EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

valentinuska
17. čer 2010

prasklo? a bylo nové nebo už starší? nestalo se ti nic?

ladenka
17. čer 2010

Holky, objednávala jste některá epino z epino.cz? Za jak dlouho od objednání vám dorazilo? Abych věděla, jak moc dopředu ho mám objednávat, díky moc. 🙂

petja
autor
17. čer 2010

Mě půjčené taky prasklo

zenab
18. čer 2010

za týden, objednáno ve středu odpoledne a dorazilo další čtvrtek.

valentinuska
18. čer 2010

Teda to že může prasknout mě docela děsí - doufám, že to byli už dost používané a staré epina :-/ Snad se mi to u nového nestane ☹

sven
18. čer 2010

třeba to zrovna mohlo být používáním těch silik. lubrikantů na kondomech (ale to je moje spekulace), nevím, zda zrovna na epinech, která praskla byly kondomy užívány.

petja
autor
18. čer 2010

já ho měla půjčený z agentury por.asist. a bylo tam viditelné ztenčení materiálu,či miniaturní řez,od prstýnku,dlouhých nehtů a pod.Hodně myslim,že je to o tom,jak se k epinu kdo chová..Já dnes již vím,že to bylo na 100% díky nešetrnémui zacházení a půjčování od maminy k mamině.

zenab
18. čer 2010

holky mě balonek dorazil včera a zjistila jsem, že uchází, je tam dírka ☹

petja
autor
18. čer 2010

@zenab to je pech teda!!! Že to neodzkouší než pošlou.Nebo už od někoho,kdo používal?

zenab
18. čer 2010

ne nový

bettynka222
18. čer 2010

petja ale v navode je predsa napisane, ze sa to moze pouzivat iba pocas dvoch tehotenstiev...takze ked to pouzili pred tebou viacere, tak to uz bolo davno pozaruke...ako to mozu takto poziciavat, 😠

sven ale je zakazane pouzivat olejove lubrikanty...silikonove vobec existuju? ja kondomy pouzivam a nemam problem...

petja
autor
18. čer 2010

@bettynka222 Já neměla při prvním těhu o epino takové info jako nyní,jen jsem věděla,že mi může pomoct od nástřihu.Z důvodu,jaký tu zmiňuješ to zřejmě taky přestali půjčovat

vivianaba
18. čer 2010

Kocky to ste ma vydesili ze epino moze aj prasknut, dufam ze je to ojedinely pripad ☹

Neviete ci zo stranky kondomanie zasielaju aj na Slovensko? A co stoja tie kondomy na vodnej baze? Ja som zistovala cez internetovy obchod v SK a ziadne ine ako silikonom lubrikovane nemaju. Poradili mi Primeros Clasic vraj tie su len jemne lubrikovane ale tiez silikonom.
Ako ste to riesili? Ked navleciem na epino igelitovy sacok a na to kondom, nesmyka sa to dole? Dik.

katka1981
18. čer 2010

@bettynka222, ahoj pokial sa nemylim tak kondomy su nafustane silikonovym olejom. Ja som si dala vzdy kondom a na to Durex play lubrik. gel. Kondom aj gel som konzultovala priamo s predajcom epina.

lablanita
18. čer 2010

Bohužel u Epina je omezená životnost. V návodu pro uživatele je psáno, že ho je možné využít tak po 2 těh a já byla asi 4 epínice. Prasklo mi v pipce, nebolelo to, jen jsem se dost lekla. Už jsem ale slyšela, že nejsem jediná. Bohužel se nedá sehnat náhradní balonek. Takže na to, že to stojé víc jak 2 000 kč. je docela životnost nízká. Reklamaci taky nemůžu uplatnit, protože bylo zakoupeno v roce 2007. Takže doporučuji si i zjistit, pokud budete kupovat epino z druhé ruky, kolikátá budete mejitelka, protže je tam určité riziko 😒 .

katka1981
18. čer 2010

@lablanita, to je sila. Tak je to trochu smejd za drahe peniaze. Este ze som mala nove. Nezranila si sa?

lablanita
18. čer 2010

Jinak ted budu mít opět půjčené epino a docela se obávám používat kondomy. Měla jsem z Lídlu obyčejné, nebylo psáno, že by byly s olejem, ale po sundání byl ten balonek mastný, takže si myslím, že to užívání olejových kodomů má vliv. Já si to raději ještě chci pojistit tím, že na epino natáhnu obyčejný balonek z pouti, odesinfikuji a na to to teprve natáhnu kodom.

katka1981
18. čer 2010

@lablanita ja som pouzivala primeros a potom nejaky neznackovy ale balonik ostal ako od pudru vzdy taky popraskovany, ale ja som ho pouzila asi 6 max. 7x takze bol ako novy ked som ho dala prec, ale aj tak by som si radsej kupila novy zas.

petja
autor
18. čer 2010

Tak jak sem si ho půčovala já a prasklo mi,bála jsem se,že ho budu muset hradit,ale PA mi řekla,že se jim to stává,takže mi ho na místě vyměnila,to jsem hned zkontrolovala,bylo v daleko lepším stavu na pohled.Mě taky prasklo uvnitř,ale nebolelo to vůbec,taky jsem se jen lekla.Oni ty reklamace na balonek neuznávají,protože to prochází zátěžovými testy na roztažnost a ty jim vychází skvěle,proto,když je to po větší zátěži,více těhu,půjčování,hrozí co je tu výše zmíňováno.A,že to souvisí hlavně s byznysem?Někdo chtěl v prvotní fázi hlavně maminkám pomoci,což je vidět,že se ve větší míře daří.A výdělek z toho je samozřejmě taky další záměr...

zdeniii
18. čer 2010

Guma má životnost 2 roky, déle bych Epino fakt nepoužívala... Proto jsem si koupila nové a pak ho prodala dál, protže druhé těhu plánujeme až tak za dva roky... takže si myslím že je hloupost si ho nechávat když může jít dál a je v záruce 😉

scai
19. čer 2010

@zdeniii to není pravda, že má životnost 2 roky. Já jsem ho kupovala v únoru a byla tam expirace do roku 2015! Takže 5 let 😀 Každopádně ale je lepší ho prodat a pak koupit další, protože je fakt, že je v záruce a zbytečně by leželo ve skříni a po těch 2-3 letech by se asi už prodávalo blbě. Mě už by pak bylo blbý ho prodávat

tessie79
19. čer 2010

Hlásím se jako další šťastná maminka, které Epi-No pomohlo porodit bez nástřihu. Malá měla při propuštění z nemocnice obvod hlavičky 36 cm. Měla jsem natrénováno 31 cm. Trénovala jsem zhruhu ob den od 36 tt a rodila 41 tt. Že si nástřih nepřeju jsem měla v porodním plánu. MUDr. byla skeptická, ale já si věřila. Mám jen 2 stehy u močové trubice, ale to jsem vůbec necítila. MUDr. se pak taky divila, jak jsem mohla porodit holčičku 3,77 kg jen s málým škrábancem 🙂 🙂
EPI-NO byla nejlepší investicí, jakou jsem během těhotenstí udělala. Není nad to moci se druhý den po porodu posadit a dojít si na velkou 😀 😀

bettynka222
19. čer 2010

@katka1981 no ale na durexoch je napisane, ze lubrikant na baze oleja (cize aj silikonoveho oleja) mozu poskodit kondom. lubrikanty od durexu su na baze vody, ak preco by na kondomy davali ine, hm? 😉

@petja ale nechapem ako to vobec mohli poziciavat. chapem ze ty si nemala info, ale ta agentura predsa musela mat precitany navod, nie?podla mna to je na zalobu.....

@scai mozno tym myslia dva roky od zacatia pouzivania...ze akoze do dvoch rokov od predosleho tehu uz nemoze zarucit bezpecnost alebo co...

@tessie79 gratulujem 😵 a potesila si ma. ja som mala 31 cm natrenovane uz v 38 tt 😀 takze snad mi to pomoze tiez 🙂

zdeniii
19. čer 2010

Ne holky fakt, už nevím kde jsem to vyhledala, ale opravdu životnost toho balonku je udávaná 2 roky...

zdeniii
19. čer 2010

Doporučení výrobce: EPI·NO Delphine a Delphine Plus neužívat více než po dvě těhotenství a po uplynutí lhůty trvanlivosti.

A odpověd na otázku na stránkách kde se epuno prodává :http://www.epino.cz/poradte-se.htm
Dobrý den,
při své první zkušenosti s epinem jsem ho měla půjčené. Možná proto, že již byl používán,mnohdy možná neodborně ( prstýnky na prstech,lubrikant) stalo se mi, že praskl. Půjčili mi tehdy jiné epino s tím, že se to stává.Ptám se, je to pravda? Setkali jste se někdy s reklamací na balonek? Jak při tomto postupujete? A je pravda,že se na něj nevztahuje záruka?! Děkuji.

Dobrý den,
na Vaši otázku zda se stává, že balonek praskne, musim odpovědět takto. Pokud se s Epinem zachází, tak jak je uvedeno v návodu a používá se po dobu, na kterou je doporučeno, balonek nepraskne. To je bohuzel problém při půjčování EPINA. Nevíte, co s ním uživatelka dělala před Vámi, kolik uživatelek EPINO jiz pouzilo a jak bylo čištěno. Výrobce udává, že by Epino mělo byt používáno pro 2 těhotenství.
A co se týče reklamace. Jak jsem psala již výše. Pokud epino použijete na 2 těhotenství, balonek nepraskne. Pokud by došlo k prasknuti balonku, kdyby byl nový....dodavatel Vám musí reklamaci uznat. Osobne zastávám názor, že je lepší si epino koupit nové. Sama jsem v této situaci byla a ani na chvilku jsem nezapochybovala zda nové nebo použité. Vím, že je to značný finanční obnos, ale v mém případě nejlépe investované peníze. Hezky den, Iveta Vratna

vivianaba
19. čer 2010

tessie79 - blahozelam k dcerke a k porodu bez nastrihu!

Dnes som v drogerii prestudovala vsetky kondomy co tam mali (Primeros, Durex, Pepino, a dalsie nejake neznackove) a vsetky boli lubrikovane silikonovym olejom! Takze ja to asi nerisknem s kondomom, ale ako lablanita pise skusim tak ze natiahnem na epino obycajny balon az potom kondom a lubrikant. Planujem zacat od 36tt, zatial robim len masaz hradze.

lablanita - uz si to skusala s obycajnym balonom natiahnutym na epine? Davala si medzi nich lubrikant na vodnej baze, ci si balon rovno natiahla na epino?

katka1981
19. čer 2010

@bettynka222, no lubrikacny durex bol samozrejme na baze vody, ale kondomy inej znacky obsahovali silikonovy olej ale znutra boli akoby popudrovane, lebo epino ostalo popraskovane. Ja som sa az vcera dozvedela z tohto fora ze niekomu aj prasklo, nechapem sila.

petja
autor
19. čer 2010

@zdeniii čistě náhodou můj dotaz 😀
já se chystám používat na ošetřování
http://www.lekarna.cz/tampon-con-zellin-ster-im...
+když bych měla problém se zaváděním tak nějaký lubrikant,asi altermed

zdeniii
19. čer 2010

@petja jsem si to myslela že je tvůj fakt ani nevím proč 🙂)

petja
autor
19. čer 2010

@zdeniii no já sem tu i zmiňovala,že se dá poškodit nehty,prstýnky a možná i,že jsem psala konkrétní dotaz 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru