EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

miparak
19. zář 2011

@werca90 trápí tě poslíčci a máš na monitoru kontrakce? já mám obojí, minulý týden i dnes jsem měla pravidelné hory na monitoru, ale nic se neděje dalšího.....tak se právě bojím, abych těch 29-30 stihla do porodu dát...nevím, kdy se ta naše kočka rozhodne jít ven. A taky mám obavu z většího dítka, ve 32.týdnu odhad 1900g...což mě trochu vyděsilo 😒

ladie
19. zář 2011

@werca90 jé a já si říkala, že jsem takový blázen sama 😀 Taky piju maliník, jíám lněné semínko, do toho epino a masáž hráze 😀 Radši vyzkoušet všechno, než si pak nadávat, že jsem něco zanedbala.
A pauzy dělej určitě. Já vydržím cvičit tak 3 dny v kuse a pak musím dát den dva pauzu, protože mě bolí a je celá namožená. Navíc po pauze jsem vždycky dala víc, než když jsem se trápila každý den.

@miparak já kupuju lubrikační gel Primeros Basic (normálně v drogerii. Teď jsem ho kupovala v DM za +-80,-)
http://www.zbozi.cz/vyrobek/lubrikacni-gel-prim...

werca90
19. zář 2011

@miparak poslíčky jsem měla 4x dalo se to přežít celkem rychle po sprše to odeznělo... na monitoru jsem zatím nic neměla na kontrolu jdu ve čtvrtek tak uvidíme....snad to stíhem dotrénovat... 😀

miparak
19. zář 2011

@ladie díky za tip, vyrážím pro něj 😎

miparak
19. zář 2011

@werca90 mě budí poslíčci každou 2. noc....jednu mě nechá malá vyspat, druhou tam blbne a břicho se mi stahuje do kostičky asi....vždycky každou hodinu mě to vzbudí, musím vstát, jí se projít, sednout si, chvíli sedět a pak to zase přejde a můžu si jít opět lehnout - na hodinku...a tak pořád dokola. Dopoledne to taky jeste cítím, ale pak to odezní. Kontrolu mám taky ve čtvrtek, minule mi napsal: zbytek hrdla 1cm.

betelgeuzz
19. zář 2011

Tak my jsme se dneska vrátili z porodnice. Nacvičeno jsem měla 9 cm, dle tabulky 28, ale podle měření asi 26,5. Malá měla hlavičku 33 cm a měla jsem jen malou oděrku, která se nešila. Ale myslím, že velký podíl na to měla i poloha, druhou dobu jsem strávila střídavě ve stoji a na stoličce.

werca90
19. zář 2011

@ladie no rozhodně nejsi sama...:D já jsem přemýšlela jak to usnadnit a hledala informace už na začátku těhu..🙂 snad to ještě doženu.... ikdyž pořád říkám že by nevadilo jít rodit už teď ale to jen proto aby to bylo za mnou, šíteně mě bolej záda, nespím a vůbec ten konec už je takovej nijakej... 😖

aemmi
19. zář 2011

@betelgeuzz Tak to je skvělý!!!

miparak
19. zář 2011

@betelgeuzz Velká gratulace k miminečku a taky k tomu, jak to dopadlo s tvou hrází 🙂 To jsi nás tu asi docela hodně pozvbudila s těmi 26,5 cm...například mě 😀 Ale já teda nebudu mít možnost rodit v stoje nebo na stoličce...v porodnici, kam se chystám je prostě křeslo a poloha porodní je v takovém tom pololehu, polosedu s nohama od sebe, aby jako doktor dobře vdiěl....jedno, že rodičce to nemusí vyhovovat, že 😠 Tak proto bych ráda dala těch 29 až 30. Ale udělala jsi mi velkou radost tím 26,5....to už dávám pravidelně.

ladie: gelík už mám....příště to zkusím s ním a určitě to bude lepší. Ty už to čekáš každým dnem vid?

ladie
19. zář 2011

@miparak gel určitě trénink usnadní 🙂
No každým dnem... Jako oficiálně jo, ale malému se ven vůůůbec nechce, zabetonoval se uvnitř a odmítá byť jen naznačit, že by chtěl vykouknout ven 😠

miparak
19. zář 2011

@ladie To ta naše tam zase cvičí, poslíčci jsou moji pravidelní návštěvníci, na monitoru v porodnici ze mě mívají vítr, jestli jim tam neporodím kvůli kontrakcím, které s na grafu ukazují......a skutek taky utek 😀 Když je ten tvůj drobek tak v klidu, tak to pak přijde ráz na ráz a pojedeš...já každou noc s poslíkama přemýšlím, jestli se to jako rozjede nebo je to zase jen rušení nočního klidu 😀

ladie
19. zář 2011

@miparak jo tak zase pozor - v klidu není ani náhodou 😖 V břiše nemám dítě, ale akvabelu říznutou boxerem, které mě 23 hodin denně okopává. V porodnici na kontrole mi doktorka na grafu z monitoru ukazovala kontrakce a hrozně se divila, že jsou docela silné a já je nevnímám 😀 Břicho mě občas bolí a tuhne pekelně, ale jsem zavřená na 7 západů a na porod to zatím nevypadá. Jsem zvědavá na pátek - jdu na další kontrolu - tak jestli už se něco bude dít...

miparak
19. zář 2011

@ladie tak uvidíš, co ti Dr. poví....já mám ještě čas, takže to, že jsem zavřená mi nepřijde vůbec divné.....ale u tebe by se už fakt něco dít mohlo

betelgeuzz
19. zář 2011

@miparak no po mě taky chtěli, ať si lehnu, ale vracela jsem se z WC a řekla jsem, že si lehat nebudu, tak jim nic jinýho nezbylo, než donýst stoličku.

aemmi
19. zář 2011

@miparak já budu muset taky rodit na křesle, ani v leže na boku to neumožńujou 🙄 co já vím, třeba mi to zrovna bude vyhovovat, ale třeba by to bylo v jiný poloze lepší...jenže třeba stoličku tam ani nemají, takže nenadělám nic 😝
A mně se zdá, že stejnou funkci jako ten lubrikační gel splní voda, resp. nevidím rozdíl mezi tím, když to napatlám gelem, nebo vodou...

tehuli
19. zář 2011

@miparak já sehnala ve schleckeru na vodní bázi..nějakej tuším eros...takovej průhlednej obal resp. tuba jako na krém a červenej pruh tam myslím je...černě napsáno eros..od tamam mám i ty kondomy preventivo - schleckrácký:D na vodní bázi

tehuli
19. zář 2011

@werca90 já myslím že bude ono tím roztahováním to fakt povolí já ještě používala olej na masáž hráze 😉 to tu hráz změkčí..🙂

ladie
19. zář 2011

@aemmi tak já jsem ze začátku lubrikant nepoužívala - jen jsem epino nechala mokré, jak jsem ho před použitím myla a spíš mi přišlo, že ta voda "dře" nebo jak to říct. Prostě to neklouzalo jako s lubrikačním gelem 😒

miparak
19. zář 2011

Taky mi přijde, že voda prostě odře....no už mám lubrikant jak psala ladie....zítra dám pauzu a ve středu to zkusím, ač jsem troch odřená.
V porodce při návštěvě jsem taky žádnou stoličku neviděla, jen mega křeslo, které mě dost zaskočilo - ta velikost.

aemmi
19. zář 2011

@miparak Já se vyloženě ptala, jestli jde rodit jinak, než na křesle a bylo mi řečeno, že ne, že takto to je prostě pohodlný pro doktory...

aemmi
19. zář 2011

@ladie Aha, já zase nejdřív používala lubrikant, jenže pak se mi rozbil uzávěr a nešlo to ven, tak jsemepino jen namočila a šlo to taky...

anicka1981
19. zář 2011

@tehuli no jasne, je to super byt dole cela 🙂), len vies, som si mslela, ze porod bude to najtazsie, a to houuby, uz 3 tyzne som nespala skoro vobec, ja chcem spat, 🙂, dam dalsich 150 e ked niekto vymysli ako uspat moje babo aspon na 3 hodiny v kuse 😀

jana0706
19. zář 2011

@miparak ahoj, tiez som sa zranila - islo mi to ako po masle az kym som nebola na 27 cm (merane metrom), kazdym cvicenim som sa pekne posuvala dopredu, ale potom som objavila trocha krvi na epinu - bolest ziadna, ani len stipnutie, som ani nevedela prist na to odkial to je, tak som skusila cvicit na dalsi den a zase to iste - bez problemov 27 ale zase krv, iba na balonku, ked som skoncila tak ziadne dalsie krvacanie, tak som dala dva dni pauzu ale pri dalsom cviceni vcera sa zase objavila krv, skusala som to opatrnejsie ale objavila sa uz pri 26 cm a navyse jej bolo viac, aj ked vobec to nebolelo a po cviceni to hned prestalo...tak rozmyslam ze dam pauzu az do stvrtka alebo piatka, nech tomu dam sancu sa zahojit, len dufam ze to bude fungovat, lebo rada by som pokracovala tak hladko ako predtym, ma to dost mrzi ze sa to takto skomplikovalo 😠..
a lubrikant mam obycajny Durex na vodnej baze (priesvitny gel bez vone v modrej flasticke) z DMky

jana0706
19. zář 2011

@betelgeuzz gratulujem k babatku a k porodu bez nastrihu, super si to na nich vymyslela s tou polohou 😉
tesi ma to o to viac, ze ja by som asi chcela rodit na porodnej stolicke (v porodnici na prehliadke nam ju PA dokonca aj ukazala ako super vec), len este treba vela trenovat 😉

lafayette
19. zář 2011

Zdravím děvčata, taky se hlásím, že už mám porod za sebou 🙂. Měla jsem nacvičeno na 28cm, občas jsem zvládla 29 (ale to asi jenom jednou nebo dvakrát). Rodila jsem klasicky na křesle, na 2 zatlačení byl syn venku. Nástřih mám kosmetický, za ten si ale můžu sama (tlačila jsem i když jsem neměla). Nepravidelně jsem pila i maliníkový čaj a jedla lněné semínko. Oproti prvnímu porodu (kdy jsem byla šitá až po konečník, půl roku jsem si pořádně nesedla...atd...) jsem si tento porod užila, ze sálu jsem odcházela po svých, o nástřihu ani nevím 🙂.

sussanah
19. zář 2011

@lafayette gratulace ke Kubikovi a dobremu porodu 🙂

vrn
19. zář 2011
graceful9
19. zář 2011

ahojte baby, chcem sa opýtať na váš názor na pôrodnú stoličku? v čom je to lepšie ako klasický pôrod?

jana0706
19. zář 2011

@graceful9 to je asi individualne co ti vyhovuje, mne to pride take "prirodzenejsie" - ze pomaha aj gravitacia, na klasickom porodnom stole mi to pride trochu ako tlacit "do kopca", ale podla mna kolko ludi tolko chuti...a ta klasicka poloha velmi vyhovuje lekarom, lebo maju lepsi vyhlad 😉 na druhej strane clovek nevie co sa v tej chvili ukaze ako najvhodnejsie, urcite si necham poradit PA...

graceful9
19. zář 2011

@jana0706 vďaka za názor 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru