EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ferinka
30. čer 2009

No taky sem se chtěla po porodu zmínit o epinu,ale bylo by mi trapné,kdyby to neznali a já je ještě poučovala... 😅 😀 😀 😀

natashkaa
30. čer 2009

Ahojte predavam Epi no ak mate niektora zaujem info IP

katka1981
30. čer 2009

Ja ked som bola na poradni u mojho lekara co ma rodil (mala som ho zazmluvneneho), povedala som mu, ze cvicim z epiom, ze ci mozem, vzhladom na moj krcok. Povedal ze mi neublizi a zjavne ho poznal a myslim ze asi je toho nazoru, ze to ma vyznam s nim cvicit, lebo ked som pocas porodu cvicila na fitlopte, spytala som sa ho, ci je lepsie sa prechadzat alebo hopsat pocas kontrakcii na fitlopte, povedal, ze je to zhruba rovnake ale ze fitlopta masiruje hradzu. Mne sa prechadzat nechcelo a fitlopta ma bavila a neurob si masaz, ked mozes 😀

aleela
1. črc 2009

Ahojte, mam taku mozno hlupu otazku. Ale po porode, teda po cviceni s epi-nom je posva stale taka uzka ako pred porodom? Tym niekolko tyzdnovym cvicenim a roztahovanim nezostane vacsia? Niektore zeny pisali, ze nastrih a zasitie je dobre v tom, ze posva po siti ostane uzka.... Na druhej strane, po cviceni s epinom su asi pruznejsie svaly.... Dakujem za kazdu odpoved. 😎

petja
autor
1. črc 2009

Já jsem řekla v porodnici všem že jsem cvičila s epinem.PA Štěpánka mi řekla,že to zná,že její kamarádlka o tom píše semestrální práci 🙂 Porodník byl sám zvědavý,jak to půjde s nastřižením.Když se malý narodil bez nástřihu a poranění,přišel pohladil mě a řekl:´´Maminko gratuluji,byla jste moc statečná a jste moc zodpovědná,je vidět,že jste se celé těhotenství o vše zajímala a to epino je skvělá věc,hned jsem poznal,že byla hráz velice pružná! No úžasnej porodník,co dodat!!! Jako táta 😉

petja
autor
1. črc 2009

Aleela,tvoje obavy jsou zbytečné,já na nástrřihu nevidim pozitivního nic a Katka 1981 měla taky tyto obavy,jestli nebude potom ´roztahaná ´Jak píšeš,jde o sval a ten se zase dostane do původní ´´ formy ´´ 😉

klbikova
1. črc 2009

Ahoj děvčátka, přidávám svoji VELMI pozitivní zkušenost. S epinem jsem cvičila od 34. týdne cca obden a dostala jsem se na 10 cm. Porod jsem měla docela rychlý, po 2 a 1/2 hodinách kontrakcích jsem byla stále na 3 cm a potom během 10 minut měla malá hlavičku venku. Takže mi jí rodili sestřičky holýma rukama, naprosto nepřipravené. Ale myslím že hlavně díky Epinu jsem byla připravená a nemám jediný steh. Po porodu jsem si hned sedla a fungovala bez potíží. Takže maximálně doporučiji neboť já která se všeho bojí, jsem věděla že to zvládnu. A myslím že to funguje i jako skvělá psychická příprava.
Takže kdo váhá tak do toho. 😀

katwind
1. črc 2009

klbikova, to je super zkušenost!
A čím to, že jsi začla tak brzy? myslela jsi, že porod přijde dříve?

katwind
1. črc 2009

Já mám v plánu od konce 35tt začít, jsem zvědavá 😝

klbikova
1. črc 2009

mě to doporučovali v agentuře kde jsem si ho půčovala, abych měla dost času se nachystat a pomaličku a v klidu roztahovat. Je fakt že na těch 10 cm jsem byla cca 2 týdny před porodem a pak jsem to jenom udržovala. Takže stačí asi 36 tt

fibi
1. črc 2009

baby ja sa cez 8,5 nemôžem dostať 😒 Ale tuším som tu niekde zachytila, že to možno aj stačí..

katwind
1. črc 2009

Holky a teda na každý zásun kondom jo? Je jedno jaký? nějaký levný stačí?

klbikova
1. črc 2009

já používala ty nejlevnější kondomy a byly v pohodě

bledulka
7. črc 2009

ahoj,tak hlásím zkušenost s epi-nem 🙂

první porod jsem měla sd nástřihem,tak jsem čekala,že budu méně pružná kvůli té jizvě..ale stejně jsem trénovala...cca 3 týdny...asi 10 dní před porodem jsem tedy přestala,protože jsem přepískla nafouknutí a vytlačila 32 cm,ale měla jsem asi 1-2 milimetrovou trhlinku...tak jsme to radši nechala zhojit...

no a k porodu- byl hodně rychlý- porodila jsem cca hodinu a deset minut po příchodu do porodnice,stihl se akorát dvacetiminutový monitor, sepsání příjmu a pak mi píchli vodu a prcek za chvíli vylezl 🙂..nastřižená jsem nebyla,mám jen cca centimetrovou trhlinu-mám dva stehy.jeden vnější a jeden vnitřníí (což se nedá srovnat s předchozím nástřihem až bůhvíkam) ..prcek ale nebyl žádný drobeček (4070 g a 53 cm) takže se té trhlince ani nedivím 🙂 bez trénování by to asi bylo horší ...porod prostě super 🙂

Epi-no jinak prodávám,další mimčo neplánuju 😉 je koupený někdy v dubnu nebo květnu 😕 ,doklad o koupi dodám. pokud by byl zájem,tak pište do Ip 😉 přidám vám k tomu ještě čajím z maliníku,mě už je k ničemu 😉

mariv
8. črc 2009

Ahoj, kamoska mi rikala, ze se udajne da koupit pouze ten balonek k e-pinu, nevite nektera jestli tomu tak je a kde by se dal sehnat prosim? Kamoska by mi e-pino pujcila, ale bylo by lepsi, kdybych mela vlasni balonek, at ji ho neopotrebovavam 🙂 diky!

anicka164
9. črc 2009

mariv: Zkus zavolat do Coord medu (kontakt najdeš přes google), kde epi-no prodávají. Je tam docela milej pán, před 14 dny jsem s ním mluvila, když jsem epi-no kupovala. Třeba něco vymyslí... Hodně štěstí!

seeweed
9. črc 2009

Kocky, viete mi poradit, prosim??? Epino som zatial pouzila len tri krat, a hned som mierne krvacala....teda skor len taky naruzovely vytok a par "kuskov" krvi. Znamena to, ze nemam epino pouzivat vobec alebo si len dat pauzu? Okrem toho nemam ziadne problemy, Dr. mi v poradni hovoril, ze na porod to urcite nevyzera zatial...koncim 38my tt. Mate niektora skusenosti s miernym krvacanim? Dakujem.

bengy
10. črc 2009

Ahoj holky, s epinem jsem zacala cvicit na zacatku tydne a mam na vas dotaz. Nejsem si jista, ze to delam dobre 😖 , balonek ze me moc a moc vylejza a fakt ho tam musime drzet nasilim. Uz jsem nemela silu, tak drzi manzel, ale ma fakt co delat 😢
Chci se zeptat, jak hluboko mate balonek zavedeny? Nechci ho mit moc - protoze jde preci o natahovani hraze, ale zase kdyz ho mam zavedeny dle obrazku v navodu, tak ho nemuzem udrzet 😖

bledulka
10. črc 2009

seeweed- já jsem si udělala trhlinku na hrázi, byla vidět,ale z toho šla jen krůpěj krve...jinak s krvácením zkušenost nemám...

bengy- já ho tam zavedla skoro celý,ne jen napůl- roztahovalo se to tedy i vevnitř- jako když tam je hlavička a pak teprve vytlačovala-pomaličku a celé jsem to během jednoho cvičení asi třikrát opakovala...mě taky nedržel zavedený tak jak píšou v návodu...a čím víc byl nafouklý,tím víc tam držel a já ho pak spíš musela vyloženě tlačit ven,ale přitom jsem ho zvenku přdržovala,aby u tlačení zase nevyjel moc brzy..

jinak holky,epi-no už je prodané...

seeweed
10. črc 2009

Baby, tak kedze mne Epi-no evidentne nerobi dobre, predavam....Pouzity len 3 krat, max. dodrziavanie hyg.zasad, dodam v original puzdre, s original navodmi a sablonou na meranie. Poslem kamkolvek. Ak ma niekto zaujem, napiste mi do IP.

seeweed
10. črc 2009

Bengy, u mna sa jednalo vyslovene o krv z vnutra...takze nebudem uz pouzivat radsej, zrejme to nie je pre kazdeho. Krvacanie ustalo po chvili, ale aj tak...nejednalo sa totiz o ziadnu trhlinku na hradzi alebo nieco take povrchove, nic take sme nenasli ☹ Som sa tesila, ze sa svedomito s epinom pripravim, ale co uz 😨 Budem aspon nadalej poctivo masirovat 🙂

veronika.h
11. črc 2009

Ahoj holky, přidávám pozitivní zkušenost -
porod prcka bez nástřihu, jen cca 3 vnitřní stehy, tlačila jsem 10 minut a vylezl jako po másle. Měl 3.60kg a 50cm🙂 🙂

petja
autor
11. črc 2009

Verunko 😵 taky jsme měli většího prcka 😉 skvělé!!!Nakonec spontánně? Buďte zdraví s šťastní!

seeweed
12. črc 2009

To som tusim naozaj jedina, ktora epino nemoze pouzivat 😨

veronika.h
13. črc 2009

Petjo, bohužel - nápoj porod nastartoval, ale opět se to zastavilo, dostala jsem půl čípku☹

bengy
13. črc 2009

Holky dik za reakce. Konecne jsem na to asi po tydnu prisla, jak je mi to pohodlny. Vcera jsem mela neco malo pres 7,5 tak doufam, ze se to zlepsi, ale pokroky citim kazdym dnem, tak se to snad nezastavi.

Veru gratuluju k pohodovemu porodu a zdravemu miminku.

baluu
26. črc 2009

ahojte
predam Epi no plus ak mate niektora zaujem. Super vec len ja som bohuzial nakoniec rodila sekciou. Som z Blavy, ak by ste si to niektora chcela prevziat osobne. cena 70 eur.

misha14
27. črc 2009

Ahojte dievcata, mozete poradit cim je dobre dezinfikovat epi-no? Tie obrusky -Alkotip, ktore boli pribalene k epinu som v lekarni nezohnala. V lekarni ani nemali 7O % roztok isopropyl alkoholu, tak som si aspon kupila Detol, ale to je skor na dezinfekciu koze.
Poradte ak mozete. dik

wwcko
27. črc 2009

caute baby 🙂
Tak este taky tyzden a nafukujem aj ja 🙂 Uz mam epino doma, tak len sa dostst na MD a idem na to 🙂
S tou dezinfekciou by to aj mna zaujimalo....

janea
27. črc 2009

ahoj, nepotrebujete speci obrusky, urcite najdete nejaku formu alkoholu na dezinfekciu - napr Spiritus dilutus (lieh 60perc) , 100ml stoji cca 1.70 , ten potom mozete vyuzit aj na dezinfekciu malych poraneni koze - okrem dezinfekcneho ma protizapalovy a vysusujuci ucinok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru