EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

aronek
9. bře 2010

foogy, mně taky někdy vyjíždí. Zkusila jsi dát nohy k sobě? Používáš lubrikant?

bengy
9. bře 2010

foogy to je bohuzel u epina naprosto normalni. Pokud cvicis spravne a mas epino zavedeno ze 2/3, tak jakmile uz to neni takovy ten "pinda", ale balonek, tak to zacne vyjizdet. Ja jsem mela tak strasne tolerantniho muze, ze mi s tim pomahal a meli jsme oba dva plnne ruce prace. 😠
Ale vim, ze jsou tu holky, ktery to zvladnou samy. 😉 coz nebyl muj pripad....a nebo jsem byla tak pohodlna, ze kdyz jsem vedela, ze mi pomuze, tak jsem se uz nesnazila 😀

xxx.klarka
9. bře 2010

Ahojky, už vás několik měsíců pročítám a jsem ráda, že to tolika maminám pomohlo. Taky se chystám cvičit. Malá je zatím ale hlavičkou nahoře, tak doufám že se otočí a porod bude probíhat normálně. Aby jsem pak neměla nacvičeno zbytečně. Už se těším a jsem zvědavá jak mi to půjde. 🙂

bengy, můžu dotazek mimo diskuzy prosím?? Koukala jsem na pěkné obrázky na zdi co máš, taky mám objednané šablony. zajímalo by mě jakýma barvama jsi to malovala?

zuzule
9. bře 2010

Foogy - mě to taky vyjížíd a hrozně mě to štve...prostě nemám dost síly to udržet a manžel se moc netvářil, když jsem mu řekla, jestli by mi mohl "asistovat" 😅 takže se holt snažím sama..ale za chvíli budu mít ruce jak rambo 😀 ¨
Jinak, včera jsem se na to vykašlala, ale dnes zas budu cvičit a jsem zvědavá jak to půjde....jinak, náš první syn se narodil 38 plus 6 (což jsem dnes) tak jsem zvědavá jestli se historie opakuje nebo ne...už bych to fakt měla ráda za sebou, ten konec je strašný 😝

petja
autor
9. bře 2010

Lubiky,použít by se to asi dalo,ale je to spíše víc kulaté,epino je dětská hlavička.Já bych v tom asi problém neviděla,hráz by se tak určo pocvičit dala,spíš aby to vydrželo to denní cvičení,aby to neprasklo,víš?Pokud tam nejsou žádné povrchové změny nebo prasklinky,tak bych do toho asi šla.

No a je fakt úžasný,jak vám partneři pomáhají,že se před nima můžete uvolnit,já nevim,vždycky sem si to chtěla odcvičit sama a u mě to nebylo ani nijak náročný,že bych měla delší ruce? 😅
Jo a aha už tady čtu Zuzule,že manža nee 😀
Zuzule,právě ten konec,jak jde epino přes hráz ven,tak ti při porodu naskytne taky a nevyděsí tě! Už to nebude o bolesti 😉

domeli
9. bře 2010

ahojte,
pridávam sa k xxx.klarke - čítam Vás a Vaše pokroky tiež už dlho a ani neviem prečo, ale nejako ma stále potešia Vaše pokroky. O epino mám tiež záujem, avšak rovnako ako u klarky, aj u mňa je bábo hlavičkou hore a to už viac ako 2 mesiace. Zajtra idem na poradňu, tak možno sa dozviem, že sa otočilo (už som v 32. tt). Preto stále váham nad kúpou epina a taktiež preto, že mi môj lekár čoraz častejšie prizvukuje, že pre krátkozrakosť zrejme zvolí pôrodník CS. Uvidíme, termín sa blíži a ja sa stále spolieham, že v tom 36. tt., keď pôjdem na poradňu do pôrodnice, pôrodník povie, že to nie je nevyhnutné a tak pobežím po epino. Zatiaľ Vám ale všetkým, ktoré trénujete držím prsty a petji ďakujem, že túto tému založila - vôbec som o niečom takom pred tehotenstvom ani len nepočula.

zuzanka1989
9. bře 2010

ahojky holky, dneska jsem po dlouhý době cvičila, a dala jsem 28. Zase o cm víc🙂, ale mám pocit že mimčo se pořád neotočilo a pořád je Kp, pořád jí domlouvám, ale kdo ví jak to dopadne. Jinak mě asi čeká císař. Normálně bych určitě rodit nechtěla. Pořád doufám že mi to cvičení s epinem k něčemu bude. ještě je čas, já vím, ale...

zdeniii
9. bře 2010

zuzanka1989: Zuzi, bud v kliddu, miminko má pořád dost času se otočit, hlavně neplaš... Prý hodně k otočení pomáhají kočičí hřbety tam i zpět, tak zkus... 😉 Držím palečky!!!

aronek
9. bře 2010

zuzanko, mně doktor říkal, že se v klidu může otočit do 36tt, že má dost místa a někdy i potom, takže klid 😉

lucia169
9. bře 2010

ahojte, tak sa k vam cviciacim pridavam, dnes som to skusila prvy krat a dala som 17cm, mozno by som este mohla prifuknut, ale bala som sa. Prvy dojem je dobry, akurat budem musiet pouzivat lubrikacnu gel, musim zohnat nejaky na vodnej baze. Ozaj nafukujte az kym vas to boli alebo len kym citite neprijemny tlak, a naozaj mate epino nafuktnute 10 min, tak ako je napisane v navode?

zajaciq
9. bře 2010

luci ani raz mi to tam 10min newydrzalo. Som rada aj za minutku, dwe, tri 😅

zuzanka1989
10. bře 2010

zdeni: kočičí hřbety cvičím, ale vytáhnout to břicho nahoru neni žádná sranda, před těhu to šlo líp teda 😀 , jinak dneska si zase zacvičím s epinem, snad bude nějakej posun.

lucia 169: ani já ho tam nikdy 10 minut neměla 🙂 , ne že by to nešlo, ale 10 min je strašně dlouhá doba 😅

zuzanka1989
10. bře 2010

aronek: tak děkuju za povzbuzení 🙂 , mě právě dr neřekl nic o tom že mám ještě čas, hned mě vyděsil císařem.

zdeniii
10. bře 2010

zuzanka1989: myslím že s tím otočením je opravdu čas, já tuhle četla že až do 37 týdne... hodím ti odkaz... 😉 kolikrát se miminko otočí opravdu na poslední chvíli... http://www.babyweb.cz/Clanky/a258-Popis-vyvoje-...

Jinak koukám, že jsi ve 32tt a to už cvičíš s epinem? mně by mělo přijít snad do pátku, tak doufám, že stihneme natrénovat... 😅

aronek
10. bře 2010

zuzanko, taakže v klidu,prcek se může klidně přetočit těsně před porodem 😉 Mně zase straší velkým dítětem, to si nepomůžeš 😀

shaarka
10. bře 2010

kocky,
poprosim slovensky navod do IP, dakujem!!
ak su pri nom obrazky, poslem do IP mail.
😵

zuzanka, ak chces, napisem ti navod z jednej knizky - podoba sa to na macaci chrbat, ale je to pohodlnejsie, nie take namahave, so zarukou, ze sa babatko otoci.

lucia169
10. bře 2010

zuzanka ved prave, mne epino celkom drzi, aj ked ho pre istotu pridrziavam rukou, ale 10 min je sialene dlho.

zdeniii
10. bře 2010

jéé já se na to svoje epino tak těším, už chci začít trénovat, jsem z vás trošku nervozní když vidím, že začínáte tak brzy... 😅

jakelina
10. bře 2010

Zdeni máš čas, já začala 35 a za 10 dní jsem měla nacvičeno i víc než 30 a teď se u toho nudím. 😀

zdeniii
10. bře 2010

Tak to jsem moc ráda, přijde mi totiž bláznivý začínat ve 30tt... ale pro klid duše ať si to dělá každý jak chce 🙂
Nu těším se těším, v pátek bych ho měla míít...

fiffinkaa
10. bře 2010

Ahojte kočky a holky -epináčky, som tu nová a prečítala som všetkoo..epi mám objednané, každú chvílu má príst, už sa neviem dočkat kedy to skúsim prvý krát...držím palčeky pri tréningu 😀 😀 😀

zdeniii
10. bře 2010

Taak mi dneska přišlo epino, zítra se na to vrhnu 😎 🙂

zdeniii
10. bře 2010

Holky nemáte někdo k epinu český návod?

foogy
10. bře 2010

Holky, to jsem ráda, že tam to epino musíte přidržovat tak silně, že vás bolí ruce. Jsem si právě říkala, jestli je tohle normální.
Lubrikant nepoužívám, používám kondomy od Durexu, abych ho nemusela dezinfikovat. A hlavně ho pak chci prodat.

zdeni - já začala cvičit až 36+3, tak buď v klidu! A jde to rychle - začala jsem na 19 a napočtvrté jsem na 24 cm. Uvidíš, to půjde.
Já návod mám, chceš ho ofotit a poslat?

zajaciq
10. bře 2010

fifinka vitaj medzi epinami. Ja dnes cez 9 (priemer) za to obvodom len 28,5. Aj vam ostatnym meria obvod menej ako ta sablona s priemerom? 😔

jakelina
11. bře 2010

Návod se dá najít na internetu.

zdeniii
11. bře 2010

foogy: to bys byla moc hodná kdybys mi ten návod mohla ofotit. Moc děkuji... pošleš na mailík? zdeniii@seznam.cz

zdeniii
11. bře 2010

Tak už jsem ten návod našla, a vlastně stránky, kde píšou úplně všechno... Tak se dávám link... 😉
http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...

zdeniii
11. bře 2010

Tak jsem dneska epino vyzkoušela a na poprvé 6 což je 19cm průměr, tzo je dobré pro začátek 😉 tak z toho mám radost, že to určitě zvládneme... 😎

fiffinkaa
11. bře 2010

zajaciq - dakujem, ja už netrpezlivo vyzerám poštu a zatial nič, už som nervozna, najradšej by som už epinovala 😀 ...kočeny, používala niektorá lubrikant durex play? taký fialový..nie je tam písané že je na vodnej báze ale v zložení nie je žiedný oil...tak by som najradšej použila tento, nech nemusím kupovat..dá sa Epino predat aj keby som nepouživala prezervatív?z hygienického hladiska... ak nie tak radšej zabezpečím kondomy, ved je to iná pálka, ja som objednala ten Delphine, za 90 eur na SK.

zdenii..to si dala kráásne 😉 ,som zvedavá kolko dám na prvý krat ja, čakám druhé bábo, tak si myslím že druhorodičky nebudú mat už také pevné pánvové dno..no som zvedaváá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru