EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tehuli
6. srp 2011

@anicka1981 no jo nevadí tak se budem držet tématu:DD já se zatím dostala jen na těch 7,5 ze 6,5 ale tak zatím jen tři dny a včera pauza dneska zkusím těch 8 min🙂) a pak už jen dva cm haha zní to jako jen ale je to dost🙂)

dasty79
6. srp 2011

@tehuli - já myslím,že ti to jde dobře - když seš teprv ve 36tt a už ses dostala na 7,5 🙂

tehuli
6. srp 2011

@dasty79 děkuju to potěší a motivuje tato slova🙂) snad jo...prcek má 32 a jsem na nějákých 22-24 pokaždé🙂 ale nespěchám at to jde postupně..tak dneska zkusím zas o něco víc..

ani84
6. srp 2011

Ahoj, tak jsem si to tu pročetla taky pořídila epi-no 🙂 Cvičila jsem s ním zatím třikrát a dostala jsem se z počátečního obvodu 19 cm na 26 cm, tak už nebudu moc spěchat, přece jenom času mám ještě dost 🙂 A zjistila jsem, že v polosedě mi to jde nejhůř, o něco líp to jde na boku a nejlíp v kleče 🙂

indriela
6. srp 2011

@ani84 Tak to je slusny zacatek a jeste lepsi postup - tise zavidim takove pokroky 😅 A je fakt, ze nekdo uz to tady psal, ze v klece to jde lip, tak to pak taky vyzkousim 😵

perca
6. srp 2011

ahoj holky chtěla bych se vás zeptat na to "jak" s epinem cvičíte. jestli jenom zavedete, napumpujete a vytlačíte nebo i vtahujete dovnitř? návod jsem si přečetla několikrát, ale chtěla jsem se zeptat 🙂

eviku78
6. srp 2011

ahojte. len som vas chcela povzbudit. minuly tyzden sa mi narodil syn 3680 gr, obvod hlavicky 34 cm. s epinom som cvicila zhurba 2,5 tyzdna a dostala som sa na 30 cm. porod prebehol bez nastrihu a akurat som mala jeden kozmeticky steh. dr. vravela, ze taka odreninka. 😉

eviku78
6. srp 2011

a mam to epi no na predaj. 😉

snehulienkatrpaslik
6. srp 2011

Kočky, ako tu čítam, obdivujem vas všetky 🙂
epinovala som asi 5x, som v 36tt, zo 16cm som sa včera s veľkou obtiažou dostala na 18 cm merané krajč,cm, dalsie cm su pre mna zatial nepredstavitelne...no je pravda, že cvičím s epinom v polosede, tak skusim inú polohu, trebars budem klacat, mozno budem prekvapená pozitivnou zmenou.... 🙂
@eviku gratulujem ku krasnemu porodu a babatku, prajem vela zdravicka obom.... tak už asi tretie babo neplanujes, ked Epi-no predavas 🙂

madli86
6. srp 2011

@petja Ahoj, chtěla bych Tě moc poprosit, zda by jsi mi zaslala recept na ten zázračný koktejl 😕

petja
autor
7. srp 2011

@madli86
Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
přesně pak hlt čiré kořalky,1/2 až 3/4 panáku ricinového oleje a do 3dlc dolít meruňkovým džusem,či rozmox.meruňky,či ovoce obsahující K

janika3
7. srp 2011

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat: epi-no jen desinfikujete? nebo vždycky do kondomu? Máte z druhé ruky? Myslela jsem, že pořídim bazar, ale mam obavy z pouhé občasné desinfekce.......... Prosím přihoďte mi svůj názor ☹

Eviku78: povíš mi něco k Tvé nabídce? (kolikátý majitel, cena...) děkuju

janika3
7. srp 2011

Dočetla jsem se o funkci zavináče: @eviku78 prosím povíš mi něco k nabídce epi-na na prodej? dík

dasty79
7. srp 2011

@janika3 - já mám zatím epi no doma připravený a vyzkouším poprvé tento týden.Mám ho po jedné holčině - ta ho používala s kondomy na vodní bázi a po každým cvičení desinfikovala.Ale kondomy určitě!Pokud nemáš novej a nechceš ho mít jen pro sebe.

betelgeuzz
7. srp 2011

@janika3 @dasty79 taky mám epino doma nachystaný, ale mě by zajímalo, proč když se používá s kondomem, tak ho někdo po každé desinfikuje. Kondomy budu používat, ale myslím, že by mělo stačít jenom omýt vodou.

garbage
7. srp 2011

Ahoj, tak já jsem stále 2v1, termín jsem měla včera 🙂. Nacvičené mám jen 25cm, vůbec se přes to nemůžu dostat :-/, tak nevím co dělám špatně. Mám z toho docela depku. ☹

adelka89
7. srp 2011

@betelgeuzz ja epino mam taky z druhe roku, s cvicenim jsem uz zacala a jde to docela dobre, takze jen tak zlehka 🙂 a teda co se tyce hygieny, pouzivam ho s kondomama a balonek cely omyvam horkou vodou a mydlem po kazdem pouziti, myslim, ze desinfekceje zbytecna.

snehulienkatrpaslik
7. srp 2011

ja mam epi-no celkom nove, ale používam ho vzdy s kondomom a po pouzití oplachnem vodou a pretriem tamponkami namočenými v liehu... myslim, ze to bohate staci. Mne je akosi proti srsti ho pouzivat bez kondomu, i ked je epi-no nove....

monika12353
8. srp 2011

@dasty79 Prosim te, spletla sem se, v prukazce mam SC- ale mam ho stale 0. A co jinak, uz cvicis??

monika12353
8. srp 2011

@betelgeuzz Holky, taky kondom nepouzivam- po kazdem umyti umeju vodou, pretru lihovym ubrouskem...az dojdou (nemam jich moc) budu to myt jen tak mydlem a teplou vodou- nevidim duvod, proc by to nemelo stacit.

monika12353
8. srp 2011

@janika3 Ja mam z druhe ruky- kdyz prislo, horkou vodou sem ho myla mydlem- nekolikrat- a ted normalne pouzivam- kondom mi prijde uplne zbytecnej...mam take lihove ubrousky, tak to po pouziti, po umyti vodou, otru tim... uz je to tyden co sem to zkusila poprve a vubec zadnej problem..

monika12353
8. srp 2011

@perca Ahoj, zkousela sem i zatahovat dovnitr, ale proste mi to dovnitr nejde, at delam co delam...tak jen nafukuji- musim si to stale pridrzovat rukou, jinak by to vyklouzlo...takze nafouknu- chvili jezdim trochu sem tam..nafouknu vic...a stale dokola...vytlacovani delam tak, ze rukou tlacim dovnitr a brichem ven, protoze jinak jak rikam- vyleza skoro sam- nevim, jestli neco delam blbe, al evse dle navodu...i kdyz je dost velkej (na mne) kdybych ho pustila, vyjel by sam rychleji a bolelo by to, tak to pomalu poustim 🙂 🙂napis i svoje szkesnoti, az budes mit

hlasil
8. srp 2011

@janika3 Tak já použité používám s kondomem a ten taky dezinfiuju tím ubrouskem, ale to spíš proto, že ty suché kondomy jsou takové hnusné, je na nich takový prášek. A používám je opakovaně, přijde mi nesmysl ho vyhazovat po 15 minutách cvičení, takže ho nechávám na balonku, celé to vždycky umyju v teplé vodě a uložím do taštičky a pře použitím jen otřu tím ubrouskem, kvůli pocitu 😀 Ony ty kondomy nejsou jednotlivě balené, takže po rozbalení už stejně nejsou sterilní a stoprocentně čisté, tak mi přijde, že to vyjde zhruba stejně.
Ale myslím, že ani u použitého by němělo vadit používat bez kondomu, i kdyby na něm něco bylo, tak to nevydrží věčně a po pořádném umytí a dezinfekci, to musí být ok.

hlasil
8. srp 2011

@perca @monika12353 Taky nezatahuju, nešlo mi to ani s malým ani teď s větším obvodem. Ten trik s tlačením proti přidržování, to zkusím, to by mohlo jít. Protože jinak je to přesně jak píšeš, vyletěl by sám, takže ho pouštím pomaloučku, polehoučku. Ptala jsem se na to PA a říkala, že u porodu taky hlavičku brzdí, aby šla pozvolna a chrání tak hráz.

Jinak stále cvičím 1x denně, tak max 15-20 minut a dostanu už docela dobře na průměr kolem 8 a několikrát už i na 9 (po přeměření to odpovídá těm 27 cm), ale to je teda mazec. Snad mi nechá mrňousek na cvičení ještě pár dní času.

@dagmarkaaa Ty ještě cvičíš, nebo už ne?

@eviku78 Super zpráva, děkuju za povzbuzení a gratuluju k miminku!

monika12353
8. srp 2011

@hlasil Jee, tak to sem rada, ze to taky nekomu nejde presne podle navodu- ja uz si rikala, ze to asi delam blbe, nebo ze zadne svaly nemam atd... Jinak ja mam jeste do porodu casu dost- sem 32.tyden-spis sem to parkrat zkousela, protoze nacviku neni nikdy dost🙂 🙂 ale tobe preju krasny porod a zdrave mimi 🙂

monika12353
8. srp 2011

@ani84 Ahoj, jak cvicis na boku? Ja si tam pres bricho nedostanu- tak nevim, zda nelezim spatne??

ani84
8. srp 2011

@monika12353 Aha, mně to problém vůbec nedělá, ale mám břicho poměrně malý, třeba mi to taky časem už nepůjde. Prostě ležím na boku, tu horní nohu hodně zvednu (což je na tom nejtěžší, ji udržet zvedlou 🙂 ) a horní rukou potom přidržuju epi-no, spodní rukou nafukuju 🙂 Ta poloha jakoby vkleče na čtyřech mi přijde ještě o dost krkolomnější, ale zas mi to tak fakt jde s tím epinem o dost líp.
Jinak to posilování zatahováním mi taky vůbec nejde, takže pokaždý jen 2 - 3 krát nafouknu a vytlačím, teda spíš to vyskočí samo, tak to musím přidžovat, aby to nešlo moc rychle.

lehotka
8. srp 2011

ahojte kocky, poradite mi? dnes mi dosiel balonik, a skusala som to, ale strasne ma to bolelo vobec sa do "vnutra" dostat, ake ste mali dojmy pri prvom pokuse? 😅

anelisa
8. srp 2011

@monika12353 @hlasil tym zatahovanim myslite posilnovanie panvoveho dna? Mne toto ide, ked zatnem svaly, tak citim, ze balonik sa posunul hlbsie 🙂Skor mam problem s tym, ze ked trochu viac nafuknem, tak chytam paniku a neviem rychlo vypustit trochu vzduchu jednou rukou. Mohlo by vylepsit ovladanie a dat tam digitalny displej, ktory by rovno ukazoval priemer a tlacitka + a - 😀

anelisa
8. srp 2011

@lehotka skus lubrikacny gel 😉 a hlavne sa uvolnit, ved vo vyfuknutom stave to nie je ani ako pipik 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru