EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

shynne
14. pro 2011

ahoj holky, i já jsem od včerejška majitelkou Epi-na a po prvním cvičení by me zajímalo,zda si balónek zavadite celý a vytlačit či dle návodu s přidrženim. já to dělala dle návodu a balónek jsem si tam přidržovat musela,jinak byl hned venku,tak ted nevím teda.díky za rady🙂

petja
autor
14. pro 2011

@shynne přidržovat je normální 😉 málokdo udrží balonek v pochvě pouze svaly dna pánevního...

janca1983
14. pro 2011

@ava tak jak jsi včera dopadla s cvičením 😉 byly uzpěchy a pokroky ? To já než se k tomu dokopu tak cvičím obden. Až mám s toho špatný svědomí že to flákám ☹
Včera jsem se na to opět vypdla nějak se mi nechtělo tak jsem se dnes ráno do toho pustila a poprvé 25 cm a napodruhé 26,5 cm. Tak jsem to zkonstatovala že možná jak cvičím obden to nebude vůbec na škodu 😀

janca1983
14. pro 2011

@berinka1 zkus si na balonek nasadit kondom. Já si v Rosmenu koupila krabičku s obyč kondomama / i když prodavačky na mě koukali tak divně s bříškem a kupuju kondomy , asi si mysleli že jsem si je měla koupit o pár měsíců dříve 😀 / a řekla bych že je to v pohodě 😉

shynne
14. pro 2011

díky díky uvidím jak mi to dneska půjde 🙂

sue007
14. pro 2011

@bell2 Tak to to děláme úplně stejně,taky pořád přifukuju po trochách,ven a zase znova. 😉

Berinka myslím,že ten lubrikant je dost důležitý,mě teda celkem pomohl po tom,co jsem si ho v lékárně koupila,předtím jsem to zkoušela bez a taky s nějakým parfémovaným,co jsem měla doma vzorek a ten pekelně štípal 🙂

Janca,ty teda děláš pokroky,asi jsi z těch,co by možná byly bez nástřihu i bez Epi-na.Šťastná žena 🙂

shynne
14. pro 2011

je super číst,jaké maté výsledky a pak i v reálu při porodu 😵

sussanah
14. pro 2011

Holky, jen pripominam, ze po porodu prosim doplnte anketu tady, at jsou vysledky na jednom miste 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-j...

ava
14. pro 2011

@berinka1 jejda, bez lubrikantu bych to vůbec nedala. Mám spšl ze sex shopu - na vodní bázi. Vřele doporučuji!

ava
14. pro 2011

@shynne dle mého názoru je nejefektivnější zavádět do 2/3 a přidržovat. Ať ti to jde!

@janca1983 Jani, úspěchy jsou malé, ale jsou! Včera 23,5 cm, což mě moc potěšilo. Třeba to cvičení obden má něco do sebe. Já jsem taky ubrala, místo 2x jen 1x denně. Cvičím taky výhradně s kondomy, protože chci epi-no po porodu prodat. Do Rossmanu musím zamířit, protože kupuje obyčejné lubrikované olejem a musím je umývat před použitím, aby nepoškodily balonek.

Holky, to sdílení tady je super, doufám, že si všechny budeme v den D pochvalovat, že jsme cvičily 🙂

bell2
14. pro 2011

Ahojte...tak v pondeli 23,5 cm...vcera jsem si dala pauzu a dnes 25,5-26 cm...mam desnou radost...i kdyby uz ani o 1 cm, tak je to super 😉)) Jen jsem zacala nechavat nafouknuty balonek uvnitr trochu dele nez doposud...chci si zvyknout na ten tlak na konecnik a naucit se to prodychavat...stejne jako se ted nejak vic ucim soustredit na to vytlacovani...tak, aby to zabirani svalu bylo co nejucinnejsi 😉

ava
15. pro 2011

@bell2 to jsou obrovské pokroky! Blahopřeju! A to máš před sebou ještě klidně pár týdnů! Super. Já jsem pořád na 23 cm, a to jsem ráda, že se tam vůbec dostanu po půl hodině mordování...

janca1983
15. pro 2011

@sue007 No doufám že to nezakříkn a bez nástřihu se mi to povede 😉 každopádně za epino jsem moc ráda že si můžu zviknout na ten tlak a nebudu u porodu tak překvapená i když si myslím že tam budu stejně koukat jak pulec 😕 🙂

janca1983
15. pro 2011

@ava no hlavně že úspěchy jsou, budu držet pěstičky ať jsou ještě větší. Ty to máš taky už za pár viď. Jak se cítíš , vše v pohodě ? Já jsem jen týden za tebou a čím víc se to blíží tak mám větší strach úplně ze všeho 😅 ale nevím proč. Asi mi už trošku hrabe 😀

janca1983
15. pro 2011

@bell2 no velká gratulejšn k pokroku to jsi dala docela velkej skok z 23,5 na 26 . Taky tam skusím balonek nechat déle jak písáš dobrý nápad 😉

aksniteb
15. pro 2011

Tak som bola včera kúpiť lubrikant a musím povedať, že cvičenie bolo úplne o niečom inom !!! sa nedá porovnať, odporúčam !!! Som zatiaľ na 24,5 cm ale tak dúfam, že ešte máme času dosť ...
@bell2 gratulujem k super pokroku !!!
@janca1983 no veru, ty sa asi vôbec báť nemusíš 🙂
@ava podľa toho, čo som tu čítala, ide cvičenie najlepšie v posledných dvoch týždňoch, kedy telo už najlepšie spolupracuje, tak držím palce, určite sa to posunie

bell2
15. pro 2011

Vim, ze me se to mluvi, protoze mam jeste dost casu, ale fakt bych zkusila dat si ten den pauzu a pokud se to nehejbe, tak i klidne zmenit tu polohu. Ja treba cvicim v tom polosedu/pololehu, ale nekomu to fakt vyhovovat nemusi 😉

sue007
15. pro 2011

Tak já teď dala 28,5,no žádnej extra pokrok,ale než se k tomu číslu dostanu,tak už mě bolí ruka,mít tak víc sil a času,asi bych dala i víc 😉 Dnes jsem byla u dr,pořád vše zavřeno,takže ok,,ale chci říct,že dnes jsem poprvé nevnímala vůbec to jeho vyšetření-jindy pro mě min.nepříjemné(možná že to bylo dáno živou debatou o listerioze,protože jsem se napila nedávno zkaženého mlíka a jindy při tom mlčím a čučím)-ale prostě dnes jsem vůbec nic necítila,takže myslím,že to bude díky tomu epi-nu,ono přeci jen 18 a 28 je rozdíl.Chtěla bych doSilvestra natrénovat alespoň 31-32,to bych si přála.Malej měl hlavu 33 a u ní ještě ruku,takže soudím,že jeho brácha to bude mít podobné 😀

xxx.klarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sue007
15. pro 2011

@xxx.klarka To ses asi sekla v tématu,ne 🙂 Na nervy z toho buď,až bude malé o dva roky víc a bude ti dělat to samé 🙂

lenya79
15. pro 2011

tak já dneska hlásím chabých 22,5 😖, ale cvičila jsem jen 10 minut, za chvíli přijde manžel 🙂 Dost mě mrzí, že jsem nezačala dřív, jenže jsem všude četla, že nejdřív 3 týdny před TP tak mě to ani nenapadlo a netušila jsem, že to půjde tak ztuha... No ale jsem ráda za každičký milimetr 🙂 Teoreticky bych mohla ještě týden cvičit tak snad to dám alespoň na těch 25...

bell2
15. pro 2011

Ja dneska 26,5, ale pri poslednim pokusu jsem mela naruzovelej hlen na kondomu...asi nekde v pochve praskla nejaka vlasecnice...radeji si zasr dam den dva pauzu a pak budu pomalu pokracovat 😉

@sue007 31-32 ??? Tak to uz je pro me opravdu sci-fi :-\ Budu rada, kdyz dam tech 28 a pak mi holt nezbyva, nez spolehat na hormony 😉

ava
16. pro 2011

@lenya79 já jsem taky spořádaně začala přesně 3 týdny před TP a jsem překvapená (nemile), jak malé dělá pokroky. Jsem na 23 cm, ale to musím asi půl hodiny rozcvičovat, než se tam dostanu. Zase si říkám, že je ještě nějaký čas a navíc i kdyby to byl jen takto, pořád je to velký rozdíl proti původním 18 cm a třeba mám ještě skryté rezervy.

@bell2 ty si tu pauzičku můžeš klidně dovolit - času dost a výsledky skvělé. Doufám, že jednou napíšeme všechny do ankety, jak jsme si krásně porodily bez poranění 😉

sue007
16. pro 2011

hmmm,no neříkám,že se mi to povede 😀 Dneska 29,ale to už bylo fakt nepříjemné...takže teď víkend pauza a v pondělí zkusím alespoň to samé.I když příští týden bude doma už mužskej i malej,nebude klid,takže nevím,zda nějak pokročím.

xxx.klarka
16. pro 2011

@sue007 sekla, hnedka jsem psala adminovi o smazání. 😅

katka_brno
16. pro 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, přímo na Epi nu je napsáno, že max 10 cm, že to stačí a vy tady píšete o 26 a více? Můžete mi to vysvětlit prosím? Nebo fakt roztahujete na 27 cm?

petah82
16. pro 2011

@katka_brno 10cm je priemer balonika -- vtedy je obvod balonika okolo 30/32cm. niektore baby meraju priemer podla prilozenej sablony od 1-10cm a niektore meraju obvod pomocou krajcirskeho metra 20-32cm 😉

katka_brno
16. pro 2011

@petah82 děkuju moc

ava
17. pro 2011

konečně pokrok! Změna polohy, poprvé sama doma, k tomu TV, dala jsem 25 cm. Euforie trvá 🙂)

sue007
17. pro 2011

@ava no tak to je paráda,velká gratulace,u mě taky vítězí ,,sama doma ,, a telka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru