden (možná ani ne) navrh - a to moc není, ne?! (jo, asi si říkáš, že já mám tak co do toho mluvit 😅 )
kocicatko_ty jsi vážně začínala na 6 cm?! Já tam nejsem ani po cca týdnu cvičení....

kocicatko
14. bře 2008

Anka, já jsem nejdřív praktikovala masáž a pak jsem najela na to Epi no, ale jak říkám, nějak jsem se nešetřila, takže jsem se od začátku snažila maximálně natáhnout 😉 , ale zase když už to hodně táhlo, přestala jsem, abych si nějak neublížila... ale pořád mi to Epi no připadá jednodušší než masáž ručně 😉

anka.
14. bře 2008

Hmm já se taky snažím 😔 Ale už při tech 5 cm když to jde ven mě to dost bolí a fakt nezvládám "pomalu vytlačovat" Prostě nějakej pud sebezáchovy, musím si pomoct rukou a dostat ten míček co nejdřív ven...tak nevím - asi nejsem moc úspěšná ☹
Kocicatko_koukám, že chceš taky do podolí - už jsi tam byla v poradně?

kocicatko
14. bře 2008

Anka, já si spíš ten balonek tak trochu brzdím rukou, aby právě nevyletěl moc rychle - to mi pak připadá, že bych mohla "rupnout" 😉 .

Jinak v Podolí jsem registrovaná, ale objednaná tam jsem až na 2.4. - do té doby ještě budu chodit ke své dr... a Ty už jsi tam byla? A jinak provádíš i masáž hráze? Možná by Ti pomohla trochu tam to svalstvo povolit 😉 😉 😉

anka.
14. bře 2008

Jojo, já byla právě dneska. 2.4. to je celkem dobrej termín 😀 (na tyhle dny toho už raději moc neplánuju 😝 ) Masáž já právěže nedělám...

zuzik03
14. bře 2008

anko, jo jo, panikařím, nebo spíš mě z toho chytá depka, už je to prostě moc dlouhé a nemám jediný porodní příznak. nemůžu říct, že by zrovna vyvolávačka byla můj sen a taky už mě *erou všichni, co se mě ptají jestli UŽ a KDY to teda bude 😉

zuzik03
14. bře 2008

holky, vidím, že obě rodíte v podolí, já taky, to se tam s tím mým tempem možná ještě potkáme 😀

kocicatko
14. bře 2008

Anko a co v Podolí? Nějaké aktuální info nebo něco co Ti dali? Já tu vyzvídám co můžu 😉 🙂 😉 . Možná bych být Tebou tu masáž hráze prubla - člověka to dost uklidní, když se mu podaří tam dole ty rozměry trochu zvýšit 😉

Zuzíku,neboj, vždyť máš teprv 5 dná po předpokládaném termínu a ten přeci nemusí být vůbec přesný... tipuju, že do týdne porodíš - fakt 😉

bajunka
15. bře 2008

Ahoj holky už mám balonek taky doma,ten s tím zrcátke, ale je u tohomačkacího balonku(možná abych mohla pozorovat svoje grimasy) řekla bych,že je úplně zbytečnej. Ještě jsem teda nezačala dělat vůbec nic,protože mám času ještě dost,ale chci se zeptat kdy jste začly vy, s masáží, s pitím maliníky, a kdy přešly na Epino?

kocicatko
15. bře 2008

Ahoj Bajunko, s maliníkem a masáží jsem začala někdy kolem 35-zač.36tt a Epino jsem začala používat asi o týden později. Teda už tehdy jsem to jednou zkusila, ale měla jsem CS2 a tak jsem se trochu bála, aby mi Epi no netlačilo zespodu na čípek, takže jsem to o týden odložila.

Teď piju maliník 2x denně, ale asi přidám na 3x denně - moc mi totiž chutná 😉 😉 😉

hanicka29
16. bře 2008

Ahoj holky,přidávám se ke spokojeným uživatelkám epi-na.Rodila jsem teď v úterý a můžu říct,že díky cvičení s epi jsem po porodu naprosto v pohodě.Nemám žádné poranění a ani jeden steh.Balonek se mi podařilo nafouknout na 10cm.Jsem ráda, že jsem do toho ty peníze investovala. 🙂

zuzik03
16. bře 2008

hani, děkujeme za zprávu, takové slyšíme rády 😉

kocicatko
16. bře 2008

Haničko, tak to gratuluju nejen k miminku, ale i k úspěšnému porodu díky Epi no. Tak snad i my budeme úspěšné, že Zuzíku 😉 😉 😉

zuzik03
16. bře 2008

koči, snad jo, já už toho cvičení nechala, došly mi kondomy a s tím břichem je mi trapné si kupovat další 😀

anka.
16. bře 2008

Hani_no to je bomba! takové věci se čtou mooc dobře 😵 Jo a gratuluju!!!!

zuzi_držím palce, já raději neprozrazuju pokud možno termín, aby mě pak všichni neznervózňovali 😖

kocicatko_já se té masáže nějak bojím a maliník se mi zatím nedaří sehnat...hm v podolí asi nic nového - jen že to tam vypadá pěkně narvaně (už jen v té poradně) Říkám si, když tak koukám kolem sebe kolik nás tak můžře mít stejný termín a bojím se, že tam bude plno 😢 Jo a s cvičením už jsem (malinko 6-6.5cm) pokročila. Ty jsi teď na kolika?

kocicatko
17. bře 2008

Anka, tak s tím termínem jsme na tom podobně - rodině jsme pro jistotu řekli o 14 dní později 😀 😀 😀 .

Když tak si kup zatím ten sáčkovanej maliník - já piju jen ten a je fakt dobrej - kéž by i působil 😉 😉 😉 .

Jinak s Epi no teď nafukuju na začátku na 8 a to je už úplně v pohodě - snažím se teď dostat dál a na 9 už to není tak příjemný a na 9,5 se mi to podařilo zatím včera a dnes 1x a to je docela hodně nepříjemný, ale furt nemůžu říct, že by se to nedalo snést...

Tak to hlavně nevzdávej a zkus i tu masáž - fakt se není čeho bát a stojí to za to snížit nebo zcela eliminovat riziko poranění 😉 😉 😉

anka.
17. bře 2008

Ahoj koci, tak už jsme 38 😉 To to letí co? Maliník už mám v tašce, takže začnu popíjet a té masáže se fakt nějak bojím... hele, ty jsi v tom cvičení fakt dobrá - to se musí nechat!!! Na druhou stranu jsi pro mě také důkazem, že to jde...takže díky! (jo a s 9,5 už máš vlastně vyhráno, ne?! závidím! 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru