EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

moka
18. bře 2011

@bejkn01 ja ho cistim tymi original dezinfekcnymi stvorcekmi z lekarne a pouzivam s kondomami na vodnej baze. Uz cvicis, ci sa len chystas?

bejkn01
18. bře 2011

zatial sa len chystam cvicit a viete mi aj poradit znacku kondomov, ktore su na vodnej baze? dik

mikaga
19. bře 2011

@bejkn01 buď přímo u EPI-NO dodavatele nebo třeba tady http://www.kondomanie.cz/zen-cart/index.php?mai...

verule80
19. bře 2011

Ahoj,

tak ja se pridam do klubu cvicicich. Jsem druhorodicka a uz u prvniho jsem ho pouzivala. Jen tehdy jsem zacala na 4,5 a strasne pomalu se nekam dostavala. Takze jestli si dobre pamatuji, tak vrchol byl 8,5. No a u porodu me teda nastrihli a jeste jsem se i trhla, ale zase rodila jsem ditko 4,3kg a obvod hlavicky 38. Uvnitr jsem ale trhla nebyla vubec a to se prej hoji mnohem hur.

Me epino pomohlo i strasne moc psychicky, takze jdu do toho znova. Jako druhorodicka zacinam na 6,5 a hned mam lepsi pocit. Zatim jsem cvicila 3x, tak uvidim jak to pujde. Ja uvnitr citim, ze bych mohla nafouknout vic, ale pres tu hraz se pak bojim, uplne citim to pnuti.

bejkn01
19. bře 2011

ale tie kondomy sa daju zohnat asi len v CR, neviete o nejakych, ktore zozeniem na Slovensku?

moka
19. bře 2011

@bejkn01 tiez som si ich objednavala od ceskeho distributora epina a s postovnym ma to vyslo dost draho 😒 Ale tak dufam, ze to bola dobra investicia. Uvidim, ako sa bude darit, zatial to ide veelmi pomalicky u mna...

bejkn01
19. bře 2011

takze na slovensku ich nikde nezozeniem?

stefanny
19. bře 2011

@atemi ahoj, cez co si EPIno kupovala prosim ? ja som sice len v 20tt ale tie ohlasy nan ma celkom navnadili, hlavne ak to ma zmysel pri prevencii nastrihu tak do toho urcite chcem investovat. Tebe pri porode pomohol? sice niesom z BA, momentalne v CR kde budem aj rodit, ale pokial by si ho poslala dobierkou tak budem rada. dakujem za odpo. Lucia

katie_25
20. bře 2011

Holky, prosím radu.. jsem rozhodnutá pro Epino, ale jsm zmatená. našla jsem jedno - cena cca 2450,- a pak ještě Epino Plus cena cca 3190,- ..jaký v nich je rozdíl? jaké používáte? dííky 🙂

moka
20. bře 2011

@katie_25 ak sa nemylim, tak to drahsie epino je aj na precvicovanie svalov panvoveho dna. Pozri si to na stranke distributora.

katie_25
20. bře 2011

@moka no našla jsem toto http://www.babako.cz/pro-maminky ... už tam vidím ten rozdíl. u toho dražšího je ten měřič.. u toho levnějšího to není, takže tam asi člověk neví, na kolik ten balonek napumpoval,že ? 😖

moka
20. bře 2011

@katie_25 Pokrok zistis az ked nechas balonik vyklznut, a to podla prilozenej sablony alebo meradlom (metrom). Tak je to aj u tej drahsej verzie. Hodnota odchylky rucicky neudava obvod baloniku. Takze Delphine Plus je navyse na cvicenie panvoveho dna po porode. Ak ho chces iba ako pripravu na porod, staci ta jednoduchsia verzia. Ja som si tiez kupila tento typ.

ivuseta
20. bře 2011

Tak přidávám velmi pozitivní zkušenost s balonkem. Cvičit jsem začala od 35. týdne (tušila jsem, že to bude dříve).
Jako druhorodička jsem se napoprvé dostala na 7 cm. Šlo mi to celkem rychle, tak jsem cvičila obden, někdy ob dva dny. Asi týden před porodem jsem byla na obvodu 33 cm, Tak jsem si dala pohov a jen udržovala. Matyášek se nám narodil týden před termínem, měl 53 cm, 3 070 g a obvod hlavičky 36 cm. Vyjel jako po másle a nebyla jsem vůbec poraněná. Chodila jsem jako nic a necítila žádnou bolest, spíš tlak. Teď týden po porodu o ničem nevím. Takže díky dídky balonku🙂

moka
20. bře 2011

@ivuseta gratulujem 🙂 Myslim, ze nam to mnohym dodava silu cvicit dalej 🙂 Ja som s cvicenim sice iba zacala, ale chcem sa Ta opytat na postup. Balonik je potrebne zaviest z vacsej casti dnu, tam nafukovat a nechat vyklznut von alebo ten najvacsi obvod nafukovat na hradzi? Ak by si mala chvilku cas a popisala mi podrobny "postup", velmi by mi to pomohlo. Kludne aj do IP. Dakujem 😉

bejkn01
20. bře 2011

@moka tak pozerala som trosku dozadu a baby pouzivaju kondomy durex, su vacsinou lubrikovane na vodnej baze, takze su asi najvhodnejsie, asi si ich kupim.

sussanah
20. bře 2011

@ivuseta tak to je super, gratuluju 🙂 Chtela jsem se zeptat, jestli jsi i u prvniho porodu cvicila s epinem, jen masirovala a jestli jsi byla nastrihnuta. Ja prave ze byla, ne moc, jen trochu a zhojilo se to krasne, ale precejen mam z toho ted trochu strach, tentokrat se tomu chci uz opravdu vyhnout. Nekde jsem totiz cetla, ze jak uz jeden nastrih je, tak je riziko dalsiho nastrihu mnohem vyssi, protoze ta jizva uz neni tak pruzna jako normalni tkan 😅

ivuseta
20. bře 2011

@moka Cvičila jsem oběma způsoby. Nejprve jsem se snažila hráz roztáhnout , takže jsem zavedla nejširší částí a nafukovala co se dá, chvíli nechala a vyklouznul, musela jsem ho dost držet. Pak jsem také zaváděla tak do dvou třetin, nafoukla, až jsem cítila nepříjemný tlak na konečník, chvíli nechala uvnitř a vytlačila. Ale cvičení vždy tvralo tak 15 minut maximálně, moc jsem to nepřeháněla.
@sussanah U 1. porodu jsem necvičila, jen masírovala hráz. Nebyla jsem natržená, ale holčička byla malá (2 800 g ) a obvod hlavičky jen 33 cm, takže nevím, jak to bude fungovat s jizvou. Ale mám pocit, že jsem tady někde v diskuzi četla, že i tak se to dá bez trhnutí 🙂
Všem přeju krásné porody. My jsme ho měli krásný a fakt jsme si ho užili. 🙂
Jinak děkuju za gratulace, moc sem nechodím, takže když nebudu odpovídat, omlouvám se.

katie_25
20. bře 2011

@moka super, díky za info 😉

landrea
20. bře 2011

@bejkn01 ja to robim presne ako pises..
vyumyvam cele, dettol, utriem pap. vreckovkov a dam lubri :O)
po cviceni, znova umyjem a streknem dettolom ...

kbenuskova
21. bře 2011

@atemi ja by som do toho isla. som z BA 0915 755 431.dik 🙂

lucie_84
21. bře 2011

Ahoj holky, tak se hlásím také do klubu "natahovaček a cvičenkyň" s epinem 🙂 Mám na vás zkušené pár dotazů. Má doktorka bohužel epino nezná, je to mladá doktorka a asi jí budu muset něco přiučit, ale jinak co se péče týče je úžasná. Když jsem se jí tedy ptala, jestli s ním mohu cvičit, nemohla mi dát odpověď. Již od začátku těhotenství mám výtok, který se teď u konce trochu zhoršil, ale kultivace byla vždy v pořádku. V návodu píší, že v případě výtoku necvičit. Zkoušela jsem první cvičení a začínám tedy na 5i, takže de facto na úplném začátku 🙂 Při zavádění balonku mám v určitém místě trochu problémy s mírnou bolestí,ale s tou se potýkám už hodně dlouho a to i před těhotenstvím při sexu, tak tomu nepřikládám zas až takovou váhu a při vytlačování balonku mám na pár vteřin pálivo-bolestivý pocit uvnitř. Je to normální? Omlouvám se za moje hloupé dotazy, prvorodička a ještě nezkušená 🙂)

moka
21. bře 2011

Ja som sa s mojim porodnikom o epine este nerozpravala, ale chcem mu povedat o cviceni. Tiez som prvorodicka, zatial som cvicila iba 4x a dostala som sa na 5,6 cm (odhadom podla meradla). Ide mi to na moj vkus pomaly, asi som netrpezliva. Tiez mam pri zavadzani baloniku neprijemny pocit, pri nafukovani pocit napnutia a pri "vytlacani" palivo bolestivy pocit na hradzi. Vy ako ostatne mamicky? Ako sa vam dari? Ocenim kazdy navrh, postreh, skusenost 😉

landrea
21. bře 2011

ahoj kocky,
aj u mna su tie pocity, take stipkanie na hradzi, a teda udrzat ten balonik vnutri je celkom fuska, ja to ani 10 min nedokazem, velmi vyklzava, tak radsej viackrat nafuknem za tuch 20 minutiek, a zo zaciatku mam tak obvod 24 a na konci uz som dnes rano dala az 29cm, na zaciatku mi treba rozcvicku 🙂). mne sa to podla toho papieroveho meradla zle meria, nikdy som si nie ista kolko vidim :O). ja som svojmu gyndosovi vravela, poznal a tvrdil ze super, ked nie su kvasinky a zapaly smelo nacvicovat 🙂.
@lucie_84 kedze su kultivcie ok, mal by byt ten vytok asi v poriadku. v tehu ho mavame, ale mozno mas hojnejsi..

moka
21. bře 2011

@landrea super, Ty si fakt dobra 🙂 Ved o chvilu mas nacvicene. A cim merias obvod? Ja ho tiez dokazem udrzat iba par minut. A ako to presne robis? Nafukujes vo vnutri a potom vytlacas von? Kolkokrat asi? Ja prave zacinam mat pocit, ze budem mat mykozu 😒

landrea
21. bře 2011

@moka ahojky,
-ja cubrnim niekedy, ze fajn to ide dufam ,ze sa to nezasekne 🙂.
-meriam metrom krajcirskym .
-robim to tak, ze drzim, drzim kym sa da. ale balonik mi aj tak postupne vybehava 🙂 a potom teda vytlacim, alebo len tak pribrzdim nech teda vylezie 🙂 a sfuknem a znova tak.. trocha mi to vadi lebo predsa len navod vravi drzat tych cca 8-10 min, a to sa mi nepodarilo hadam este, len zo zaciatku, tie mensie obvody.
hm.. za jedno cvicenie ho musim sfuknut a nafuknut hadam aj 10krat, mozno aj viac, tak leze von 🙂
dufam vsak ze aj to bude mat osoh,.. a ze to nie je take akoby odflaknute cvicenie, co myslite dievcata?
ako objem narasta,len ci je to tak efektivne ako ked to udrzat vnutri dokazete dlhsie..??
skus rosalgin na tu mykozku, mozno sa zmierni aspon

moka
21. bře 2011

@landrea ja si myslim, ze tym, ze ho stale vytlacas von, tak aspon viac trenujes hradzu, nie? Aj ked oni v navode pisu, ze by sa mal udrzat vnutri dlhsie... Mne sa to podari tiez iba par minut. Na tu mykozu skusim canesten tabl., citala som, ze sa mozu aj preventivne, tak si dnes preventivne po cviceni dam 🙂

landrea
21. bře 2011

@moka ano aj tie tablety su fajn..

aj ja si vravim, ze ved cez hradzu ten priemer prechadza , takze sa trenuje, hadam je to teda rovnako prospesne . co narobim 🙂, niekedy si tak viac sadnem a trocha ho brzdim aby nesiel tak von, alebo spojim viac nohy 🙂

verule80
22. bře 2011

Ahojky, tak ja po asi tydnu jsem na 8,tak me to trochu uklidnilo 🙂

Ja ho taky neudrzim moc dlouho Takze to zopakujem tak 3x a mam za 10 min. hotovo. Vcera jsem mela takove trosicku paleni, tak jsem si koupila laktobacily na zavadeni jako prevenci. Fakt u porodu je dulezite, aby byla ta sliznice zdrava. Jak je tam mykoza, tak je vic prokrvena a snadneji se trhne.

moka
22. bře 2011

Ten pocit palenia mam aj ja, tak som si zacala davat canesten. Dufam, ze sa to prelieci, lebo naozaj, sliznica je potom nachylnejsia k natrhnutiu. Ale v tomto stave sa mi zle cvici ☹ Ja som sa vcera dostala na 6 po piatom cviceni, co je u mna uspech 🙂 Velmi mi pomohol aj manzel, ktory mi balonik pridrzal a povzbudzoval ma, nech este nafuknem 🙂

dundy27
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru