EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

marielik78
14. zář 2009

Jej, Zuzan, uz som sa bala, ked si sa neozyvala, ze sa maly vypytal na svet... To nic, aj to, co trenujes, je viac nez dobre, urcite lepsie ako nerobit nic 🙂 Ja som vcera tiez viac nedala, iba tych 7 az 7,5 cm... Ale tiez som zistila, ze musim cvicit sama... lebo pri manzelovi mi to nie je dvakrat prijemne, bojim sa uvolnit a predychavat to pri vacsom nafuknuti a pod. A dobre si mu povedala 😀 😀 😀

Vefi, ja mam rovnaky nazor ako Zuzan... Pre mna to bola tiez novinka tu o tom citat, hladat na inych strankach a podobne, ale nenasla som k tomu ziadny negativny postoj... Bud len tie najlepsie odporucania, alebo neutralny nazor. A tiez som nazoru, ze ked to neublizuje babatku v brusku, tak preco to neskusat a nepomoct si tym na den D - lebo v den D to ma tazke nielen mamina, ale najma to babatko, ktore sa musi same dostat von... Cize je to dvojnasobna pomoc 🙂 Ale istotne, organizmus sa s tym vysporiada aj sam - ibaze to by sme tu potom mohli diskutovat o tom, ze nastrih hradze by lekari tiez nemali robit, lebo to nie je samotne dielo organizmu - ten si predsa natrhne hradzu v pripade potreby sam... Mozno, keby som uz mala dve krasne deturence, ako ty, tak by som ani neuvazovala nad takymto rieseni -- lebo si to krasne zvladla bez toho, ale je fajn, ze chces vediet aj nase nazory 🙂

wwcko
14. zář 2009

Caute 🙂 Tak ja som isla nakoniec na sekciu, ale urcite si epino kupim ked budem cakat dalsie babo 🙂 neviem ci by mi pomohol proti nastrihu, ale urcite som sa citila pripravenejsia a menej som sa bala - samozrejme ked som este nevedela ze pojdem na sekciu a cvicila som

zahara
14. zář 2009

ahojte, nic lepsie nemam na praci po nociach ako cvicenie s epi-nom 😉
zuzan, marielik - blahozelam k uspechom, je velmi povzbudive precitat si aspon o vasich uspechoch 😉
som si prisla kuknut diskusiu a nacerpat nejaku pozitivnu energiu, teraz mi jej ozaj treba - mne to cvicenie fakt akosi nejde, a ked balonik nafuknem uz na tych 5 ma to cele akosi taha a stipe, od zajtra musim zvolit asi inu taktiku, nebudem cvicit obden, ale skusim rano/vecer, ked sa budem na to citit, potrebujem asi viacej precvicovat.. ale dnes som objavila aspon to, ze ho musim mat zavedeny uplne kolmo a aj si ho tak drzat, nenahybat ho nejako do stran a potom to ide trosku lepsie.
wwcko - gratulujem k ninke, je ozaj nadherna, taka mini mini, dufam, ze aj cr dopadol dobre, hoci skoda, ze cvicenie s epinom vyslo takto naprazdno..

bara21
14. zář 2009

Ahojky,tak já Vás jdu taky povzbudit... 😉 Právě jsem docvičila s Epi-nem,a konečně jsem se dostala na těch 10 cm...,ale ještě před pár dny jsem si říkala,že to v životě nezvládnu...nevím přesně od kdy cvičím,ale asi ten 37 týden.Ze začátku jsem taky cvičila 2x denně,bolelo to,a večer jsem měla šílené křeče v podbřišku,a to nemluvím o tom,že mě připadlo,že to mám dole i opuchlé... 😝 kolikrát cvičit na druhý den bylo nemožné,takže jsem to začla flákat...dala jsem si klidně i dva dny pauzu,ale pokaždé když jsem cvičila,tak jsem se pomalu a pomalu dostávala dál.Já si to foukání vždycky počítám,a říkám si ještě o jednou přifouknu....,i když jsem šla kolikrát přes bolest...no,a pokud už to fak bolí jak ....,tak rychle vytlačím....teď když to nafouknu na 8 cm,tak to v sobě ani necítím,a cítím to třeba,až na tech 9,5 a musím rychĺe dofouknout a pak vytlačit...ani to uvnitř nedržím-snažím se to jen nafouknout a vytlačit,a tak třeba 15x.Doufám,že porod bude taky tak rychlej,jen mám srach,že Ti naši řezníci v nemocnici nebudou brát ohled,a stejně mě švicnou... ☹ Nevím,jak se tam budu dohadovat,že nechci nastřihnout... 😖 každopádně budu do porodu cvičit,a doufám,že se dostanu i dál než 10 cm..jen přece jsem o dost klidnější,a věřte...,že i vy se dostanete na tech 10 cm.Jo,a taky musím cvičit sama v klidu,protože před přítelem se nesoustředím ani necítím.... 😒

mondulinka
15. zář 2009

tak mi to dneska nedalo a poprve jsem to vyzkousela a dala jsem 6 cm 🙂 to asi na poprve neni spatny ne?! taky jsem mela pak uz pocit stipani... zkousela jsem i ty cviky na posilovani panevniho dna, jakoby vtahovat balonek... snad to pomuze... docela jsem byla prekvapena z toho pocitu, kdyz se to nafoukne 😕 si rikam, ze po porodu to musi pekelne palit dole 😅 ale myslim, ze to pujde... DOUFAM! 😀

taky jsem zkousela potom masirovat hraz, ale to mi nejak neslo teda :-P

jinak jsem koukala do tehotensky prukazky a pred 4 tydnama mel malej prumer hlavicky 8,2 cm... takze pocitam, ze ted je jeste vetsi... no, mam co delat 😅 😕

jo, jeste mam dotaz: v tom manualu pisou, ze se to ma zavadet do 1/3... to znamena do toho zuzeni? me by to snad dal ani neslo totiz, pak uz i kdyz to tam chci drzet, tak vyklouzava... 😕

marielik78
15. zář 2009

Wwcko, clovek nikdy nevie, co ho caka na porodnej sale, vsakze, ale to, ze si trenovala a urobila maximum ti nikto nevezme... aj ked bola napokon sekcia ☹ Drzim palce s malou Ninockou 🙂

Mondulinka, ja som tiez citala, ze sa ma zaviest do 2/3, do toho prehybu... Aj som to tak robila a boleli ma ruky a aj viac ten balonik vnutri bolel. Odkedy som si to dala - resp. sa mi to same vsalo dnu (vazne!!!!!) uplne cele - trci mi iba ten spoj s hadickou, tak ma to vnutri neboli az tak a netlaci na konecnik (az pri tlaceni to palenie a pod.) a nemusim to pridrziavat rukami... Ale ono sa v tomto velmi radit neda, kazda sme ina, inak stavana, usposobena, takze treba dat na vlastne pocity pri cviceni 🙂

Ja som vcera necvicila, bola som najedena a potom neskoro v noci pred spanim uz mrtva od unavy... Tak ma to caka dnes, uvidime veru... 🙂

Zahara, drzim palce, aby si sa pohla dalej... ale ked pises, ze 12 nafuknuti, to je u mna skoro tych 7,5 cm, tak neviem... asi zalezi od tlaku nafuknutia - ci sa nafukne o celu davku vzduchu, alebo iba ciastocne... Kazdopadne skusaj rozne polohy, ine zavedenie, lubrikacny gel a pod. a ono to pojde 🙂 Ja si to napr. trosinku natriem lubrikacnym pred kazdym zavedenim (ale fakt iba stipkou), lebo tiez ma to zvyklo neznesitelne palit ...

mondulinka
15. zář 2009

marielik: no, to si nejak neumim predstavit, ze bych ho tam narvala celej 😅 😀 ale jsem na zacatku a teprve to zkousim, tak priste to treba zkusim vic... 🙂 a hlavne jeste bych mozna ani nemusela cvicit, tak se bojim, aby se neco nestalo... a bala jsem se i pri cviceni, abych nekrvacela no 😒

marielik78
15. zář 2009

Mondulinka, ja som tiez prekvapena, ze ho tam dam cely (on ani nie je predsa taky dlhy, o to nejde), pretoze mi doktorka vzdy vravi, ze mala ma hlavicku narvanu hrozne nizko, ze ledva da do mna prst (nie cely ani!) a citi ju hned... Ja ju teda necitim... a to nemam pocit, ze mam kratucke prsty 😀

A u nas na fore som ti odpisala, ze by si nemala cvicit casto este, predsa len 34+? tt je este cas trosku 🙂

No a rozmyslam, ze dnes to nebudem nechavat az na vecer a pojdem cvicit tak o polhodinku 🙂 Som zvedava, ako to pojde, nejako nie som naladena ☹

mondulinka
15. zář 2009

marielik: ja jsem dneska 34+6... ale jak jsem psala... zacinam pozvolna a vubec to nervu pres bolest nebo tak... jsem to chtela i trosku vyzkouset 😀

tak si hezky zacvic a pak se pochlub kolik jsi dala... urcite bude zase pokrok 😉

bibes
15. zář 2009

Ahojte, pridavam sa do klubu cviciacich 🙂 Dnes som zacala prvy krat... no nic moc... dala som 5 aj nieco ale dost neprijemne bolo hlavne to vytlacanie. Dufam, ze sa mi podari sa prinutit kazdy den cvicit aspon trochu, dlho ma to nebavilo 😀

marielik78
15. zář 2009

Tak sa hlasim po cviceni 🙂 Taak sa mi nechcelo do toho, ale pustila som relaxacnu hudbu a zacala... Zistila som, ze ked som to mala zavedene cele, tak som to mohla nafuknut asi 17-18x a stale som to v sebe mohla mat bez nejakej bolesti... Tak si vravim, no nic, idem skusit vytlacit... A to neslo, nech som sa snazila ako som chcela... Ale zase tak moc som nechcela, lebo som sa bala, ze mi rupne voda, povoli krcok alebo sa potrham... Takze som ho pekne odfukla a vytlacila maly von 😀
A potom som si ho zaviedla este raz na tych 7,5 cm cca. a vytlacila, ale na baloniku bolo nieco ako voda, proste som bola cela nejaka mokra, az moc... Poriadny stres to bol, lebo som sa zlakla, ze voda... Ale nic sa nedialo, cakala som, sla som sa umyt, umyla epino pre istotu, zacala znova, s tym, ze uz nebudem zavadzat hlboko, iba po ten zhyb...
A potom som dala viackrat tych 7,5 a potom 3x asi 8,2 cm... resp. 25,5 cm (ten obvod mam isty, priemer meriam len orientacne), takze sme sa posunuli o 1,3 cm v obvode oproti predvcerajsku 🙂 Tusim ten den pauzy mal efekt 🙂 Ako aj to, nedat si ho uplne dnu, hoci to paradne bolelo a tlacilo...

A mala dnes teda protestovala cely cas, boxovala, kopala, barancekovala do krcku a tym padom aj do balonika 😀 Ale vydrzala to s votrelcom, tak som ju pochvalila 🙂

A tak premyslam, ze do konca tyzdna by som chcela dat tych 10 cm, ale nejde to tak rychlo, takze budem rada, aj ked dam postupne len 9 cm, alebo devat nieco... Silit to nechcem, lebo keby som sa natrhla, tak si cely proces iba spomalim a to nechcem...

A ako vy, babulky 🙂 Darilo sa?

mondulinka
15. zář 2009

marielik: tak to je super uspech... tech 8 je pry zlomovych, aspon to tu psaly holky..,. ja si teda myslim, ze nema ani moc smysl to zavadet moc hluboko, protoze to je nacvik hraze... takze to asi staci po to zuzeni... a ta voda, nebyl to lubrikant? nebo pochva se mozna trosku zvlhcila... ale chapu, ze te to vydesilo 😖

hehe, male se to nelibilo jo? je sranda, ze to ta mimca vnimaji a nechteji se delit o svoje hnizdecko 😀

s tema 10 cm mas urcite jeste cas a je pravda, ze kdyz to clovek prezene a natrhne se, tak toho akorat lituje a nemuze pokracovat... takze vseho s mirou 😉 🙂

zahara
15. zář 2009

ahojte 😉 marielik super uspech - je k comu gratulovat, len tak dalej 🙂
sa prave chystam trenovat, ale pocet tych mojich nafuknuti je len orientacny, fukam opatrne. si chcem este zadovazit meter, lebo doma nemam, tak ani ten obvod si poriadne neviem premerat..
bibes - vitaj v klube, tiez som do toho dost leniva, ale musime, musime 😉

marielik78
16. zář 2009

Zahara, ja si to meriam snurkou, poznacim na nej (je biela) ciarku, pokial som sa dostala v obvode a potom to prilozim k metru 🙂 Takze to mozes aj ty tak a prilozis k pravitku a pod. Nemate ale ani kraj. meter?

Mondulinka, no, nebol to lubrikant a ani hlien, lebo to bolo vazne ako voda, bez pachu, bez nicoho... fakt neviem, ale podstatne je, ze sa nic nedialo a nedeje 🙂

A tiez dufam, ze tych 8 je zlomovych, hoci mne staci, ked dnes zopakujem, prip. pridam max. na 8,5 cm, viac vazne nie... Uvidim podla pocitov.

Bibes, ked aj nie kazdy den, to uvidis sama, ako to pojde... Niekedy je pauzicka den velmi prospesna 🙂 A mas este predsa len cas, ja uz v sobotu lamem 38 a 39 tt 🙂

kvakulka
16. zář 2009

Ahoj holky, mám na vás dotaz: Jsem v 34tt- dneska mi dorazilo Epi-no, tak jsem ho hned vyzkoušela (vím, že bych měla začít až tak za 14 dní nejdřív)- ale prostě byla jsem nedočkavá, no 🙂
Docela mě ale zarazil výsledek - v podstatě bez bolesti jsem se dostala při dnešním zkoušení na 8cm- vevnitř to nebolelo vůbec, při tlačení spíš tak šímralo, snad jemně pálilo. Zavedla jsem to asi tak do poloviny. Při cvičení prostě žádná bolest, ale radši jsem toho nechala, přece jen je dst brzo. Ovšem na záchodě jsem pak zjistila, že jsem se vevnitř asi dost pošramotila, špiním- je to asi nebezpečný s cvičením pokračovat dál, že?
Když vím, že budu začínat z 8 cm, tak to můžu nechat na ty 3 týdny před porodem?
A mám na krvácení brát i pak nějaký ohled, když necítím žádnou bolest (prostě nepoznám, jestli se mi někde něco natrhává🙂?
Dík moc za rady a zkušenosti!

kvakulka
16. zář 2009

A ještě otázka-použila jsem lubrikant Durex Play- je na bázi vody a glycerínu- je to OK?

zuzan11
16. zář 2009

ahojte, tak ja sa hlasim az dnes,vcera sa mi totiz venoval manzel cely den, tak som si to vychutnavala. Ja som po dnesnom cviceni na 8,3 aj nieco, a 26cm.( v cm je to istejsie merat) chcem povzbbudit zaharu. ja som na zaciatku citila tiez len bolest a palenie a bola som z toho dost znechutena ako mi to ide.ale pomaly dalej zajdes. moj prelom bola 7, ale na tu som sa dostala teda az po vyse tyzdni a stala som na nej 2 ci 3 dni.teraz to uz ide v pohode. tiez ako marielik mi je lepsie ked to mam hlbsie, skoro az cele vo vnutri.A od tych 7 uz necitim palenie ani bolest, len pri poslednom vytlaceni. ked zacinam prvy pokus je trochu neprijemny, ale ten druhy a treti uplne v pohode.a aj casovo mi to ide rychlejsie. na zaciatku som cvicila aspon tu hodinku a teraz staci pol hodinka na 3 pokusy a koncim.a este jedna skusenost. vcera som bola opat vecer na kontrole a doky sa tam dole riadne vytesoval, a mna to vobec nebolelo, bola som uplne v pohode.cudoval sa len ze som este cela, lebo ze citi maleho hlavicku, ze je velmi nizko.ja ho citim hlavne vecer, vtedy sa neskutocne vzprieca a kolkokrat musim prerusit epinovanie, lebo dost tlaci a ja ten balonik neudrzim, i ked necitim ziadnu bolest.
marielik ja by som chcela tiez dat do konca tyzdna 9 alebo aj trosku viac.
kvakulka ja pouzivam primeros aj lubrik. gel-eros . a na krvacanie som ohlad brala, den pauza a bola som o.k.

zuzan11
16. zář 2009

a chcela som sa spytat, nema niektora z vas problem s hemoroidmi? lebo ja mam a zhorsuje sa to kazdym dnom a aj to mi trosku brani poriadne cvicit. davam si mast avenoc a dnes uz aj cipky. dik

bibes
16. zář 2009

Ahojte, dakujem za podporu 🙂 Dnes som sa teda premohla a znovu cvicila, a islo to o cosi lepsie ako vcera, posledne pokusy boli kusok nad 6 a to mi zatial staci 🙂 Nechcem to silit, tak len tak po troske prifukujem ... asi pol hodinku som cvicila pri telke.. taky relax 😀

Drzim palce nech vsetky pekne postupujeme 😅 To vase cislo 8 mi zatial znie ako vysoka meta, som zvedava ako to bude u mna napredovat.

Kvakulka urcite by som krvacanie nebrala na lahku vahu a dala si pauzu.

Co sa tyka merania, tak postaci uplne obycajne pravitko, ja mam v tom originalnom baleni taku karticku, kde su centimetre a zaroven prevody ze kolko cm priemer je kolko cm obvod. Je to len taka karticka tvrdsia ku ktorej to treba primerat v tej najsirsej casti. Cize uplne vam postaci pravitko, predto dat balonik a pozriet kolko cm prekryva 😉

marielik78
16. zář 2009

Zuzan, no ja mam ten problem tiez, a vraj sa to este porodom zhorsi... Ale teda zatial ma to omina iba pri epinovani a nemazem si to nicim... Asi preto aj citim taku strasnu bolest a tlak na konecnik... Avenoc si chcem kupit, ale vzdy zabudnem...
A to je super, kde uz si 🙂 Vidis, urcite das 9 cm aj skor, som si ista... Ja idem prave teraz o chvilu cvicit, kym manzel nie je doma 😀 Asi to urychlim tiez, nebudem sa paprat hodinu, lebo to je vazne moc... kedze az na konci vlastne robim to co ty, ze nafuknem trikrat cca. a vytlacim a je koniec cvicenia 🙂
A prave to je fajn, mam to hlboko vnutri, lebo vtedy vazne to nafukovanie necitim, ale zase to zo seba nevytlacim proste a tlacit o stosest nechcem, sa bojim ☹ Tak preto som to vcera nechala dnu iba po ten zhyb, co ale pri nafukovani vyraznejsie boli...

Kvakulka, mas este cas, to je fakt... A to ked si dala 8 cm na prvy sup, pani, tak ti to pojde od 37/38 tt ako po masle, ziadny strach... Ibaze na tu krv by som si dala pozor, necvicila by som aspon den... Mozno si mala pocit, ze sa nic nedeje, ale trosku si sa natrhla, podrazdila a pod.

korina
16. zář 2009

Tak se hlásím po pár dnech. Dneska jsem cvičila dvakrát a dostala jsem se na 20 cm. Měřím vždycky metrem jen obvod. Mám problém to tam nafouknuté udržet. Cvičím na zádech, možná by to chtělo jinou polohu?

Zuzan a Marielik: Mám stejné problémy:( Používám čípky, mast a koupila jsem si homoepatika hamamelis a mám pocit, že se to trochu zlepšilo. Ale děsím se toho, jak to dopadne u porodu, až budu muset tlačit...bleeeeeee

marielik78
16. zář 2009

Bibes, no mne to prave prilozenim na tu karticku pride hroooozne pletuce, take orientacne iba, staci, ze sa nepozeram priamo zvrchu na stred balonika... Takze ten priemer vzdy robim tak, ze si opriem balonik o kraticku tvrdu, z bocnej strany nejake krabicku a z druhej tiez, ale aj to je nepresne, lebo staci, ze jemne balonik pritlacim alebo naopak...
Preto mi je lepsie merat obvod 🙂 Ale aj to som sa dnes nastvala... Lebo ja to meriam stale krajcirskym metrom... a ten mi ukazal napr. dnes 26,5 cm... tesila som sa ako mala, ze som sa o 1 cm zlepsila... Ale vravim si, skontrolujem aj normalnym metrom vysuvacim... A ten ukazoval o centimeter menej, porazit ma ide... Tak neviem, comu mam verit... Ale aj tak som na tej snurke videla, na ktorej si to znacim, ze som sa o 1 cm polepsila oproti vcerajsku...
No nic, budem trenovat a merat dalej tym krajcirskym, ked uz si to nim meriam stale...
A mam pocit, ze teraz to do 10 cm pojde celkom rychlo, snad klop-klop-klop som to nezariekla... Teda na tych 31 cm vlastne 😀

marielik78
16. zář 2009

Korina, aj ja sa desim pri porode... Navyse mi doktorka povedala, ze to u mna porodom bude len a len horsie, takze ma tiez nepotesila ☹ Ale nedam sa zastrasit, uvidime 🙂 Ja verim, ze deturence vytlacime ako nic 😀

zuzan11
16. zář 2009

ja meram vzdy rovnakym metrom a obvod. karticka je aj podla mna metuca.neodhadnes to dost dobre volnym okom. a potom este ratam pocet nafukov, aby som orientacne vedela kde som pocas cvicenia. ale aj nafuknutie musi byt poriadne, nie len polovicne, takze nazeniem jemnym stlacenim vzduch do rukovate az na doraz a az potom stlacim uplne. neviem ci som to napisala zrozumitelne, ale ved kazda si najde svoj system.
inak si nechcem predstavit co fakt urobi porod s tymi hemeroidmi. bude to krute, to tlacenie. a ozaj co vam zabera na zapchu, ja uz skusam take kombinacie, ze by sa z toho pototo aj vevericka.priklad slivkovy kompot zatym sa napijem mlieka.... uz sa niekedy bojim ze sa z toho skor povraciam ako poka....
prajem vela zdaru, nech nam to vsetkym ide jedna radost

kvakulka
16. zář 2009

Na zácpu je výborná Lactulosa- je úplně něškodná, může se v těhu, je to takový hnusně sladký sirup, zabírá dobře. Já tedy potíže nemám (v těhu), ale dřív mi hodně pomáhala (dá se normálně bez receptu koupit v lékárně)

marielik78
17. zář 2009

Zuzan, ja som na zapchu skusala prve styri-pat mesiacov vsetko-mozne... to by bola samotna stranku tu, keby som rozpisala co 😀 Aj sirupy, co spomina Kvakulka a pod. Aj ine "osvedcene" metody... Nic nepomahalo.

Ale uz s tym problem nemam, zazracne to vyriesilo zelezo, ktore musim uz treti mesiac brat, takze chodim pravidelne, iba sem-tam mam 2-3 dni pauzu, velmi zriedka... A este pomahaju aj lanove semiacka a caj z ostruziny malinovej, to vsetko... Som fakt rada, lebo ja som nechodila aj cely tyzden, tie prve mesiace boli priserne, ani cipky nezaberali... bola som zufala a nikto mi nevedel pomoct, ani sialenejsie kombinacie, ako si davas ty, nemali efekt, manzel nechapal, ako mozem po tom neist 😀

kvakulka
17. zář 2009

Netušíte holky, jestli můžu s epinem trénovat, i když mám asi pár drobných křečáků na rodidlech? Říkám si, že s hemeroidy člověk taky nepřestane chodit na velkou, tak proč to hrotit. Jen jestli se mi nebudou dělat ještě víc. Bude to totiž asi příčina toho mého krvácení po epinování....

korina
17. zář 2009

Dneska na kontrole (36+0 týden) bylo dítko velké 2850 g a obvod hlavičky 33 ! cm. To mne trochu vyděsilo. Podle doktora vše podle křivek.
Jinak na moji zmínku o epino nereagoval moc pozitivně: To si taky můžete vyvolat porod, povzbuzuje to činnost dělohy.....
No u mě teda děloha pracuje mnohem víc při orgasmu a sex nezakázal, takže jsem v klidu. Budu epinovat dál a doufat, že ta hlavička už moc neporoste...

zuzan11
17. zář 2009

tak ja som to moje cvicenie vcera asi prechvalila. dnes som sa az na 5 krat dostala na vcerajsich 26cm, ale ten posledny krat to bolo aj s krvou. ☹ na baloniku sice nebola, ale objavila sa mi hned po vybrati balonika na podlozke. hmm, takze opat si musim dat oddych .dnes nie som vobec vo forme, kruti sa mi hlava, asi z toho pocasia, musi sa urcite menit tlak.
dakujem za rady, kvakulik chcem sa spytat ci si nemala krce z toho sirupu? a epinovanie skus len velmi opatrne aby si si fakt nenarobila viac zleho ako dobreho.nerob nic na silu, vidis ja som sa mala dnes na to vykaslat ked mi to neslo,ale kedze mi uz nezostava vela casu tak som chcela ist dalej.
marielik lanove semiacka som skusala. dnes som skusila opat nieco nove Psylium prirodnu vlakninu, tak uvidime.ale po dnesnom rane krvacam teda z oboch otvorov, mam stereo.
dufam ze vam sa bude darit lepsie ako mne.

bibes
17. zář 2009

Baby a ked cvicite, tak vzdy sa snazite prekonat to co ste nacvicili den predtym? Alebo niekolko dni trenujete to iste a az potom sa posuniete? Ja som vcera dala kusok cez 6 a dnes tiez, je to len tak tak na hrane bolesti, tak asi zostanem chvilku na tomto cisle. Ci mam sa prekonat a kazdy den kusok viac?

Ked som si to tak spocitala, ze mam cca 4 tyzdne casu... teraz som na 6 a chcem byt na 10, tak mi to vychadza 1cm na tyzden, cize teoreticky nemam kam ponahlat. Ale zase co ked to pride skor 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru