EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

eveluska
25. zář 2011

@ladie aha, ale tak o par dni, to snad nevadi, cetla jsem i od hodne maminek, ze mely vyvolani dobry, tak hlavne neboj a tes se na mimiska, drzim palce 🙂

zuzik38
25. zář 2011

@jana0706 Ahoj Jani, tak to jsi dobrá, že už jsi na 27 cm. Já to trošku flákala, ale dneska jsem dala 22 cm - a to je moje třetí cvičení 🙂 Zítra začínám 37. týden, tak snad mám ještě času dost. Chtěla jsem se zeptat - nafukuješ ten balónek přímo na hrázi nebo vevnitř a pak až vytlačuješ? Já s ním trošku jakoby jezdím tam a zpátky, ale jenom při menším obvodu, pak už spíš nafukuju vevnitř a vytlačuju. I když spíš přidržuju, protože jinak by vyletěl jak špunt 😀 Nevím, jestli je to tak dobře nebo je lepší ho přímo na té hrázi nechat působit.. 😖

zuzik38
25. zář 2011

@anicka1981 děkuju za palce Aničko, těším se, že porod bude v rámci možností fajnový 😀

jana0706
25. zář 2011

@zuzik38 ja to robim tak podobne ako ty, nafukujem najprv vo vnutri, cvicim trochu to panvove dno, a potom prifukujem a snazim sa mat na hradzi co najvacsi obvod, ale tiez ho potom aj trochu viac zasuniem, aby som citila vo vnutri aj ten vacsi obvod...o "vytlacovani" v mojom pripade nemoze byt rec, keby som balonik nepridrzala tak by "vyletel", takze mu vzdy dovolim len tak pomalsie vyklznut...ale nanestastie sa mi stale uplne nezahojilo to zranenie alebo podrazdenie alebo co to mam, proste nikde nic nie je vidno, vsetko v pohode ale akonahle zacnem cvicit tak uz aj pri mensom obvode ked vytiahnem balonik najdem na nom trochu krvi...nepomohli ani 4 dni pauzy ☹
dnes som zase skusila cvicit, lebo maly sa uz moze hocikedy vypytat von...dala som bez akejkolvek bolesti alebo neprijemneho pocitu 28 cm merane metrom, udrzala som to niekolko minut, lebo som myslela ze som na mensom obvode - som tomu ani nechcela verit, asi sa to uz dole uvolnuje...len skoda tej krvi, co zase po cviceni bola...kedze vidim ze sa to aj same od seba tak nejako posuva tak si dam zase 4-5 dni pauzu, velmi by som chcela aby sa mi to zahojilo a az potom zase opatrne vyskusam...tak drzim palce aby si pekne postupovala, a hlavne aby si sa nezranila, lebo tak budes mat z uspechov urcite vacsiu radost 🙂

aemmi
26. zář 2011

Ahoj holky, nevím, jestli můžu hlásti úspěch ohledně epina,ale porod mám za sebou. Navzdory nacvičeným 31 cm byl ale s malým nástřihem. No, kdybych ale necvičila, tak si myslím, že to bude o dost horší, malá měla hlavičku 35 cm, 3500 gramů a 52 cm. Vzhledem k mým proporcím je tedy dost veliká, Dr. se divila, že to šlo jak po másle. Nedovedu posoudit, jestli bych se nenatrhla, třeba ne, ale neřeším to. Nástřih ani šití nebolelo, ze sálu jsem v pohodě odešla a ted už šití prakticky necítím. Ono taky je fakt, že jsem proti tomu nastřižení ani nebojovala, protože jsem to ani nestihla, všechno to šlo hrozně rychle, do porodky jsme přijela otevřená na 8 cm, takže po monitoru se šlo na sál, praskla mi voda a malá byla venku asi za 10 minut. Jsem opravdu vděčná, že to šlo tak rychle 🙂

petja
autor
26. zář 2011

@ladie nevim no,pro mě TP nic určitýho nepředstavuje.Až mi budou hrozit vyvoláním,u tebe až příští pondělí,tehdy je to pro mě indikace k nápoji

petja
autor
26. zář 2011

@aemmi Gratulka ke zdravému mimi.Asi tě potkal překotný porod,kdy se mimi tlačí najednou na svět,to může dojít k potrhání,tady byl asi nástřih na místě,i,když nacvičených 31 je dost

aemmi
26. zář 2011

@petja Děkuju. Ono to nebylo asi tak překotný, nevím, je pravda, že mě to mrzí, protože cvičení mi šlo dost dobře, balonek šel ven hladce a ani jednou jsem si neudělala žádnou oděrku, ten nástřih je cca 1 cm. Ale malá je pěkněj naducánek, do porodky jsem vzala oblečení 56 a jen tak tak jsem ji do toho narvala 😕 a to jsme odcházeli s váhou 3240 gramů. Já byla na oddělení určitě nejmenší matka a měla jsme druhé největší dítě 😀 No každopádně doufám, že příště to už bez nástřihu klapne 😉

betelgeuzz
26. zář 2011

Budu prodávat Epino, ale nestíhám udělat inzerát, tak pokud má někdo zájem, IP.

petja
autor
26. zář 2011

@aemmi tak cm se docela dá,hlavně že ti to nepůsobí extra bolesti.no moje děti byly taky cvalíci,první 3051/51a druhá4020/52cm

katka1810
26. zář 2011

ahojte, zacinam (chcela by som zacat) pouzivat epino delphine plus, len mam jednu otazocku na skusene pouzivatelky epina : naco sluzi ukazovatel tlaku? predpokladam ze to nema nic spolocne s priemerom nafukovaneho balonika a ten sa meria podla prilozenej stupnice na papieri , resp. metrom... a este jedna otazka: pri skusobnom nafukovani balonika, sa ukazovatel zastavi na cca 14, a potom sa uz dalej nehybe. je to ok? totizto som pristroj este nepouzivala ale chcem veciet ci je funkcny alebo nie aby som ho mohle eventualne vratit dodavatelovi. dakujem pekne za odpoved.

jana0706
26. zář 2011

@katka1810 ukazovatel tlaku ti posluzi po porode pri cviceni panvoveho dna, aby si videla akou silou stlacas balonik...urcite o tom najdes viac v navode aj na nete 🙂 pri cviceni pred porodom to nepotrebujes...

tinna13
26. zář 2011

@katka1810 ahoj, prave dnes mi dosielo epino delphine plus. ako pises ukazovatel tlaku nema nic spolocne s priemerom balonika, vlastne neviem naco presne tam je. aj mne sa pri nafukovani zastavi na cca 14 a dalej to uz nejde ale balonik sa nafukuje dalej.takze je funkcny. dnes som skusobne cvicila. dostala som sa na prvu hranicu priemer 16 cm 😖 . ale tak odporucaju zacat cvicit 3 tt pre terminom tak mam este cas

katka1810
26. zář 2011

@tinna13 dakujem za info 🙂, uz som sa bala ze moj epino je nefunkcny a ze ho budem musiet vracat a nestihnem cvicit.... tak som rada ze je to ok. ja teda idem zacat cvicit, uz je najvyssi cas, bo mam termin este 10 dni pre tebou 😉, tak snad nieco stihnem.....

katka1810
26. zář 2011

@jana0706 tiez vdaka za info 🙂

tinna13
26. zář 2011

@katka1810 tak daj vediet ako ti to ide

miparak
27. zář 2011

Tak dnes po dvoudenní pauze v tréninku žádný přírůstek, ale 29cm měřeno metrem se taky počítá 😉 Podle měřítka epino by to bylo lehce pod 10 cm průměru, takže cirka 30,5 cm. TAk snad těch 30 přijde i tím metrem.

ladie
27. zář 2011

@miparak 29 cm je krásných!!! Já jsem na 30-31 cm, ale už bych radši měla po porodu. Se tomu hajzlíkovi nechce ven 😖

sussanah
27. zář 2011

@petja ani u prekotneho porodu byt natrzeni nemusi, my jsme rodili prekotne a ma jen kosmeticke na kuzi, sel s rukou u hlavy 😉

miparak
27. zář 2011

Spíš nevím, jestli to dobře u porodu dopadne, protože zatím se mi těch 29 nepovedlo dát na první nafouknutí...to dávám 26 a na 29 se dostanu na 3. nafouknutí....no ale dostanu, vydržím i 3 minuty a pak vyjede a neublíží. TAk uvidíme, zda ještě neco natrénuju. TAky bych už nejradši rodila, pořád bylo všechno OK, poslední týden mi vyskákaly strie, takže čím dýl ještě, tím horší to bude. ...no do termínu přesně týden, ale dle UTZ to bude ještě tak o týden dýl ....to mě asi omejou. Dneska jsem myla okna, pila lněné semínko, cvičila s epinem, včera večer znásilnila přítele a stejně se nic nestalo....my prostě ještě nejsme nachystaní jít ven 😒

petja
autor
28. zář 2011

@sussanah Tak to si dobrá!!!

sussanah
28. zář 2011

@petja co mi zbyvalo, ze ano 😀

sussanah
28. zář 2011

@ladie tak jak dneska, druhe kolo ricinaku?

sussanah
28. zář 2011

Uz jsem tu dlouho nevidela @dlabinecka , ze bych neco propasla?? 😕

sussanah
28. zář 2011

@miparak Ja taky vzdyckyt dala nejvicaz na 3 pokus, ale anijsem se nesnazila dat hned napoprve stejnou miru jako jsem posledne koncila. Ono i u porodu to jde vcelku postupne a pomalu (teda pokud ma ditko rozum a nejde tak bleskove jako ten muj 😀 )

tehuli
28. zář 2011

@ladie bud v klidu my rodili 4 dny po termínu🙂) ještě jsi v normě🙂

tehuli
28. zář 2011

@miparak jj to znám když nechce tak nepujde..jak říkáš ...pak jsem si dala půllitra maliníku🙂) ne sáčkovaného ale sypaného a ve 23 to začlo tak nevím zda to spustilo tohle nebo novoluní🙂 prý se při uplnku a novoluní víc rodí ..nás tam bylo naráz 7🙂)

katka1810
28. zář 2011

@tinna13 zatial na 1.x som tiez dala 16-17 priemer podla metra, tak dufam ze budem postupovat, kedze niektore tu pisu uz o 26-30cm 🙂 nechcela som to na 1.x velmi prehanat, tak som sa radsej poriadne "zoznamila" s pristrojom a budem pridavat postupne. a ty ako postupujes?

tinna13
28. zář 2011

@katka1810 ahoj, ja som vcera, vlastne na druhy krat dala 19 cm ale dost to bolelo. nechcem to nejako prehanat na tento tyzden mi to aj staci, ved mam este cas. postupne sa nam to podari 🙂

ladie
28. zář 2011

@tehuli no já měla termín v pátek

Jinak holky, dneska mě v porodnici vytočili do ruda. Byla jsem na monitor, pak mě nahnali do 4.patra k porodním sálům (o svátcích doktoři jinde nejsou). Čekala jsem půl hodiny, pak vyšla sestřička, vzala si mou průkazku a výsledky monitoru. Za čtvrt hodiny vylezla a sdělila mi, že "v pořádku". Ku.va jako co v pořádku??!!!!???? Budu rodit, nebudu, otevírám se, neotevírám...?!!!!!!! Jsem mohla zůstat doma a byla bych na tom stejně 🙄

@sussanah uvažuju, jestli si dám riciňák dneska, zítra neboi v pátek. A poslední dávka by mi zbyla před vyvolávačkou (v pátek jdu domlouvat termín 😢 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru